Aberdyno universiteto mokslininkai, bendradarbiaudami su keliomis skydliaukės ligų labdaros organizacijomis, atliko naują tyrimą, kurio rezultatai rodo, kad skydliaukės veiklos sutrikimai diagnozuojami vidutiniškai per 4,5 metų.
Tyrimo, kuriame buvo analizuojama beveik 1,2 tūkst. pacientų patirtis, metu nustatyta, kad beveik dviem trečdaliams pacientų diagnozė buvo nustatyta tik po kelių apsilankymų pas gydytojus ir simptomams vis sunkėjant, rašo mirror.co.uk.
Skydliaukė yra maža drugelio formos liauka kakle, esanti priešais trachėją. Ji gamina hormonus, kurie turi įtakos širdies ritmui ir kūno temperatūrai – viena pagrindinių jos funkcijų yra gaminti hormonus, padedančius reguliuoti organizmo medžiagų apykaitą, t. y. procesą, kurio metu maistas paverčiamas energija.
Šie hormonai vadinami trijodtironinu (T3) ir tiroksinu (T4), o per didelis arba per mažas jų kiekis gali sukelti nemalonių ir potencialiai rimtų problemų, kurioms gali prireikti gydymo.
Skydliaukės hiperaktyvumas gali pasireikšti bet kam, tačiau moterims jis pasireiškia maždaug 10 kartų dažniau nei vyrams ir paprastai kankina moteris tarp 20 ir 40 metų.
Nepakankamai aktyvios skydliaukės veiklos simptomai
Nepakankamai aktyvios skydliaukės simptomai dažnai būna panašūs į kitų susirgimų simptomus, paprastai vystosi lėtai, todėl jų galite nepastebėti daugelį metų, teigia NHS.
Pavyzdžiui, jei esate tokio amžiaus, kai gali prasidėti menopauzė, galite manyti, kad jums prasidėjo menopauzė ir nė nepagalvoti, kad jūsų skydliaukės veikla sutrikusi.
Nepakankamai aktyvios skydliaukės veiklos simptomai gali būti šie:
- nuovargis;
- svorio augimas;
- depresija;
- jautrumas šalčiui;
- išsausėjusi oda ir plaukai;
- raumenų skausmai.
Skydliaukės hiperaktyvumo simptomai
Skydliaukės hiperaktyvumas gali sukelti daugybę įvairių simptomų. NHS išskiria šiuos simptomus:
- padidėjęs jautrumas, nerimas ir dirglumas;
- nuotaikos svyravimai;
- miego sutrikimai;
- nuolatinis nuovargis ir sipnumas;
- kaklo patinimas dė padidėjusios skydliaukės;
- nereguliarus ir / arba neįprastai greitas širdies plakimas;
- trūkčiojimas arba drebulys;
- svorio kritimas.
Jei jaučiate bet kurį iš visų minėtųjų simptomų, turėtumėte apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ir pasitikrinti.