• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Puansetijos yra populiarus šventinio laikotarpio augalas, traukiantis akį savo ryškia raudona spalva. Pasak ekspertų, šie kambariniai augalai yra ypač „jautrūs“ ir reikalauja tinkamos priežiūros.

Puansetijos yra populiarus šventinio laikotarpio augalas, traukiantis akį savo ryškia raudona spalva. Pasak ekspertų, šie kambariniai augalai yra ypač „jautrūs“ ir reikalauja tinkamos priežiūros.

REKLAMA

Puansetijos yra prisitaikę prie jiems įprastų sąlygų, todėl puikiai auga ir kambaryje. Tačiau, kaip ir daugelis kambarinių augalų, turi savo jautrias vietas. Sodininkystės ekspertai papasakojo, kaip dažnai laistyti šį šventinį augalą.

Sutono dvaro medelyno sodininkystės ekspertas paaiškino: „Puansetijos yra jautrūs augalai, jiems netinka ir per retas laistymas, ir perlaistymas.

Kai laistomas per retai, augalas sudžiūsta ir pradeda vysti. Lapai pradeda garbanotis ir kristi. Kai laistoma per daug, šaknys ištęžta, todėl ima pūti, tad augalas gali žūti, jei nebus imamasi reikalingų veiksmų.“

Patarė, kada laistyti puansetijas

Be to, nuostabios ryškiai raudonos spalvos lapai ims geltonuoti ar ruduoti, pradės kristi, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspertas pridūrė: „Tinkamas laikas laistyti puansetiją – tada, kai žemė būna sausa, paprastai kas dvi-tris dienas.

Labai mažai tikėtina, kad augalą reikės laistyti kasdien, nebent jis pastatytas vietoje, kur greitai išsausėja, pavyzdžiui, šalia radiatoriaus.“

REKLAMA

Tačiau, jei įmanoma, puansetiją reikėtų laikyti atokiau nuo šilumos šaltinių, pavyzdžiui, radiatorių, ir nelaikyti vietose, kur susidaro skersvėjis, pavyzdžiui, šalia durų.

Jei manote, kad augalą perlaistėte, sodininkystės ekspertai pataria ištraukti gėlę iš vazono ir leisti nuvarvėti vandens pertekliui.

Tai „neleis“ šaknims permirkti, nes permirkus didėja ligų, kenkėjų ir šaknų puvinio rizika. Ekspertas pridūrė: „Gėlės šaknys negali ilgą laiką stovėti vandenyje ir jame mirkti.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak sodininkystės profesionalų, ilgas puansetijų laikymas vandenyje yra „vienas blogiausių dalykų, kuriuos galite padaryti“ šiam augalui.

Puansetijoms taip pat labai patinka šviesa ir šiluma, todėl jas reikėtų laikyti atokiau nuo šaltų ir tamsių vietų, taip pat atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių.

Ekspertai teigė, kad „ideali“ aplinka šiam šventiniam augalui yra šilta ir jauki vieta, kurią minimaliai apšviečia žiemą retai pasirodanti saulė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užtikrinkite tinkamas sąlygas

Jei turite naminių gyvūnų, laikykite šį kambarinį augalą nuo jų atokiau, nes augalo sultys gali būti nuodingos augintiniams, sukelti ligas ir pernelyg intensyvų seilėtekį.

Morag Hill, viena iš „The Little Botanical“ įkūrėjų, paaiškino: „Ideali temperatūra puansetijai yra 13-16 laipsnių šilumos. Jos jautriai reaguoja į aukštas ar žemas temperatūras – tiek į karštį, tiek į šaltį, todėl pasirūpinkite, kad joms būtų parinkta tinkama vieta.“

REKLAMA

Ekspertės teigimu, užtikrinus tinkamą drėgmės kiekį, prailgės ir gėlės žydėjimo laikas, todėl kasdien galima apipurkšti augalą vandeniu.

Augalų apipurškimui naudokite drungną vandenį, apipurkškite augalo šaknis ir lapus, tačiau venkite žiedų, jei augalas juos turi. Tai geriausia daryti ryte, kad gėlė turėtų pakankamai laiko sugerti dulksną.

Puansetijos paprastai išsilaiko nuo šešių iki aštuonių savaičių, tačiau tinkamai prižiūrimos gali žydėti daug ilgiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų