Apie Ignalinos rajone, netoli Ceikinių kaimo užfiksuotą socialiniuose tinkluose pranešta „Meškos Lietuvoje“ puslapyje.
Į sodybą iš miško atklydo meška
Pasidalintame vaizdo įraše matyti, kaip iš miško atkeliavęs rudasis lokys, daugelio vadinamas meška, ima ir nuverčia avilį.
Galimai maisto ieškojusi meška nuvertusi avilį pasileido bėgti atgal į mišką.
„Aušrinė Gertrūda Ambrazevičienė šią savaitę savo sodyboj sulaukė netikėtų svečių: vakar apsilankė briedis, o šiandien meška!
Vidury baltos dienos! Aišku, būtų smagiau, kad svečiuose mandagiau elgtųsi...
(Ignalinos raj, netoli Ceikinių)“, – rašoma „Meškos Lietuvoje“ pasidalintame įraše.
Meškos Lietuvoje fiksuojamos vis dažniau
Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, meškos mūsų šalyje fiksuojamos vis dažniau. Anksčiau apie užfiksuotą dar vieną mešką Lietuvoje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija, pasidalijusi nufilmuotu vaizdo įrašu.
Tąkart rudasis lokys nufilmuotas taip pat Ignalinos rajone, galbūt tai – tas pats gyvūnas.
„Dar vienas rudasis lokys užfiksuotas Ignalinos rajone Stebėti meškų apsilankymus Lietuvoje galite LMŽD sukurtame žemėlapyje: www.meskos.lt“, – rašė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija.
Dar anksčiau meška užfiksuota Švenčionių rajone – tąkart ją, bėgančią laukais, pavyko nufilmuoti „Ehunt“ šaudymo centro vadovui Rokui Zabielai, vaizdo įrašu socialiniuose tinkluose pasidalijo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija.
„Neįtikėtinas vaizdas. Ehunt šaudymo centro vadovas Rokas Zabiela pasidalino vaizdo įrašu, kuriame Švenčionių raj. užfiksuotas bėgantis rudasis lokys. Meška pastebėta dienos laiku apie 14 val.“, – rašoma prie balandžio 14-ąją pasidalinto vaizdo įrašo.
O kovo mėnesį įvyko netikėtumas – Kupiškio rajone, Mirabelio miške, miškininkas Laimonas Kiaulėnas nufilmavo meškos jauniklį. Anksčiau laikyta, kad meškos į Lietuvą atklysta iš kaimyninių šalių, tačiau šis atvejis leidžia manyti, kad rudieji lokiai tampa sugrįžtančia rūšimi.
Kaip tąkart skelbė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija išplatintame pranešime spaudai, tai išskirtinis atvejis.
„Tai unikalus atvejis mūsų gamtoje ir kartu – vieni įspūdingiausių kadrų šiemet iš meškų gyvenimo. Pateles ir patinus Lietuvoje fiksuojame jau ne vienerius metus, gandų apie jauniklius būta, tačiau pirmą kartą gamtininkui pavyko jį užfiksuoti gyvai ir dar taip“, – sakė LMŽD direktorius Laimonas Daukša.
Anot jo, netoliese jauniklio turėjo būti ir jo mama, o tai reiškia, kad nuo šiol Lietuvoje yra dar viena laukinės gyvūnijos gyvenanti rūšis.
„Ypatinga diena Lietuvos gamtai, nes raudonojoje knygoje nuo šiol turėtų atsirasti ir Lietuvoje gyvenančios meškos, kurios iki šiol buvo laikomos išnykusiomis, nepaisant jų reguliarių vizitų mūsų gamtoje.
Kiek man žinoma, remiantis esama tvarka į ją gali būti įtrauktos tik vedančios rūšys, tad turime pirmą meškiuką, kuris atvėrė naują šios knygos puslapį“, – sakė jis.
L. Daukšos teigimu, pirmasis oficialus Lietuvos meškos jauniklis yra griežtai saugomas kaip ir visos meškos Lietuvoje, tuo tarpu gyventojai raginami vengti bet kokio kontakto su juo ar net jo ieškoti, nes jį globoja ir saugo jo mama ir tai daro, be jokių kompromisų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!