Sodas ir daržas
Čia rasite visą naudingiausią informaciją, susijusią su sodu ir daržu: ekspertų interviu, sodininkų patarimai ir paprasti, tačiau aukso vertės patarimai visiems besidomintiems sodu.
Padarykite tai savo narcizams pavasarį: augs kaip pašėlę
Narcizai – nepaprastai gražios pavasario gėlės, savo žiedais galinčios papuošti bet kurį gėlyną. Tačiau kad jie žydėtų taip, kad jiems pavydėtų kaimynai, reikia žinoti, kuo juos maitinti pavasarį.
Svarbu narcizus maitinti augalui išleidus pirmuosius ūglius. Būtent šiuo laikotarpiu jam reikia papildomų maistinių medžiagų, kad formuotųsi pumpurai.
Ką mėgsta narcizai: tręšimas
Yra kelios trąšų rūšys, kurios geriausiai tinka narcizams maitinti pavasarį.
Ragina sode atlikti 1 veiksmą: dabar tam geriausias metas
Artėjant pavasariui sodininkams atsiranda vis daugiau darbų. Vienas jų – uogakrūmių ir lianinių augalų (vynmedžių bei aktinidijų) genėjimas. Šį darbą reikia atlikti pačiame žiemos gale, kai šaltasis periodas jau eina į pabaigą, tačiau augalai dar nėra prabudę.
Kaip tai tinkamai daryti, pataria sodininkystės krypties biomedicinos mokslų daktaras, Malinausko medelyno savininkas Kęstutis Malinauskas, rašoma pranešime spaudai.
Šiemet auginkite šį augalą sode: jo nauda – neišmatuojama
Metų pradžioje visi, besidomintys vaistažolėmis ir jų gydomosiomis savybėmis, kviečiami balsuoti tradiciniuose metų Vaistinio augalo rinkimuose. Šiemet mėnesį laiko trukusiame viešame balsavime kiekvienas norintis galėjo išrinkti, jų manymu, verčiausią vaistinį augalą iš konkurso organizatorių pasiūlyto beveik 50 pozicijų sąrašo.
Balsavimui pasibaigus, susumavus rezultatus, nugalėtoja tapo ir „Vaistiniu augalu 2025“ paskelbta vaistinė medetka, rašoma pranešime spaudai.
Ragina šį augalą pasodinti savo sode: žydi dukart per metus
Būtų nuostabu, jei alyvomis būtų galima džiaugtis ne tik gegužę, bet ir visą vasarą. Gera žinia ta, kad dabar yra unikalių veislių, kurios žydi ilgiau!
Žydintys alyvmedžiai yra tikra šiuolaikinio sodo puošmena, todėl jie išlieka vieni populiariausių krūmų dačų sklypų kraštovaizdžio dizaine.
Ypač stebuklingai jis atrodo žydėjimo metu, paprastai gegužės mėnesį.
Pasakė geriausią laiką sėti pomidorus: apsibraukite raudonai
Vasaris skelbia sėjos pradžią. Ir nors pavasaris dar negreitai džiugins saulės spinduliais, jau dabar verta pamąstyti apie ankstyvųjų, ilgos vegetacijos daržovių sėjimą.
Remiantis Mėnulio sėjos kalendoriumi, Lietuvoje geriausias laikas sėti paprikas ir pomidorus – vasario 1, 4–9, 13–16 d.
Paprikos – nelietuviška daržovė
Paprikos – skani ir sveika daržovė, auginama daugelyje šiltnamių ir darželių.
Hortenzijų ekspertas Pranas išdavė auksinius patarimus: augs kaip pašėlusios
Reikėtų gerai paieškoti sodo, kuriame neaugtų nė viena hortenzija, nes šios gėlės – tikros sodininkų numylėtinės. Dideli krūmai, gausūs žiedynai ir šakeles aplipę tūkstančiai žiedelių – neišpasakytas grožis, puošiantis kiekvieną kiemą. Tad kaip savo sodybą pagražinti nauju hortenzijos krūmu?
Naujienų portalo tv3.lt skaitytojams apie pagrindines hortenzijų sodinimo ir auginimo taisykles papasakojo jau 30 metų hortenzijų auginimo patirties turintis Trakų rajone gyvenantis Pranas Surintas.
Pamačiusi, kas slepiasi kieme, kėdainietė net pasimetė: „Anksčiau to neteko matyti“
Neįprastai šilta žiema šiemet nepaliauja stebinti. Dabar jau spustelėjo šaltukas, bet kiek ankstėliau stebėjome iš šiltųjų kraštų grįžtančius paukščius, kai kur darželiuose žydinčias gėles.
Štai vienos kėdainietės darželyje pražydo net kelių rūšių augalai.
Pražydo gėlės
Į „Rinkos aikštės“ redakciją paskambinusi kėdainietė nustebino. Pasirodo, jos darželyje jau žydi snieguolės, našlaitės, į saulę stiebiasi ir krokai.
Išvardijo geriausias pomidorų veisles: rašykitės iš karto
Nors vis dar vasaris, sodininkų mintys jau krypsta į artėjantį pavasarį ir sodinimo darbus. Panevėžio rajone jau startavo daržovių sėklų prekyba – tai puiki proga pradėti planuoti savo daržus ir pasiruošti naujam sezonui.
Apie prekybą sėklomis plačiau papasakojo Miežiškių gyventoja, pomidorų karaliene vadinama Vilma Burneikienė.
Netrukus ragina pasodinti šiuos augalus sode: rezultatas nustebins
Nors kovo mėnesį orai dar nedžiugina pavasariška šiluma, tačiau tai ne priežastis sėdėti be darbo. Dabar kaip tik pats laikas sėti augalus gėlyne ir sode.
Kokias gėles sodinti pirmąjį pavasario mėnesį, kad žydėtų visą vasarą?
Verbena
Tai nepretenzingas ryškių spalvų augalas, žydintis nuo pavasario iki pat šalnų. Verbenų sėklas galima sėti jau kovo mėnesį. Po 15 dienų pasirodys pirmieji ūgliai, o gėlę į dirvą galima sodinti gegužės mėnesį.
Atskleidė, kada geriausia sėti pomidorus: užsirašykite
Pomidorus auginti gali būti gana sudėtinga, tačiau jie puikiai augs, jei juos sėdami ir sodindami laikysitės paprastų taisyklių.
Pavasaris jau beveik čia pat ir daugelis sodininkų džiaugiasi galėdami pagaliau išeiti į sodą ir pradėti svarstyti apie sodinimą. Vienas iš svarbių augalų, kuriuos galima sėti jau dabar, yra pomidorai, express.co.uk.
Vasarą sulaukti didelių raudonų pomidorų gali būti labai malonu, tačiau šį augalą auginti dažnai būna sudėtinga.
Atskleidė geriausias pomidorų veisles: būtinai išbandykite šiemet
Nė vienam sodininkui nėra didesnio džiaugsmo, kaip vasaros metu iš savo daržo nusiskinti didelį, sultingą ir kvepiantį pomidorą. O norint vasaros metu mėgautis gardžiu derliumi, pasiruošimo darbams vertėtų atsidėti jau dabar. Vienas iš jų – gardžiausių pomidorų veislių atsirinkimas.
Visiems sodininkams, kurie šiuo metu ieško geriausių pomidorų veislių, pateikiame 8 veisles, kurios nepaliks nė vieno abejingo ir leis džiaugtis gausiu derliumi, kurio pakaks net kaimynams.
Šliužai į jūsų kiemą daugiau nebešliauš: išdavė, ką reikia daryti
Dabar yra tinkamas metas pradėti imtis veiksmų siekiant, kad 2025 metais šliužai ir sraigės į jūsų valdas nebeužsuktų.
Sodininkai raginami imtis veiksmų žiemą, kol orai dar nėra pilnai atšilę, rašoma express.co.uk.
2024 m. buvo šliužų ir sraigių antplūdžio metai, nes vasara buvo labai drėgna ir šilta, todėl kenkėjai turėjo puikias šiltas ir drėgnas sąlygas graužti visus jūsų brangius sodo augalus.
Alkanieji šliužai nesustoja ir nori iš jūsų sodo atimtų viską, ką su meile pasodinote.
Ragina pasisodinti šį augalą savo sode: kvapas užburs
Jei mėgstate neįprastus augalus, kurie ne tik džiugina akį, bet ir teikia papildomos naudos, turėtumėte atkreipti dėmesį į heliotropą.
Ši stebuklinga gėlė taps tikra jūsų sodo puošmena ir pripildys jo orą neįtikėtino vanilės aromato. Joks kitas augalas nesukurs tokios jaukumo ir švelnumo atmosferos!
Kodėl verta sodinti heliotropą
Ji pasižymi nepakartojamu vanilės aromatu. Heliotropo išvaizda stulbinanti: jo maži, bet sodrių spalvų žiedai gali būti violetiniai arba balti.
Išvardijo geriausias dienas sėti pomidorus: apsibraukite raudonai
Artėjantis vasaris skelbia sėjos pradžią. Ir nors pavasaris dar negreitai džiugins saulės spinduliais, jau dabar verta pamąstyti apie ankstyvųjų, ilgos vegetacijos daržovių sėjimą.
Remiantis Mėnulio sėjos kalendoriumi, Lietuvoje geriausias laikas sėti paprikas ir pomidorus – vasario 1, 4–9, 13–16 d.
Paprikos – nelietuviška daržovė
Paprikos – skani ir sveika daržovė, auginama daugelyje šiltnamių ir darželių.
Sodininkas atskleidė 2 paprikų daiginimo būdus: sulauksite gausaus derliaus
Norint vasarą gauti skanių ir didelių saldžiųjų paprikų, pirmiausia reikia užauginti stiprų daigą. Tam svarbu teisingai apskaičiuoti sėklų sėjos laiką – nuo to priklausys kokybė.
Pasėjus anksti, daigai greičiausiai bus per daug pailgi. Jei sėjama vėlai, sodinant į atvirą gruntą daigai bus nepakankamai išsivystę. Tai reiškia, kad iš tokių daigų nebus galima surinkti ankstyvo derliaus.
Todėl turėtumėte stengtis kuo tiksliau nustatyti sėjos datą, kad ateityje gautumėte gausų derlių.
Žieminis krūmų genėjimas: atskleidė auksinius patarimus
Artėjant pavasariui sodininkams atsiranda vis daugiau darbų. Vienas jų – uogakrūmių ir lianinių augalų (vynmedžių bei aktinidijų) genėjimas – tai reikia atlikti pačiame žiemos gale, kai šaltasis periodas jau eina į pabaigą, tačiau augalai dar nėra prabudę.
Kaip tai tinkamai daryti, pataria sodininkystės krypties biomedicinos mokslų daktaras Malinausko medelyno savininkas Kęstutis Malinauskas, rašoma pranešime spaudai.
Garsi Lietuvos dizainerė parodė savo sodą: vaizdai čia pakeri
Garsi Lietuvos dizainerė, menininkė ir prekės ženklo „Slapta meilė“ autorė Julija Janus atvėrė savo sodo duris ir TV3 laidoje „Svajonių sodai“ parodė žiūrovams, kaip jį susikūrė.
Jos namų kieme Vilniuje yra sukurtas žolinių augalų sodas, derantis su įvairiais medžiais, krūmais ir meno kūriniais.
Dizainerė parodė savo sodą
J. Janus TV3 laidoje „Svajonių sodai“ pasakos, kad savo kieme nusprendė sumažinti darbų kiekį ir nutarė visiškai atsisakyti vejos.
Padarykite tai rožėms: atsidėkos įspūdingais žiedais
Rožės soduose sužydi nuostabiausiais žiedais, jei pavasarį atliekamas svarbus rožių priežiūros darbas. Nepamirškite to padaryti – sulauksite daugybės žiedų.
Rožių genėjimas yra būtinas, jei norite sulaukti gražesnių ir didesnio kiekio žiedų. Rožių krūmas išgyvens be kasmetinio genėjimo ramybės periodu.
Tačiau jis taps silpnas, praras formą, turės mažesnius, smulkesnius žiedus. Krūmas atrodys apleistas ir bus mažiau atsparus kenkėjams bei ligoms, rašo express.co.uk.
Pabarstykite šio mišinio ant dirvos: pavasarį neatsidžiaugsite
Jei jūsų dirvožemis molingas arba smėlingas, šias atliekas įterpkite į dirvožemį, kad pagerintumėte savo pasėlius.
Apie tai rašo „News.Live“, pabrėždami, jog tinkamai panaudotos organinės atliekos gali pagerinti dirvožemio struktūrą ir padidinti derlių.
Kaip pjuvenos padeda dirvožemiui?
Pjuvenos praturtina dirvožemį, gerina jo struktūrą, suteikia augalams galimybę gauti deguonies ir padeda išlaikyti drėgmę. Tai ypač naudinga sunkioms molingoms arba per smėlingoms dirvoms.
Ragina šį augalą pasisodinti sode: neatsiginsite žiedų
Papasakosime jums apie vieną populiariausių sodininkų augalų – guboją. Jos liekni, šluotos formos žiedynai sukuria oro, debesų efektą, nuo kurio neįmanoma atitraukti akių.
Gubojų gentyje yra daugiau kaip šimtas rūšių, kurios skiriasi dydžiu, žydėjimo laiku, gali būti vienmetės arba daugiametės.
Nereikia ypatingos priežiūros
Šis augalas mėgsta dirvožemį, kuriame gausu kalkių, o jo rūgštingumas yra apie 6-7 pH.
Atsakė, kada būtina nudengti rožes: įsidėmėkite
Šiemetinis šiltas ruduo gerokai pakeitė įprastą vaizdą – lapkričio pabaigoje kai kuriuose soduose ir gėlynuose rožės ne tik dar žaliavo, bet kai kur netgi krovė žiedus. Toks neįprastai šiltas ruduo ir žiemos pradžia gerokai pakoregavo rožių augintojų elgesį.
Kai kurie gėlininkai artėjant kalendorinei žiemai jau buvo suskubę rožes uždengti ir paruošti šalčiams, tačiau gamta juos privertė keisti savo planus.
Pasakė, kada reikia sėti agurkus: pasižymėkite ir nepamirškite
Agurkai – viena populiariausių mūsų daržuose auginamų daržovių. Visi daržininkai nori, kad jie būtų traškūs, sultingi ir skanūs. Tad kaip užsiauginti gardžių agurkų?
Agurkams labai nepatinka šaltis ir vandens trūkumas. Jeigu nepalankios sąlygos tęsiasi ilgai, gero derliaus galite ir nesulaukti. Šioms daržovėms reikia parinkti šviesią, šiltą ir saulėtą vietą.
Kokią veislę rinktis? Derlingesni yra savidulkiai agurkai ir hibridai.
Fikusas meta lapus? Štai kas padės
Lyralapis fikusas (Ficus lyrata) yra populiarus kambarinis augalas, garsėjantis dideliais, ryškiai žaliais lapais. Pasak leidinio, šio augalo savininkai dažnai susiduria su lapų kritimo žiemą problema.
Portalas „ Martha Stewart“ įvardijo pagrindines šio reiškinio priežastis ir būdus joms pašalinti.
1. Netinkamas laistymas
Pernelyg gausus arba nepakankamas laistymas yra dažniausia augalo lapų kritimo priežastis.
Atskleidė, kada sėti pomidorus: užsirašykite ir nepraleiskite
Sodininkai ir daržininkai jau ruošiasi artėjančiai sėjai, renkasi pomidorų veisles ir dėliojasi planus, ką ir kada reikės nuveikti. Jei ieškote, kokias pomidorų veisles sėti šiemet, o gal atsakymo į klausimą, kada geriausias laikas sėti pomidorus, „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė dalijasi naudingais patarimais.
Skruzdžių sode neliks nė kvapo: užsirašykite šiuos patarimus šiems metams
Norint atsikratyti skruzdėlynų, reikia kantrybės ir visapusiško požiūrio. Jei veiksite teisingai ir laiku, susidorosite net ir naudodami paprastas namines priemones.
Skruzdėlės darželyje gali tapti rimta problema tiems, kurie rūpinasi savo augalais. Skruzdėlės gali sutrikdyti natūralią pusiausvyrą sklype, nes jos saugo kai kuriuos kenkėjus, pavyzdžiui, amarus, nuo natūralių plėšrūnų ir kitų vabzdžių.
Amarai išskiria saldžias sultis, kurios yra mėgstamiausias skruzdėlių skanėstas.
Šis augalas žydi net žiemą: ragina pasisodinti sode
Nuo ankstyvo pavasario žiedų kekėmis apsipilančią visžalę gėlę pamėgo ne vienas aplinkos puoselėtojas. Eleborai gražiai atrodo iki vėlyvo rudens, nes jų lapai tamsiai žali, standūs, o sudžiūvę žiedynai puošia kerus iki pat žiemos.
Natūralios šių augalų buveinės nuo Rytų Alpių per Vokietiją, Austriją, Šveicariją ir Italiją tęsiasi iki Šiaurės Balkanų.
Kalėdų rožė, bet ne rožė
Kalėdų rožėmis vadinamiems eleborams būdingi balti arba ryškiai rožiniai žiedai.
Hortenzijų žiedų vasarą nespėsite skaičiuoti: išdavė, ką reikia daryti
Lietuvos sodininkai pastaraisiais metais be galo pamilo hortenzijas – jos papuošia bet kokį sodą. O kad jos puoštų dar ilgiau ir sukrautų daugiau žiedų, specialistės dalijasi įžvalgomis, kokios veislės užkariavo lietuvių širdis ir ką reikia padaryti savo horteznijoms, norint sulaukti krūvos žiedynų.
Šįkart laidos svečiai Aras ir Martyna Vėberiai tęsia savo sodo gražinimo darbus.
Atskleidė geriausias pomidorų veisles: užsirašykite šiems metams
Nors už lango vis dar žiema, sodininkai ir daržininkai jau nekantrauja, kada galės pradėti sėją ir jau planuoja, ką sės ir sodins. Ko gero pati laukiamiausia yra pomidorų sėja, tad specialistė dalijasi, kokios yra geriausios jaučio širdies tipo pomidorų veislės.
Apie selekcininkų sukurtas jaučio širdies tipo pomidorų veisles laidoje „Svajonių sodai“ tiesiai iš bandymų laukų pasakojo laidos konsultantė, parduotuvių tinklo „Žalia stotelė“ specialistė Liucija Kunigiškytė.
Šiemet hortenzijos žiedų neatsiginsite, jei į žemę dabar įbersite 1 elementą
Hortenzijos yra atsparios gėlės, galinčios ištverti atšiaurias žiemos sąlygas, tačiau vienas sodo darbas, atliktas pavasarį, užtikrins sveikesnes ir stipresnes gėles vasarą. Jei norite mėgautis gėlių gausa, dydžiu bei vešlumu ir išvengti per didelio darbo vasarą, pavasaris gali būti tinkamas metas padaryti vieną naudingą darbą hortenzijoms, jas pamulčiuoti.
Mulčiavimas – tai paprasta sodininko užduotis, kai dirvos paviršius aplink augalą yra padengiamas natūralių medžiagų sluoksniu.
Dabar pasėkite šias sėklas: rezultatas nustebins
Pastaraisiais metais žiemos būna labai permainingos. Taip ir šiemet – sutikę besniegius Naujuosius, po kelių dienų sulaukėme atšiauraus vėjo ir sniego, kurį per kelias dienas beveik nutirpdė dulksna ir lietus.
Taip jau vyksta sausio mėnesį – tai po atodrėkių žemę nukloja sniegas ir paspaudžia šaltukas, tai vėl prapliumpa lietus. Kol meteorologai vėl pranašauja pūgas ir sniegą, primename svarbiausius sausio darbus namų ūkyje.
Ragina šiuos augalus sėti dabar: rezultatas nustebins
Sausio mėnesį daugelis gėlių augintojų pradeda ruoštis pavasario sezonui. Viena iš svarbių užduočių šiame etape – gėlių sėjimas daigams. Būtent dėl šio pasiruošimo ankstyvą pavasarį galima sulaukti ryškaus ir ilgo žydėjimo, nes kai kurie augalai turi gana ilgą vegetacijos periodą. Nuo sėjos iki pirmųjų žiedų gali praeiti nuo penkių iki šešių mėnesių.
Padarykite tai savo hortenzijoms netrukus: vasarą džiugins krūva žiedų
Hortenzijų genėjimas skatina augalą auginti naujus ūglius, todėl žiedai būna gražesni. Vis tik norint išvengti rizikos, kad hortenzijos nežydės, labai svarbu šią užduotį atlikti „tinkamu“ laiku.
Genėjimas yra labai naudingas hortenzijoms ir padeda išlaikyti puikią jų išvaizdą, rašo express.co.uk.
Kada genėti hortenzijas?
Genint išlaikomas tinkamas hortenzijų dydis ir patraukli forma, be to, genėjimas skatina įspūdingesnį žydėjimą, nes augalas išleidžia naujus ūglius.
Sauliaus Skambino kieme sukūrė tikrą svajonių sodą: pamatykite patys
Šokėjo, trenerio Sauliaus Skambino ir jo mylimosios Živilės namų kieme jiems trūko gėlių ir spalvų – čia į pagalbą atskubėjo laidos „Svajonių sodai“ komanda, padėjusi kieme sukurti tikrą svajonių sodą.
Patarimais, kaip prižiūrėti kieme augančius vaismedžius, dalijosi sodininkas, bitininkas doc. dr. Algirdas Amšiejus, o gražiausiais žiedais pasipuošusius gėlynus vazonuose padėjo sukurti Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytoja, želdynų dizainerė dr. Ingė Auželienė.
Išdavė geriausias pomidorų veisles: išbandykite šiemet
Vieni augintojai pomidorų ir paprikų sėklas renka ir ruošia patys, kiti metų metus perka tų pačių veislių sėklas, treti sėklomis ar daigais keičiasi su draugais ir kaimynais.
Vertėtų išbandyti hibridinių veislių sėklas, nes jos išvedamos tarsi sudėjus į krūvą pačias geriausias veislių savybes.
Kryžminimas
Hibridai kuriami vienoje augalų kartoje koncentruojant visas įmanomas geriausias tos rūšies augalų savybes – derlingumo, atsparumo ligoms, kenkėjams ir kt.
Sako, kad šio augalo negalima sodinti šalia namų: jis – lietuvių mėgstamiausias
Hortenzija yra išskirtinis ir nepaprastai gražus augalas, kuris savo žiedais gali papuošti bet kokią vietą. Tačiau jei planuojate jį auginti, turite prisiminti, kad hortenzija gali būti pavojinga.
Hortenzijos gali būti ne tik gražios, bet ir pavojingos.
Hortenzija – ką reiškia šis augalas
Dauguma žmonių sodina hortenziją, nes žydėjimo metu ji geba sodą paversti rojumi. Tačiau tik nedaugelis susimąsto, kad šis augalas turi skirtingą simboliką, priklausomai nuo kultūros ar šalies.
Atskleidė, kada sėti pomidorus: užsirašykite
Kiekvienas sodininkas nori kuo anksčiau paragauti pirmųjų pomidorų. Vieni šeimininkai sėja juos jau vasario pradžioje, kiti – tik kovo viduryje.
Ir štai paradoksas: tiek vienų, tiek kitų pomidorai prinoksta beveik tuo pačiu metu.
Kada sėti pomidorus
Pomidorų sėją galima pradėti vasario mėnesį, jei augančius daigus papildomai apšviesite, o vėliau auginsite šildomame šiltnamyje.
Mėgėjai namuose (ant palangių) pomidorus turėtų sėti kovo viduryje – balandžio pradžioje.
1 tūkst. pomidorų veislių išbandžiusi Birutė išdavė geriausias: užsirašykite šiems metams
Pamažu artėjant sodininkystės sezono pradžiai ne vienas susimąsto apie tai, ką vertėtų pasisodinti šiemet. Viena iš daržovių, kuri karaliauja kiekvieno lietuvio darže ar šiltnamyje – pomidorai. Tad kokias pomidorų veisles vertėtų išbandyti šiemet?
Savo patirtimi ir mėgstamiausiomis pomidorų veislėmis pasidalijo Didžiasalyje gyvenanti daugiau nei 1 tūkst. pomidorų veislių išbandžiusi tikra pomidorų augintoja profesionalė Birutė Šatalina.
Šiemet nespėsite skaičiuoti hortenzijų žiedų: išdavė, ką reikia padaryti
Ne vienas sodininkas laukia meto, kada vėl bus galima pradėti tvarkytis sode. O vienas iš pagrindinių sodo akcentų – žiedais apsipylusios hortenzijos, kurios pagražina kiekvieno kiemo vaizdą. Vis tik svarbu prisiminti, kokių pagrindinių taisyklių reikia laikytis, norint, kad šis augalas atsiskleistų visu savo grožiu.
Atskleidė geriausias pomidorų veisles: užsirašykite kitiems metams
Pomidorai – visiems puikiai pažįstama daržovė, auginama tiek lauke, tiek šiltnamiuose, tiek balkonuose. Visame pasaulyje kasmet užauginama ir suvalgoma tūkstančiai tonų pomidorų. Juos itin mėgsta ir lietuviai.
Pomidorų auginimas yra nemažai priežiūros reikalaujantis procesas, tačiau gaunamas derlius ir vaisių skonis tikrai atperka įdėtas pastangas.
Aktorė Valda Bičkutė atvėrė tėvų namų duris: kieme auganti eglė – ypatinga
Lietuvos teatro gerbėjai puikiai atpažįsta Vilniaus mažojo teatro aktorę Valdą Bičkutę, kuri šįkart pravėrė savo Telšiuose esančių tėvų namų duris ir pakvietė visus TV3 televizijos laidos „Svajonių sodai“ žiūrovus pasisvečiuoti jos tėviškėje.
Laidos metu V. Bičkutė atvirai papasakojo, kaip ji nusprendė mokytis aktorystės meno bei atskleidė, kuo ypatingos buvo dvi jos tėvų kieme stovėjusios sidabrinės eglės.
Ragina pasodinti šiuos krūmus nederlingoje dirvoje: rezultatas nustebins
Sukurti gražų sodą akmenuotame ar nederlingame dirvožemyje yra tikras iššūkis – tereikia pasirinkti tinkamus krūmus.
Specialistai patarė, kokius geriausius dekoratyvinius krūmus pasirinkti nederlingai dirvai.
Kokie dekoratyviniai krūmai gerai augs nederlingoje dirvoje?
Migdolai. Pavasarį šis krūmas žydi švelniais šviesiai rožiniais žiedais, todėl jį būtina turėti savo sode. Migdolai gerai auga akmenuotoje dirvoje ir harmoningai atrodys pasodinti kartu su spygliuočiais.
Padarykite tai savo sode žiemą: kitąmet nespėsite rinkti derliaus
Iš tiesų šaltasis metų laikas yra tas metas, kai žemę reikia paruošti naujam sezonui. Jei dirvą tręšite ne tik rudenį, bet ir žiemą, tai padės pagerinti jos struktūrą.
Ypač jei rudenį dirva nebuvo tręšta, tuomet tręšimas žiemą yra tiesiog būtinas. Juk iki naujojo sezono žemė dar turės laiko įsisavinti visas naudingas medžiagas.
Kokios trąšos geriausiai tinka žiemos tręšimui?
Geriausiai šiuo metų laiku tiks organinės trąšos – kompostas ir humusas.
Kada ir kaip sodinti šilauoges? Štai ką reikia žinoti
Šilauogės – skanios ir sveikos uogos, augančios mūsų šalyje. Dėl joms būdingo saldžiarūgščio skonio ir didžiulių vitaminų bei maistinių medžiagų atsargų jas laikome viena naudingiausių uogų.
Jos skanios šviežios, šaldytos, pyraguose, šaltuose desertuose arba tiesiog vienos – kaip skani vitaminų bomba!
Šilauogių nauda mūsų sveikatai. Jos padeda kovoti su dideliu cholesterolio kiekiu. Jos saugo smegenų veiklą, gerina atmintį ir pažintines funkcijas, nes jose yra antioksidantų.
Žiemą padarykite tai savo sode: kitąmet derliaus skinsite daugiau
Lietuvoje šiuo metu orai palaipsniui vėsta, o sodininkai neretai susimąsto apie savo augalus, paliktus lauke. Svarbu jais tinkamai pasirūpinti, kad kitąmet būtų galima pasidžiaugti žiedais ir vaisiais.
Kas yra sniego sulaikymas ir kodėl jį reikia daryti? Apie tai rašo „Novini.LIVE“.
Kodėl būtina sulaikyti sniegą
Sniegas atlieka svarbų vaidmenį apsaugant dirvą nuo šalčio, erozijos ir stipraus vėjo.
TV3 žinių vedėjas Rokas Petkevičius sodyboje padarė skaudžią klaidą: „Norėjau malonumo sau ir svečiams“
TV3 žinių vedėjas Rokas Petkevičius laidoje „Svajonių sodai“ pasidalijo, kaip praleidžia laiką tėvų ir senelių gimtinėje – šimtametėje sodyboje, apsuptoje didelio parko su senais medžiais. Vis dėlto vyras prisipažino, kad sodyboje jį neramina ne tik avariniai medžiai, bet ir nudžiūvusi eglė, kurios būklę, kaip pats sako, nenorėdamas pablogino ir jis pats.
Nors kai kurie seni medžiai R. Petkevičiaus tėvų sodyboje jau baigia supūti, pjovėjai.
Padarykite tai dabar savo šiltnamyje: kitąmet sulauksite dvigubo derliaus
Kitąmet norėdami užsiauginti sveiką ir gausų derlių, prieš žiemos šalčius reikia rūpestingai išvalyti daržą ir šiltnamį.
Sanitarinį valymą reiktų pradėti nuo augalų liekanų sunaikinimo – sveikas kompostuokite, pažeistas sudeginkite. Išnaikinkite piktžoles.
Jei naudosite tą pačią šiltnamių agroplėvelę, plastmasinę plėvelę, ją nuimkite, nuplaukite žaliuoju ar kitokiu muilu, skalbimo priemonėmis, išdžiovinkite, suvyniokite į ruloną ir per žiemą laikykite šiltoje patalpoje.
Štai kada paskutinį kartą reikia nupjauti žolę: kiti mano neteisingai
Ar kada nors pavasarį stebėjote savo veją ir pagalvojote, kodėl ji atrodo pilka ir pavargusi po žiemos? Tinkamas vejos paruošimas žiemai yra paslaptis, kuri užtikrina sveiką ir ryškiai žalią žolę, kai saulė vėl pradeda šildyti.
Su keliais paprastais, tačiau svarbiais žingsniais galite apsaugoti savo veją nuo šalčio daromos žalos, pelėsio ir žiemos iššūkių.
Atskleidė geriausias pomidorų veisles: užsirašykite kitiems metams
Mažai kam žinoma, kad XIX a. Lietuvoje pomidorai buvo auginami ne maistui, o kaip dekoratyviniai augalai dvarų sodybose ir botanikos soduose. Po Pirmojo pasaulinio karo jie išpopuliarėjo tarp valstiečių ir pradėti naudoti maistui. Viena iš labiausiai pamėgtų veislių, garsėjanti dideliais ir sultingais vaisiais, buvo Jaučio širdis.
Vienas šios veislės pomidoras įprastai sveria ne mažiau nei pusę kilogramo! Jaučio širdies tipo pomidorai yra labai skanūs, mėsingi, juose nedaug sėklų.
Pabarstykite kepimo sodos savo kieme: rezultatas nustebins
Kepimo soda – tai ne tik puikus pagalbininkas virtuvėje, bet ir tikras lobis sodininkams! Šis nebrangus, biologiškai skaidus, netoksiškas produktas gali padėti apsaugoti augalus nuo kenkėjų ir ligų bei pagerinti augalo augimą.
Nesvarbu, ar esate pradedantis, ar patyręs sodininkas, kepimo soda gali tapti vienu iš svarbiausių jūsų įrankių. Skaitykite toliau ir sužinokite 10 genialių būdų, kaip ją panaudoti sode, kad gautumėte gausesnį derlių ir sveikesnius augalus.
Atskleidė, kodėl geltonuoja hortenzijų lapai: šiukštu nekartokite šių klaidų
Hortenzijos – vienos mėgstamiausių sodo gėlių, džiuginančios vešliais, ryškiaspalviais žiedais. Vis dėlto šių augalų auginimas dažnai kelia klausimų, o tarp sodininkų sklinda įvairūs mitai, trukdantys tinkamai rūpintis hortenzijomis.
Kaip užauginti sveiką ir gausiai žydintį augalą, TV3 laidoje „Svajonių sodai“ atskleidė želdynų dizainerė Reda Kazokevičienė, „Gervių sodo“ įkūrėja.