• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minėdamas 70 metų humanitarinės partnerystės sukaktį, „Defender“ pažymės reikšmingą santykių su Didžiosios Britanijos Raudonuoju Kryžiumi etapą. Tai – viena ilgiausių tokio pobūdžio labdaros partnerysčių pasaulyje.

38

Minėdamas 70 metų humanitarinės partnerystės sukaktį, „Defender“ pažymės reikšmingą santykių su Didžiosios Britanijos Raudonuoju Kryžiumi etapą. Tai – viena ilgiausių tokio pobūdžio labdaros partnerysčių pasaulyje.

REKLAMA

Pirmieji „Defender“ serijos modeliai pasauliniu mastu debiutavo 1948 m. balandį Amsterdamo automobilių parodoje, o 1954 m. šie automobiliai jau buvo pradėti eksploatuoti Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų reikmėms. Šiemet sukanka 70 metų nuo tos pirmosios transporto priemonės humanitarinei pagalbai įteikimo. Tuomet specialiai pritaikytas modelis, naudotas kaip mobilioji ambulatorija, buvo eksploatuojamas Dubajaus dykumose.

Dabar „Defender“ įsipareigojimas remti krizes patiriančias bendruomenes pratęstas prekių ženklo atstovams paskelbus apie naujausią pavyzdinį projektą Italijoje, kur prieš 160 metų užgimė didžiausia pasaulyje humanitarinė organizacija.

REKLAMA
REKLAMA

Pažymint draugijos, kurią prieš 160 metų Solferino miestelyje įsteigė Henry Dunantas, pradžios metines, Italijos Raudonajam Kryžiui buvo perduotas specialiai įrengtas avarinio reagavimo automobilis „Defender 130“. Jame įmontuota pažangi palydovinio ryšio aparatūra leis užtikrinti nuolatinį ryšį ir prieigą prie komunikacijų bet kuriose, net ir sunkiausiai prieinamose vietose visoje šalyje, kad ir kur įvyktų nelaimė.

REKLAMA

Padedant Italijos Raudonojo Kryžiaus specialistams, naujasis modelis buvo modifikuotas ir geriau pritaikytas susidoroti su ekstremaliomis situacijomis. Jo kūrėjai pasirūpino, kad teikiant pagalbą niekada nesutrukdytų korinio ryšio tinklo nutrūkimai – dažna problema per gamtines katastrofas,  kaip antai potvynius ir purvo nuošliaužas.

Ant automobilio stogo sumontuota palydovinio ryšio antena. Ši technologija jau taikoma nekilnojamuosiuose Italijos Raudonojo Kryžiaus pagalbos padaliniuose, tačiau pirmą kartą diegiama mobiliajame padalinyje. Juo tapo „Defender 130 Outbound“ modelis, parengtas įveikti nelygiausius reljefus ir sudėtingiausias sąlygas. Automobilyje taip pat sumontuota gervė ir vilkimo kablys, leidžiantys visiškai išnaudoti „Defender 130 Outbound“ 3000 kg vilkimo galią.

REKLAMA
REKLAMA

„Defender“ bendradarbiauja su Didžiosios Britanijos Raudonuoju Kryžiumi, Tarptautine Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacija (IFRC), padeda pažeidžiamoms bendruomenėms pasiruošti krizėms, reaguoti į jas ir atsigauti po skaudžių smūgių visame pasaulyje. Apskaičiuota, kad per septynis dešimtmečius partnerystė turėjo teigiamos įtakos daugiau nei dviejų milijonų žmonių gyvenimui daugiau kaip 50 šalių.

„Ilgalaikė „Defender“ ir Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo partnerystė rodo, ką galima pasiekti dirbant drauge ilgą laiką. Iki šiol mūsų partnerystė su Didžiosios Britanijos Raudonuoju Kryžiumi ir IFRC teigiamai paveikė daugiau nei du milijonus gyvybių visame pasaulyje. Tai, kas prasidėjo Dubajaus dykumose ir Kenijos miškų kaimuose 1954 m., tapo mūsų DNR dalimi. Kartu mes teikiame gyvybiškai svarbią pagalbą žmonijai, dažnai ten, kur pasibaigia asfaltas ir tenka triūsti sunkiausiomis sąlygomis. Tikiuosi, kad dar septynis dešimtmečius padėsime tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos“, – sakė „Defender“ prekės ženklo vykdomasis direktorius Markas Cameronas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Defender“ šiemet dalyvaus įvairiose šventėse ir lėšų rinkimo iniciatyvose, kad paremtų partnerystę ir plačiau pristatytų vykdomą tarptautinę veiklą.

Įkvėpti empatijos

Bendruomenės visame pasaulyje nuolat susiduria su įvairiausiomis nelaimėmis ir grėsmėmis, kaip antai maisto trūkumu, konfliktais ir klimato kaita. Todėl partnerystės dar niekuomet nebuvo tokios svarbios. „Defender“ aktyviai dalyvauja šešiuose svarbiausiuose tarptautiniuose projektuose visame pasaulyje.

REKLAMA

Didžioji Britanija: „Defender“ dirba kartu su Didžiosios Britanijos Raudonojo Kryžiaus komandomis visoje Didžiojoje Britanijoje, įskaitant Šiaurės Velsą. Jame pernai buvo įdarbintas specialiai pritaikytas „Defender 130“ greitojo reagavimo automobilis. Jis skirtas padėti bendruomenėms, kurių gyvenimą sutrikdė ekstremalūs orai. „Defender“ taip pat remia nukentėjusius nuo kitų nelaimių, pavyzdžiui, namų gaisrų ir elektros energijos tiekimo nutraukimo, finansuoja savanorių mokymus ir aprūpinimą būtiniausiomis atsargomis.

REKLAMA

Nepalas: Nepale įkurtas pasaulinis stichinių nelaimių centras, o „Defender“ padeda bendruomenėms aštuoniuose didelės rizikos regionuose drauge su Nepalo Raudonojo Kryžiaus draugija. Projektų metu pažeidžiamos bendruomenės šviečiamos, kad išmoktų geriau pasirengti nelaimėms ir taptų atsparesnės. Taip sumažinamas ekstremalių situacijų poveikis. Per dvejus metus pagalba buvo suteikta daugiau nei 15 000 namų ūkių.

Italija: Paieškos ir gelbėjimo operacijos yra „Defender“ DNR dalis. Bendrovės skiriama finansinė parama padeda apmokyti šimtus savanorių, aprūpinti juos būtiniausiomis priemonėmis ir surengti gyvybiškai svarbias imitacines pratybas, per kurias stiprinami tarptautinės paieškos ir gelbėjimo įgūdžiai. Todėl Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio darbuotojai gali akimirksniu suteikti būtinąją pagalbą, nors ir kur ištiktų krizė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Australija: „Defender“ remia bendruomenių atsparumą nelaimėms Naujajame Pietų Velse, kur krūmų gaisrai ir potvyniai kelia grėsmę pažeidžiamoms gyventojų grupėms. „Defender“ remiamas Australijos Raudonasis Kryžius dirba stichinių nelaimių zonose, siekdamas padėti sukurti bendruomenių reagavimo komandas. Šios atlieka pagrindinį vaidmenį valdant ekstremalias situacijas vietoje.

Tokiu paveikiu metodu apmokyta daugiau nei 4000 žmonių. „Defender“ modeliai yra naudojami visoje šalyje, kad padėtų Australijos Raudonajam Kryžiui pasiekti atokias bendruomenes.

REKLAMA

Šveicarija: Nuo 2023 m. balandžio mėn. „Defender“ remia REDOG paieškos ir gelbėjimo organizaciją, priklausančią Šveicarijos Raudonajam Kryžiui. Ji daugiausia dėmesio skiria greitosios paieškos šunims treniruoti Šveicarijoje ir už jos ribų. Bendrovei finansavus, buvo apmokyta 400 komandos narių – per šį laiką organizacijos darbuotojai suformavo 23 šunų komandas.

Marokas: Dirbdamas su IFRC organizacija, „Defender“ yra šalia, kai to labiausiai reikia. Gamintojo automobiliai padeda suteikti skubią pagalbą nukentėjusiesiems. Po 2023 m. Maroką sukrėtusio žemės drebėjimo, kuris pareikalavo daugiausia aukų  per pastaruosius 20 metų, čia dislokuota virtinė „Defender“ visureigių.

REKLAMA

Čia kartu dėl žmonijos

Per septynis dešimtmečius parama Didžiosios Britanijos Raudonajam Kryžiui ir IFRC padėjo nukentėjusiems nuo konfliktų ir stichinių nelaimių visame pasaulyje.

1954 m. ėmus eksploatuoti pirmąją mobiliąją ambulatoriją, keli pirmosios serijos „Land Rover“ (Series I) automobiliai buvo išsiųsti į Keniją. Čia jie padėjo slaugytojams teikti medicinos ir kitas paslaugas moterims ir vaikams Nerio (Nyeri) regiono kaimuose miškuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1968-aisiais automobiliai buvo išsiųsti į Nigeriją, siekiant paremti Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų humanitarines pastangas per Biafros konfliktą. Po Andra Pradešo ciklono šėlsmo 1977-aisiais „Land Rover“ automobiliais pagalba buvo dalijama Indijoje.

2008–2009 m. „Defender“ visureigiai buvo naudojami vykdant operacijas Terkso ir Kaikoso bei Kaimanų salose po jas nusiaubusių uraganų. Jie taip pat labai pravertė vykdant sanitarijos projektus ir mokymus Tadžikistane 2015-aisiais. Vien šio projekto metu daugiau nei 42 tūkst. suaugusiųjų ir per 4 tūkst. vaikų įgijo pagrindinių sveikatos ir higienos žinių.

REKLAMA

Visai neseniai partnerystė su Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimu virto naujausio „Defender“ modelio tinkamumo humanitariniam darbui patikra. 2019 m.  IFRC ekspertai Dubajuje leidosi į kelionę negailestingu dykumos smėliu ir vingiuojančiu Jebel Jais kalno greitkeliu, kad įvertintų tuomet dar „Defender“ prototipo galimybes bekelėje ir kelyje.

Tuomet „Defender“ suvaidino svarbų vaidmenį per COVID-19 pandemiją: D. Britanijos Raudonajam Kryžiui buvo skirtas 27 automobilių parkas, kad darbuotojai galėtų pristatyti vaistus ir maistą pažeidžiamiems D. Britanijos žmonėms. Iš viso 267 „Defender“ automobiliai padėjo Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijoms vykdyti jų svarbią veiklą.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų