• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais po 20 valandos ir sekmadieniais po 15 valandos kai kuriems tautiečiams nesuprantamas. Norimu metu negalėdami įsigyti alkoholinių gėrimų, kai kurie imasi įvairių gudrybių, kad galėtų apeiti šį įstatymą.

Draudimas prekiauti alkoholiniais gėrimais po 20 valandos ir sekmadieniais po 15 valandos kai kuriems tautiečiams nesuprantamas. Norimu metu negalėdami įsigyti alkoholinių gėrimų, kai kurie imasi įvairių gudrybių, kad galėtų apeiti šį įstatymą.

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose žmonės dalinasi, kad rado būdą, kaip parduotuvių savitarnos kasose įsigyti alkoholio jau po įstatymuose numatytų jų pardavimą leidžiamų valandų – įmušę nealkoholinius gėrimus, juos pakeičia analogiškais alkoholiniais.

Tačiau gudrauti panorusius lietuvius prekybos tinklų atstovai įspėja – tai ne tik nesąžininga, bet ir užtraukia administracinę ar net baudžiamąją atsakomybę.

Alkoholis yra labiausiai vagiama prekė

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su prekybos tinklų atstovais, jie teigė, kad būtent tokių atvejų užfiksuoti jiems neteko, tačiau „Iki“ Komunikacijos vadovė Vaida Budrienė atskleidė, jog alkoholinių gėrimų vagysčių pasitaiko ne tik nuo 20 valandos. Alkoholis yra labiausiai vagiama prekė.

REKLAMA
REKLAMA

„Diegiame įvairias saugos sistemas dėl vagysčių, tačiau vis dar turime šią problemą. Vagia daugiausia ne pavieniai asmenys, o gaujos. Viena priežasčių – nebaudžiamumas, t. y. itin menkos baudos, kurios neatgraso“, – tikino V. Budrienė.

REKLAMA

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė teigė priešingai. Ji tikino, jog absoliuti dauguma pirkėjų „Lidl“ parduotuvėse sąžiningai laikosi visų galiojančių taisyklių bei šalies įstatymų.

„Fiksuojame tik pavienius atvejus, kai savitarnos kasose pirkėjai atsiskaito ne už tas prekes, dažniausiai dėl netyčia ar netiksliai pasirenkant prekę savitarnos kasos ekrane.

Savitarnos kasose visuomet dirba darbuotojas, kuris klientams padeda naudotis šiomis kasomis, pataria, kaip teisingai pasirinkti prekes ekrane, tuo pačiu preventyviai užtikrina, jog šiomis kasomis būtų naudojamasi sąžiningai“, – užtikrino ji.

REKLAMA
REKLAMA

Galima užsitraukti baudžiamąją atsakomybę

„Rimi“ Ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė patikino, kad negana to, kad kasų sistema veikia taip, jog draudžiamomis valandomis negalimas alkoholio pardavimas, papildomai, kur yra galimybė – aptveriamas alkoholio skyrius, kad būtų apribotas priėjimas prie jo:

„Visi atvejai, kuomet asmuo nenuskenuoja išvis prekės ar nuskenuoja ne tą prekę – yra vagystė. Na, o tokiu atveju imamės veiksmų, kurie numatyti įstatymų ribose. Tikime savo pirkėjų sąmoningumu ir iki šiol nesame susidūrę su tokiomis situacijomis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė paantrino E. Krasauskienei, kad pirkėjų veiksmai, kai savitarnos kasoje jie sąmoningai pasirenka įmušti kitą prekę nei iš tiesų yra perkama, pavyzdžiui, nealkoholinius gėrimus vietoj alkoholinių yra prilyginama sukčiavimui, kuris užtraukia administracinę arba baudžiamąją atsakomybę.

Tačiau ji patikino, jog tokius atvejus padeda suvaldyti savitarnos kasų ir apsaugos darbuotojų budrumas.

REKLAMA

„Alkoholinių gėrimų skyrius, siekiant pažaboti ilgapirščius, vaizdo kamerų pagalba yra stebimas akyliau visą parduotuvės darbo laiką, o po 20 valandos vakaro, esant ir mažesniems pirkėjų srautams, sulaukia dar didesnės mūsų darbuotojų atidos – asmuo, imantis iš lentynų alkoholinius gėrimus po draudžiamo laiko juos pirkti, iškart atkreipia apsaugos darbuotojų dėmesį. Tad turime pakankamai tiek techninių, tiek fizinių išteklių fiksuoti pirkėjų veiksmus, kai norima neteisėtai įsigyti alkoholinių gėrimų.

Atvejų, kai po 20 valandos vakare pirkėjams tenka priminti, kad alkoholinių gėrimų įsigyti nebegalima, pasitaiko. Taip įvyksta dėl skubėjimo ar užmaršumo, tačiau pirkėjai į tokius darbuotojų priminimus reaguoja draugiškai ir geranoriškai. Dažniausiai pirkėjai, norintys įsigyti alkoholinių gėrimų po 20 valandos vakaro – atvykėliai iš kitų šalių, nežinantys mūsų šalyje taikomų šių apribojimų“, – teigia I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Ačiū už patarimą!
net nezinojau kad taip galima, dabar zinosiu, aciu tv3. kartais realiai troskina kai laikrodis jau rodo 20:00+ ar sekmadieniais 15:00+
Yra piliečių, kurie po 20.00 pasiima alkoholio, pasiima po to kažkokį rubą, nueina į persirengimo kabiną, ten a-lia matuojasi, o iš tikrųjų išgeria buteliuką, ten ji palieka ir tipo man tas rubas netiko... :) Nežinau, ar tai teisybė, bet tokią istoriją esu girdejes....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų