Štai keletas užuominų:
1. Išsaugokite sėklas, kad užsiaugintumėte savo moliūgus.
Eksperto teigimu, sėklas galite išsaugoti ir sekančiais metais užauginti dar kelis moliūgus. Taip galima sutaupyti pinigų ir išvengti atliekų.
Graham sakė: „Pamerkite išskobtą vidų į vandenį, kad pašalintumėte minkštimą. Tada sudėkite sėklas į kiaurasamtį ir nusausinkite prieš paskleisdami jas ant virtuvinio rankšluosčio bei leiskite joms visiškai išdžiūti. Tai turėtų užtrukti tik vieną-dvi dienas. Kai jos išdžius, supilkite į stiklainį ar indą ir padėkite į šaldytuvą.
Po dviejų savaičių jau galėsite jas sėti sode ar net į vazonus. Tiesiog įsitikinkite, kad jie nėra per arti tiesioginių saulės spindulių, jei planuojate tai daryti patalpoje“.
Sėklos turėtų būti pasodintos maždaug 10 cm gylyje į purią ir derlingą žemę (pavyzdžiui, kompostą).
2. Sumeskite jas į komposto dėžę.
Moliūgų sėklos puikiai praturtina kompostą, nes yra puikus azoto ir drėgmės šaltinis. Ekspertas teigė, kad, kompostuojant sėklas, organinės medžiagos suirs, o žemę galėsite panaudoti sodinant kitus augalus. Moliūgais galite ilgą laiką puošti sodo pakraščius, nes jie ilgai išsilaiko, rašo express.co.uk.
Graham pridūrė: „Moliūgo žievė greitai suyra komposto krūvoje, bet jei norite paspartinti jų irimą, pirmiausia ant jų užpilkite šiek tiek žemės ar šiaudų“.
3. Palesinkite sėklomis paukščius.
Sodininkystės ekspertas tęsė: „Moliūgų sėklos yra labai maistingos paukščiams, ypač rudenį, kai jiems reikia daugiau energijos ir riebalų, kad atlaikytų šaltus orus. Moliūgų sėklose gausu baltymų, geležies ir cinko, jose yra nepakeičiamų riebalų rūgščių, kurios padeda sumažinti cholesterolio kiekį.
Ypač gera žinia ta, kad didelio paruošimo nė nereikia – sėklas galima tiesiog išgriebti iš moliūgo minkštimo ir įdėti į lesyklėlę ar indą. Paukščiai patys išsilukštens“.