• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva žavi ne tik savo gamta, bet ir daugybe įdomių bei neregėtų lankytinų vietų. Viena iš jų  – tropinių Smiltynės drugelių namai, kuriuose galima išvysti kerinčio grožio egzotinius drugelius.

21

Lietuva žavi ne tik savo gamta, bet ir daugybe įdomių bei neregėtų lankytinų vietų. Viena iš jų  – tropinių Smiltynės drugelių namai, kuriuose galima išvysti kerinčio grožio egzotinius drugelius.

REKLAMA

Lietuvos gamtoje tokių drugelių nepamatysime, nes jie gyvena kitokiomis klimato sąlygomis tolimosiose džiunglėse.

Smiltynės drugelių namų atstovas pasakoja, kad šie namai buvo įkurti 2018-aisiais metais: „Labai džiaugiamės, kad esame Smiltynėje. Smiltynės drugelių namuose turime skirtingus gyvus drugelius iš Azijos, Afrikos ir Pietų Amerikos.

Mes sukūrėme natūralią tropinę vietą su specialiu tropiniu klimatu ir tropiniais augalais, jog lankytojai mėgautųsi savo vizitu lyg būdami tropinėje šalyje! Ir tai yra tobulas būdas pamatyti Lietuvos natūralų mišką bei jūrą ir įžengus į drugelių namus išvysti skirtumą.“

Tropiniai drugeliai Lietuvoje

Pašnekovas pasakoja, kad kiekvieną savaitę tenka užsakyti naujų drugelių kokonų iš skirtingų drugelių fermų, iš įvairių pasaulio kampelių. Drugelių namai bendradarbiauja su žmonėmis Afrikoje, Pietų Amerikoje ir Azijoje, o vienas drugelis gyvena 10-30 dienų, taigi, todėl užsakymus reikia daryti labai dažnai.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas kaip drugeliai maitinasi atstovas atsako, kad tropiniai drugeliai valgo vaisių sultis ir gėlių nektarą: „Per vieną mėnesį Smiltynės drugelių namų drugeliai suvalgo daugiau nei 10 kg bananų, 15 kg apelsinų ir 8 kg greipfrutų.“

REKLAMA

Drugelių namai dirba nuo birželio iki spalio ir sako, kad sezonas yra gana trumpas, nes žiemą neįmanoma dirbti šaltomis klimato sąlygomis.

Drugelių rūšys

Smiltynės drugelių namai stebina neįtikėtina gausa drugelių ir gali pasigirti turintys daugiau nei 300-400 drugelių bei 15-20 skirtingų rūšių: „Mes patys drugelius vadiname mažaisiais angelais, kadangi jie tokie trapūs, žavūs ir visiškai nepavojingi.

REKLAMA
REKLAMA

Turime mėlynąjį Morpfo drugį, jis vienas populiariausių drugių pasaulyje. Tai viena iš 29 rūšių ir 147 Morpho drugių genties porūšių, o daugiausiai randami Artimuosiuose Rytuose ir Vidurio Amerikoje. Šio drugio sparnų skersmuo 7,5-20 cm. Žodis „morpho“ reiškia „besikeičiantis“, tai ir Afroditės, meilės ir grožio deivės, epitetas. Metalo mėlynos spalvos sparnai skirti atbaidyti plėšrūnus – nuo jų skrendant atsimuša saulės spinduliai, akindami priešus. Drugiai skraidžioja grupėmis ar būriais – tai jiems padeda išgyventi ilgiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turime dar vieną labai įdomų drugelį – pelėdą (Caligo atreus). „Caligo“ reiškia „tamsa“ – žodis apibūdina šių vabzdžių aktyvumo laiką. Visą Caligo gentį sudaro 20 rūšių ir 6 porūšiai. Drugiai išsiskiria dėmėmis – „didelėmis akimis“ – ant sparnų, kurios primena pelėdos akis.“

Tačiau pašnekovas sako, kad pats ypatingiausias drugelis  –  Atlasa Didysis, kuris gyvena tik 10 dienų. Jis neturi burnos, taigi jis negali gauti naujos energijos iš maisto. Šis drugelis yra iš Indijos ir dažniausiai jį galite pamatyti vasaros pabaigoje drugelių namuose. Jo dydis – nuo 20 cm iki 32 cm!

REKLAMA

Smiltynės drugelių namai taip pat augina vėžliukus ir daug skirtingų paukščių, kurie nesuvalgo drugelių, nes yra vegetarai.

Atstovas prisipažįsta, kad pastebėjo, jog žmonės dėl pandemijos lankosi nebe taip aktyviai, tad kviečia visus vykstančius į pajūrį aplankyti ir šiuos išskirtinius drugelių namus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų