Vidutiniškai jie užtrunka maždaug ketverius metus apie paskutines mėnesines. Tačiau 1 iš 10 moterų šiuos simptomus jaučia net iki 12 metų laikotarpį.
Mėnesinių pokyčiai
Pirmasis menopauzės požymis paprastai būna įprasto mėnesinių ciklo pokyčiai. Mėnesinės gali pasidaryti neįprastai lengvos arba neįprastai sunkios. Taip pat gali pakisti mėnesinių dažnumas. Jos gali būti kas 2 ar 3 savaites, arba atvirkščiai – jų gali nebūti kelis mėnesius. Galiausiai mėnesinės visai sustoja.
Dažni menopauzės simptomai
Maždaug 8 iš 10 moterų kurį laiką prieš mėnesinių pabaigą bei po jos taip pat patiria ir daugiau simptomų. Kai kurioms jie stipriai paveikia kasdienį gyvenimą.
Šie simptomai gali būti:
Karščio bangos – tai staiga trumpa užplūstantis karščio pojūtis veide, kakle ar krūtinėje, dėl kurio oda gali parausti ir imti prakaituoti. Naktinis prakaitavimas – naktį pasireiškiantys karščio pliūpsniai. Miego sutrikimai – dėl to dienos metu galite jaustis pavargusi bei dirgli
Mažesnis sekso poreikis (sumažėjęs libido). Atminties ir dėmesio problemos. Makšties išsausėjimas bei skausmas, niežėjimas ar diskomfortas lytinio akto metu.
Galvos skausmai. Nuotaikos svyravimai – pavyzdžiui, apatija ar nerimas. Smarkus širdies plakimas – kai staiga imate pastebėti savo širdies plakimą. Sąnarių sustingimas ir skausmas ar maudimas. Sumažėjusi raumenų masė. Dažnos šlapimtakių infekcijos.
Menopauzės metu taip pat padidėja rizika susirgti kai kuriomis kitomis ligomis, pavyzdžiui, gali susilpnėti kaulai bei išsivystyti osteoporozė. Jei tam tikri simptomai jus ypatingai vargina, kreipkitės į savo gydytoją – daugelį jų galima pašalinti. Taip pat domėkitės, kaip galima valdyti menopauzės simptomus.