Moteris buvo visiškai sveika, kai vieną rytą pajuto kosulį, kuris jau truko net daugiau nei šešias savaites.
Dabar Deimantė besijuokdama sako, kad save gali vadinti tikra kosulio eksperte, nes per tiek laiko kosėjo įvairiai – ir su priepuoliais, ir sausai, ir šlapiai.
Savo ruožtu tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dalyvavęs otorinolaringologas, medicinos mokslų daktaras Darius Rauba sako, kad kosulys gali išduoti kelias ligas, todėl labai svarbu kreiptis į medikus ir išsiaiškinti, kas iš tiesų slypi už kartais visai nekaltai atrodančio kosuliu.
Kovoja su kosuliu
Deimantė atvira – kosulį ji visada laikė tik vienu iš ligos simptomu, tačiau šiuo atveju būtent kosulys yra pagrindinė liga, kuri ją neramina.
„Daugiau nei šešias savaites kovoju su kosuliu. Manau, kad tai yra tam tikra bakterija, su kuria gyvenu. Kosulį jau pradėjau vadinti savo šeimos nariu, nes kosėju tiek dieną, tiek naktimis.
Baisiausia, kai būnu viešose vietose – labai nemalonu būnant tarp žmonių stipriai užsikosėti“, – pasakoja laidos viešnia.
Rado bakteriją
Ji sako, kad pajutusi kosulį suskubo kreiptis pas šeimos gydytoją, jai buvo atlikti tyrimai bei išrašyti antibiotikai.
„Nesu tas žmogus, kuris turi namuose antibiotikų likučių ir juos vartoja. Suvokiu, kad tai nėra žaislas, todėl visada vartoju atsakingai.
Iš pradžių gydžiausi įprastais nereceptiniais vaistais nuo kosulio, gydytoja paskyrė tyrimus, gavau antibiotikus, tačiau situacija negerėjo.
Tyrimų metu man buvo surasta Chlamidia pneumonia bakterija. Tai yra vargas, kurio nesugebu atsikratyti.“
Ieškos netradicinių būdų
Labiausiai Deimantę baugina tai, kad visos ligos, su kuriomis buvo susidūrusi, turėjo pradžią, kulminaciją ir atomazgą, tačiau šis užtrukęs kosulys, kuris jau gali būti vadinamas lėtiniu, kaip reikiant užsibuvo ir nežada atsitraukti.
„Gyvenu nuolatinėje kovoje ir nežinau, kaip elgtis. Jau net vadovėlius galėčiau rašyti kosulio tema – buvo ir sausas, ir šlapias su atsikosėjimu, ir naktimis žadinantis, sukeliantis pykinimą.“
Šiuo metu Deimantė planuoja stiprinti imunitetą. „Nesu medikė ir nežinau, kokia mano diagnozė, tačiau kartais atrodo, kad pasigaunu iš aplinkos vis daugiau virusų.
Kažkada man yra buvę, kad dėl įtempto gyvenimo būdo sirgau įvairiais virusais, kurie cirkuliavo ore.
Labai tikiuosi, kad pavyks rasti netradicinių medicinos būdų, kurie padės sustiprinti sveikatą ir imunitetą.“
Šešios savaitės – rimtas iššūkis
Medicinos mokslų daktaro D.Raubos teigimu, nėra aiškios priežasties, kas sukelia tokio pobūdžio kosulį, tačiau šešios savaitės, jo teigimu, rimtas iššūkis visai gleivinei.
„Per tokį laiką gleivinė tiek išvarginama, kad užtenka bent mažiausio dirgiklio, kad vėl kiltų kosulys. Kartais susiformuoja net neurogeninis kosulys, kurį sukelia bet koks, net mažiausias, dirgiklis – dūmai arba kitokie kvapai.
Pasak gydytojo, paprastai kosulys būna susijęs su alergine sloga, ūminiu arba lėtiniu rinosinusitu, kurie sukelia kvėpavimo takų dirginimą bei uždegimą.
Apie tai, kaip įveikti kosulį ir kokiais būdais galime padėti sau kovoti su užsitęsusiu kosuliu, žiūrėkite tinklalaidėje „Sveikatos DNR“, kurią rasite straipsnio pradžioje.
Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:
Apie ką kalbėjomės:
00:00 Temos ir pašnekovų pristatymas
00:45 Deimantę Šmitę pakirto kosulys
02:15 Kosulys vargina 6 savaites
04:00 Tyrimai parodė bakteriją
07:30 Gydytojas apie kosulio priežastis
09:40 Kosulio pokyčiai
14:20 Refliuksas
17:45 Kosulio slopinimas
19:50 Kokie vaistai padeda mažinti kosulį
22:00 Natūralūs būdai kosuliui gydyti
25:00 eterinių aliejų nauda ir žala
27:40 netradicinė medicina
32:30 Kokias ligas išduoda kosulys
35:30 kada kosulys tampa neužkrečiamu
38:30 Atsisveikinimas
Laidą „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale.