• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdietė Gintarė ryžosi viešai papasakoti savo skaudžią istoriją. Kūdikį praradusi moteris yra įsitikinusi, kad jeigu Kauno klinikų medikai būtų dirbę atidžiau, ji šiandien turėtų dukrą. Tuo metu Kauno klinikų atstovai sako, kad jie moteriai suteikė visą reikalingą pagalbą. 

Klaipėdietė Gintarė ryžosi viešai papasakoti savo skaudžią istoriją. Kūdikį praradusi moteris yra įsitikinusi, kad jeigu Kauno klinikų medikai būtų dirbę atidžiau, ji šiandien turėtų dukrą. Tuo metu Kauno klinikų atstovai sako, kad jie moteriai suteikė visą reikalingą pagalbą. 

REKLAMA

Klaipėdietė Gintarė (red. tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) dar prieš pastodama žinojo, kad jai tai padaryti pavyks sunkiai, o ir medikai ją buvo nuteikę, kad galbūt moteris visą gyvenimą negalės susilaukti vaikų.

Todėl žinią apie nėštumą Gintarė su savo vyru priėmė tarsi Dievo siųstą dovaną iš aukščiau ir į pasaulį besibeldžiančios mergytės laukė su begaline meile.

Deja, Gintarei taip ir neteko išvysti savo pirmagimės. Vaisių mirtis ištiko dar bebūnant mamos pilve. Šiandien moteris yra įsitikinusi, kad dėl to yra kalti Kauno klinikų medikai, kurie laiku moteriai nesuteikė reikalingos pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA

Kankino aukštas kraujospūdis

Gintarė pasakoja, kad viskas prasidėjo vieną nėštumo naktį, kai dėl itin aukšto kraujospūdžio ją į Klaipėdos ligoninę atvežė brolis.

REKLAMA

„Mane paguldė į ligoninę Klaipėdoje, sakė, kad man prasidėjo preeklampsija. Ten prabuvau savaitę laiko, pamenu, buvo penktadienis ir gydytoja pasakė, kad spaudimas yra sureguliuotas ir galiu važiuoti namo. Tiesa, ji patikino, kad jeigu kažkas bus blogai, nedelsiant turiu grįžti į ligoninę“, – tv3.lt pasakoja pašnekovė.

Deja, vos tik išleista namo, tą pačią naktį Gintarė ir vėl buvo atvežta į ligoninę greitosios pagalbos automobiliu. Moterį ir vėl ėmė kankinti aukštas kraujospūdis.

REKLAMA
REKLAMA

Iš Klaipėdos išsiuntė į Kauną

Medikai ligoninėje Gintarę prižiūrėjo dar savaitę laiko, tačiau pasak Gintarės, pamatę, kad vis dėlto nepavyks sumažinti moters kraujo spaudimo, nutarė moterį išsiųsti į Kauno klinikas.

„Pasakė, kad reikia mane vežti į Kauno klinikas ir ten turėtų paskatinti gimdymą. Aš žinojau nuo pat pradžių, kad pas mane bus sudėtingesnis nėštumas, nes mano ir gimda sudėtingesnė, pati turiu tik vieną inkstą. Žinojau, kad vaikas turėtų gimti anksčiau laiko“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip prisimena pati moteris, iš pradžių Kauno klinikose ji buvo paguldyta į izoliacinį skyrių ir čia ji laukė Covid-19 tyrimo atsakymo.

„Aš vis klausiau, kada imsite vaikelį, man atsakydavo, kad nieko nedarys, nes vaikas per mažas. Buvau 29-oje nėštumo savaitėje. Aš kiekvieną dieną kartodavau, kad reikia išimti vaikelį, turėjau nuojautą, kad kažkas bus blogai“, – apie buvusias dvejones pasakoja pašnekovė.

REKLAMA

Lemtingi skausmai naktį

Tiesa, ne ką mažiau moterį trikdė ir saujomis nešami vaistai nuo aukšto kraujo spaudimo. Mat Gintarei jie padėdavo itin trumpam laikui:

„Saujomis juos gėriau. Tai vėl nukrisdavo spaudimas, po valandos vėl pakildavo. Gydytoja pareiškė, kad lauksime iki 37-os nėštumo savaitės, nieko nedarys“, – prisimena ji.

Moteris prisimena, kad po kurio laiko jai labai ištino ir pėdos, tačiau dėl to pasiteiravus medicinos darbuotojos, ši, pasak Gintarės, atsakiusi, kad tai visiškai normalu. Ateinančios dvi paros Gintarės ir jos pilve esančiam vaikeliui buvo lemiamos:

REKLAMA

„Naktį labai pradėjo skaudėti pilvo apačią ir nugarą. Aš pati kalta, kad naktį nesišaukiau pagalbos, bet galvojau, kad normalu. Ryte pasakiau apie tai medicinos darbuotojai, atsakė, kad tai normalu, tai paruošiamieji sąrėmiai. Normalu, tai normalu“, – dabar mąsto vaikelio netekusi pašnekovė.

Gydytojos žodžiai pervėrė širdį

Antrą naktį Gintarę ir vėl vargino stiprūs skausmai, o ryte atėjus medicinos darbuotojoms pamatuoti palatoje gretimai gulėjusios nėščiosios vaisiaus tonusus, moteris paprašė pamatuoti širdies tonusus ir jos vaikeliui pilve.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jos visada matuodavo man su didžiausiu nenoru, sakydavo, kad jie matuojami tik nuo 35 savaitės. Atėjo pamatuoti širdies tonusų ir neužčiuopė jų, nors ryte jaučiau, kad mergytė dar spardėsi.

Iš karto atėjo ir gydytoja pasižiūrėti echoskopu. Ji, galiu pasakyti, net pašaipiai atsakė: „Ką jūs čia benorite rasti, jeigu vaiko širdis neplaka?“

Man pačiai širdis vos nesustojo. Sakiau, kad darykite kažką, gal pavyks atgaivinti, jau neberadau sau vietos. Jos ėmė ir paliko mane“, – prisimena Gintarė.

REKLAMA

Moteris sako, kad ji dar ilgą laiką blaškėsi ligoninėje, vis prašydavo pagalbos iš sutiktų medicinos darbuotojų, gydytojų, tačiau jai niekas nepadėjo.

Kaltina medikus

Tą pačią dieną Gintarei buvo paskirta gimdymo skatinamojo tabletė ir moteris pati turėjo pagimdyti, deja, jau negyvą naujagimį. Moteris ligoninei buvo pateikusi ir skundą, po kurio laiko Gintarei buvo pateiktos ir išvados.

„Sako, kad užkalkėjo placenta, ji pradėjo atplyšinėti (tai matyt ir buvo tos dvi paskutinės naktys). Tada vaikas mirė.

REKLAMA

Klausiau, nuo ko pradėjo kalkėti placenta. Man sakė, kad nuo preeklampsijos. Bet aš dėl to pas juos ir buvau atvežta iš kitos ligoninės, ne namų. Mane gydė ligoninėje, matė, kad jau laikas traukti vaiką. Jie to nepadarė“, – apmaudo neslepia moteris.

Gintarė sako, kad iš medikų ji iki šiol nesulaukė jokio atsiprašymo, tik patikinimų, kad šie nežinojo, kad taip gali atsitikti. O pati moteris vis dar jaučia didžiulį praradimo skausmą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Būtų ištraukę laiku mano vaiką, šiai dienai turėčiau dukrą. Jų pasiteisinimas – negalvojo, kad taip atsitiks. Aš buvau atvežta iš ligoninės, su normaliu spaudimu pabūdavau vos kelias valandas, gėriau po aštuonias tabletes nuo aukšto spaudimo per dieną.

Jeigu jie būtų atidžiau dirbę, aš šiandien turėčiau dukrą“, – įsitikinusi Gintarė.

Gydytojai sako, kad kraujo spaudimas buvo normalus 

Susisiekus su Kauno klinikų atstovais, jie sutiko pateikti naujienų portalui tv3.lt komentarą ir iš savo pusės. Pirmiausia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijos skyriaus vadovė prof. Meilė Minkauskienė nuoširdžiai užjaučia pacientę ir jos šeimą dėl kūdikio netekties:

REKLAMA

„Labai apmaudu, kad nepaisant visų gydytojų atliktų tyrimų vaisiaus ir nėščiosios būklei sekti, vaisiaus mirties priežastis buvo neišvengiama, nenumatoma ir net nediagnozuojama. Moteris į Kauno klinikas iš Klaipėdos universitetinės ligoninės atvežta rugsėjo 11 dieną dėl preeklampsijos. Tai nėštumo sukelta būklė, kai esant aukštam kraujospūdžiui, šlapime atsiranda baltymo.

Stacionare pacientė buvo gydyta iki rugsėjo 17 dienos. Per šį laiką atlikti kraujo tyrimai buvo normalūs, vaisiaus augimas pakankamas, o vandenų kiekis ir kraujotakos tyrimai taip pat buvo normos ribose. Stacionare nuolat stebėtas kraujo spaudimas buvo visiškai normalus, o skirti vaistai jam gydyti buvo efektyvūs.

REKLAMA

Moters preeklampsija buvo lengvos formos, ji nejautė sunkiai ligos formai būdingų simptomų. Kasdien registruota vaisiaus kardiotokograma taip pat buvo normali. Esant lengvos eigos preeklampsijai, nėštumas įprastai tęsiamas iki 37 savaičių.“

Gimdymų tokiomis situacijomis dar neskatina 

Deja, rugsėjo 15 dieną vaisius žuvo. Pasak gydytojos, tuo metu nėštumas tebuvo 29 savaičių, kai gimdymas tokiomis situacijomis dar nėra skatinamas. Ji priduria, kad 29 nėštumo savaitę gimę naujagimiai yra giliai neišnešioti, todėl gimę jie susiduria su didele trumpalaikių ir ilgalaikių komplikacijų rizika.

REKLAMA
REKLAMA

„Gimdymas tokią nėštumo savaitę pasirenkamas tik esant pačioms sudėtingiausioms ir grėsmingiausioms situacijoms. Kadangi moters preeklampsija buvo lengvos formos, o atlikti tyrimai motinai ir vaisiui buvo normos ribose, stengtasi išlaikyti nėštumą kuo ilgiau, kad vaisius taptų labiau išnešiotas, o plaučiai susibrandinę.

Pomirtinis tyrimas parodė, jog vaisius žuvo dėl keleto lemtingų priežasčių: per mažos placentos labai nedidelio kraštelio atšokimo ir virkštelės kraujotakos sutrikimo (jai apsisukus apie savo ašį). Be to, moteris serga lėtine hipertenzija, turi inkstų ligų ir įgimtą gimdos patologiją. Visi šie veiksniai didina riziką vaiko vystymosi sutrikimams ir netikėtai jo žūčiai.

Dar kartą nuoširdžiai užjaučiame šeimą dėl netekties ir linkime stiprybės šiuo sunkiu laikotarpiu“, – komentuoja profesorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų