Visi žinome jausmą, kai ryte reikia lipti iš lovos, o dar per anksti ir tiesiog dar neturime energijos tai dienai.
Tačiau, pasak mitybos specialistės, yra dalykų, kuriuos galime padaryti, kad padėtume savo organizmui įveikti rytinį nuovargį, taip pat užtikrintume ūpo pakėlimą, pagerintume miegą ir padidintume energiją.
Mitybos terapeutė ir „Minister 4 Happiness“ Aislinn Cambridge sako, kad yra vienas gėrimas, kuris, jos teigimu, veikia kaip „stebuklas“, kad pasijustume puikiai, ir tam tereikia dviejų ingredientų, rašo mirror.co.uk.
Į puodelį šilto vandens įspausti citrinos sulčių
Ji „RSVP Live“ sakė, kad nors visi žinome apie naudą, kai geriame daug vandens, iš tiesų galite pasijusti dar geriau, į puodelį šilto vandens įspaudę citrinos sulčių.
Ekspertė pasakojo: „Yra vienas dalykas, kurį kiekvienas iš mūsų turėtų daryti nuo tos minutės, kai pabunda ryte – išgerti vandens, jis drėkina organizmą ir mažina kraujospūdį. Jei norite turėti energijos ir gerai jaustis, į šiltą puodelį vandens įspauskite pusę citrinos. Tai tarsi magija.“
Tačiau ne tik citrinos vanduo gali padėti jums pasijusti pasiruošusiems pradėti dieną, nes Aislinn taip pat sakė, kad tinkamas pasirūpinimas savimi prieš miegą gali padėti geriau jaustis ryte.
Mitybos specialistė sakė, kad nuo paskutinio didelio valgio iki miego laiko turite palikti mažiausiai tris valandas, kad organizmas galėtų visiškai suvirškinti maistą prieš ilsėdamasis nakčiai.
Vengti dirbtinių saldiklių
Ji pridūrė: „Jei valgote ir po valandos ar dviejų mėginate miegoti, tai sukelia sumaištį, nes jūsų organizmas negali virškinti, pailsėti ir atsigauti vienu metu – šie procesai vienas kitą atšaukia. Tai paveiks tiek miegą, tiek virškinimą, o viskas kartu stipriai paveiks jūsų nuotaiką. Rekomenduoju palikti bent tris keturias valandas po didelio valgio.“
O didžiausias Aislinn patarimas – vengti dirbtinių saldiklių, kai tik norisi cukraus, nes jie iš tiesų gali turėti blogesnį poveikį organizmui nei natūralus cukrus.
Ji aiškino: „Kai kurie mano, kad, bandant sveikai maitintis, geriau rinktis „becukrį“ variantą, tačiau iš tikrųjų jis yra prastesnis.
Vadinamuosiuose „dietiniuose“ gėrimuose yra sudedamoji dalis, vadinama aspartamu, kurio mūsų organizmas nemoka apdoroti, jis neigiamai veikia mūsų žarnyną ir yra daug kenksmingesnis, greičiau sukelia uždegimus ir ėda labiau, nei tikrasis cukrus.“