• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių. Ši diena skirta skatinti vartotojų sąmoningumą dėl plastikinių maišelių naudojimo.

Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių. Ši diena skirta skatinti vartotojų sąmoningumą dėl plastikinių maišelių naudojimo.

REKLAMA

Plastikinius maišelius 1965 m. išrado Švedijos bendrovės „Celloplast“ darbuotojas Stenas Gustafas Thulinas. Maišeliai greitai išpopuliarėjo, nes juos pagaminti paprasta ir pigu. Dabar plastikinius maišelius daugelis naudojame kiekvieną dieną.

Apsipirkdami prekybos centruose į namus parsinešame net ne po vieną, o grįžę dažnai neatsakingai juos išmetame. Ar kada susimąstėte, kas įvyksta juos išmetus? Maišeliai suyra tik per 100 – 500 metų, žala gamtai neatkuriama.

Tarptautinės dienos iniciatoriai ragina nors vieną dieną rinktis popierinius maišelius vietoje plastikinių, o dar geriau įprasti neštis savo apsipirkimo maišus į prekybos centrus, pasisiūti medžiaginių maišelių, išsiugdyti gerą įprotį ir pratinti prie jo savo vaikus, kad išsaugotume švarią aplinką.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo liepos mėnesio pokyčiai parduotuvėse

Nuo liepos pradžios pirkėjai parduotuvėse gali sulaukti netikėtų kasininkų klausimų. Šeštadienį Lietuvoje įsigalioja draudimas nemokamai dalyti vienkartinius plastikinius maišelius. Tad už juos reikės sumokėti arba paaiškinti pardavėjams, kad maišelį atsinešėte patys.

REKLAMA

Didieji prekybos tinklai įprastinius plastikinius maišelius žada pardavinėti po 1 centą. Per metus tokių maišelių buvo išdalijama šimtai milijonų, tad tikėtina, kad visi pirkėjai dėl naujos tvarkos kasmet papildomai sumokės bent milijoną eurų.

Tikimasi, kad apmokestinus paprastus maišelius, jų sunaudojama bus mažiau. Esą dėl to bus mažiau teršiama ir gamta.

Už nemokamų maišelių dalijimą prekybininkams yra numatytos baudos.

Pirkėjai sumokės milijonus

Nuo liepos 1 d. „Maximoje“ vienkartiniai maišeliai bus parduodami kaip įprasta prekė ir kainuos 1 centą, kuris, tikimasi, padės sumažinti tokių maišelių sunaudojimą perpus.

REKLAMA
REKLAMA

Išplatintame pranešime bendrovė teigia, kad kas mėnesį pirkėjai pasiima vidutiniškai apie 15 mln. vienkartinių lengvų plastiko maišelių. Tačiau tinklas planuoja, kad po apmokestinimo jų bus parduodama perpus mažiau.

Vis dėlto ir 7,5 mln. maišelių per mėnesį pirkėjams atsieis 75 tūkst. eurų, o per metus – 900 tūkst. eurų. 

„Tikime, kad nuo liepos įsigaliosiantis įstatymo reikalavimas nemokamai nedalinti labai lengvų vienkartinių plastiko maišelių, padės pirkėjams atsakingiau rinktis vienkartinius maišelius“, – pranešime cituojama „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių reikalų departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, ypač lengvi plastikiniai maišeliai tinklo parduotuvėse bus parduodami kaip įprasta prekė. Juos pirkėjai ras kaip ir iki šiol – greta sveriamų prekių kaip vaisiai, daržovės, saldainiai ir t.t.

Tačiau šalia esą galima rasti nemokamų popierinių maišelių, naudojamų duonos ar konditerijos gaminiams, arba daugkartinio naudojimo tinklinių maišelių.

REKLAMA

„Prie kasos pirkėjui atsinešus prekių vienkartiniuose maišeliuose, parduotuvės darbuotojai tik pasitikslins, ar maišelius pirkėjas atsinešė su savimi iš namų, ar pasiėmė prekybos salėje.

Reguliarioje kasoje darbuotojas paprašys pirkėjo įvardyti, kiek vienkartinių maišelių pasiėmė prekybos salėje ir įmuš juos į kasą. Savitarnos kasose pirkėjas pats įves prekybos salėje pasiimtų vienkartinių maišelių kiekį ir šie įsiskaičiuos į bendrą krepšelio sumą“, – naują tvarką „Maxima“ parduotuvėse paaiškina I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Ypač lengvi vienkartiniai plastiko maišeliai pirkėjams liks nemokami įsigyjant šviežią mėsą, jos gaminius bei šviežią žuvį, kai užtikrinant higieną bei saugos reikalavimus šias prekes supakuos parduotuvės darbuotojai.

Idiotizmo apogėjus.

Geriau jau - skatintų rūšiuoti atliekas, nes tas pats plastikas - milijonus kartų gali būti perdirbtas (į lygiai tokį pat maišelį), gi popierius - nebent vieną sykį - į tualetinį popierių, o po to - sudie - kanalizacijos vamzdžiais. Be to - popieriaus gamyba - neišvengiamas miškų kirtimas !!!

Kame tie debilai mato ekologiją, - kol neprisigersiu samagono - nesuvoksiu !!!

Gal tuos projektus "stumia" popieriaus pramonės lobistai?

Kitaip - tai tėra sveiku protu nepaaiškinamos slaptos bevertės iniciatyvos !!!
Reikia skatinti žmones rūšiuoti atliekas ir didinti baudas už gamtos teršimą.Plastikinių maišelių apmokestinimas nieko nesprendžia.Kas turės savo,daugkartinius,turės juos skalbti brangiu vandeniu,teršti nuotekas skalbimo priemonėmis.Kas pirks popierinius,didins miškų kirtimus.Ne plastikinis maišelis yra blogis,o žmonių netinkamas požiūris į juos.Jei žmogaus širdyje šiukšlynas,tai jis tą šiukšlyną paliks po žvejybos,pleže,viešajame transporte,miške,kelyje,stotelėje ,savo aplinkoje...
Nevispročiu mąstymas. Jei sumokėsiu už maišelį tai jau bus ekologiškas? Čia taip kaip su elektra. Elektra eina iš Baltarusijos. Perkam iš Latvijos iš valyta saugią. Gyvūnų ūkis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų