Tiek V. Zelenskis, tiek V. Putinas ne kartą kalbėjo viešai ir paskalbė pareiškimus po to, kai praėjusią savaitę Rusijos kariai įsiveržė į Ukrainą.
Tačiau paskutinės jų viešos kalbos parodė, kas iš tikrųjų vyksta užkulisiuose, o kūno kalbos ekspertas teigė, kad rami V. Putino išorė gali būti labiau gynybinė, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio, rašo express.co.uk.
Palygino kūno kalbą
Jaudinančioje kalboje Europos Parlamente, kurioje ragino remti Ukrainą, kad ji apsigintų nuo Rusijos, prezidentas V. Zelenskis pasirodė visiškai tikras. Profesionalus kūno kalbos analitikas Darrenas Stantonas, pramintas „žmogumi melo detektoriumi“, apibūdino Zelenskio kalbą kaip „įgalinančią“ ir pasakė: „Jis nebijojo sakyti faktų.“
Ukrainos prezidentas jaudinančioje kalboje sakė: „Pastarąsias kelias dienas aš nežinau, kaip sveikintis su žmonėmis, nes negaliu sakyti „gera diena“ ar „gero vakaro“. Kai kuriems žmonėms ši diena nėra gera. Kai kuriems ji yra paskutinė. Šiandien kalbu apie savo Ukrainos piliečius, kurie gina laisvę, už tai sumokėdami didžiausią kainą.“
Kalbėdamas apie siaubingus įvykius Ukrainoje, V. Zelenskis buvo akivaizdžiai nusiminęs, tačiau žodžius išsakė itin aiškiai ir ramiai.
Anksčiau, kreipdamasis į Rusijos pajėgas prieš invaziją į Ukrainą, Putinas buvo toks pats ramus, tačiau Rusijos lyderio kūno kalba sakė visai ką kitą.
D. Stantonas sakė: „Putino elgesys filmuotoje medžiagoje atrodo labai ramus ir beveik gynybinis. Jo kvėpavimas buvo vienodas ir tolygus, jis per daug nejudėjo ir nieko neišdavė.“
Toks elgesys nėra būdingas V. Putinui, kuris įprastai nebijo parodyti, kaip jaučiasi. Kūno kalbos ekspertas pabrėžė: „Tai visiška priešingybė ankstesniems Putino pasirodymams spaudos konferencijose ir interviu, kur jis mėgdavo parodyti didžiulio pykčio ir nusivylimo požymius, jo antakiai būdavo nuleisti, o burna ir lūpos suspaustos – abi šios mikroišraiškos atskleidžia, kaip žmogus iš tikrųjų jaučiasi užklupus emocijoms ir gali signalizuoti apie veiksmų plano pokyčius.“
Zelenskis emocijų neslėpė
Kita vertus, Zelenskis savo kalboje atrodė „emocionalus“. Ekspertas sakė: „Kai kalbėjo prieš kamerą, Zelenskis parodė daug pozityvių gestų, kurie parodo, kad jis yra visiškai atviras ir sąžiningas.
Jis rodė daugybę neverbalinių gestų, kurie išreiškia tikras emocijas, įskaitant aktyvų gestikuliavimą. Jis labai daug išreiškia rankomis ir daro daug gestų su delnais, o tai rodo, kad jis nori būti skaidrus ir atviras su tais, su kuo kalbasi.
Savo kalboje Europos Parlamente Zelenskis išreiškė dėkingumą už didžiulę pagalbą ir užuojautą iš viso pasaulio. Jis sakė: „Atiduodame savo geriausius žmones, pačius stipriausius, pačius vertingiausius. Ukrainiečiai yra neįtikėtini ir labai dažnai mėgstame sakyti, kad laimėsime ir aš labai džiaugiuosi, kad jūs ne tik taip sakote, bet ir taip manote.“
Likusi jo kalbos dalis buvo labai viltinga, todėl D. Stantonas Ukrainos prezidentą pavadino „ryžtingo, užjaučiančio, stipraus ir atsparaus žmogaus pavyzdžiu“. Susiklosčius net ir pačioms blogiausioms sąlygoms, Zelenskis vis dar skleidžia viltį ir sako padrąsinančius žodžius.
Ekspertas sakė: „Tai yra žmogus, kuriam tenka dorotis su dideliu stresu, kurio daugelis mūsų lyderių šiais laikais nė neįsivaizduoja. Nepaisant įtampos, jis vis dar išlaiko motyvaciją, ragina savo žmonės laikytis, o vadovus iš viso pasaulio – suteikti pagalbą Ukrainai.
Prašydamas pagalbos, jis daro labai išraiškingą gestą, deda ranką ant krūtinės, taip parodydamas, kad kalba tiesiai iš širdies. Atrodo, kad jis yra labai tikras prezidentas, kuris nebijo parodyti savo tikrųjų emocijų, bet tuo pačiu sukaupia visas jėgas, kad sulauktų pagalbos ir nepasiduotų, nepaisant sunkios ir grėsmingos padėties.“