• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar kada nors grįžę iš atostogų numetėte lagaminą ant lovos, kad būtų patogiau išsipakuoti daiktus? Pasak ekspertų, galite to pasigailėti, nes lagamino ratukai gali būti nešvaresni nei klozeto dangtis.

Ar kada nors grįžę iš atostogų numetėte lagaminą ant lovos, kad būtų patogiau išsipakuoti daiktus? Pasak ekspertų, galite to pasigailėti, nes lagamino ratukai gali būti nešvaresni nei klozeto dangtis.

REKLAMA

Atlikdami tyrimą, mokslininkai paėmė lagamino ratukų, pagrindo ir rankenos mėginius, kad ištirtų bakterijų kiekį. Tyrimo rezultatai nėra džiuginantys.

Lagaminų ratukai – tikra bakterijų veisykla

Mikrobiologė Amy-May Pointer sako: „Taip, jūsų lagaminų ratukai gali turėti daugiau bakterijų nei klozeto dangtis, o lagaminų apačia taip pat nuo jų nedaug atsilieka.“

REKLAMA
REKLAMA

Ratukai yra nešvariausi, nes nuolat liečiasi su šaligatviais ir oro uostų tualetų grindimis. Tyrėjai nustatė, kad net ir juodasis pelėsis gali lengvai prisikabinti prie atostogautojų bagažo, jei šis tinkamai nevalomas ir neprižiūrimas, rašo „The Daily Mail“.

REKLAMA

Lagaminai, ypač jų ratai ir apačia, yra bakterijų veisykla, – aiškina Amy, – tačiau laikydamiesi pagrindinių higienos taisyklių, galite užkirsti kelią šiems mikrobams patekti į jūsų lovą ar ant vakarienės stalo.“

Kaip sumažinti bakterijų kiekį?

Geriausias būdas užkirsti kelią bakterijų dauginimuisi ant jūsų bagažo yra tiesiog tinkamai jį laikyti: ekspertė rekomenduoja visada naudoti viešbučių bagažo laikiklius ar vežimėlius, o ne tempti lagaminą žeme. Jei viešbutis tokios paslaugos neturi, galima užmauti plastikines dušo kepurėles ant lagamino ratukų.

REKLAMA
REKLAMA

Amy priduria: „Uždengus lagamino ratukus, galima užkirsti kelią bakterijų plitimui ant jūsų kilimo ar patalynės viešbučio kambaryje ar namuose.“

Žinoma, norint palaikyti savo lagaminą švarų, visų pirma svarbu išvengti purvo, matomo plika akimi. Jei skubate į oro uostą, tą padaryti gali būti sunku, bet vis tiek turėtumėte stengtis nevilkti lagamino per purvinas balas ar nešvarius takus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kuo mažiau nešvarumų surinks ratukai, tuo mažiau vėliau turėsite jaudintis dėl bakterijų ar pelėsių“, – pataria Amy.

Nepamirškite šių lagamino vietų

Nors ir nesivelka žeme, lagaminų rankenos taip pat gali lengvai „pririnkti“ bakterijų. Paprasčiausias būdas to išvengti – visada plautis rankas su muilu po apsilankymo oro uoste ar kitoje daug nešvarumų turinčioje vietoje.

REKLAMA

Amy sako: „Po lagamino laikymo elkitės su savo rankomis taip, tarsi būtumėte palietę visus paviršius, kuriuos lietė jūsų lagaminas. Nes netiesiogiai jūs tai ir padarėte.“

Ekspertė rekomenduoja vos grįžus namo lagaminą nuvalyti dezinfekuojančia servetėle arba muiluotu skudurėliu.

Be to, daugelis lagaminų turi nuimamus ratukus. Kadangi ratukai paprastai ir turi daugiausiai nešvarumų, visi keliautojai grįžę namo turėtų juos išmirkyti šiltame vandenyje su muilu, o kietus lagaminus nuvalyti švelniu baliklio mišiniu.

Medžiaginius lagaminus galima nusiurbti dulkių siurbliu arba nuvalyti skudurėliu. Taip pat svarbu prisiminti, jog kepimo soda gali padėti pašalinti pelėsį.

REKLAMA
Jeigu vykdyti visus reikalavimus ir patarimus---galima greitai išprotėti.Galima užsikrėsti aibe ligų,visur vaidenasi mikrobai,virusai,geriau tokių žinučių net neskaityti,gyvenimas per trumpas.Sėdėkim namuose,užsidarykim langus bei duris,nes įskris koks nesveikas uodas ir tt.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų