Kraujo krešuliai yra labai rimta problema, kurią gydyti reikia kuo įmanoma anksčiau. Kai kuriais atvejais dėl krešulių gali prireikti ir skubios medicininės pagalbos, nes be jos kiltų pavojus jūsų gyvybei.
Ypač pavojinga, jeigu krešulys atitrūks ir iš kojos pasieks širdį ar smegenis. O kraujo krešuliams pasiekus plaučius, susergama plaučių embolija, rašoma express.co.uk.
Kas sukelia kraujo krešulių atsiradimą?
Kraujo krešuliai susidaro kraujyje susiklijavus trombocitams. Tai gali paskatinti ir trauma, nors kartais krešuliai susidaro ir vietose, kur nėra jokių ankstesnių traumų ženklų.
Kraujo krešulių susidarymo galimybę veikia ir kiti faktoriai. Kai kurie vaistai gali didinti šią tikimybę. Taip pat rūkantys žmonės patenka į didesnės rizikos grupę.
Net ir ilgas sėdėjimas ar per ilgas gulėjimas lovoje gali padidinti kraujo krešulių susidarymą. Amžius, bet kokia rimtesnė operacija, svoris, nėštumas, šeimos istorija ir kitos sveikatos problemos – visa tai didina kraujo krešulių susidarymo galimybę.
Kokie kraujo krešulių simptomai?
Kraujo krešuliai gali pasireikšti skirtingais simptomais priklausomai nuo to, kur jie susidaro.
Kojos ir rankos yra dažniausios kūno dalys, kuriose vystosi kraujo krešuliai. Pasak NHS, vieni dažniausių simptomų yra tvinkčiojimas, mėšlungis, tinimas, paraudimas ir jaučiama šiluma vienoje kojos ar rankos vietoje.
Žmonės taip pat pastebi, kad staiga ima trūkti kvapo, patiria aštrų skausmą krūtinėje ar kosi krauju.
Tinimas tikriausiai yra pats dažniausias simptomas rodantis kraujo krešulių susidarymą kojose. Pacientai dar gali pastebėti, kad tinimo vieta pasidarė šilta ar net karšta.
Taip pat ir niežėjimas gali būti vienu iš simptomų, įspėjančių apie kojoje susidariusį kraujo krešulį.