Odos ekspertė atskleidė, kad žmonės, prausdamiesi duše daro daug klaidų – pamiršta išsiplauti ausis, kojas ar tarpupirščius ir naudoja per daug priemonių.
Gydytoja dermatologė Alia Ahmed paaiškino, kaip praustis po dušu, kad oda būtų sveikesnė ir geriau atrodytų, rašo express.co.uk.
Dermatologė teigė, kad nors šaltuoju metu gali kilti pagunda padidinti vandens temperatūrą, tačiau tai tik sudirgins ir taip sausą bei niežtinčią odą.
„Naudojant karštą vandenį išsiplečia kraujagyslės, nes odai reikia atvėsti, o tai skatina uždegimą ir niežulį, – sakė gydytoja A. Ahmed, bendradarbiavusi su „Dove“ ir pristačiusi naują kūno prausiklių kolekciją. – Geriau praustis duše trumpiau, jei įmanoma, tik penkias minutes, ypač jei vanduo yra kietas, nes nuosėdos dėl odos barjero disfunkcijos gali sukelti sausumą ir sudirginti odą.“
Kokių klaidų nekartoti duše?
„One Poll“ apklausos duomenimis, suaugusieji duše praleidžia dvigubai daugiau laiko, nei turėtų – vidutiniškai 10 minučių, o 41 proc. teigia, kad jei turėtų laiko, praustųsi ilgiau.
Taip pat paaiškėjo, kad vienas iš dešimties visada prausiasi du kartus, o 85 proc. mėgsta jaustis švarūs po dušo.
Kad patirtų tą gurgždančio švarumo pojūtį 52 proc. vartoja gerai putojančias kūno higienos priemones, o 35 proc. naudoja kempinę ar mažą šluostę kad nupraustų sunkiau pasiekiamas kūno vietas.
„Nors daugelis nori, kad oda būtų tikrai švari, nes taip jaučiasi „higieniškiau“, ir tai gali būti ženklas, kad naudojamos priemonės iš tikrųjų sausina odą, – pridūrė A. Ahmed. – Putos nereiškia švaresnės odos, o rankos yra veiksmingesnės už šluostes ar plaušines, kuriose susikaupia daug mikrobų, jei jų reguliariai neskalbiate.“
Taip pat per „OnePoll“ apklausą paaiškėjo, kad 56 proc. suaugusiųjų, nusiprausę duše jaučia, kad oda išsausėja, nors 35 proc. jų greičiausiai nenaudoja jokių drėkinamųjų priemonių.
Gydytoja A. Ahmed pataria naudoti drėgmę tausojančius kūno prausiklius ir rinktis priemones pagal savo odos ir plaukų tipą.