• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šliužai yra vieni iš labiausiai nepageidaujamų kenkėjų, nes jie per naktį gali niekais paversti mėnesius trukusį sunkų darbą, tačiau vienas sodininkas pasidalijo būdu, kaip kovoti su šiais niekadėjais nenaudojant cheminių medžiagų.

Šliužai yra vieni iš labiausiai nepageidaujamų kenkėjų, nes jie per naktį gali niekais paversti mėnesius trukusį sunkų darbą, tačiau vienas sodininkas pasidalijo būdu, kaip kovoti su šiais niekadėjais nenaudojant cheminių medžiagų.

REKLAMA

Šliužai ne tik kenkia jūsų augalams, bet ir gali pritraukti į sodą grybelines ligas. Laimei, yra paprastas būdas juos sulaikyti nenaudojant jokių cheminių priemonių.

Jei šliužai apniko sodą, svarbu su jais kovoti greitai, nes vasarą jie sparčiai dauginasi ir gali sudėti iki 100 kiaušinių.

Kovai su šliužais niekada nenaudokite aštrių cheminių priemonių, nes jos ne tik pakenks jūsų dirvožemiui, bet ir naudingiems vabzdžiams, pavyzdžiui, kamanėms, boružėms ir drugeliams bei vietos aplinkai, rašo express.co.uk.

Nuria Corbi, sodininkė ir „Sweet Life and Lemons“ tinklalapio autorė, pasidalijo, kad yra daug tvarių ir labai veiksmingų natūralių sprendimų, kaip apsisaugoti nuo šliužų.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesu pesticidų ar bet kokių toksiškų nuodų naudojimo sode šalininkė, nebent tai tikrai būtina, – sakė ji. – Yra nekenksmingų alternatyvų, kurios tikrai padės.“

REKLAMA

Alaus gaudyklė

Alaus gaudyklė – praktiškas ir ekologiškas būdas naikinti šliužus, o jos įrengimas užtrunka vos kelias minutes.

„Išbandžiau šį metodą ir jis pasiteisino, – sakė N. Corbi. – Mažą dubenėlį ar kitą indą įkaskite į žemę taip, kad kraštai būtų lygūs su žeme ir pripilkite alaus. Sraiges ir šliužus privilioja alaus, ypač tamsesnių rūšių, mielių kvapas, jie įkrenta į spąstus ir nebegali iš ten pasprukti.“

Sodininkai mėgsta naudoti alaus gaudykles, nes tai ne tik labai veiksminga, bet ir pigu, greita bei lengvai įgyvendinama.

REKLAMA
REKLAMA

Vienintelis šios gaudyklės trūkumas yra tas, kad ją reikia reguliariai prižiūrėti ir išgraibyti nuskendusius šliužus, ypač jei esate itin jautrus žmogus. 

Nematodai

Nematodai – tai mikroskopinės apvaliosios kirmėlės, kurios yra nekenksmingos žmonėms, naminiams gyvūnėliams ar augalams, tačiau jos nužudo šliužus, juos apnuodydamos. Jų galima nusipirkti sodininkystės reikmenų parduotuvėse.

„Tai mano vienas mėgstamiausių šliužų ir sraigių kontrolės būdų, – sakė tinklaraštininkė. –  Nematodai yra maži organizmai, kurie iš esmės nužudo šliužus apnuodydami juos bakterijomis, tačiau yra visiškai nekenksmingi naminiams gyvūnams ar vaikams.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai vienas veiksmingiausių natūralių būdų sustabdyti šliužų daromą žalą sodams, nes nematodai ilgai išlieka dirvožemyje ir veikia kaip kenkėjų kontrolės priemonė.

Vienintelis nematodų trūkumas yra tas, kad jie gana brangūs, ypač jei nuo šliužų reikia apsaugoti didelį plotą. 

Kiaušinių lukštai

Jei nenorite išlaidauti ar iš alaus gaudyklės graibyti negyvus šliužus, jums padės kiaušinių lukštai – pabarstykite jų aplink augalus ir puikiai apsaugosite juos nuo kenkėjų.

REKLAMA

Aštrūs ir dantyti kiaušinių lukštų kraštai šliužus žaloja, todėl augalams tai puikus apsauginis barjeras.

„Tai kol kas geriausiai pasiteisinęs metodas kartu su nematodais, – sakė moteris. – Kai gaminu omletą arba naudoju kiaušinius maistui, lukštus surenku ir džiovinu specialiai tam skirtame inde.“

Jums tereikia išplauti kiaušinių lukštus, kad juose neliktų baltymo ar trynio liekanų, ir laikyti juos inde tol, kol jie visiškai išdžius.

Tada sutrinkite juos virtuviniu kombainu arba sumaigykite maišelyje.

Sutrintus kiaušinių lukštus pabarstykite aplink augalus – taip ne tik sustabdysite šliužus, bet ir suteiksite augalams kalcio, vertingos maistinės medžiagos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų