• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tai, ką dedame į burną, turi glaudų ryšį su mūsų sveikata ir savijauta. Daug kalbama apie sveikos mitybos svarbą mūsų gyvenimuose, tačiau daugelio racione vis dar yra sveikatai nepalankių produktų, vienas jų – aliejai, kurių vieną reikėtų kuo greičiau išmesti, nes jis didina kraujo krešulių susidarymo riziką.

Tai, ką dedame į burną, turi glaudų ryšį su mūsų sveikata ir savijauta. Daug kalbama apie sveikos mitybos svarbą mūsų gyvenimuose, tačiau daugelio racione vis dar yra sveikatai nepalankių produktų, vienas jų – aliejai, kurių vieną reikėtų kuo greičiau išmesti, nes jis didina kraujo krešulių susidarymo riziką.

REKLAMA

Kraujo krešuliai ne visada yra blogis. Į gelį panašūs gumulėliai gali susidaryti kaip atsakas susižalojus, siekiant sustabdyti potencialiai pavojingą kraujavimą.

Tačiau kenksmingi kraujo krešuliai, kurie atsiranda be aiškios priežasties, gali būti labai pavojingi. Todėl būtina mažinti jų susidarymo riziką.

Nerimą kelia tai, kad tai, ką dedate į savo kūną, gali tapti priežastimi pavojingų kraujo krešulių susidarymui, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Benendeno ligoninės gydytoja dietologė Nona Ozerianskaya sakė: „Siekiant sumažinti kraujo krešulių susidarymo riziką, svarbu laikytis sveikos gyvensenos principų ir, jei įmanoma, laikytis sveikos, subalansuotos mitybos.

REKLAMA

Tiems, kurie dažnai vartoja maisto produktus, kuriuose yra daug cukraus, sočiųjų riebalų ir transriebalų rūgščių, pavyzdžiui, vartoja saldžius gėrimus, margariną, pyragaičius, sausainius, keptą ir perdirbtą maistą, kyla didesnė kraujo krešulių susidarymo rizika.“

Hidrinti, perdirbti aliejai

Ekspertė ne tik įvardijo kenksmingus maisto produktus, bet ir pridūrė, kad „būtina vengti“ hidrintų, perdirbtų aliejų. Maisto pramonėje hidrinti aliejai pradėti naudoti dėl to, kad turi ilgą galiojimo laiką ir yra pigesni.

REKLAMA
REKLAMA

Augaliniai aliejai, pavyzdžiui, rapsų ar saulėgrąžų, kambario temperatūroje yra skysti, o hidrintas aliejus sukietėja, įgauna tepamo produkto tekstūrą. Pavyzdžiui, svarbu atkreipti dėmesį perkant gruzdinimui skirtus aliejus, nes juose gali būti hidrintų riebalų.

Šio tipo aliejai dažnai naudojami itin perdirbtuose maisto produktuose, kuriuose gausu sočiųjų riebalų rūgščių, kurios didina cholesterolio kiekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hidrinti riebalai slepiasi įvairiuose maisto produktuose – margarine, keptame maiste ir net grietinėlėje kavai. Jei norite vartoti mažiau šių produktų, pradėkite skaityti maisto produktų etiketes – jose ieškokite žodžio „hidrintas“.

Šie aliejai gali padidinti kraujo krešulių riziką dėl oksidacinio streso. Anot N. Ozerianskayos, hidrinti aliejai skatina laisvųjų radikalų gamybą, sukeldami uždegimą organizme ir kraujagyslėse.

REKLAMA

Visi šie procesai gali atverti kelią kraujo krešulių susidarymui ir kitoms sveikatos problemoms.

Patarė, kokį aliejų vartoti

Laimei, kenkia ne visi maisto produktai. Tiesą sakant, kai kurie produktai gali padėti sumažinti uždegimą kūne ir atitinkamai sumažinti riziką.

N. Ozerianskaya sakė: „Nors nėra specialios priešuždegiminės dietos, tradicinė Viduržemio jūros dieta siejama su mažesniu bendru mirtingumu, mirtingumu nuo širdies ir kraujagyslių ligų, sumažėjusia insulto, Parkinsono ligos, Alzheimerio ligos ir vėžio rizika.

REKLAMA

Viduržemio jūros dietoje akcentuojami sveiki pasirinkimai – alyvuogių aliejus, riešutai, vaisiai, lapinės daržovės ir riebi žuvis.

Šiuose maisto produktuose yra naudingų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, vitaminų, mineralų, polifenolių ir antioksidantų, kurie tiesiogiai mažina uždegimą.

Maiste esantys polifenoliai taip pat gali padėti sumažinti kraujospūdį, atsparumą insulinui ir uždegimą.“

Dietologė į mitybą rekomenduoja įtraukti:

  • Baltymus, pavyzdžiui, kiaušinius, žuvį, liesą paukštieną, pupeles, lęšius, avinžirnius, tofu, neriebius pieno produktus;
  • Įvairiaspalvius vaisius ir daržoves;
  • Saikingą kiekį sveikų riebalų, pavyzdžiui, avokadus, sėklas, riešutus, alyvuogių aliejų, saulėgrąžų, ryžių, rapsų ar riešutų aliejus;
  • Riebią žuvį, kurioje yra daug omega-3 riebalų arba vegetariškas alternatyvas, pavyzdžiui, linų sėmenis ar jų aliejų;
  • Nesmulkintus grūdus, pavyzdžiui, miežius, avižas, grikius, bolivines balandas, juodą duoną;
  • Fermentuotą maistą, pavyzdžiui, jogurtą, kefyrą ir kimchi.
  • Be to, taip pat rekomenduojama gerti daug vandens, nes, kaip aiškina NHS, vengiant dehidratacijos galima sumažinti kraujo krešulių susidarymo riziką.

Prieš vartojant naujus produktus ar atsisakant tam tikrų produktų būtina pasitarti su savo vaistininku arba šeimos gydytoju.

Ar begali but kvailiau
Ar begali but kvailiau
Debilizmas yra sakyt zmonems , kad ismestu, nepirktu, nenaudotu, nes jie pavojingi, sukelia vezi, kresulius, nu zodziu arba n pinigu ligoninej arba kapines…. O uztektu tikrinti kaip reikiant ir isimti is prekybos visus nuodingus , nesveikatingus produktus, ir visi gyventume laimingiau ir sveikiau….
Tai neprekiaukite kenksmingais produktaisir nereikės žmonėms sirgti visokiausiom ligom .
Degtinė-dezinfekuoja ir sušildo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų