• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje pradeda veikti vadinamosios nuotolinės vaistinės – nuotolinė prekyba receptiniais vaistais ir kompensuojamosiomis medicinos pagalbos priemonėmis. Tai reiškia, kad turint receptą vaistą bus galima įsigyti neiškėlus kojos iš namų.

Lietuvoje pradeda veikti vadinamosios nuotolinės vaistinės – nuotolinė prekyba receptiniais vaistais ir kompensuojamosiomis medicinos pagalbos priemonėmis. Tai reiškia, kad turint receptą vaistą bus galima įsigyti neiškėlus kojos iš namų.

REKLAMA

Nuo šiandien kiekvienas šalies gyventojas, turintis receptą, viename lange nuo šiol galės matyti visų į sistemą prisijungusių vaistinių kainas ir išsirinkti jam parankiausią variantą. 

„Išaušo istorinė diena – šiandien, liepos 12-ąją 9 val. praėjus ilgą atsakingo pasiruošimo bei kruopštaus benradarbiavimo kelią e.sveikatos sistemoje pradėjo veikti ilgai laukta nuotolinė prekyba receptiniais vaistais ir medicinos pagalbos priemonėmis. Lietuva stoja į Europos šalių, įsidiegusių panašias sistemas, penketuką“, – naujovę pristatė sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

Jis akcentavo, kad įsigyti prekes neišeinant iš namų yra itin patogu ir saugu. „Tą labai aiškiai parodė ir COVID-19 pandemijos padiktuotos pamokos“, –  sakė viceministras.

REKLAMA
REKLAMA

Anot A. Pečkausko, kadangi su gydytojo receptu parduodami vaistai ir medicinos priemonės nėra įprastos kasdienės prekės, todėl tokios integruotos ir specializuotai veikiančios sistemos sukūrimas pareikalavo daug laiko.

REKLAMA

Pandemija tik pagilino poreikį 

Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė antrino jam, kad šiandien – tiek vaistinių, tiek pacientų ilgai laukta diena.

„Ypač tą pamatėme pandemijos metu, kai buvo daug žmonių, negalinčių atvykti į vaistinę – ar dėl karantino, ar dėl judėjimo negalios, kai negali palikti namų. Ir šis sprendimas leis jiems vaistus pristatyti į namus. Kai šiandien Lietuvoje nuotoliniu būdu galima bendrauti su gydytoju, išrašančiu vaistus, bus labai patogu, kai žmogus galės iš namų vaistus įsigyti“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA

K. Nemaniūtė-Gagė nurodė, kad šiandien iš vaistinių asociacijos šias paslaugas internetu jau suteikia „Eurovaistinė“ ir „Camelia“, artimiausiu metu prisijungs ir „Gintarinė vaistinė“, „BENU vaistinė“ ir „Norfos vaistinė“.

„Tikiuosi, kad vėliau prisijungs ir mažesnės vaistinės, turėsime platų vaistinių pasirinkimą“, – sakė ji.

Kas mėnesį – 1,5 mln. receptų

Registrų centro Paslaugų valdymo direktorės Dianos Vilytės teigimu, nuotolinių vaistinių projektas – vienas moderniausių sprendimų ES. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji nurodė, kad e.sveikatos portale galima rasti mokomąjį filmuką, kuriame paprastai ir aiškiai papasakojama apie procedūrą, kai galima įsigyti receptinius vaistus neišeinant iš namų. 

„Per mėnesį Lietuvoje išrašoma 1,5 milijono receptinių vaistų, nusiperkama apie 1,3 mln. Sistemą atidarėme 9 valandą šįryt, einant į šią konferenciją jau turėjome 2 asmenis, įsigijusius vaistus ir 3, laukiančius eilėje“, – naujausią informaciją pateikė D. Vilytė.

REKLAMA

Norint įsigyti receptinių vaistų internetu reikia prisijungti prie savo paskyros portale esveikata.lt, vaistus internetu gali įsigyti asmenys nuo 16 metų.

Prisijungus prie savo paskyros bus matomas langas, leidžiantis įsigyti vaistus internetu. Jį pasirinkus asmuo matys galiojančius receptus.

Pasirinkus receptus sistema pateiks skirtingų vaistinių tinklų pasiūlymus su kainomis. Jie gali būti filtruojami pagal vaistą ir vaistinę.

REKLAMA

Užsakymą sistemoje reiks pateikti vaistinei. Pirkimas baigiamas konkrečiai, kaip nurodo kiekviena vaistinė. Taip pat nuotoliu bus galima vaistinės darbuotojo farmacinė paslauga, ji bus nemokama, suteikiama prioritetine tvarka kaip galima greičiau.

Internetu nebus galima įsigyti narkotinių ir psichotropinių vaistų, šiuos vaistus galima įsigyti tik fizinėse vaistinėse, mat tokie vaistai yra griežtos apskaitos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pristatymas – į namus arba artimiausią vaistinę

Kaip nurodė „Camelia“ vaistinių tinklo direktorė Aušra Budrikienė, vaistus šiuo metu galima pristatyti į paciento namus arba patogiausią, artimiausią esančią vaistinę.

„Į paštomatą kol kas tokios galimybės nėra dėl to, kad šiuo metu Lietuvoje dauguma paštomatų neužtikrina temperatūrinio režimo ir neužtikrina vaistų laikymo sąlygų, kurios yra nustatytas. Žinote, kad būna ir minusinė, ir aukšta pliusinė temperatūra, o vaistai turi būti pastovioje temperatūroje, todėl yra šie du pristatymo keliai – namai arba vaistinė“, – sakė ji.

REKLAMA

Paklausus, ką daryti garbaus amžiaus asmenims, kurie nesinaudoja internetu, D. Vilytė siūlė įgaliojimo institutą.

„Kai kažkas iš artimųjų, asmuo, kuriuo pasitikima, nueitų pas šeimos gydytoją, jis galėtų į e.sistemą įvesti įgalioto asmens duomenis ir tada tas asmuo galėtų aptarnauti vyresnį žmogų, kuris pats nesugeba įsigyti“, – nurodė ji.

Portalas tv3.lt primena, kad Farmacijos įstatymo pakeitimas, kuris numato teisę vaistinėms parduoti receptinius vaistus nuotoliniu būdu, įsigaliojo dar 2019 m. lapkričio 1 d, tačiau užtruko, kol buvo sukurta informacinė sistema. Aiškinama, darbus ypač pristabdė pandemija, mat Registrų centrui teko rūpintus tuo, kas susiję su galimybių pasais, testais, e.sveikatos pakeitimais ir pan.

Lietuvoje nuo 2016 metų nuotoliniu būdu parduodami tik nereceptiniai medikamentai ir tą gali daryti tik vaistinės.

geriau pasirūpintų, kad pas sunkų ligonį gydytojas į namus ateitų.
Gerai išplovė valstybės pinigus.
aš neturiu to brangaus telefono, tai kaip man nusipirkti vaistų
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų