• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grafienė Aleksandra Tolstoja, kurios buvęs vyras priklausė Vladimiro Putino vidiniam ratui, sako, kad jos buvęs vyras veikė „banditų pasaulyje“, kur įtakingi vyrai elgiasi „be strategijos“ ir „pratrūksta įspausti į kampą“.

5

Grafienė Aleksandra Tolstoja, kurios buvęs vyras priklausė Vladimiro Putino vidiniam ratui, sako, kad jos buvęs vyras veikė „banditų pasaulyje“, kur įtakingi vyrai elgiasi „be strategijos“ ir „pratrūksta įspausti į kampą“.

REKLAMA

Iš senos Rusijos giminės kilusi aristokratė turi tris vaikus su milijardieriumi finansininku Sergejumi Pugačiovu, kuris buvo žinomas kaip „Putino bankininkas“, kol jis susipyko su Kremliumi ir pabėgo iš šalies. Dabar Putinas jį laiko „išdaviku“.

Nors Aleksandra niekada artimai nepažinojo Putino, jos vyras, kurį ji vadino Rusijos prezidento „mikrokosmosu“, dirbo su juo artimai ir apibūdino jo „spontanišką“ elgesį.

Pasirodžiusi „ITV“ laidoje Lorraine (48) Putiną ir savo buvusį vyrą vadino „didžiuliais narcizais“, kurie gali daryti „naikinančius dalykus“, kai jaučia grėsmę, rašoma dailymail.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesu su juo susitikusi ir nekalbėjau, bet buvau vienoje patalpoje su juo, sakyčiau, kad Sergejus yra savotiškas Putino mikrokosmosas“, – sakė ji.

REKLAMA

„Tai, kaip jis veikia, yra iš banditų pasaulio. Tai, kaip šie banditai veikia – jie neišvengiamai yra didžiuliai narcizai. Pats Sergejus man daug pasakojo apie Putiną ir, sakyčiau, jis nesielgia pagal strategiją, manau, tai klaidinga nuomonė.

Manau, kad jis labai spontaniškas, o jo ego vaidina didžiulį vaidmenį, yra daug spėliojimų, ar jis neserga, ir atrodo, kad jo veidas pučiasi.

Žinau iš to, kaip Sergejus elgėsi. Kai jie įspaudžiami į kampą, jie daro neįtikėtinai žiaurius ir naikinančius dalykus. Tai, ką daro Putinas, labai žalinga Rusijai“.

REKLAMA
REKLAMA

Verkia kasdien

Aleksandra gyvena Didžiojoje Britanijoje su trimis vaikais Alioša, Ivanu ir Marija, sako, kad dėl karo ji ir jos devynerių metų dukra „verkia visą dieną“.

„Niekas, ką aš išgyvenau, neprilygsta tam, kas vyksta Ukrainoje. Tai labai baisu, su devynmete dukra mes tiesiog verkiame visą dieną“, – sakė ji.

„Manau, kad žmonės Vakaruose nesupranta, kad kiekvienas rusas turi giminaitį Ukrainoje. Manau, kad blogiausias dalykas, kurį girdėjau, yra tai, kad vaikai gyvenantys Ukrainoje skambina savo tėvams Rusijoje ir sako: „Mus bombarduoja, ką daryti?“. O tėvai sako: „Ne, tu ne, neklausyk propagandos, mes atėjome tavęs išlaisvinti“, – sako Aleksandra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aleksandros titulas kilęs iš jos proprosenelio, tėvo prosenelio Pavelo Tolstojaus-Miloslavskio, kuris buvo tituluotas grafu už nuopelnus paskutiniajam Rusijos imperatoriui Nikolajui II iškart po Pirmojo pasaulinio karo.

Ji su Pugačiovu, kažkada pramintu „Kremliaus bankininku“, susipažino mokydama anglų kalbos Maskvoje, tačiau sako, kad jis jau buvo praradęs Putino palankumą, kai jie susitiko.

„Tai buvo tikrai beprotiška ir iš tikrųjų man suteikė gana siaubingą supratimą apie tai, kas dabar vyksta. Jis turėjo būti vienas iš žmonių, padėjusių Putinui patekti į valdžią, kai aš jį sutikau, jis jau buvo su juo susipykęs, suprantu retrospektyviai, bet buvo labai galingas tame rate ir vis dar veikė tame pasaulyje“.

REKLAMA

Apleido šeimą

Po kelionės į Didžiąją Britaniją 2011 m. Pugačiovas buvo apkaltintas iš „Mezhprombank“ išsinešęs turtus. Valstybės kreditoriai Maskvoje persekiojo jį Didžiosios Britanijos teismuose, teigdami, kad jis pasisavino šimtus milijonų.

Oligarchas pabėgo į Prancūziją, kur tebegyvena ir dabar, ir 2016 m. aukščiausiojo teismo teisėjas nuteisė jį dvejiems metams už neva pavogtus šimtus milijonų.

REKLAMA

Ji tvirtina, kad Pugačiovas finansiškai apleido Aleksandrą ir jų vaikus, o šeima buvo iškeldinta iš Pugačiovo šeimos dvaro Londone per pandemijos įkarštį. Suprantama, kad Aleksandra nuo to laiko persikėlė į kitą namą Londone, tačiau ji taip pat turi namą kaime, kurį įsigijo 2004 m.

Pugačiovui kažkada priklausė dvi pagrindinės laivų statyklos – didžiausia pasaulyje kasykla ir nekilnojamas turtas Maskvoje ir Sankt Peterburge, taip pat „Mezhprombank“, kurį jis įkūrė 1990-aisiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susipažino 2008 metais

Pora susipažino 2008 m., kai Sergejus pasamdė Aleksandrą padėti pagerinti anglų kalbos žinias, kol jie abu gyveno Rusijoje. Kalbėdama apie jų santykius dokumentiniame filme, Aleksandra sakė: „Kai sutikau Sergejų, lyg elektra nukrėtė. Tai buvo nuostabu. Aš taip jį įsimylėjau. Niekada su niekuo nejaučiau tokio ryšio“.

Per metus nuo pažinties jie susilaukė kūdikio, vėliau dar vieno. Kartu jie gyveno prabangiai Maskvoje, Londone, Paryžiuje. Aleksandra sakė: „Neįtikėtina, jis davė man savo kreditinę kortelę, o aš eidavau apsipirkti, turėjau privatų lėktuvą. Tiesiog turėjau susikrauti lagaminą ir galėjau keliauti“.

REKLAMA

Tačiau 2008 m. Sergejaus bankas susidūrė su problemomis ir Rusijos bankas išgelbėjo jį su 1 milijardo dolerių paskola. 2011 metais Rusiją palikęs Sergejus tvirtina, kad atšalus jo ir Putino santykiams Kremlius bandė užgrobti arba sugriauti jo verslo imperiją.

Tada rusai jį apkaltino, kad jis pelnėsi iš mokesčių mokėtojų pinigų, kuriuos Rusijos centrinis bankas perdavė „Mezhprombank“ 2008-ųjų ekonomikos krizės įkarštyje.

REKLAMA

Rusijos valdžia įšaldė jo turtą, įtraukė jį į Interpolo ieškomų asmenų sąrašą ir gavo Didžiojoje Britanijoje teismo sprendimą, įpareigojantį atiduoti pasus. Rusijos valstybės kreditoriai persekiojo jį Didžiosios Britanijos teismuose, teigdami, kad jis pasisavino šimtus milijonų.

Pugačiovas pabėgo į Prancūziją prieš 2016 metų Aukščiausiojo teismo sprendimą Rusijos indėlių draudimo agentūros iškeltoje byloje, kurioje jis buvo nuteistas. Pugačiovas teismui sakė, kad „nepavogė pinigų“. Savo sprendime teisėja Rose pažymėjo, kad jis „nuoširdžiai baiminasi, kad į jo gyvybę kėsinasi Rusijos žvalgybos agentai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų