ligonių kasos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ligonių kasos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ligonių kasos“.
Ši sveikatos paslauga priklauso nemokamai: ragina pasinaudoti
Specialistai, vertindami Lietuvos gyventojų sergamumą, pastebi, kad 97 proc. susirgimų sudaro per orą plintančios infekcijos, iš kurių daugiausia – sezoninis gripas ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos.
Skiepijimas nuo sezoninio gripo yra ne tik ekonomiškai efektyvus, nes sumažėja apsilankymų pas gydytojus skaičius, prarastų darbingų darbo dienų, antibiotikų, skirtų bakterinėms gripo komplikacijoms gydyti, vartojimas.
Už kiekvieną vizitą pas gydytoją užsienyje jau moka papildomai: Lietuva tą turėjo seniai padaryti?
Kaip vienas didžiausių sveikatos sistemos skaudulių dažnai įvardijamas per menkas jos finansavimas, lyginant su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis. Ekspertai teigia, kad esama dar neišnaudotų resursų, kaip čia pritraukti daugiau lėšų. Vienas iš kitur taikomų būdų pacientams tikrai nepatiktų – tektų pakloti dar papildomai iš savo kišenės.
Sveikatos sistemos finansavimo ir kiti klausimai trečiadienį kelti Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) organizuotoje konferencijoje Seime.
Nuo sausio auga PSD įmoka: įvardijo, kiek reikės mokėti ir kas gali gydytis nemokamai
Privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimas Lietuvoje yra privalomas visiems gyventojams. Apsidraudusiems valstybė garantuoja sveikatos priežiūrą ir jos išlaidų kompensavimą. Ligonių kasų specialistai primena, kas gali nutikti, jei įmokos nėra mokamos ir kaip pasitikrinti, ar esate drausti.
Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) dalyviai yra visi dirbantieji, užsiimantys individualia veikla, savarankiškai už save mokantys PSD įmokas.
Keliaudami pamiršote šį svarbų dokumentą? Yra išeitis, kad vėliau netektų mokėti iš savo kišenės
Ateinančius metus sutinkantiems kitose Europos šalyse, ligonių kasos primena, kad Lietuvos gyventojai, pamiršę į kelionę pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelę, pasinaudodami e.paslaugomis, gali savarankiškai susiformuoti kortelę pakeičiantį sertifikatą ir jį parsisiųsti į savo mobilųjį įrenginį.
Kur galioja?
Kasmet augantis Lietuvos gyventojams išduotų sertifikatų skaičius rodo, kad ši paslauga yra aktuali ir vis labiau populiarėjanti tarp keliaujančiųjų.
Būtina žinoti kiekvienam: kur kreiptis staiga sunegalavus per šventes?
Sutrikus sveikatai įprastomis darbo dienomis ir valandomis žmonės nedvejodami kreipiasi į savo gydymo įstaigą – polikliniką ar šeimos medicinos centrą. Naktį, savaitgalį ar per šventes gyventojai dažnai taip pat nedvejodami vyksta į ligoninių skubiosios pagalbos skyrius. Prieš šventes ligonių kasos primena, kada į ligoninę skubėti vis dėlto nereikia ir kur kreiptis sunegalavus ne darbo dieną.
Nuo sausio 1 d. – ilgai laukti pokyčiai dėl milžiniškų eilių: šiuos aparatus galės gauti paprasčiau
Privalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė svarbiam pokyčiui – nuo kitų metų kai kuriuos ortodontinius aparatus vaikams, turintiems įvairių dantų bei žandikaulių anomalijų, galės skirti ir gydytojai odontologai. Šis sprendimas leis gerokai sutrumpinti paslaugų laukimo eiles.
Iki šiol ortodontinius aparatus galėjo skirti tik gydytojai ortodontai, o pacientams tekdavo ilgai laukti jų konsultacijų eilėje.
Per pusmetį – net 21 tona vaistų atliekų: dalis nutraukia vaistus anksčiau, kiti kaupia atsargas
Šokiruojantis faktas – per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos vaistinės iš gyventojų surinko 21,2 tonos pasenusių ar nebereikalingų vaistų. Tai net 7 tonomis daugiau farmacinių atliekų, nei per tą patį laikotarpį pernai. Nors sparčiai didėjantis atliekų kiekis atspindi augantį visuomenės sąmoningumą ir atsakomybę dėl aplinkos tausojimo, jis taip pat atskleidžia, kad daugelis gyventojų vaistus įsigyja ir vartoja neracionaliai.
Ruošiatės atostogauti? Nepamirškite šio dokumento, kitaip galite pasigailėti
Artėjant žiemos atostogų sezonui, ligonių kasos primena keliones planuojantiems gyventojams nepamiršti Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK). Šis nemokamai išduodamas dokumentas leidžia gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kai keliaujama po Europos Sąjungos šalis, taip pat Norvegiją, Islandiją, Lichtenšteiną, Šveicariją ir Jungtinę Karalystę. Kelionėje prireikus būtinosios pagalbos, už ją sumoka ligonių kasos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.
Nuogąstauja, kas dėsis kitąmet: augs eilės tyrimams, blogės sunkių ligonių gydymas
Gydymo įstaigos su pacientų ir medikų organizacijomis, nesulaukusios konkrečių atsakymų Valstybinės ligonių kasos ir Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame susitikime į klausimą, ar bus joms sumokėta už atliktus brangiuosius tyrimus ir procedūras, toliau skambina pavojaus varpais.
Pacientų pyktis liejasi per kraštus: brangus tyrimas priklauso nemokamai, tačiau privatininkai lupa pinigus
Prireikus kompiuterinės tomografijos (KT) ar magnetinio rezonanso tyrimo (MRT) pacientai nemokamai jį gali atlikti tiek valstybinėje, tiek privačioje gydymo įstaigoje. Vis tik realybė tokia, kad dažnas iš privačios įstaigos išeina gerokai patuštinęs piniginę.
Privačių gydymo įstaigų iš pacientų ne visada teisėtai imamos priemokos – ilgą laiką diskutuojama problema. Ką tik šviežiai ji vėl pakelta Seimo Sveikatos reikalų komitete.
REKLAMA
REKLAMA
Ar sveikatos sistemą išgelbės tik daugiau pinigų? Išvardijo, kas labai blogai, o kur pavydi net vokiečiai
Nors Lietuva pagal sveikatos apsaugos sistemos finansavimą velkasi Europos dugne, Valstybinės ligonių kasos direktorius teigė, kad vis tik ne viskas išsprendžiama pinigais. „Čia kaip su pasakymu, kad jei rankoje laikai plaktuką, visos problemos atrodo kaip vinys“, – vaizdingai palygino jis.
Medikai perspėja dėl gąsdinančios situacijos: apie tokias ligas jau buvome pamiršę
Mokslas į priekį lekia devynmyliais žingsniais – išrandami nauji vaistai bei gydymo priemonės leidžia įveikti ir suvaldyti daugybę ligų, pailginti žmonių gyvenimo trukmę. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Vaikų ligų klinikos docentė daktarė Inga Ivaškevičienė sako, kad vakcinos yra tai, ką geriausio žmonijai dovanoja mokslininkai.
Svarbu žinoti: šie prietaisai pacientams priklauso nemokamai
Gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Šį kartą ligonių kasos ypatingą dėmesį skiria žmonėms, turintiems klausos negalią – problemai, kurią, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, patiria daugiau nei 5 proc. pasaulio gyventojų, arba 430 milijonų žmonių, tarp jų – 34 milijonai vaikų.
Gera žinia sunkiai sergantiems: nuo lapkričio 1 d. už šias paslaugas ligonių kasos mokės daugiau
Nuo lapkričio 1 d. už paliatyviosios pagalbos paslaugas su gydymo įstaigomis bus atsiskaitoma pagal didesnius įkainius, praneša Valstybinė ligonių kasa (VLK). Naujosios kainos įsigaliojo sveikatos apsaugos ministrui patvirtinus atnaujintą sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų sąrašą, kuriame įtrauktos ir ambulatorinės paliatyviosios pagalbos paslaugos.
Ligonių kasos tvirtina, kad šie pokyčiai skirti užtikrinti geresnį paslaugų finansavimą ir prieinamumą.
Nuo kitų metų pacientams gresia plačiau atverti pinigines: įstaigos grasina atlikti mažiau brangių tyrimų
Gydymo įstaigų atstovai pasiuntė rimtą įspėjimą – jų teigimu, ligonių kasoms pakeitus dalies paslaugų apmokėjimą ne tik didėtų eilės, bet ir augtų brangių tyrimų kainos. Gydytojai tuo metu gali netekti ir darbo. Valstybinė ligonių kasa (VLK) teigia tokių rizikų neįžvelgianti, o kasmet sumokėti visą sumą nebuvo įsipareigojusi.
Gydymo įstaigų vadovai sako jaučiasi „išdurti“ – ligonių kasų pažadai dėl turimų apmokėti pinigų už atliktus pinigus bliūkšta kaip muilo burbulas.
Turtingųjų privilegija ar būdas sumažinti eiles? Nuomonės po Dundulio pareiškimo išsiskyrė
Trečiadienį „Norfos“ savininkas Dainius Dundulis paskelbė nuo kitų metų uždarantis pilnu tempu dar net nepradėjusią veikti didžiulę kliniką „Sostinės medicinos centras“ ir skambiai kaltino valstybę sužlugdžius verslą.
Paaiškino, kodėl skirs mažiau pinigų už brangius tyrimus ir procedūras: jų duotų su viena sąlyga
Per pastaruosius penkerius metus brangiųjų tyrimų ir procedūrų skaičius išaugo daugiau nei 40 proc., o jų apmokėjimas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis beveik padvigubėjo – nuo 65 iki 121 mln. eurų. Nepaisant to, kaip pabrėžia Valstybinė ligonių kasa (VLK), riboti finansiniai resursai reikalauja subalansuotų sprendimų.
Todėl, pasak VLK, dvi dešimtis metų taikomas kintamo balo apmokėjimo modelis ir toliau išlieka esminė brangiųjų paslaugų finansavimo priemonė.
Nausėda vetavo pataisas dėl siuntimų išdavimo palengvinimo: tai apribotų paslaugų prieinamumą
Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Sveikatos sistemos įstatymo pataisas, kuriomis siūlyta privačioms gydymo įstaigos suteikti teisę išduoti siuntimus valstybės lėšomis apmokamų gydytojų specialistų konsultacijoms, gydymui stacionare ar kitoms paslaugoms.
Įspėja dėl didžiulės grėsmės: šie vaistai gali tapti neveiksmingi
Minėdamos Pasaulinę supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitę, ligonių kasos primena, kad atsparumas antimikrobinėms medžiagoms atsiranda tada, kai bakterijos pasikeičia ir nebereaguoja į vaistus. Todėl tampa sunkiau gydyti jų sukeltas įprastas infekcijas, daugėja sunkių ligų, didėja infekcijų plitimo ir mirties rizika.
Kad taip neatsitiktų, ligonių kasos skatina racionalų, t. y. – saugų, efektyvų antibiotikų skyrimą ir vartojimą.
Nuo spalio – nauja nemokama sveikatos paslauga: pasitikrinkite, gal priklauso ir jums
Maždaug pusė vaikų ir 3–4 procentai suaugusiųjų, kurie gali būti visiškai sveiki, yra pneumokoko bakterijų nešiotojai. Šios bakterijos gali sukelti pavojingų ligų, dažnai – ir plaučių uždegimą.
Lapkričio 12-ąją minint Pasaulinę plaučių uždegimo dieną ligonių kasos primena, kad nuo spalio mėnesio rizikos grupių gyventojai nemokamai skiepijami 20-valente pneumokokinės infekcijos vakcina, suteikiančia dar didesnę apsaugą nei iki šiol naudota 13-valentė.
Kaulų skausmai – pažengusio vėžio simptomas: profesorius patarė, kaip aptikti laiku
Lapkritis – kovos su prostatos vėžiu mėnuo, kurio metu vyrams primenama, kaip svarbu laiku pasirūpinti sveikata, o visuomenė skatinama solidarizuotis su sergančiaisiais. Šia proga su Kauno klinikų Urologijos klinikos vedėju prof. Mindaugu Jievaltu ligonių kasų pranešime spaudai kalbamasi apie vyrų požiūrį į savo sveikatą, prostatos vėžio situaciją Lietuvoje ir pastarųjų dešimtmečių šios ligos gydymo pokyčius.
Paaiškino, kaip prisirašyti prie šeimos gydytojo: štai kada reikės mokėti daugiau
Profesinių ir aukštųjų mokyklų moksleiviai ir studentai, kurie studijuoja pagal nuolatinės studijų formos programas, yra draudžiami valstybės lėšomis. Taigi už jų gydymą sumoka ligonių kasos. Tačiau šeimos gydytojo paslaugos nemokamai teikiamos tik gydymo įstaigoje, kurioje žmogus yra prisirašęs.
Todėl į kitą miestą mokytis išvykę jaunuoliai, nusprendę, kad šias paslaugas jiems patogiau gauti negrįžtant namo, turėtų pasirinkti gydymo įstaigą studijų mieste ir joje prisirašyti.
Ragina pasinaudoti nemokama sveikatos paslauga: štai kam priklauso
Prasidėjus 2024–2025 m. gripo sezonui, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina rizikos grupėms priklausančius gyventojus nedelsti ir nemokamai pasiskiepyti nuo gripo, taip apsaugant save ir savo artimuosius. Visos Lietuvos gydymo įstaigos jau aprūpintos šiam sezonui skirtomis vakcinomis.
Lietuvoje gripo sezonas įprastai prasideda spalį, o sergamumo piką pasiekia gruodžio-vasario mėnesiais.
Ruošia pokyčius pacientams – žada atkimšti sveikatos sistemą nuo eilių
Sveikatos sistemoje ruošiami nauji pokyčiai – receptus kompensuojamiems vaistams ir siuntimus pas specialistus valstybės apmokamoms paslaugoms galėtų išrašyti ir privačios įstaigos, neturinčios sutarties su Valstybine ligonių kasa (VLK). Ji pati patikina, kad tai padėtų viešąją sistemą atkimšti nuo eilių. Vis tik Seimo nariai kelia klausimą, ar taip tik nebus atvertos durys didesnei sistemos privatizacijai.
Skelbia apie pokyčius: žada, kad pacientai greičiau gaus svarbias paslaugas
Keičiasi viršsutartinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo tvarka, kad gydymo įstaigos galėtų anksčiau gauti apmokėjimą už paslaugas, kurių suteikė daugiau, nei buvo numatyta sutartyje, o pacientai laiku gautų reikiamą pagalbą, skelbia Valstybinė ligonių kasa (VLK). Teigiama, kad pokyčiai įstaigoms suteiks daugiau lankstumo valdant savo finansus ir leis geriau atliepti realius pacientų poreikius.
Ragina kreiptis dėl nemokamų medicinos priemonių: štai kam tai aktualu
Šlapimo nelaikymas yra sveikatos problema, paveikianti milijonus žmonių visame pasaulyje. Ji ne tik blogina pacientų ir jų artimųjų gyvenimo kokybę, bet ir daro didelį poveikį ekonomikai bei sveikatos priežiūros ištekliams.
Naujausias Europos urologų asociacijos užsakymu parengtas tyrimas atskleidė, kad praeitais metais šlapimo nelaikymo priežiūros išlaidos Europoje siekė net 69 mlrd. eurų. Prognozuojama, kad iki 2030 m. šios išlaidos gali padidėti 25 proc., pasiekdamos beveik 87 mlrd. eurų.
Akinių lęšiams – net 70 proc. kompensacija: štai kas gali pasinaudoti
Minėdamos Pasaulinę regėjimo dieną, ligonių kasos primena, kad šiais metais Lietuvoje vaikams iki 7 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis buvo pradėta kompensuoti didžioji dalis akinių lęšių kainos. Jau per 700 ikimokyklinio amžiaus vaikų pasinaudojo šia parama, padedančia užtikrinti geresnę vaikų regėjimo priežiūrą ankstyvame amžiuje.
Pinigai sveikatos apsaugai: štai kiek kam skirs kitais metais
Privalomojo sveikatos draudimo taryba pritarė 2025 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektui. Planuojama, kad kitais metais biudžeto įplaukos ir išlaidos bus 479 mln. eurų (beveik 14 proc.) didesnės, nei Seimo šiems metams patvirtintas biudžetas, ir sudarys apie 3,94 mlrd. eurų. Šis biudžetas atspindi valstybės pastangas stiprinti sveikatos apsaugos sistemą ir užtikrinti, kad visiems gyventojams būtų lengviau prieinamos sveikatos priežiūros paslaugos.
Gera žinia pacientams: svarbiems vaistams skirs 32 mln. eurų iš PSDF rezervo
Privalomojo sveikatos draudimo taryba nutarė pritarti 31,9 mln. eurų skyrimui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo rizikos valdymo dalies. Šios lėšos bus panaudotos vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms apmokėti.
Sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas akcentuoja, kad augant finansinėms galimybėms, plečiamos ir kompensacijų gyventojams už vaistus apimtys.
„Turime dvi geras žinias.
Tikros pacientų istorijos Lietuvoje – štai kaip už nemokamas paslaugas liepė susimokėti: „Suka taip, kad net sunku patikėti“
Vis dažniau pasitaiko atvejų, kai gydymo įstaigos, nors turi sutartis su ligonių kasomis, sugeba papildomai „prisidurti“ iš pacientų už nemokamas paslaugas. Tačiau atsakomybės vengia, ministerija tyli, o štai Teritorinės ligonių kasos siūlo pacientams tikrintis informaciją patiems, kad nereikėtų tuštinti piniginių net iki tūkstančio eurų.
Gyventojams – nauja paslauga: nebereikės skambinti du kartus
Pradėjo veikti nauja Valstybinės ligonių kasos (VLK) ir Užimtumo tarnybos specialistų sukurta vieno skambučio paslauga. Ji padės gyventojams, kurie kreipiasi telefonu į šių įstaigų konsultacijų centrus, atsakymus į rūpimus klausimus gauti greičiau ir efektyviau.
Abi institucijos nusprendė supaprastinti konsultacijų procesą telefonu.
Nemokamas dantų protezavimas, vaistai ir profilaktiniai tyrimai: štai kam tai priklauso
Spalio 1-ąją minėdamos Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, ligonių kasos linki vyresnio amžiaus žmonėms kuo ilgiau išlikti žvaliems, išsaugoti gerą sveikatą ir kviečia aktyviai naudotis Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamomis medicinos paslaugomis, kurios garantuojamos visiems privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams.
55-erių kaunietis ilgus metus nesirūpino „bloguoju“ cholesteroliu, kol vos nenumirė
Remigijus Juškevičius, 55-erių kaunietis, jau šeštus metus švenčia antrąjį gimtadienį. 2018-ųjų rugpjūtį ištikus miokardo infarktui artimųjų apdairumas ir laiku suteikta pagalba padėjo išvengti paties baisiausio scenarijaus. Šiandien Širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių pacientų draugijos „Sveika širdis“ narys sako, kad net tada, kai nieko nejauti, gali turėti rimtų sveikatos bėdų.
Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio teritorinės ligonių kasos bus prijungtos prie VLK
Trečiadienį Vyriausybė nusprendė Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio teritorines ligonių kasas (TLK) jungti prie Valstybinės ligonių kasos (VLK).
Vyriausybės nutarime teigiama, kad VLK perims visas reorganizuojamų TLK teises ir pareigas.
Kaip nurodo siūlymą pateikusi Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), tokiu sprendimu siekiama optimizuoti Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) fondą administruojančių institucijų veiklą bei supaprastinti PSD valdymo ir administravimo struktūrą.
Gydymo įstaigomis už viršsutartines paslaugas sumokėta 94 mln. eurų
Valstybinė ligonių kasa (VLK) bendrai visoms Lietuvos gydymo įstaigoms už per pirmąjį šių metų pusmetį pacientams suteiktas viršsutartines paslaugas sumokėjo 94 mln. eurų.
Kaip nurodoma pranešime, šiuo metu visų viešųjų gydymo įstaigų bendras finansinis rezultatas, vertinant Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų panaudojimą, yra teigiamas ir sudaro 4 mln. eurų.
Kaip pas gydytojus patekti greičiau? Pasakė, kada siuntimo net nereikia
Nesiliaujant gyventojų skundams dėl milžiniškų eilių pas gydytojus, atsakingos institucijos primena, kad siuntimai reikalingi ne pas visus specialistus. Be to, greičiau patekti pas norimos srities gydytoją galima registruojantis pas jį bet kokioje kitoje įstaigoje, nebūtinai ten, kur pacientas yra prirašytas.
Dar šių metų pradžioje įsigaliojo naujovės, kurios, kaip skelbė Valstybinė ligonių kasa (VLK), tikimasi, padės sutaupyti medikų ir pacientų laiką.
Nuo rugsėjo 1 d. – nauja sveikatos paslauga: štai kam priklausys nemokamai
Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti 50–55 metų (imtinai) amžiaus gyventojai galės nemokamai pasiskiepyti nuo erkinio encefalito. Valstybinė ligonių kasa dar šių metų pavasarį įsigijo 72 600 „Pfizer“ gaminamos vakcinos dozių, o šis pirkimas Privalomojo sveikatos draudimo fondui kainavo beveik 860 tūkst. eurų.
„Kadangi nemažai ligos atvejų baigiasi darbingumo praradimu, pirmiausia siekiama apsaugoti darbingo amžiaus žmones.
Įspėja šiuos žmones: to nepadarius neteksite sveikatos draudimo
Vasara eina į pabaigą, o mokslus baigusiems jaunuoliams prasideda naujas gyvenimo etapas ir atsiranda naujų atsakomybių. Viena iš jų – pasirūpinti privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Ligonių kasos primena, ką reikia žinoti ir kokių veiksmų imtis po rugpjūčio 31 dienos.
Kas turėtų atkreipti dėmesį?
„Visi jaunuoliai, baigę mokslus šią vasarą, yra draudžiami PSD valstybės lėšomis iki rugpjūčio pabaigos.
Įsidėmėkite, kad neapsuktų aplink pirštą: už šias sveikatos paslaugas negali prašyti prisimokėti
Draustiems gyventojams valstybė garantuoja nemokamą gydymą. Tad nors pas šeimos gydytoją galima prisirašyti tiek valstybinėje poliklinikoje, tiek privačioje klinikoje, visos tos pačios paslaugos turėtų būti nemokamos. Vis tik gyventojams kyla klausimų, ar to paiso visos įstaigos.
Portalas tv3.lt sulaukė nusistebėjusios vilnietės klausimo, kodėl privačioje šeimos klinikoje kainoraštyje nurodytos paslaugų kainos numatytos ir prisirašiusiems pacientams.
Donata jau 26 m. serga liga, kurią daug kas slepia: „Atsimenu, vieną rytą pabudau ligoninėje“
Epilepsija mūsų šalyje serga maždaug 25 tūkst. žmonių. Nors liga nėra reta, apie ją kalbama mažai – sergantieji vengia viešumo, baimindamiesi nepalankaus visuomenės požiūrio. Apie vis dar stipriai stigmatizuojamą ligą, pažangius būdus jai suvaldyti iš asmeninės ir darbinės patirties pasakoja Donata Balčikonienė, Lietuvos epilepsija sergančiųjų sąjungos vadovė, o ligonių kasos primena apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo teikiamas galimybes sergantiesiems epilepsija.
„Sodrai“ kas mėnesį privalėsite mokėti beveik 65 eurus: įspėja šiuos gyventojus
Daliai gyventojų siunčiamas svarbus priminimas – jei nedirbate ir nesimokote, jau nuo rugsėjo privalėsite susimokėti 64,50 euro kiekvieną mėnesį.
78 proc. receptinių vaistų Lietuvoje yra kompensuojami: štai ko suvartojama daugiausiai
Kompensuojamieji vaistai tapo lengviau prieinami pacientams, rodo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atlikta kompensuojamųjų vaistų suvartojimo analizė. Kiekvienas metais didėjanti kompensuojamųjų vaistų suvartojamų dienos dozių dalis tiek nuo bendro Lietuvos rinkoje parduodamų vaistų kiekio, tiek nuo receptinių vaistų kiekio praeitais metais reikšmingai išaugo.
„Pernai 70 proc. visų Lietuvos gyventojų suvartotų vaistų buvo kompensuoti.
„Ant kelių vieno paciento kitam nepasodinsi“: skelbė apie naujovę pacientams, tačiau liks šnipštas?
Dar gegužės pabaigoje Valstybinė ligonių kasa (VLK) paskelbė apie esą nuo liepos 1 d. įsigaliosiančią naujovę – siuntimą skubos tvarka. Pasirodo, kol kas realybėje tai prieinama nebus. Šeimos gydytojai gi nuogąstauja, kad gali būti lyg įsprausti tarp girnų – pacientai bandys spausti, kad jiems „reikia“ skubaus siuntimo, o medikai liks surištomis rankomis.
Penkias teritorines ligonių kasas ruošiasi prijungti prie VLK
Reorganizuojant penkias teritorines ligonių kasas, jas nuo kitų metų liepos numatoma prijungti prie Valstybinės ligonių kasos (VLK), nurodoma šią savaitę registruotame Vyriausybės nutarimo projekte.
Šį projektą parengė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir VLK, įgyvendindamos praėjusį mėnesį priimtas ir taip pat 2025-ųjų liepą įsigaliojančias Sveikatos draudimo įstatymo pataisas.
Svarbu keliaujantiems: šis dokumentas atstos sveikatos draudimo kortelę
Pasitaiko, kad žmonės pamiršta ar praranda Europos sveikatos draudimo kortelę arba išvykdami į kelionę laiku jos neužsisako. Tokia situacija gali sukelti nerimo dėl gydymo išlaidų, jei prireikia būtinosios medicinos pagalbos svečiuojantis kitose Europos šalyse. Ligonių kasos ramina: kortelę su visomis jos garantijomis pakeičia sertifikatas, kurį apdraustieji gali internetu susiformuoti patys.
Nuo liepos 1 d. – pokyčiai dėl skiepų vaikams: viena vakcina tapo efektyvesnė
Nuo liepos 1 dienos visi Lietuvoje gimę kūdikiai skiepijami pneumokokinės infekcijos vakcina, apsaugančia nuo daugiau sukėlėjų. Valstybinė ligonių kasa nupirko 15-valentę vakciną, kuri jau pasiekė gydymo įstaigas. Skiepai apmokami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl atžalų susilaukusiems tėvams papildomai už juos mokėti nereikia.
„Valstybinė ligonių kasa birželio mėnesį dvejiems metams sudarė pirkimo sutartį dėl 120 tūkst.
Pravers žinoti kiekvienam: Graikijoje atostogavusi lietuvė patarė, kaip nepakloti didelės sumos už gydymą
Vilma Vainorė, keliaujančių šeimų bendruomenės „Keliaujančios mamos“, vienijančios virš 100 tūkst. aktyvių šeimų, įkūrėja, – entuziastinga keliautoja. Kaip pati sako, kelionės yra tapusios gyvenimo būdu, darbu, maloniu laisvalaikiu ir pasaulio pažinimu kartu su vaikais. Tačiau, anot jos, kiekvienai išvykai reikia tinkamai pasiruošti ir būtinai pasirūpinti sveikatos draudimu.
Didžiulės permainos pacientams: žada, kad eilės pas medikus turėtų sumažėti
Nesibaigiančios, mėnesiais ir net metais išsitęsiančios eilės pas gydytojus – įsišaknijęs sopulys sveikatos sistemoje. Kol pacientai kenčia, o medikai vos spėja suktis, valdžia sakosi ėmusis veiksmingo būdo joms sumažinti – išskirtos prioritetinės specialybės, tad reikalingiausi gydytojai galės suteikti daugiau paslaugų.
Apie planą suvaldyti eiles sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys paskelbė dar praėjusių metų pradžioje.
Šiems žmonėms priklauso daugiau nemokamų sveikatos paslaugų: pasitikrinkite – gal tai jūs
Visiems privalomuoju sveikatos draudimu apraustiems gyventojams Lietuvoje teikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamos medicinos paslaugos, jei dėl jų kreipiamasi į gydymo įstaigas, sudariusias sutartis su ligonių kasomis, o pas gydytoją specialistą vykstama turint siuntimą ir užsiregistravus. Vis dėlto vyresni gyventojai gali gauti didesnį nemokamų paslaugų paketą nei kitų amžiaus grupių žmonės.
Štai kokios nemokamos garantijos priklauso sergantiems cukriniu diabetu: pasinaudokite
Cukrinis diabetas – tyli ir gyvenimą paveikianti liga, kurios diagnozę Lietuvoje išgirsta vis daugiau žmonių. Tačiau šiandien galimybių šiai ligai suvaldyti daugėja, jos modernėja. Ligonių kasų specialistai primena, kokias garantijas suteikia privalomasis sveikatos draudimas pacientams, gydomiems nuo cukrinio diabeto.
Tyrimai padeda stebėti pakitimus
Nustačius cukrinio diabeto diagnozę, pacientui yra svarbu stebėti, kiek yra veiksmingos jam taikomos priemonės ir gydymas.