Moteris sako, kad dažnai stebi skruzdėlynus ir pagal juos sprendžia, kokie gali būti tolimesni orai. Ji teigia, kad jeigu skruzdėlynas atsibunda ir staiga dingsta visos skruzdėlės – laukia permainingi orai.
„Yra svarbu pastebėti, kokios rūšies skruzdės gyvena įvairiuose skruzdėlynuose, kaip jos juda, kada rudenį slepiasi, eina miegoti. Visgi kiekvieną rudenį jos slepiasi skirtingu laiku“, – teigia Kristina.
Kokių orų galime tikėtis?
Gamtą mylinti moteris pasakoja, kad šis ruduo buvo be galo žalias ir dar prieš kelias dienas moteriai pavyko prisirinkti beržų bei ąžuolo vantų. Visgi, medžiai greitai pagelto, o tai gali reikšti staigias orų permainas
„Medžiai labai greitai pagelto, tačiau dar yra žalių lapų. Norint sužinoti, kokie bus tolimesni orai, reikia stebėti ar likę lapeliai yra pietryčių, ar šiaurės pusėje“, – sako Kristina.
Moteris pasakoja, kad nors šią savaitę jau buvo aplankiusi trumpa bobų vasara, pavienių šiltesnių dienų vis dar galima tikėtis. Kristina sako, kad ir Visų Šventųjų diena gali būti permaininga: švies saulė, trumpai palis ir vėl sugrįš saulės spinduliai.
„Tai yra normalu, nes šių metų rugsėjo mėnuo buvo lyg rugpjūtis, o šis spalis lyg rugsėjo pabaiga. Manau, kad pusė lapkričio bus kaip spalis, o antra lapkričio pusė įprasta šiam mėnesiui – šalta, vėjuota, nes viskas pasikeitė per greitai. Žinoma, galime tikėtis ne ištisinių, o pavienių šiltesnių dienų“, – teigia ji.
Moteris pasakoja, kad šiandien atsikėlusi anksti ryte ir išėjusi grybauti, negalėjo patikėti kaip greitai gamta sureagavo į aplinkos veiksnius. Visgi tai nurodo, kokios žiemos galime tikėtis.
„Staigūs pokyčiai reiškia, kad orai atšals, bet dar bus šilumos, kadangi dar yra žalių ąžuolų. Nepamenu, kada ąžuolas tokiu laikotarpiu buvo vis dar žalias ir nepageltonavęs. Praeitais metais paskutinis žalias medis išliko beržas, tad šiais metais stiprus, žalias ąžuolas prognozuoja striprią žiemą“, – sako Kristina.
Norint sužinoti, kokia bus žiema – rekomenduoja stebėti paukščius
Gamtos stebėtoja sako, kad norint sužinoti, kokia bus žiema, turime stebėti, kada ir kokiame aukštyje išskrenda paukščiai. Taip pat moteris pasidalina, kad jai išskrendantys paukščiai sukelia daug emocijų.
„Kiekvieną kartą išgirdus paukščių giesmę, kūną nudiegia laimė, o paukščių išskridimas man sukelia nostalgiją. Vis dar girdžiu kaip vakarais jie išskrenda, tuomet pažiūriu pro langą ir su jais atsisveikinu.
Jeigu paukščiai skrenda labai aukštai, tai turime laukti labai šaltos žiemos. O, mano manymu, ši žiema bus su daug sniego“, – įspūdžiais dalinasi moteris.
Ji teigia, kad ši žiema turėtų būti kitokia nei praeitais metais, nes medžių lapai vis dar nenukritę.
„Praeitais metais greitai pageltonavo medžių lapai, tad tai reiškė, kad žiemą nebus sniego. Pamenu, kad net liepos mėnesį savo kieme jau grėbiau nukritusius medžių lapus“, – prisimena Kristina.