• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinės ligonių kasos specialistai primena – klausos aparatai yra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl pacientams už juos mokėti nereikia.

Valstybinės ligonių kasos specialistai primena – klausos aparatai yra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl pacientams už juos mokėti nereikia.

REKLAMA

Valstybinė ligonių kasa prie SAM socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi svarbiausia informacija apie tai, ką būtina žinoti įsigyjant klausos aparatą.

Klausos aparatai kompensuojami – mokėti nereikia

Primenama, kad klausos aparatus galima įsigyti nemokamai, vis dėlto, paaiškinama ir kokiais atvejais gali reikti primokėti.

„Klausiate? Atsakome!

Ar gydymo įstaigose ne tik nustatomas klausos sutrikimas, bet ir parenkamas klausos aparatas? Kur kreiptis?

REKLAMA
REKLAMA

Kai klausos aparatas skiriamas pirmą kartą, suaugusiam žmogui klausos sutrikimą diagnozuoja ir kompensuojamą klausos aparatą paskiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio gydymo įstaigoje (ambulatoriškai ar stacionare).

REKLAMA

Gavus išrašą (e. siuntimą E027), per 180 kalendorinių dienų reikia kreiptis į įmonę, turinčią sutartį su ligonių kasa, kurios specialistas parenka ir pritaiko klausos aparatą. Įmonių sąrašą rasite čia https://tinyurl.com/4cc6pubt

Klausos aparatai kompensuojami PSDF lėšomis – pacientui mokėti nereikia. Įmonės specialistas padeda parinkti tinkamą modelį be priemokos. Tačiau jei pacientas pageidauja pažangesnio aparato, kuriam gaminti taikomos naujesnės technologijos, jis gali primokėti, tik pasirašytinai patvirtinęs, kad buvo informuotas apie galimybę gauti visiškai kompensuojamą aparatą.

REKLAMA
REKLAMA

Suaugusiesiems ir vaikams nuo 7 metų klausos aparatai skiriami vieną kartą per 5 metus (po vieną kiekvienai ausiai). Jei klausa smarkiai pablogėja – gali būti skiriami anksčiau, tretinio lygio gydytojo sprendimu“, – dalijosi Valstybinė ligonių kasa prie SAM.

Kaip gauti kompensuojamąjį klausos aparatą?

Be to, kartu pasidalintame vizuale taip pat nurodomi svarbiausi žingsniai, kaip įsigyti kompensuojamąjį klausos aparatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1. Kreipkitės į šeimos gydytoją. Prireikus jis nusiųs pas gydytoją specialistą pasikonsultuoti.

2. Specialistas įvertins neprigirdėjimo laipsnį ir rekomenduos klausos aparatą.

3. Gavę medicinos dokumentų išrašą, kreipkitės į klausos aparatais prekiaujančią įmonę, sudariusią sutartį su Valstybine ligonių kasa.

REKLAMA

4. Įmonių sąrašą pateiks gydytojas arba rasite ligoniukasa.lrv.lt.

Kaip rašoma Valstybinės ligonių kasos prie SAM svetainėje, klausos aparatai, kurie apmokami iš PSDF, yra skirti klausos sutrikimų turintiems suaugusiesiems ir vaikams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu.

PSDF lėšomis 100 proc. kompensuojamą klausos aparatą pagal nustatytas medicinines indikacijas gali skirti tik gydytojas otorinolaringologas. Klausos aparatų kompensavimo tvarką galite rasti čia

REKLAMA

Už klausos aparatus iš PSDF biudžeto lėšų yra kompensuojami 4 tipų vaikams ir studentams, ir 5 tipų suaugusiesiems klausos aparatai:

  • klausos aparatų tipas KLA-1-1 (tik vaikams ir studentams) – 705 eurai,
  • klausos aparatų tipas KLA-1-2 (tik vaikams ir studentams) – 630 eurų,
  • klausos aparato tipas KLA-1-3 (tik vaikams ir studentams) – 645 eurai,
  • klausos aparato tipas KLA-1-4 (tik vaikams ir studentams) – 647 eurai,
  • klausos aparato tipas – KLA-2-1 (tik suaugusiems) – 190 eurų,
  • klausos aparato tipas KLA-2-2 (tik suaugusiems) – 214 eurų,
  • klausos aparato tipas KLA-2-3 (tik suaugusiems) – 222 eurai,
  • klausos aparato tipas KLA-3-1 (tik suaugusiesiems) – 377 eurai,
  • klausos aparato tipas KLA-3-2 (tik suaugusiesiems) – 386 eurai.
  • Individualus ausies įdėklas – 41 euras.

Klausos aparatų funkcijų techninį aprašymą galite rasti čia.

VLK kompensuojamų klausos aparatų katalogus galite rasti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų