• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Puansetijos yra vienos iš šventiškiausių kambarinių augalų rinkoje, išsiskiriančios savo ryškiai raudona spalva. Ekspertas pasidalino patarimais apie šių augalų priežiūrą, įskaitant idealią temperatūrą, kad jie galėtų klestėti.

Puansetijos yra vienos iš šventiškiausių kambarinių augalų rinkoje, išsiskiriančios savo ryškiai raudona spalva. Ekspertas pasidalino patarimais apie šių augalų priežiūrą, įskaitant idealią temperatūrą, kad jie galėtų klestėti.

REKLAMA

Puansetijas galima įsigyti prekybos centruose ir internetu, o žiemos mėnesiais jos namams suteikia džiuginančio spalvingumo.

Mėgsta drėgmę

Nors puansetijas gana lengva prižiūrėti, savininkai turėtų papildomai pasistengti, kad jų kambarinis augalas šventiniu laikotarpiu būtų laimingas ir sveikas, rašo express.co.uk.

Morag Hill, „The Little Botanical“ parduotuvės įkūrėja, pasidalino paprastais patarimais auginantiems  puansetijas.

 

Specialistės teigimu, puansetijos mėgsta saikingą drėgmę. Svarbu, kad viršutinis dirvožemio sluoksnis tarp laistymų išdžiūtų, nes, jei augalas mirks vandenyje, jo šaknys ims pūti.

REKLAMA
REKLAMA

Šaknų puvinys yra gana dažna kambarinių augalų liga, kuri tikrai sunaikins juos, jei nebus gydoma.

Kambarinių augalų ekspertė paaiškino: „Ideali temperatūra puansetijai yra 13-16 laipsnių. Ji jautri ekstremalioms temperatūroms, tiek karščiui, tiek šalčiui, todėl parinkite jai vietą be skersvėjų ir atokiau nuo radiatorių“.

REKLAMA

Nepurškite žiedų 

Joms patinka šviesa, bet ne tiesioginiai saulės spinduliai. Puansetijos taip pat klesti drėgnoje aplinkoje, o tai reiškia, kad jos puikiai tinka natūraliai drėgnoms patalpoms, tokioms kaip vonios kambariai ir virtuvės.

Anot ekspertės, tinkamai pasirūpinus, kad puansetija būtų pakankamai drėgna, ji jus džiugins ilgesnį laiką ‒ todėl ją reikėtų kasdien apipurkšti. Morag pridūrė: „Tai reiškia, kad galėsite ilgiau mėgautis ryškia ir spalvinga namų puošmena“.

REKLAMA
REKLAMA

Į buteliuką įpilkite šiek tiek drungno vandens ir apipurkškite šaknis ir lapus, tik ne žiedus! Atlikite šį darbą ryte, kad augalas turėtų pakankamai laiko sugerti drėgmę.

Ekspertė pažymėjo: „Jūsų puansetija praras lapus, jei ją paveiks staigūs temperatūros pokyčiai. Kad to išvengtumėte, pastatykite augalą vietoje, kurioje pastovi temperatūra yra  13-16 C, toliau nuo radiatorių ir kur nėra skersvėjų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėmesys ištisus metus

Augalas gali nuvysti ir dėl vandens trūkumo. Nors puansetijos nemėgsta daug vandens, svarbu neleisti joms visiškai išdžiūti. Reguliariai tikrinkite dirvą ir palaistykite, kai viršutinis dirvožemio sluoksnis išdžius.

Jei namuose yra augintinių, reikėtų vengti šio augalo, nes jis toksiškas katėms ir šunims. Jei augalo lapas ar stiebas nulūžta, iš jo išteka baltos sultys, kurios gali dirginti ir žmones, ir gyvūnus. Morag pridūrė: „Teisingai prižiūrint, jūsų puansetija išsilaikys iki šešių savaičių – tai yra pakankamai laiko, kad džiugintų jus per visą Kalėdų sezoną. Tačiau galite pasistengti, kad augalas išliktų gyvas ištisus metus, o ateinančioms Kalėdoms vėl pasipuoštų spalvomis.

REKLAMA

Jei norite išlaikyti puansetiją iki Naujųjų metų, ją reikėtų nugenėti balandžio mėnesį, paliekant maždaug 10 cm aukščio stiebą ir laikyti apie 13 laipsnių temperatūroje. Tada persodinkite augalą gegužės pradžioje, kad galėtų toliau augti vasarą.

Vasaros mėnesiais puansetijai geriausiai tiks 15-18 °C temperatūrą ir daug šviesos. Kambarinių augalų ekspertė paaiškino: „Vasarą puansetija bus visiškai žalias krūmas, o raudonos arba baltos spalvos, kurios mums asocijuojasi su šiais augalais, atsiranda trumpėjant dienoms ir keičiantis metų laikams.

REKLAMA

Norint, kad per Kalėdas augalo spalvos išryškėtų, reikia, kad nuo rugsėjo puansetija gautų daugiausia 12 valandų dienos šviesos. Tai reiškia, kad rugsėjį po 12 valandų dienos šviesoje augalus teks įnešti į tamsų kambarį.

Prireiks ir trąšų 

Kartą per mėnesį augalus maitinkite kalio turinčiomis trąšomis ir puansetija taps jūsų Kalėdų stalo puošmena bei suteiks šventinio žavesio jūsų namams ar biurui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parduotuvėje „The Little Botanical“ rasite daugybę nuostabių puansetijų pagal užsakymą pagamintuose keramikiniuose vazonuose ‒ tiks kiekvienam skoniui, biudžetui ir interjerui.

Nors puansetijos parduodamos prekybos centruose ir sodo centruose, ne visada geriausia pirkti iš šių mažmenininkų. „Karališkoji sodininkystės draugija“ (RHS) teigė, kad britai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kurioje parduotuvės vietoje laikomos parduodamos puansetijos.Jie paaiškino: „Venkite pirkti

REKLAMA

lauke ant šaligatvio ar skersvėjų, šaltose parduotuvėse parduodamų puansetijų, nes tokiomis vėsiomis sąlygomis spalvingi lapai nukris jau po kelių dienų. Jei įmanoma, pirkite iš šiltnamių sodo centruose augintas puansetijas, kurios ką tik atvežtos į parduotuves ar prekybos centrus“.

Kitas populiarus šventinis augalas yra kalėdinis kaktusas, kuris yra įvairių spalvų, įskaitant rožinę ir baltą. Šis kambarinis augalas neturi nieko bendra su Kalėdinėmis tradicijomis, tačiau dėl savo žydėjimo laikotarpio nuo lapkričio iki sausio jis ir gavo šį pavadinimą.

REKLAMA

Drėkinti du kartus per savaitę

Chris Bonnett iš GardeningExpress.co.uk paaiškino: „Kalėdinis kaktusas jausis laimingas  drėgnoje aplinkoje, pavyzdžiui, virtuvėje ir vonios kambaryje, o vasarą, kai praeis šalčių pavojus, vazonus bus galima pastatyti lauke.

Tai padės augimui ir paskatins žydėjimą“.

Pastatę augalą vienoje vietoje, neturėtumėte jo kilnoti kitur, nes jo sukrauti pumpurai gali pradėti kristi.

Žydėjimo laikotarpiu laistykite tik tada, kai viršutinis žemių sluoksnis bus visiškai išdžiūvęs. Kad išvengtumėte perlaistymo, stenkitės augalą drėkinti kelis kartus per savaitę arba padėti ant akmenukais užpildyto padėklo su vandeniu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų