Šią kometą bus galima stebėti po sutemų (valanda po saulėlydžio) vakariniame horizonte ir neapniukusiame danguje. Jei pasiseks, galbūt ją pavyks pamatyti žiūronų pagalba ar net plika akimi, vis dėlto kur kas didesnės galimybės, jei naudosite net ir mažu teleskopu. Ši kometa į Saulės sistemą užsuka kas 71-ius metus.
Kaip kometa „Drakonų motina“ atrodo?
Ši kometa ganėtinai unikali, nes turi išskirtinę išvaizdą. Norint ją pastebėti, danguje reikia ieškoti žalios spalvos dėmės su miglotu uodegos pavidalu. 2023 m. spalį mokslininkai nustatė, kad kometa per keturis mėnesius kosmose sprogo net du kartus. Kometos centre yra dulkių, dujų ir ledo mišinys, kuris vadinamas kriomagma arba kitaip „ledo lava“.
Kada bus galima pamatyti šią kometą?
Kometa arčiausiai prie Žemės priartės birželio mėnesį, tačiau tuo metu ji jau nebus matoma Šiauriniame pusrutulyje, t.y. ir Europoje. Geriausias laikas stebėjimui – dabar, t.y. jis prasidėjo kovo pabaigoje ir tęsis iki balandžio vidurio.
Tiesa, dėl iš Sacharos atkeliavusių dulkių, kol kas pro apniukusį dangų apskritai gali sunkiai pavykti įžiūrėti kosminius kūnus. Pasak sinoptikų, oro sąlygos turėtų pasikeisti ketvirtadienį.
Parengta pagal užsienio spaudą.
Teksto autorius: Aidas Pelenis