Sodas ir daržas
Čia rasite visą naudingiausią informaciją, susijusią su sodu ir daržu: ekspertų interviu, sodininkų patarimai ir paprasti, tačiau aukso vertės patarimai visiems besidomintiems sodu.
Hortenzijų ekspertė išdavė paslaptį, kaip užsiauginti gausybę žiedų: štai ką reikia daryti
Didžialapės hortenzijos jau daugelį metų yra lietuvių pamėgtos sodo favoritės. Dideliais, rožiniais, raudonais, baltais ar net mėlynais žiedynais jos papuošia bet kokią sodo erdvę, suteikia jai šilumos ir jaukumo jausmą, niekuomet nelieka nepastebėtos.
Palaistykite pomidorus šiuo mišiniu: derliaus nespėsite skaičiuoti
Pomidorai – viena mėgstamiausių daržovių, nes juos auginti nesudėtinga. Tačiau jei norite džiaugtis didesniu, gausesniu ir sultingesniu derliumi, svarbu pasirūpinti tinkamu tręšimu. Namuose užaugintų pomidorų skonis gerokai pranoksta pirktinių pomidorų skonį, tačiau tam reikia tinkamų maistinių medžiagų ir rūpestingos priežiūros.
Kurmių sode atsikratysite be vargo: išdavė geriausius būdus
Pavasarį sušilus žemei daugelyje sodų ir daržų ima kilti žemės kauburėliai – tai ženklas, kad į kiemą įsisuko kurmiai. Šie gyvūnai, nors ir nėra pavojingi žmonėms, gali smarkiai darkyti veją, lysves ar šiltnamį.
Apie tai, kur kurmiai mėgsta įsikurti ir kaip su jais kovoti, naujienų portalui tv3.lt papasakojo Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos docentas dr. Evaldas Klimas.
Prie šilauogių pasodinkite šiuos augalus: derliaus nespėsite skaičiuoti
Auginti savo vaisius ar daržoves – ne tik malonumas, bet ir prasmingas būdas maitintis sveikiau. Nesvarbu, ar tai ką tik nuo krūmo nuskintas pomidoras, ar šilauogės – savas derlius atneša ypatingą pasitenkinimą. Vis dėlto, kaip žino dauguma sodininkų, išauginti gausų ir sveiką derlių ne visuomet lengva.
Laimei, pagalbos ranką gali ištiesti ne tik trąšos ar reguliarus laistymas – bet ir gudriai parinkti augalai kaimynai.
Iškratydami nupjautą žolę padarykite tai: rezultatas nustebins
Pavasariui įsibėgėjant tikriausiai norite įsitikinti, kad darote viską, kas įmanoma, kad augalai būtų sveiki ir kuo geresnės būklės, o viena iš svarbių šio proceso dalių yra trąšų naudojimas.
Augalų trąšos yra labai svarbios augimui, nes jos suteikia būtinų maistinių medžiagų, kad augalai augtų didesni ir žydėtų gausiau.
Daugeliui sodininkų gali būti lengviau nueiti į parduotuvę ir nusipirkti paruoštų trąšų, tačiau yra daug natūralių variantų, kurie labai efektyvūs, rašoma express.co.uk.
Apipurkškite šiuo mišiniu savo augalus darže: nepatikėsite rezultatu
Atsikratyti kenkėjų sode gali būti visai paprasta, jei pasinaudojama viena greita gudrybe. Tam prireiks virtuvėje naudojamo prieskonio, kuris randamas kiekvienuose namuose. Su juo pagamintu mišiniu tereikia apipurkšti augalus ir viskas – rezultatas nustebins.
Yra daugybė natūralių produktų, kuriuos sodininkai gali naudoti siekdami atsikratyti kenkėjų, o pavasariui įpusėjus, kai pradeda žydėti augalai ir gėlės, neabejotinai kenkėjai vis dažniau traukia į namų lauko erdves.
Panevėžio bibliotekoje – nauja iniciatyva: žmonės neša augalus ir sėklas
To dar didžiausioje Panevėžio apskrities bibliotekoje nėra buvę – skaityklos pakvipo pomidorais, bazilikais, mėtomis ir ne tik. Biblioteka atvėrė daigėlyną, augalų ir sėklų mainytuvę.
Tad dabar panevėžiečiai į biblioteką užsuka ne tik knygų, bet ir daigų. Arba patys atneša tai, ko per daug prisisėjo, ar kuo nori pasidžiaugti ir pasidalinti.
Daugiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.
Algimantas džiaugiasi pirmuoju šiųmečiu derliumi – ridikėliais iš savo šiltnamio.
Pasisodinkite šiuos augalus kieme: rezultatu neatsidžiaugsite
Atšilę orai kviečia pasirūpinti gėlynais, kad jie džiugintų visą vasarą. Tikras menas gėles susodinti taip, kad derėtų jų dydis, lapų ir žiedų forma, spalva, žydėjimo trukmė.
Sodinant augalus reikėtų atsižvelgti į namo architektūrą. Šiuolaikiškas namas atrodys geriau apsodintas tradicinėmis gėlių lysvėmis. Gėlių spalvas rekomenduojama parinkti taip, kad jos pagyvintų namo fasadą.
Pamačius, ką padarė šilauoges pasodinęs lietuvis, negalėjo patikėti: to dar nebuvo matęs
Paskutinėmis dienomis Lietuvoje pasirodė šalnos, termometro stulpelis nukrito žemiau nulio. Daugelis sodininkų baiminosi dėl savo augalų, tad ieškojo būdų, kaip juos apsaugoti nuo šalnų.
Vienu iš tokių būdų buvo pasidalinta „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“, kurioje buvo parodytas vaizdo įrašas, kuriame per naktį šilauogių krūmams buvo palikta įjungta laistymo sistema.
„Va tokia ši naktis buvo Kauno rajone. Nepasisekė, ką ir sakyt... Paliko laistymą per naktį.
Pabarstykite šių produktų ant levandų: rezultatas maloniai nustebins
Levandos, kurios dėl savo violetinės spalvos dažnai asocijuojasi su ramiomis vasaros dienomis, suteikia žavesio kiekvienam sodui. O kad levandos sukrautų daugiau žiedų, pravers virtuvės atliekos – paberkite jų ant levandų ir negalėsite atsidžiaugti rezultatu.
Nors levandos garsėja atsparumu ir puikiai auga net skurdžioje dirvoje, šiek tiek trąšų gali gerokai paskatinti jų augimą.
Šiukštu šalia braškių nesodinkite šių augalų: derliaus neturėsite
Paskutinėmis savaitėmis saulė lepino vasariška šiluma, o minčių apie dideles ir sultingas braškes tik daugėjo. Vis tik išsvajoto braškių derliaus galite ir neturėti, jeigu šalia jų sodinate kai kuriuos augalus, kurie nėra geri kaimynai.
Nors braškės yra gana nesudėtingas augalas auginimui net ir sodininkams mėgėjams, vis tik galite patikrinti, ar nesodinate braškių šalia šios vienos daržovės, galinčios pakenti jūsų uogų derliui, rašoma express.co.uk.
Hortenzijų ekspertė ragina nedaryti 1 dažnos klaidos: „Tada augalas kraujuoja“
Hortenzijos – vieni iš gražiausių ir labiausiai mėgstamų sodo augalų, žavinčių sodriais, spalvingais žiedais. Tačiau norint, kad jos vešėtų ir gausiai žydėtų, būtina tinkamai jomis pasirūpinti dar pavasarį.
Kada genėti, kaip tręšti ir kokių klaidų vengti – pataria ilgametė hortenzijų augintoja, „Facebook“ grupės „Pakvaišusios dėl augalų“ įkūrėja Almantė Šuminaitė.
Sodindami bulves pabarstykite šio mišinio: rezultatas nustebins
Daugelis sodininkų jau pradėjo pavasario darbus, o kai kurie jų jau pradėjo sėti ar sodinti. Trąšų kainos parduotuvėse vis labiau kyla, todėl sodininkai ieško galimybių naudoti natūralias trąšas, kurias galima pasigaminti namų sąlygomis.
Medžio pelenai neabejotinai yra viena geriausių trąšų, kurias galima naudoti sodinant bulves. Tokiose trąšose gausu įvairių mineralinių ir organinių medžiagų, jose yra didelis kalio ir kalcio kiekis, todėl bulvės gali įsisavinti daugiau reikalingų medžiagų.
Kurklius darže pamirškite visam laikui: padės šis triukas
Turite sodo ir daržo kenkėjų? O gal negalite apsikęsti aplink zujančių uodų? Susipažinkite su paprastomis, tačiau itin veiksmingomis ir patikrintomis priemonėmis, kurios padeda iš sodybos išprašyti nelauktus svečius.
Dalijamės būdais, kaip atbaidyti kenkėjus iš savo sodo.
Kurkliai – dažnas svečias
Ne be reikalo sakoma, kad ten, kur apsigyvena kurkliai, nebelieka vietos nei gėlėms, nei daržovėms.
Paaiškino, kada statant šiltnamį reikalingas leidimas: daugelis to nežino
Pavasariui įsibėgėjant, vis dažniau mintys sukasi apie daržus, sodus ir, žinoma, šiltnamius. Šiltnamis – ne tik pagalbininkas užsiauginti derlių, bet kartais ir objektas, dėl kurio iškyla klausimų: ar jam reikia statybą leidžiančio dokumento (SLD)? Kada šiltnamis laikomas statiniu ir kokie reikalavimai tuomet taikomi?
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija primena – viskas priklauso nuo to, ar šiltnamis laikytinas kilnojamuoju, ar nekilnojamuoju daiktu, rašoma Valstybinės t...
Šis augalas taps sodo puošmena: ragina pasisodinti
Sulaukusi šiltos balandžio saulės, žiedeliais apsipila penkialapė akebija. Ir tada viskas aplink prakvimpa šokoladu. Taip – šokoladu, nes akebija, dar vadinama „šokoladiniu vijokliu“, iš tiesų kvepia šokoladu ir vanile.
Penkialapė akebija (Akebia quinata) – lardizabalinių (Lardizabalaceae) šeimos augalas. Natūraliai gamtoje auga Kinijoje, Korėjoje ir Japonijoje. Akebija gali užaugti iki 12 m aukščio, o kvapniais purpuriniais žiedais pražįsta balandžio–gegužės mėnesiais.
Dabar padarykite tai savo braškėms: už tai atsidėkos derliumi
Kai saulė vis dažniau džiugina šiluma, o dirva pamažu atšyla, atgyja ir sodai. Pavasaris – labai svarbus metas braškių augintojams. Nuo to, kaip pasirūpinsite savo braškėmis dabar, priklausys, ar vasarą galėsite mėgautis saldžiomis ir sultingomis uogomis.
Naujienų portalui tv3.lt „Draugiško ūkio“ įkūrėja Jurgita Gikavičienė dalinasi svarbiausiais patarimais, ką būtina atlikti pavasarį, kad derlius džiugintų ne tik akį, bet ir skonio receptorius.
Ragina padaryti tai savo vejai: samanų neliks nė kvapo
Pavasaris – puikus metas pasirūpinti savo veja, kad ji būtų ir vešli, žalia ir joje nebūtų samanų. Specialistė dalijasi patarimais, ką dabar padaryti vejai, kad vėliau galėtumėte džiaugtis puikiu rezultatu.
Laidoje „Svajonių sodai“ tinklo „Žalia stotelė“ agronomė-konsultantė Eglė Petkevičiūtė išvardijo svarbiausius vejos priežiūros darbus pavasarį.
Atskleidė geriausią laiką sodinti svogūnus darže: neprašausite pro šalį
Balandis – ne tik didžiųjų darbų sode ir darže mėnuo, bet ir laikas, kai vis dažniau būname gryname ore.
Norintiesiems ankstyvo derliaus balandžio pradžia – puikus laikas sėti ridikėlius, gūžines salotas, ropes, ropinius kopūstus, pupas, žirnius. Daigams sėkite žiedinius kopūstus, arbūzus, agurkus, moliūgus ir įvairius prieskoninius augalus. Šiltnamyje galite pasisėti cukinijų.
Nesodinkite 1 augalo prie pomidorų ir agurkų: derliaus nesulauksite
Sodininkystėje jau nuo seno svarbus augalų suderinamumas. Tai taikoma ne tik daržovėms, bet ir gėlėms, vaismedžiams ir krūmams.
Jei vienoje vagoje pasodinsite nesuderinamas rūšis, turite suprasti, jog augalai neapsaugos vienas kito nuo kenkėjų, bet slopins vienas kito augimą.
Yra dvi pagrindinės taisyklės, kurių gyventojai turėtų laikytis planuodami sodinti augalus:
Negalima kartu sodinti tos pačios šeimos augalų, nes jie turi panašių ligų ir kenkėjų.
Atskleidė geriausią laiką laistyti veją: įsidėmėkite
Pavasariui įsibėgėjant ir orams šylant, veja ima intensyviai augti – tai aiškus ženklas, kad atėjo metas skirti jai dėmesio. Būtent dabar laiku atlikti vejos priežiūros darbai padės turėti vešlią, tolygiai žalią ir lengvai prižiūrimą žolę visam sezonui. Norint tokio rezultato, būtina laikytis kelių pagrindinių žingsnių: žemas pjovimas, skarifikavimas, paviršiaus lyginimas, atsėjimas, tręšimas ir reguliarus laistymas.
Pamatę Julijos sodą praeiviai sustoja: jos patarimus verta užsirašyti
Jeigu šiltuoju laiku atvyktumėte į Šalčininkų seniūniją, Didžiųjų Baušių kaimą ir praeitumėte pro Julijos ir Pavel Liubin sodybą, nuo jos būtų sunku atitraukti akis. Vien pažvelgus į sodybos aplinką galima išvysti galybę gėlynų aplink gyvenamąjį namą, poilsio zonas augalų apsuptyje bei medžius, kurie savo šešėliu suteikia malonų ir vėsų prieglobstį vasaros metu.
Šįkart naujienų portalo tv3.lt skaitytojus mintimis į savo sodybą pakvietė pasisvečiuoti Julija.
Patręškite savo braškes šiuo mišiniu: nespėsite rinkti derliaus
Nieko nėra gražiau nei matyti sode užaugusias braškes, tačiau svarbu prisiminti, kad vasarą jos neduos derliaus, jei pavasarį jų tinkamai nepamaitinsite.
Braškes auginti gana lengva, tačiau jei norite dar gausesnio derliaus, būtina jas tinkamai tręšti. Anksti pavasarį braškėms reikia daugiau maistinių azoto medžiagų, nes jos dar tik pradeda auginti pagrindinį stiebą, ant kurio auga uogos, rašoma express.co.uk.
Šilauogės sukraus neregėtą derlių: rašykitės šiuos patarimus
Prasidėjus pavasariniam darbymečiui ne vienas sodininkas atsisuka į šilauogių krūmus, nes jų uogos – tikras sveikatos ir vitaminų šaltinis. Vis tik norint džiaugtis gausiu uogų kiekiu yra svarbu žinoti, kaip tinkamai prižiūrėti šilauogių krūmus. Tad pateikiame jums pagrindines priežiūros taisykles, kurios padės užtikrinti sėkmingą krūmo augimą ir gausų derlių.
Savo žiniomis apie šilauogių auginimą sutiko pasidalinti „Stučkų medelyno“ savininkas Vilius Stučka.
Atskleidė geriausią dieną svogūnų sodinimui: nepražiopsokite
Svogūnai – pamėgtas augalas dėl to, kad yra lengvai auginami, užima palyginti nedaug vietos ir džiugina puikiu derliumi. Aktualiausias klausimas pradedantiesiems daržininkams – kada sodinti svogūnus?
Svogūnai paprastai auginami iš sodinukų – tai paprasčiausias ir greičiausias būdas juos auginti, nes jie greičiau užauga nei svogūnai, sėjami iš sėklų.
Kada sodinti svogūnus?
Svogūnai sodinami pavasarį, gegužės pradžioje, maždaug pirmąją gegužės savaitę.
Kurmių sode atsikratysite greitai ir lengvai: padės keli patarimai
Kurmių veikla gali tapti rimtu iššūkiu jūsų kieme – šie gyvūnai išrausia tunelius, kurie ne tik gadina veją, bet ir sudaro sąlygas kitiems kenkėjams patekti į jūsų sodą.
Vis tik, yra keletas veiksmingų būdų, kaip humaniškai ir efektyviai atsikratyti kurmių, rašoma marthastewart.com.
Sodininkas Robertas rado būdą, kaip atsikratyti šliužų: ragina išbandyti
Šliužai ir sraigės – didelis galvos skausmas soduose ir daržuose, tačiau sodininkas Robertas pasidalijo paprastu būdu, kaip pats atsikrato šliužų.
Drėgnų ir lietingų orų sodininkai visada labai laukia, tačiau po jų prasideda šliužų ir sraigių invazija. Šie gleivėti kenkėjai liūdnai pagarsėję dėl to, kad apgraužia daigus, augalus, todėl kiekvienas sodininkas ieško būdo, kaip juos išnaikinti.
Kapuose ragina sodinti šias gėles: Motinos dienai atrodys tobulai
Pavasaris kviečia ne tik džiaugtis gamtos atgimimu, bet ir prisiminti tuos, kurie jau iškeliavo. Motinos diena – tai laikas, kai galime parodyti meilę ir pagarbą savo mamoms, net jei jų nebėra šalia. Kapavietės dažnai tampa vieta, kurioje norime išreikšti šiuos jausmus. Gražios, nuolat žydinčios gėlės gali papuošti kapus ir suteikti jiems jaukumo, tačiau svarbu pasirinkti tinkamus augalus, kad jie išliktų gražūs.
Šias daržoves galima sodinti pavėsyje: augs ir be saulės spindulių
Jei jūsų sklypas yra pavėsyje, tai ne priežastis atsisakyti daržininkystės. Šiandien apžvelkime, ką galite sodinti pavėsyje.
Šie augalai įprastai nereikalauja sudėtingos priežiūros ir duos puikų derlių.
Kokias daržoves galima sodinti pavėsyje?
Vaisiniai augalai mieliau auga po kaitria saule. Ji jiems reikalinga derliui ir fotosintezei. Tuo pat metu jų lapuočiai kolegos renkasi pavėsį ir pusiau pavėsį. Per daug saulės šviesos sumažina jų derlių ir gali nudeginti lapus.
Ši natūrali trąša nepakeičiama: pomidorų nespėsite skinti
Pomidorų auginimas – tai ne tik smagus, bet ir naudingas užsiėmimas, kuris džiugina gausiu derliumi. Norint užauginti stiprius ir sveikus augalus, svarbu pasirinkti tinkamą sėjos laiką bei užtikrinti geras augimo sąlygas. Kadangi į atvirą gruntą pomidorai dažniausiai sodinami gegužės pabaigoje – birželio pradžioje, sėklas reikėtų sėti likus maždaug 6–8 savaitėms iki sodinimo lauko sąlygomis.
Tai leidžia išauginti tvirtus daigus, pasiruošusius augti ir derėti.
Dabar padarykite tai savo tujoms: augs daug gražesnės
Lietuvoje itin populiarios visžalės ir greitai augančios tujos. Vietą lietuvių soduose ir patvoriuose šis augalas užsitarnavo dėl dekoratyvumo ir nesudėtingos priežiūros. Šie dekoratyviniai augalai dažniau auginami grupėmis, iš jų neretai formuojamos gyvatvorės, tačiau gali augti ir po vieną. Populiariausios – smaragdinės, vakarinės, rytinės ar koloninės tujos.
Padarykite tai savo agurkams: rezultatas maloniai nustebins
Agurkai – viena populiariausių daržovių Lietuvoje. Jie valgomi švieži, rauginti ir marinuoti. Iš agurkų gaminamos salotos, sriubos, jie naudojami kaip garnynas prie pagrindinių patiekalų.
Pavasaris jau kieme, tad pats laikas agurkams. Juos daiginti paprasta, tačiau reikia žinoti kelias pagrindines taisykles.
Sėklos
Agurkų veislių ir hibridų yra daug, todėl svarbu tinkamai juos pasirinkti.
Dabar lietuviai šio augalo masiškai ieško miškuose: specialistai įspėja
Aplinkos ministerija socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia apie pavasarį sugrįžtančias jautrias augalų rūšis ir primena atsakingo elgesio gamtoje svarbą. Vienas iš tokių augalų – meškinis česnakas, kurį žmonės dažnai renka neapgalvotai, keldami grėsmę jo natūralioms augavietėms.
Neatsakingas rinkimas gali lemti šios rūšies nykimą, todėl ministerija ragina gyventojus tausoti gamtą ir rinkti šį augalą atsakingai.
Ragina tai padaryti sodinant pomidorus: rezultatas nustebins
Laiku į sklypą įterptos trąšos padės paskatinti pomidorų augimą. Kaip pagerinti derlių be chemijos?
Sodinininkai atskleidė, kaip padėti savo pomidorams.
Pasidalijo auksiniu patarimu
„Laiku panaudotos tinkamos trąšos yra vienas iš raktų į gerą pomidorų derlių. Visada sulauksite rekordinio derliaus, o patys pomidorai bus skanūs ir nesutrūkinės, jei laikysitės paprastų rekomendacijų“, – aiškina sodininkai.
Prieš sodinant pomidorų daigus į atvirą dirvą, reikėtų ją paruošti.
Revoliucija kieme: ECOVACS belaidžiai robotai-žoliapjovės, keičiantys vejos priežiūros įpročius
Pavasaris – metas, kai gamta atgyja, o kartu su ja prasideda ir intensyvūs kiemo bei sodo darbai. Vejos priežiūra neretai tampa laiko reikalaujančia užduotimi, tačiau naujausios technologijos leidžia šį procesą visiškai automatizuoti.
ECOVACS, gerai žinomas kaip robotikos inovatorius buitinės technikos srityje, pristatantis pažangius sprendimus įvairioms namų robotų kategorijoms, 2023 metais įžengė ir į išmaniųjų robotų-žoliapjovių rinką.
Gražiausios vejos savininkas išdavė, kaip atsikratyti samanų: veikia 100 proc.
2017 m. gražiausios Didžiosios Britanijos vejos konkursą laimėjo 81-erių Stuartas Grindle'as iš Donkasterio. Jis pasidalijo savo auksiniu patarimu, kaip atsikratyti samanų ir visuomet išlaikyti tobulą veją.
Buvęs konkurso „Geriausia Didžiosios Britanijos veja“ nugalėtojas atskleidė keletą naudingų patarimų, kaip prižiūrėti veją, kas, kaip jis pripažįsta, yra gana sudėtinga.
Kaip teisingai sodinti vaismedžius? Užsirašykite šiuos patarimus
Prasideda sodinukų mugių sezonas. Kaip mugėje išsirinkti geriausius vaismedžius, juos tinkamai pasodinti ir prižiūrėti, pasakoja sodininkystės krypties biomedicinos mokslų daktaras Malinausko medelyno savininkas Kęstutis Malinauskas.
Mugėje ar medelyne renkantis augalą pirmiausiai vertėtų atkreipti dėmesį į jo būklę. Geriausiai prigyja jauni – vienų dviejų metų medeliai.
Pasodinkite šiuos augalus šalia hortenzijų: žiedų neatsiginsite
Hortenzijos – vieni gražiausių sodo augalų, žavintys įspūdingais žiedais. Tačiau jei norite, kad jos būtų dar sveikesnės ir vešlesnės, verta apsvarstyti, kokius augalus sodinti šalia.
Pasak sodininkystės ekspertės Lindsey Griffith iš „Great Garden Plants“, kai kurie augalai gali natūraliai pagerinti hortenzijų augimą ir apsaugoti jas nuo kenkėjų, rašoma express.co.uk.
Sode 2 prekės iš vaistinės praverčia lyg auksas: skubėkite nusipirkti
Prasidėjus pavasariui, prasideda ir įvairūs sodo bei daržo darbai, vienas jų – sėja ir pasiruošimas jai, kol laukiame šiltesnių ir tinkamesnių orų. O jau dabar sodininkai vaistinėse perka du preparatus, kurie sode yra nepamainomi – kalio permanganatą ir jodo tirpalą.
Kur gali praversti kalio permanganatas ir jodo tirpalas, kaip jį naudoti ir ko nepamiršti sodininkams, laidoje „Svajonių sodai“ pasakojo Lietuvos inžinerijos kolegijos dėstytoja dr. Ingė Auželienė.
Sodinkite braškes šalia šių augalų: augs daug skanesnės
Pavasaris yra puikus metas sodinti braškes, tačiau svarbu ne tik pasirinkti tinkamą vietą, bet ir pagalvoti apie tai, kokie augalai gali padėti joms geriau augti. Ekspertai tvirtina, kad vienas augalas ypač naudingas braškėms – jis ne tik apsaugos nuo kenkėjų, bet ir pagerins uogų skonį bei derliaus kokybę.
Pasak tinklaraščio „Mano sodas“ ekspertų, tinkamai parinkti kaimyniniai augalai gali padidinti braškių derlių net iki 20 proc.
Ragina sodinti šiuos augalus sode: nereikės dažnai laistyti, ištvers karščius
Vasarą norisi, kad sodas ne tik visada žaliuotų, bet ir būtų apsipylęs žiedais, o geriausias pasirinkimas – augalai, kurie nereikalauja daug priežiūros. Specialistė pasidalijo patarimais, kokius augalus šiemet sodinti sode – jie beveik nereikalauja priežiūros, o atrodo pasakiškai gražiai.
