• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vonios kambario plytelės yra linkusios apsinešti įvairiausiais nešvarumais, dėmėmis, o kartais net ir pelėsiu. Laimei, yra keli paprasti ir veiksmingi būdai, kurie padeda nešvarias plyteles paversti tarsi naujomis.

Vonios kambario plytelės yra linkusios apsinešti įvairiausiais nešvarumais, dėmėmis, o kartais net ir pelėsiu. Laimei, yra keli paprasti ir veiksmingi būdai, kurie padeda nešvarias plyteles paversti tarsi naujomis.

REKLAMA

Pelėsis ir miltligė yra didžiausi kaltininkai, puolantys tarpelius tarp vonios plytelių. Jie ne tik gali sujelti pavojų sveikatai, tačiau ir vizualiai pakeisti plytelių išvaizdą, kuomet jos nusidažo pilka arba geltona spalva.

Nors dažniausiai žodis „dėmė“ asocijuojasi su tuo, kad ji liks visam laikui, tačiau yra keli būdai, kuomet pavyksta jomis atsikratyti naudojant įprastas priemones, produktus, kuriuos galima rasti kiekvienoje namų spintelėje.

Dažniausiai tarpeliai tarp plytelių yra užpildyti betono skiediniu, kuris atlieka nepralaidžią vandeniui funkciją, kuri užtikrina, kad vanduo nepateks už plytelių ir nesukels sienos puvimo iš vidaus.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, kadangi tarpeliai yra užpildomi dažniausiai betonu, kuris yra labai akytas, nereikia įdėti daug pastangų, kad šios vietos taptų greitai suteptos.

REKLAMA

Idealiu atveju ekspertai rekomenduoja valyti vonios plyteles bent kartą per dvi savaites, kad šios būtų geriausios būklės ir jose nesusikauptų nešvarumai.

Tokiu būdu ne tik jų priežiūra taps paprastesnė, tačiau liks vis mažiau nešvarumų, kuriuos reikia pašalinti, kol galiausiai prisiruošite atlikti gilų valymą.

Visgi, suprantama, kad vonios plytelių valymas gali atrodyti ilgai trunkanti užduotis, ypač jeigu jomis ištinkuota visa siena. Laimei, yra kelios „pasidaryk pats“ priemonės, kurios padės ne tik nuvakyti plyteles ir jų tarpelius, tačiau ir jas vizualiai atnaujins.

REKLAMA
REKLAMA

Baltais actas, soda ir amoniakas

Taikant bet kokį naują buitinį valymo metodą, svarbu pradėti nuo švelnaus tirpalo ir tik po truputį stiprinti jo kiekį, jeigu pastebite, kad dėmės visai nesitraukia, rašoma express.co.uk.

Mira Showers teigia, kad išvalyti dėmes, kurios yra susikaupusios plytelių tarpuose, padės septynių puodelių šilto vandens, pusės puodelio kepimo sodos, trečdalio puodelio amoniako ir ketvirtadalio puodelio baltojo acto mišinys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viską maišykite tol, kol kepimo soda visiškai ištirps, o vėliau supilkite mišinį į purškimo buteliuką. Taip bus lengviau purškimą nukreipti į konkrečias sritis. Jeigu buteliuko neturite, puikiai tiks ir dubenėlis su šluoste.

Purškite tirpalą tiesiai ant tarpelių, kol jie visiškai sudrėks, o tada palikite jį pastovėti maždaug penkioms minutėms.

REKLAMA

Naudodami kietų šerių šepetį, pradėkite šveisti tarpelius, ypač trindami problemines vietas. Tada nešvarų skystį nuvalykite nuo plytelių drėgna šluoste. Būtinai išgręžkite ją į atskirą kibirą, kad išvengtumėte pavojaus, jog pelėsis vėl persikels nuo šluostės ant plytelių.

Dar kartą perbraukite plyteles drėgnu skudurėliu ir visiškai ją nusausinkite.

Soda ir vandenilio peroksidas

Kad pašalintumėte stipriai įsisenėjusias dėmes, į dubenį sumaišykite vandenilio peroksidą ir kepimo sodą, kol susidarys vientisos masės pasta.

REKLAMA

Paskirstykite šią pastą į tarpelius naudodami kietų šerelių arba dantų šepetėlį, o po to leiskite pastai įsigerti maždaug nuo 5 iki 10 minučių.

Naudodamiesi šiurkštesniu šepetėliu, nušveiskite jau išdžiūvusį tirpalą ir pakartokite procesą, jei dėmės vis dar neišnyko.

Vėliau nuvalykite plyteles drėgnu skudurėliu ir nusausinkite rankšluosčiu. Toks valymo būdas padės ne tik išvalyti nešvarumus, tačiau ir išbalins tarpelius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip išvengti pelėsio pasikartojimo

Yra keletas būdų, kaip prižiūrėti plyteles po nešvarumų. Pats paprasčiausias būdas – visuomet nuvalyti plyteles sausu rankšluosčiu, kai jos tik sušlampa.

Taip pat galite naudoti ir tarpelių sandariklį, kuris sukurs apsauginį sluoksnį virš skiedinio ir neleis jam nusidėvėti. Taip pat svarbu, kad jūsų vonios kambarys būtų gerai vėdinamas.

Drėgna aplinka yra pelėsių augimo vieta, todėl prausdamiesi duše būtinai atidarykite langus arba jeigu turite, įjunkite ventiliatorių,kad išvėdintumėte kambarį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų