moters sveikata

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „moters sveikata“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „moters sveikata“.

Artėjančią menopauzę išduoda šie ženklai: moterys, sukluskite

Perimenopauzė – tai laikotarpis prieš menopauzę, galintis sukelti įvairių simptomų. Daugelis moterų gali nesuvokti, kad jie susiję su kūno pokyčiais. Plačiai žinimas terminas „menopauzė“ reiškia gyvenimo pokytį, kai baigiasi moters menstruacijų ciklas, žymintis vaisingo laikotarpio pabaigą. Paprastai tai įvyksta tarp 45 ir 55 metų, o tai lemia mažėjantis hormonų kiekis.
2024-07-03
REKLAMA
Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti (nuotr. Shutterstock.com) Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti (nuotr. Shutterstock.com)

Šie simptomai išduoda makšties infekciją: štai, kas padės jos išvengti

Bent kartą gyvenime su infekcine makšties liga – pienlige susiduria 3 iš 4 moterų. Nors skaičiai nedžiugina, tačiau laiku pastebėjus pirmuosius simptomus ir pasirinkus tinkamą gydymą, šio nemalonaus sutrikimo galima greitai ir lengvai atsikratyti. Pienligės simptomai Pienligė – tai išorinių lytinių organų arba makšties gleivinės grybelinis uždegimas, kurį sukelia baltasis balkšvagrybis (Candida albicans) grybelis.
2024-05-26

Prasidėjusią menopauzę išduoda šie simptomai: nenumokite ranka

Menopauzė – natūralus moters organizmo pokytis, reikalaujantis prisitaikymo ir supratimo. Menopauzės simptomai gali skirtis nuo lengvų iki intensyvių, veikti fizinę ir emocinę gerovę, todėl svarbu juos atpažinti, norint palengvinti savo būseną. Apie menopauzei būdingus simptomus bei jų malšinimą komentuoja vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
2024-05-23

10 dažniausiai pasitaikančių ginekologinių ligų: priežastys, simptomai ir gydymas

Nepaisant to, kad ir kaip kruopščiai moteris laikytųsi asmens higienos, tačiau kartais ginekologinės problemos iškyla kaip nekviestas svečias. Ginekologinės ligos veikia reprodukcinius organus, tokius kaip: gimda, kiaušidės, kiaušintakiai, išoriniai lytiniai organai, krūtys, taip pat gali paveikti kūno lytines funkcijas. Dėl to svarbu suvokti ligų simptomus ir nedelsiant gydytis, kad išvengtumėte komplikacijų.
2024-03-07

Menopauzės metu padidėja įvairių ligų rizika: kokie simptomai jas išduoda?

Menopauzė brandžios moters gyvenime yra natūralus reiškinys, kuris paprastai prasideda sulaukus 45–55 m. amžiaus. Pereinant į šį etapą organizme vyksta dideli pokyčiai, dėl kurių neretai vargina įvairūs negalavimai bei kyla tam tikrų ligų rizika.
2024-02-14

Nepraleiskite progos nemokamai pasitikrinti sveikatą: pasakė, kam priklauso

Nevyriausybinė organizacija „Pola prieš vėžį“ savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino įrašu, kuriame primena moterims apie krūties vėžį ir kitas onkologines ligas. Nustačius šias ligas kuo ankstyvesnės stadijos, daug lengviau suvaldyti – svarbu nelaukti ir pasitikrinti, tai gali padėti išsaugoti gyvybę. Bet kuri moteris per gyvenimą turi apie 10 procentų riziką susirgti krūties vėžiu.
2023-11-06
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Moterų baimė lankytis pas ginekologą: kokios to priežastys ir kaip jas įveikti?

Dauguma moterų prieš vizitą pas gydytoją ginekologą jaučia nerimą ir stresą. Moteris baugina tiek aplinka, tiek tyrimų rezultatai, neretai neleidžia atsipalaiduoti ir gėda: juk gydytojas apžiūrinės intymias vietas.
2023-09-04
REKLAMA
Mėnesinių skausmas – kaip sau padėti natūraliais būdais? (nuotr. Shutterstock.com) Mėnesinių skausmas – kaip sau padėti natūraliais būdais? (nuotr. Shutterstock.com)

Mėnesinių skausmas – kaip sau padėti natūraliais būdais?

