Kraujo trūkumas labai kenkia širdžiai ir žmogus gali mirti. Kaip ir visų medicininių problemų atveju, visada geriau užkirsti kelią širdies smūgiui, nei vėliau jį gydyti.
Kardiologas Mohammedas Alo socialiniame tinkle „TikTok“ pasidalijo, kaip sumažinti širdies smūgio riziką, rašo express.co.uk.
Kas padeda išvengti širdies smūgio?
Jis pripažino, kad kai kurių veiksnių, lemiančių širdies smūgį, mes negalime kontroliuoti, pavyzdžiui, genetikos. Tačiau laikantis tam tikrų nuostatų galima gerokai sumažinti riziką.
„Pirma – tėvų nepasirenkame, – sakė M. Alo. – O daugelis su širdies ligomis susijusių dalykų, deja, yra genetiniai.“
Tačiau toliau jis papasakojo, kokių priemonių galime imtis, kad išvengtume širdies smūgio. Kardiologas pažymėjo, kad yra keturi svarbūs dalykai:
- pagerinti savo mitybą;
- mesti rūkyti;
- stengtis išlaikyti idealų kūno svorį;
- daugiau mankštintis.
Pakeiskite savo mitybą
Pasak kardiologo, pagerinti mitybą galima pereinant prie Viduržemio jūros regiono dietos.
„Daugiau vaisių ir daržovių, daugiau tirpiųjų skaidulų, daugiau žuvies, – teigė jis. – Daugiau vartokite alyvuogių aliejaus, ypač stenkitės juo pakeisti sočiuosius riebalus.“
Viduržemio jūros regiono dietoje daugiausia dėmesio skiriama sveikiems riebalams, neskaldytiems grūdams, vaisiams, daržovėms, pupelėms, riešutams ir sėkloms.
Tyrimai parodė, kad tokia mityba padeda sustiprinti širdies sveikatą, sumažina diabeto, demencijos ir artrito riziką bei padeda numesti svorio.
Meskite rūkyti
Pasak Britų širdies fondo (BHF), rūkymas labai kenkia sveikatai bei stipriai padidina širdies ir kraujotakos sistemos ligų riziką.
Palaikykite sveiką svorį
Kad sumažintumėte širdies smūgio riziką, kardiologas pataria kuo labiau priartėti prie savo idealaus kūno svorio.
Nors nėra nustatytos taisyklės, kiek žmogus turėtų sverti, nes yra daug kintamųjų, galite pasinaudoti KMI (kūno masės indekso) skaičiuokle.
Daugiau mankštinkitės
Nacionalinė sveikatos tarnyba rekomenduoja bent 150 minučių vidutinio sunkumo fizinio krūvio per savaitę, kad išliktumėte sveiki.
Pasak M. Alo, genetikos negalime pakeisti, tačiau visi šie patarimai padės pagerinti savo sveikatą ir sumažinti širdies smūgio riziką net jei genetika ir nėra jums palanki.