Socialiniuose tinkluose „InMedica“ klinika pasidalino įžvalgomis, ką svarbu žinoti apie vaikų organizme užsiveisusius parazitus.
Parazitus žarnyne išduodantys ženklai
Raseinių „InMedica“ klinikos šeimos gydytojas Vidas Košys pastebi, kad parazitai į vaiko organizmą dažniausiai patenka nuo nešvarių rankų, geriant užterštą šulinių ar šaltinių vandenį bei valgant blogai termiškai apdorotą mėsą.
Taip pat ligų sukėlėjais galima užsikrėsti ir per dulkes, kurias išnešioja musės ir tarakonai, arba nuo naminių gyvūnėlių kraiko.
„Dažniausiai užsikrėtęs vaikas nejaučia jokių simptomų, o jam pradėjus negaluoti, gali būti sunku suprasti to priežastį. Visgi, įtarti šias ligas galima, kai pasireiškia sumažėjęs apetitas, bendras silpnumas, nuovargis, pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas arba priešingai – vidurių užkietėjimas“, – pastebi gydytojas.
Negydant parazitų sukeltų infekcijų laukia bėdos
Priduriama, kad negydant šių infekcijų stipriai pablogėja vaiko gyvenimo kokybė bei gali kilti papildomų sveikatos problemų:
„Pavyzdžiui, užsitęsus helmintozei sumažėja baltymų ir kai kurių vitaminų pasisavinimas, išsivysto anemija, todėl sulėtėja vaiko augimas. Taip pat labai retais atvejais gali išsivystyti apendicitas, kasos, kepenų, tulžies pūslės ir kitų organų uždegimai.“
Todėl jei patiriami minėti simptomai, reikia apsilankyti pas savo šeimos gydytoją, kad būtų nustatyta tiksli diagnozė ir pradėtas gydymas.
„Dažniausiai naudojamas būdas išsiaiškinti, ar vaikas turi parazitų – mikroskopiniai išmatų tyrimai, kurių metu galima rasti parazitų kiaušinėlių“, – aiškino šeimos gydytojas.
Taip pat patariama, kad profilaktiškai tyrimus dėl helmintozės tikslinga atlikti prieš vaikui pradedant lankyti ikimokyklinio ar pradinio ugdymo įstaigą ar pereinant į kitą ugdymo įstaigą.