Mėnesinių skausmai kamuoja daugumą jaunų moterų. Vyresniame amžiuje ši problema pasitaiko rečiau, tačiau tai nereiškia, kad ją reikėtų ignoruoti. Priešingai, vyresnės moterys turėtų kur kas labiau atkreipti dėmesį į netikėtai prasidėjusius skausmus – tai gali būti įvairių ginekologinių ir kitokių ligų požymis.
2022-12-16

Įspėja moteris dėl maudynių vandens telkiniuose: vasarą nedarykite šios klaidos

Vasariška šiluma, prakaitas, maudynės įvairiuose vandens telkiniuose, dažnas prausimasis po dušu, įvairios depiliacinės priemonės – visa tai gali nemenkai atsiliepti intymiai moters sveikatai. Vaistininkė Inga Norkienė pažymi, jog netinkama intymi higiena vasaros metu gali paskatinti ir tam tikrų bakterijų ar net ligų atsiradimą bei paaiškina, kokių taisyklių reikėtų laikytis.
2022-07-20

Mergina skubiai įspėja kitus: dėl 1 populiarios priemonės atsidūrė reanimacijoje

20-metė mergina buvo skubiai nugabenta į ligoninę ir keturias dienas praleido intensyviojoje terapijoje dėl toksinio šoko sindromo. Katie Knigh keturias dienas praleido reanimacijoje ir buvo vos kelios valandos nuo mirties po to, kai mėnesinių metu naudojo netinkamą tamponą.
87 2022-07-10
REKLAMA
REKLAMA

5 labiausiai paplitusios moteriškos ligos

Moterų organizmas kupinas paslapčių. Tai dar būtų pusė bėdos, tačiau kartais dėl to keblu laiku nustatyti prasidėjusią ligą. Ginekologinių ligų atveju simptomų beveik nebūna, tad diagnozuoti jas gali tik gydytojas, reguliariai apžiūrintis savo pacientę, o laiku nesikreipus į gydytoją, ligą išgydyti būna daug sunkiau. Menstruacinio ciklo sutrikimai Su šia problema per savo gyvenimą susiduria tikriausiai kiekviena. Menstruacinio ciklo sutrikimas – tai bet koks nuokrypis nuo normos.
2021-09-10

Simptomai, kurie įspėja apie menopauzę: laiku pastebi ne visos moterys

Tam tikri menopauzės simptomai pasireiškia daugeliui moterų. Tačiau jų stiprumas ir trukmė kiekvienai gali būti skirtingi. Perimenopauze vadinami simptomai paprastai prasideda keletui mėnesių ar metų likus iki mėnesinių pabaigos, ir po jos gali tęstis dar kurį laiką. Vidutiniškai jie užtrunka maždaug ketverius metus apie paskutines mėnesines. Tačiau 1 iš 10 moterų šiuos simptomus jaučia net iki 12 metų laikotarpį.
2021-08-24
REKLAMA
Intymi sveikata (nuotr. Shutterstock.com) Intymi sveikata (nuotr. Shutterstock.com)

Kai užpuola makšties infekcijos: kaip pastebėti laiku ir sau padėti

Sutiksite, kad dažnai apie makšties problemas kalbėti nedrąsu, tačiau nuo makšties komfortiškos būsenos priklauso moters lytinė sveikata ir bendra savijauta. Makštyje yra gausu mikroorganizmų – dalis jų mums padeda, dalis gali kenkti. Visi jie nuolatos tarp savęs sąveikauja. Jei „gerųjų“ (t. y., laktobakterijų) yra kelis kartus daugiau, moteris jaučiasi komfortiškai.
2021-05-06
REKLAMA
Vasara (nuotr. Shutterstock.com) Vasara (nuotr. Shutterstock.com)

Patarimai, ką būtina žinoti apie moterų intymią higieną atėjus vasarai

Rūpintis kūno švara ir turėti susiformavusius teisingus ritualus būtina visais metų laikais. Visgi, vasaros metu, atšilus orams, įprastai žmogus prakaituoja gausiau. Ypač aktualiu klausimu tampa moterų tinkamas pasirūpinimas intymia higiena, kad būtų išvengta blogų bakterijų dauginimosi, prasto kvapo ir infekcijų.  Norint kuo gaiviau ir švariau praleisti vasarą, rekomenduojama: 1. Gerti daug vandens. Vanduo išstumia iš kūno toksinus ir palaiko sveiką pH pusiausvyrą.
2020-06-09

Cezario pjūvis – ginekologas perspėja, kokios gali laukti pasekmės

Kartais gimdymo metu Cezario pjūvis neišvengiamas, tačiau šią operaciją moterys renkasi ir nesant būtinybės. Vienais atvejais tokį sprendimą nulemia informacijos stoka, natūralaus gimdymo baimė bei kiti klaidingi įsitikinimai. Apie Cezario pjūvio naudą bei žalą, galimas komplikacijas bei rizikas pasakoja ginekologas Genadijus Kravčenka.
2018-08-23

Menopauzė: štai ką būtina žinoti kiekvienai moteriai

Dėl amžiaus vykstančių pokyčių mūsų organizme sustabdyti negalime, tačiau juos iš dalies sušvelninti ir kaip įmanoma geriau pasirūpinti savo sveikata – privalome. Manopauzės metu moters organizmas išgyvena daug permainų, tačiau anot gydomosios mitybos specialistės Deimantės Rapalytės, subalansuota mityba gali padėti išvengti nepageidaujamų menopauzės simptomų. „Menopauzės metu moterį kamuoja nuotaikų kaita, karščio pylimas, gali pradėti retėti kaulai.
2018-07-22

Ginekologė perspėja: maudynės gali baigtis mirtina infekcija

Vasarą neretai galima išgirsti perspėjimus, jog šis metų laikotarpis kelia grėsmę moters sveikatai: maudynės vandens telkiniuose gali sukelti įvairias lyties organų infekcijas, uždegimus, o itin šaltas jūros vanduo ir pakenkti šlapimo pūslei. Vis dėlto, ginekologė Ingrida Kravčenkienė tikina, kad daugelis iš šių teiginių yra plačiai paplitę mitai, tačiau perspėjimų, ko vasarą reikėtų pasisaugoti, vis tik yra.
2018-06-25

Ginekologė perspėja apie klastingą ligą: ją išduoda mėnesinės

Nevaisingumą lemianti liga – endometriozė, ne vienai moteriai gali būti klastingas smūgis, kadangi pirmuosius ligos simptomus pastebėti gana sudėtinga. Šios ligos pradžia dažnai pasireiškia skaumingomis mėmesinėmis ar sutrikusiu menstruacijų ciklu, o į šiuos požymius, sutiksite, moterys ne visuomet atkreipia dėmesį.
2018-05-26

Lietuvis ginekologas papasakojo apie savo darbą: tai patiks ne visiems

Sakoma, kad vyrai ginekologai su pacientėmis kur kas švelnesni ir malonesni, tačiau moterys dar šiandien prieš vyrą ginekologą jaučiasi nejaukiai ir mieliau renkasi vizitą pas savo lyties atstovę. Kaip yra iš tiesą ir su kokiais profesiniais iššūkiais susiduria šie specialistai, pasakoja akušeris ginekologas Kęstutis Gutauskas. „Tikrai neturėjau jokios minties ir nesiruošiau studijuoti akušerio ginekologo profesijos, juo labiau, kad mokyklą baigiau 17 metų.
2017-10-20

Ginekologas nurodo, kaip moterims atpažinti miomų keliamus simptomus

Gimdos mioma – tai gerybinis raumenų ląstelių navikas, kurio atsiradimo priežastys yra klaidos ląstelių dalijimosi procese. Šie navikai itin dažnai nustatomi 35-50 metų moterims, kurios neretai gali net neįtarti apie gimdoje esančias miomas. Medicinos mokslų daktaras, gydytojas Genadijus Kravčenka pasakoja, ką būtina kiekvienai moteriai žinoti apie miomas ir kaip laiku jas pastebėti. „Mūsų organizmo ląstelės nuolatos atsinaujina.
2017-08-16

Medikai įspėją apie nebyliąją grėsmę moters sveikatai

Moterys žino, kad Herpes virusas sukelia lūpų pūslelinę, tačiau tik retai kuri yra girdėjusi, kad kiti virusai gali sukelti dar rimtesnes problemas – dėl plačiai paplitusio viruso, žinomo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) pavadinimu, gali išsivystyti net piktybinis auglys. Mokslininkai ir gydytojai sutaria, kad yra stiprus ryšys tarp infekuotumo ŽPV virusu ir susirgimo gimdos kaklelio vėžiu. Būtent todėl šis gimdos kaklelio piktybinis navikas dažnai yra vadinamas „virusiniu“ vėžiu.
2017-06-02

Menopauzė: ką reikėtų žinoti kiekvienai

 Vienos moterys menopauzės bijo tarsi grėsmingos ligos, kuri visam laikui pakeis jų įprastą gyvenimą. Kitos į natūralius pokyčius žiūri ramiau, kaip į naujo gyvenimo pradžią. Vis dėlto, ką apie menopauzę sveikatos požiūriu turėtų žinoti kiekviena? Laura Mureikaitė Menopauzė išvertus iš lotynų kalbos reiškia tiesiog mėnesinių pabaigą.
2013-02-09
Į viršų