• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėlyvą pavasarį ir vasarą kurkliai mėgsta taip pat kaip ir mes. Šiltesnė temperatūra skatina juos tūnoti po veja ir maitintis žolės šaknimis. Sužinokite, kaip atsikratyti kurklių ir neleisti jiems siaubti jūsų vešlios, žalios vejos.

Vėlyvą pavasarį ir vasarą kurkliai mėgsta taip pat kaip ir mes. Šiltesnė temperatūra skatina juos tūnoti po veja ir maitintis žolės šaknimis. Sužinokite, kaip atsikratyti kurklių ir neleisti jiems siaubti jūsų vešlios, žalios vejos.

REKLAMA

Kurkliai yra maži vabzdžiai, panašūs į kirmėles, tačiau jų kūnas panašus į vikšrų, pilkšvai rudas, o akys didelės. Suaugę kurkliai užauga iki 5 centimetrų ilgio. Kaip ir dauguma vabzdžių, jie turi tris poras kojų, antenų rinkinį ir segmentuotą kūną, rašo lawnlove.com.

Kurkliai maitinasi žole, augalų stiebais ir viršutiniuose dirvožemio sluoksniuose esančiomis šaknimis. Didžiąją laiko dalį jie praleidžia po žeme, o priekinėmis į kastuvą panašiomis kojomis jie tuneliuoja dirvos paviršiuje. Be to, patinai maždaug valandą po saulėlydžio skleidžia silpną čirškimą, kad priviliotų pateles.

Kaip atsikratyti kurklių

Nematodai

Naudingieji nematodai, dar vadinami apvaliosiomis kirmėlėmis, puola įvairius kenkėjus. Nematodus naudokite iškart po lietaus arba prieš pat lietų. Be to, galite laistyti veją. Stenkitės purkšti ryte arba vakare, nes nematodai jautrūs UV spinduliams.

REKLAMA
REKLAMA

Nimbamedžių aliejus

Jei pageidaujate saugaus ir ekologiško būdo, skirto kovoti su kurkliai savo vejoje ir sode, apsvarstykite galimybę naudoti nimbamedžių aliejų. Šis aliejus, gaunamas iš nimbamedžio ir kovoja su daugeliu nekviestų kenkėjų.

REKLAMA

Pasidarykite patys natūralų insekticidinį purškalą, sumaišydami šį aliejų su vandeniu ir užtepdami jį ant vejos, kurioje pastebėjote kurklių aktyvumą. Purškalas veikia padengdamas kurklius ir sutrikdydamas jų maitinimosi ir dauginimosi procesus.

Muiluotas vanduo

Kurkliai įsirausia į sausą dirvožemį ir išsirita, kai lauke sutemsta. Tačiau šiuo paprastu „pasidaryk pats“ metodu galite juos iškrapštyti iš urvų.

REKLAMA
REKLAMA

Sumaišykite indų ploviklį ir vandenį, kad susidarytų muilo tirpalas. Vakare išpilkite tirpalą ant vejos, kurioje įtarėte vabzdžių aktyvumą. Į paviršių iškils kurkliai ir juos galėsite pašalinti rankomis.

Stiklinė gaudyklė

Dar vienas „pasidaryk pats“ variantas, kuriame derinami paprasti sandėliuko daiktai. Viskas, ko jums reikia, yra stiklainis ir butelis medaus.

Užtepkite medaus ant stiklainio dugno. Užkaskite stiklainį taip, kad jo viršus būtų lygus vejos paviršiui. Uždenkite stiklainio viršų nupjauta žole, šiaudais ar kitomis organinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, lapais, kad pritrauktumėte kurklius. Kai vikšrai įlįs į stiklainį, lipnus medus juos įkalins viduje ir jie galiausiai žus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Masalas

Masalai, tai granulės arba purškalai su viliojančiais toksinais. Išdėliokite masalus aplink savo kraštovaizdį, kad priviliotumėte kurklius ir pašalintumėte kenkėjų problemą.

Pakartotinai užtepkite jauką, jei lyja, ir kelias dienas po to, kai užtepėte jauką, nelaistykite vejos. Priešingu atveju jaukas nuplauks ir jums vėl teks dėti naują jauką, o tai yra laiko ir pinigų švaistymas. Jauko kurkliams galima įsigyti vietinėje sodo parduotuvėje arba internetu.

Yra kurmiai. Jeigu jie gyvena Kurklių nebus
Nejuokink!Kartu gyvena ir vieni kitiem nemaišo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų