Kauno regiono atliekų tvarkymo centras socialiniuose tinkluose dalijasi patarimais, kaip elgtis tokiais atvejais.
Kur dėti nebenaudojamą gyvsidabrio termometrą?
Primenama, kad gyvsidabrio termometrai yra priskiriami pavojingoms atliekoms, todėl turi būti tvarkomi atitinkamai.
„Paskutinėmis dienomis sulaukiame užklausų apie gyvsidabrio termometrus: kur juos dėti, jei nebenaudojami arba sudužo? Klausiate-atsakome!
Primename: gyvsidabrio termometrai – pavojingos atliekos, o juose esantis gyvsidabris – pavojinga medžiaga, kurios toksiški garai gali kelti grėsmę tiek aplinkai, tiek sveikatai.
Niekada gyvsidabrio termometro nemesti į buitines atliekas ar bet kurį kitą pakuotėms skirtą konteinerį, kanalizaciją, aplinką, gamtą.
Ką daryti?
Termometrą būtina pristatyti į jūsų regione įsikūrusią artimiausią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę arba kitiems pavojingų atliekų tvarkytojams, kurie užtikrins jo saugų utilizavimą.
Jei termometras nesudužęs, geriausia jį įdėti atgal į originalią dėžutę arba suvynioti į minkštą medžiagą (pvz., audinį, popierių) ir įdėti į tvirtą plastikinį ar kartoninį dėklą.
Ką daryti, jei visgi termometras sudužo?
Atsargiai surinkite matomus gyvsidabrio rutuliukus – galite pasinaudoti popieriumi ar lipnia juostele.
Sandariai supakuokite (geriausia – į stiklainį su vandeniu).
Išvėdinkite patalpą ir nejunkite dulkių siurblio, kad gyvsidabrio garai nepasisklistų ore ir nepatektų į kvėpavimo takus
Pasirūpinkite pavojingomis atliekomis atsakingai“, – rašoma Kauno regiono atliekų tvarkymo centro įraše.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!