Pasak „BabyBio“ kambarinių augalų ekspertų, norint užtikrinti, kad orchidėja nuolat žydėtų, labai svarbu ją „teisingai“ laistyti, rašo express.co.uk.
Kadangi šis kambarinis augalas yra jautrus šaknų puviniui, jis gali žūti, jei bus paliktas vandenyje. Taip pat, jei orchidėją laistysite nepakankamai, jos šaknys gali sudžiūti.
Pasakė, kaip dažnai laistyti
Profesionalai paaiškino: „Žiemą paprastai pakanka laistyti orchidėjas kas 10 dienų, kad augalas nesudžiūtų.
Tačiau prieš laistant visada geriausia patikrinti žemės drėgnumą ir įsitikinti, kad augalas neperlaistomas. Geriausia būtų laistyti, kai žemė yra šiek tiek išdžiūvusi, bet ne visiškai perdžiūvusi.
Žiemos mėnesiais taip pat galima apipurkšti orchidėjas, kad palaikytumėte drėgmę, nes šildymo sezonu namuose oras išsausėja.
Tačiau būkite atsargūs, nešlapinkite lapų ir nepalikite orchidėjos vandenyje, nes tai gali sukelti pelėsį, grybelį ir lapų puvinį.“
Laimei, suprasti, orchidėjai užtenka vandens ar ne, gana paprasta – tereikia pažvelgti į šaknis. Jei jos atrodo minkštos ir rudos, tai ženklas, kad orchidėjai drėgmės yra per daug. Tai gali sukelti šaknų puvinį, dėl kurio augalas gali žūti, jei nebus imtasi veiksmų.
Ekspertai pridūrė: „Jei šaknys sausos ir sutrūkinėjusios, tai gali reikšti, kad augalui trūksta drėgmės. Sveikos šaknys yra tvirtos ir baltos.
Dar vienas būdas išsiaiškinti, ar gėlei užtenka vandens – apžiūrėti lapus: gležni ar pageltę lapai dažnai yra perlaistymo požymis, o sudžiūvę ir susiraukšlėję lapai rodo, kad orchidėjai reikia daugiau vandens.“
Laistykite kambario temperatūros vandeniu
Orchidėjų laistymui geriausia naudoti filtruotą vandenį arba vandenį iš čiaupo, kad nepažeistumėte šaknų. Jokiu būdu nenaudokite ledo kubelių, nors ši mada ir paplitusi socialiniuose tinkluose.
„Serenata Flowers“ produktų specialistė Natalie Devereux portalui express.co.uk sakė: „Specialistai nesutaria dėl orchidėjų laistymo naudojant ledo kubelius. Žmonės, kurie naudoja šį metodą, mano, kad tai labai supaprastina laistymo procesą ir apsaugo nuo perlaistymo.
Tačiau augalai, kaip ir žmonės, turi skirtingus poreikius, kurie priklauso nuo išorinių veiksnių. Visada rekomenduojame vadovautis savo pojūčiais ir instinktais, o ne pasiūlytu metodu ar instrukcijomis.
Taip pat rekomenduojame daugumą augalų laistyti kambario temperatūros vandeniu, nes per šaltas vanduo gali sukelti šoką šaknims. Tokia pati rizika kyla naudojant ledo kubelius.“