Olenos Halushkos iš Ukrainos antikorupcinės organizacijos „AntAC“ paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip lankytojai vaikšto po teatro, kuris buvo naudojamas kaip slėptuvė maždaug 1000 civilių gyventojų, griuvėsius ‒ kovo 16 dieną į jį smogė rusų bombos, rašo dailystar.co.uk.
Teatro viduje prisiglaudę civiliai ant žemės priešais pastatą buvo nupiešę didelėmis baltomis raidėmis rusišką užrašą „VAIKAI“, vildamiesi, kad pastato naikintuvai nebombarduos.
Masinė kapavietė
Patvirtinta, kad sunaikinus pastatą išsigelbėjo tik 200 žmonių. Bombardavimą išgyvenusi Oksana Syomina sakė:
„Visi žmonės tebėra po griuvėsiais, nes jų niekas neatkasė. Tai viena didelė masinė kapavietė“.
Olenos Halushkos vaizdo įraše girdisi, kaip kai kurie „ekskursantai“ rusiškai skundžiasi „kūnų dvoku“.
„Vienintelis žodis, tiksliai apibūdinantis tai, kas šiandien vyksta, yra genocidas, mūsų tautos, ukrainiečių, genocidas“, – sakė Mariupolio meras Vadymas Boičenko.
Po to, kai paaiškėjo šokiruojantys aukų skaičiai, Rusija iš pradžių teigė, kad teatras buvo subombarduotas, nes jame buvo įrengta Ukrainos kariuomenės bazė.
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pareiškė, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos „nebombarduoja miestų ir gyvenviečių“.
Antrame oficialiame rusų paaiškinime buvo teigiama, kad liūdnai pagarsėjęs Ukrainos Azovo batalionas tyčia sunaikino teatro pastatą per vadinamąją „surežisuotą“ ataką. Abu šiuos teiginius vėliau paneigė faktų tikrintojai.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Rusijos ataką pavadino „karo nusikaltimu“. Anglijos vyriausybės Europos reikalų ministras James Cleverly sakė, kad išpuolis „atrodo kaip konkretus taikinys“ į civilinį pastatą, taigi, „savaime aiškus tarptautinės teisės pažeidimas“.
Gegužės 11 d. Vadymas Boičenko žurnalistams sakė, kad rusams bombarduojant miestą žuvo daugiau nei 21 000 civilių. Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pareiškė, kad dabar miestą visiškai kontroliuoja Rusijos kariai.