„Tas namelis stovėjo pas mane, tik nebuvo įrengtas. Tiesiog buvo daug turistų ir kilo mintis įrengti turistams visus patogumus – tualetą, dušą, lovą. Gyvūnai lauke tiesiog ganėsi, tai pagalvojau, kad galima leist žmonėms stebėti juos pro langą“, – taip apie turistinės erdvės įkūrimą pasakoja R. Mačionis.
Šiuo metu apsilankius šiame namelyje Kurkliuose galima pamatyti 13 danielių: 4 iš jų – neseniai atvesti jaunikliai.
Apsistojus šioje unikalioje poilsiavietėje galima pamatyti ir hailendus – gauruotus galvijus su ilgais ragais. Anot jo, šie gyvūnai drąsesni už danielius, lengviau prisileidžia žmones.
„Hailendai yra labai draugiški, jie iškart atbėga iš kitos teritorijos pusės, o danieliai kuklesni, jų jau reikia laukti, jie taip drąsiai pas žmones neatbėga“, – sako vyras.
Gyvūnus įsigijo dėl savęs
Kurklietis teigia, kad danielius įsigijo dėl to, kad jie labai jam pačiam patiko, o apie turistus tada net negalvojo. „Danielius jau turiu trejus metus, o namelis atsirado dar tik šiemet. Danielius įsigijau tiesiog dėl grožio, jie man patiko. Nepirkau jų turistams būtent, auginau juos dėl savęs.“
„Susidomėjimas gyvūnais tikrai didelis, jie nėra pavojingi, netgi bijo žmonių, tas pats kaip ir laukiniai gyvūnai.
Jie visiems kelia žavesį, pravažiuojantys labai juos fotografuoja, nebėga tikrai nuo jų. Danieliai tai tikrai bailūs, bet kadangi jie aptvare, žmonės juos maitina, tai po truputį ir įsidrąsina ir prisileidžia žmones“, – kalba R. Mačionis.
Anot vyro, gyvūnais ypač domisi medžiotojai, dažnai čia apsilanko ir poros, norėdamos poilsiauti prie gamtos lopinėlio. Dažnai pas jį užsuka ir tėvai, norintys savo vaikams aprodyti gyvūnus.
Paklaustas, ar planuoja toliau plėsti savo turistinę aplinką, kurklietis atskleidė, kad kitais metais planuoja įsigyti muflonų.
„Su danieliais visai noriu muflonus apgyvendinti, nes man tie gyvūnai visi patinka, kažkokios įvairovės, kokios nėra kitur, tikrai norėtųsi. Danieliai su muflonais gan gerai sugyvena ir manau kitais metais pasipildysime.“
Planuose – tolesnė verslo plėtra
Neplanuotas verslas tikrai nusisekė – vyras sako, kad ypač vasaros periodas visada būna užimtas. Kadangi panašių nakvynės vietų aplinkinėse vietovėse nėra, verslas beveik neturi konkurentų, o žmonėms patinka šis gamtos lopinėlis. Toks malonumas nakčiai, anot šeimininko, kainuoja nuo 40 eurų. Savaitgaliai brangiau – gali tekti pakloti ir 60 eurų.
Kurklietis Rokas atskleidė, kad šalia upės planuoja kurti dar vieną poilsiavietę. Anot jo, dar vieno namelio danielių aptvare statyti neplanuoja, kad nesudrumstų gyvūnų ramybės.
„Turime sklypą šalia Virintos upės, taigi planuojame ten plėsti savo turizmą, kadangi čia kieme labiau tinkama tik porai žmonių. Reikia ramybės tiems gyvūnams, čia negali būti tokia pramoninė erdvė, nes jie ir jauniklius veda. Čia kur dabar danieliai, manau, išliks visada taip, kaip dabar“, – sako danielių šeimininkas.
Anot jo, šiuos tauriuosius gyvūnus ypač įdomu stebėti rytais ir vakarais, kadangi tada jie aktyvesni.
„Ypač vakarais ir rytais danieliai tampa žymiai aktyvesni, todėl manau tos nakvynės tikrai labai traukia žmones ir dėl to.“
Keičiantis metų laikams gyvūnai keičia žavesį
Keičiantis metų laikams keičiasi ir šių tauriųjų gyvūnų elgsena – rudenį galima stebėti jų kovas dėl patelių dėmesio, vasarą – katik gimusius jauniklius.
„Lapkričio mėnesį būna danielių ruja, tai jie tada kovoja tarpusavyje dėl patelių, tai žmonėms būna tikrai įdomu stebėti.
Kai ateina rujos periodas, matosi tos kovos, kai danieliai konkuruoja dėl patelių, kai ateina žiema, tada jie labai drąsūs pasidaro, nes jaunikliai jau tada užaugę būna, patinai irgi su ragais tada drąsūs, gali net iš rankų valgyti maistą, nebijo prieiti arti.
Liepos mėnesį patelės atsiveda jauniklių, todėl tada jos baikštesnės, jauniklius saugo, tai tik šiuo metu sunkiau pamatyti tiek jauniklius, tiek pateles, tik patinai dabar drąsūs“, – sako vyras.
Pailsėti pas Roką dažnai atkeliauja baidarininkai – čia jų dažnai suplsūsta savaitgaliais, karštomis vasaros dienomis. Vyras sako, kad unikalumas versle tikrai praverčia.
„Dėl to, kad turime nakvynės, poilsio vietą šalia gyvūnų, esame tikriausiai unikalūs, nes daugiau tokių, kas teiktų tokias paslaugas čia, nežinau“, – teigia jis.