Gali atrodyti, kad lengviau viską išskalbti vienu kartu, tačiau labai svarbu didelius daiktus skalbti atskirai nuo drabužių dėl kelių priežasčių, ypač dėl to, kad rankšluosčiai, paklodės ir drabužiai yra „labai skirtingos medžiagos“.
Skalbiniai nebus švarūs
Vien todėl, kad jūsų paklodės, rankšluosčiai ir drabužiai buvo išskalbti, dar nereiškia, kad jie iš tikrųjų yra švarūs. Kai mažesni drabužiai skalbiami kartu su dideliais patalynės užvalkalais ir rankšluosčiais, jie gali juose įsipainioti ir tinkamai neišsiskalbti.
Skalbimo įmonė „Folde“ sakė: „Jei rankšluosčiai susivynios į paklodę, jie tinkamai neišdžius, todėl gali atsirasti pelėsis. Be to, jei rankšluosčiai ar kitos drabužių dalys įstrigo į paklodes, jie nesitrina į kitus drabužius ‒ o tai ir yra esminė skalbimo dalis“.
Skiriasi skalbimo temperatūra
Patalynė, pūkuoti rankšluosčiai ir drabužiai gali labai greitai susitepti, o kai kuriuose skalbiniuose bakterijų yra daugiau nei kituose.
Dėl šios priežasties svarbu „nešvaresniems“ audiniams nustatyti ilgą, karštą ciklą, kad jie būtų tinkamai išskalbti. Įprastiems drabužiams paprastai nereikia tokio ciklo, tad juos būtina skalbti atskirai nuo nešvarių patalynės užvalkalų ir rankšluosčių.
Rankšluosčius reikia skalbti karštu vandeniu, kad pašalintumėte odos ląsteles, bakterijas ir drėgmę, tačiau paklodėms svarbu naudoti vėsesnį ciklą.
Skalbiniai apsipūkuoja
Rankšluosčius mėgstame dėl jų purumo, tačiau skalbimo metu pūkeliai gali greitai pasklisti ant kitų skalbinių. Tą nesunku pastebėti skalbyklės filtre, taip pat ant kitų audinių, skalbtų kartu su medvilniniais rankšluosčiais.
Kad šie pūkeliai nepadengtų jūsų drabužių ir paklodžių, rankšluosčius, ypač naujus, laikykite atskirai nuo kitų nešvarių skalbinių. Jei norite, kad medvilniniai drabužiai išliktų ilgiau purūs, pabandykite į skalbyklę įpilti vieną puodelį baltojo acto.