• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekspertas pasidalijo svarbiausiais patarimais, kaip sumažinti varikozinių venų ligos riziką tam tikrų profesijų žmonėms.

Ekspertas pasidalijo svarbiausiais patarimais, kaip sumažinti varikozinių venų ligos riziką tam tikrų profesijų žmonėms.

REKLAMA

Ekspertas įspėjo, kad tam tikrų profesijų žmonėms kyla didesnis pavojus susirgti nuo romėnų laikų gyvuojančia nemalonia liga.

Venų specialisto teigimu, vieni iš darbuotojų, kuriems dažniausiai pasireiškia venų varikozė, yra slaugytojai, kirpėjai ir mokytojai.

Ši būklė pasireiškia, kai kraujagyslėse esantys mažyčiai vožtuvai tinkamai neveikia ir kraujas teka atgal bei kaupiasi, todėl kraujagyslės patinsta.

Nors venų varikozė dažnai laikoma grynai kosmetine problema, ji gali kelti skausmą ir pulsavimą kojose. Taip pat gali padėti kraujo krešulių susidarymui, o tai gali būti labai pavojinga, rašo express.co.uk.

Intervencinės radiologijos konsultantas ir Venų centro medicinos direktorius Markas Bratby įspėjo, kad žmonėms, kurie kasdien daug valandų praleidžia vaikščiodami ir stovėdami, gresia didžiausia venų varikozės rizika.

REKLAMA
REKLAMA

„Venų varikozė yra anatominė problema. Ja serga tik žmonės, nes mes stovime vertikaliai, – paaiškino jis. – Ši problema nėra nauja.

REKLAMA

Ji visada egzistavo – apie venų varikozę buvo rašoma dar romėnų laikais. Mūsų klinikoje paprastai lankosi daug kirpėjų, slaugytojų ir mokytojų, nes jei turite problemų su vožtuvais ir visą dieną stovite ant kojų, tikėtina, kad jums gali atsirasti venų varikozė.“

 

Kaip sužinoti, ar sergate venų varikoze?

Pasak britų Nacionalinė sveikatos tarnybos, varikoze vadinamos patinusios ir išsiplėtusios venos, kurios paprastai išryškėja ant kojų ir pėdų.

REKLAMA
REKLAMA

„Jos gali būti mėlynos arba tamsiai violetinės spalvos, dažnai būna gumbuotos, išsipūtusios arba susisukusios“, – teigia sveikatos priežiūros įstaiga.

Kai kuriais atvejais varikozinės venos taip pat gali sukelti:

  • skausmą, sunkumą ir diskomfortą kojose;

  • pėdų ir kulkšnių patinimą;

  • deginimą ar pulsavimą kojose;

  • kojų raumenų mėšlungį, ypač naktį;

  • sausą, niežtinčią ir virš pažeistos venos suplonėjusią odą.

Jei turite varikozinių venų, nebūtinai privalote ką nors daryti, tačiau turėtumėte kreiptis į šeimos gydytoją, jei:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
  • varikozinės venos jums kelia skausmą ar diskomfortą;

  • oda virš venų yra skausminga ir sudirgusi;

  • kojų skausmas erzina naktį ir trukdo miegoti.

Kaip sumažinti verikozinių venų riziką?

Pasak gydytojo M. Bratby, pagrindinis veiksnys, lemiantis venų varikozę, yra genetika, nors yra tam tikrų būdų, kaip žmonės galėtų pagerinti savo venų būklę.

REKLAMA

„Yra vienas labai svarbus veiksnys, kuris gali padėti pagerinti sveikatos būklę, – teigė gydytojas. – Sveika gyvensena, tinkama mityba, apdorotų maisto produktų vengimas, rūpinimasis savo svoriu ir kuo daugiau mankštinimosi – visa tai yra naudinga dėl daugelio priežasčių, įskaitant ir kraujagyslių sveikatą.“

Jis taip pat pataria kas 30 minučių pajudėti, kad kraujas tekėtų, ir reguliariai aukštyn pakelti kojas. Kompresinės kojinės taip pat gali palengvinti simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų