Labdaros organizacija „Macmillan Cancer Support“ paaiškino, kad ligos simptomai priklauso nuo to, kur prasidėjo galvos ir kaklo vėžys ir ar jis išplito į netoliese esančius limfmazgius.
Atkreipkite dėmesį į šiuos simptomus
Septyni simptomai, dėl kurių būtina skubiai kreiptis į specialistą:
1. opa bet kurioje burnos vietoje (įskaitant liežuvį), negyjanti ilgiau nei tris savaites;
2. raudona dėmė (eritroplakija) arba raudona ir balta dėmė (eritroleukoplakija) bet kurioje burnos vietoje;
3. balta dėmė (leukoplakija) bet kurioje burnos vietoje;
4. gumbelis kakle, kuris neišnyksta po dviejų-trijų savaičių;
5. neišnykstantis gumbelis ant lūpos ar bet kur burnos viduje;
6. liežuvio skausmas, kuris nemažėja;
7. gerklės skausmas, nuolatinis užkimimas ir rijimo pasunkėjimas, kurie nepraeina.
Kai kuriais atvejais pacientams diagnozuojama metastazavusi plokščiųjų ląstelių karcinoma. Moffitt vėžio centras teigė, kad metastazavusi plokščialąstelinė karcinoma yra nedažna.
Kaip sumažinti galvos ir kaklo vėžio riziką
Minėtosios ligos atveju, paprastai pirmiausia pasirodo raudona pleiskanota dėmė, tvirtas mazgelis arba plokščia ar iškilusi žaizdelė, kuri gali būti pasidengusi šašais. Kai odos vėžys pereina į kaklo limfmazgius, jis vadinamas kaklo vėžiu.
Atsiradus vėžio metastazėms kaklo ir raktikaulio srityje, sergančiajam asmeniui kakle gali atsirasti skausmingas ar jautrus gumbas. Taip pat gali prasidėti negerėjantis ir nepraeinantis gerklės skausmas.
„Dažniausiai taikomas chirurginis gydymas, pašalinant pažeistą odą ir paveiktus limfmazgius“, – pažymėjo Moffitt vėžio centras.
Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) nurodo kelis būdus, kaip sumažinti vėžio išsivystymo riziką, pavyzdžiui, nevartoti tabako gaminių bei riboti suvartojamo alkoholio kiekį.
Kitas specialistų patarimas – vengti deginimosi soliariumuose, nes pažeistos odos ląstelės gali virsti vėžinėmis. Jei įtariate, kad turite kokių nors vėžio požymių, būtinai užsiregistruokite pas gydytoją.