Apie tai, kokias gėles auginti sode, kad nereikėtų joms „tarnauti“, laidoje „Svajonių sodai“ pasakojo ūkio „Jonatos gėlės“ savininkė, gėlių ir daržovių daigų augintoja, agronomė Jonata Pauraitė-Raudonė.
Padarykite tai savo avietėms: augs daug geriau
Pavasario pradžia, balandžio mėnuo yra puikus metas pradėti lauko darbus sode, siekiant užsiauginti mylimų uogų.
Balandžio pradžia – pats metas pasirūpinti savo avietėmis, rašoma mirror.co.uk.
Aviečių mulčiavimas
Viena geriausių uogų, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį kovo mėnesį, yra avietės, žinomos dėl savo puikaus skonio ir maistinės vertės. Jomis reikia pasirūpinti tam, kad vasaros pabaigoje, rudens metu tikėtumėmės sulaukti uogų.
Šis augalas sode – mirtinas: kiti net nežino
Rusmenė (lot. Digitalis) – gražus augalas, tačiau jį auginantys dažnai nė neįsivaizduoja, kad jis gali būti mirtinai pavojingas. Todėl prieš sodindami šiuos augalus gerai pasvarstykite, ar jiems sode tikrai vieta, nes jie – mirtinai nuodingi.
Šis augalas daugeliui gerai pažįstamas, aukštas, baltais, rausvais, violetiniais ar kitų spalvų žiedais žydintis augalas pražysta vasaros pradžioje. Rusmenes daugelis renkasi sodinti sode, tačiau pamiršta arba net nežino, kad jis nuodingas.
Jokiu būdu nesodinkite agurkų šalia šių augalų: derliaus nesulauksite
Planuojant daržą, svarbu atsižvelgti į tai, kokie augalai augs vieni šalia kitų. Kai kurie augalų „kaimynai“ gali padėti pagerinti derlių ir skatinti augimą, kiti visgi priešingai – gali padaryti taip, kad liksite be derliaus.
Ekspertai atskleidė, šalia kokių augalų geriau nesodinti agurkų – jie agurkams tik kenkia ir galiausiai gali lemti, kad derlius bus arba skurdus, arba jo visai nebus.
Sodinkite šias gėles balkone: nustebins ir jus, ir kaimynus
Įsibėgėjantis pavasaris ir šylantys orai vis garsiau pranašauja apie prasidedantį sodinimo sezoną. Po šaltų bei niūrių žiemos dienų daugelis susimąsto, kokie ryškiaspalviai augalai džiugins namų kiemuose, soduose ar net balkonuose.
Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse vykstant „Sodo dienoms“, sodininkystės specialistai apžvelgia populiariausius tautiečių kiemuose bei balkonuose augančius augalus ir pataria, į ką svarbu atkreipti dėmesį prieš pradedant sodinimo darbus.
Atskleidė, kurį mėnesį reikia pradėti laistyti veją prie namų: kiti daro neteisingai
Sakoma, kad kai laukai pradeda baltuoti, jau galima imtis žemės darbų. Tam pritaria profesionalus agronomas ir kraštovaizdžio specialistas Tautvydas Gurskas, ragindamas nekantraujančius imtis vejos paruošimo darbų stebėti gamtos ženklus, rašoma „Linas Agro“ pranešime žiniasklaidai.
„Laukai baltuoja – situacija, kai dirbamuose laukuose pavasarį pastebimos šviesesnės dėmės. Tos vietos, dažniausiai esančios ant kalvelių, atsisukusios į saulę, yra išdžiūvusios.
Šiukštu nesodinkite pomidorų šalia šių augalų: liksite be derliaus
Jau pats laikas planuoti, kaip ir kas bus susodinta darže ir šiltnamyje. Pomidorai – viena dažniausiai auginamų daržovių ir tai, ką pasodinsite šalia jų, gali turėti didelę įtaką tam, kaip jie augs ir kokio derliaus sulauksite. Ekspertai pataria, kokių augalų šiukštu nereikėtų sodinti šalia pomidorų, nes galite likti be derliaus.
Piktžolių trinkelėse neliks nė kvapo: padės ši gudrybė
Sodininkams, ieškantiems būdo, kaip greitai ir lengvai išnaikinti piktžoles trinkelėse, pravers moters pasidalinta paprasta ir natūrali gudrybė. Be to, viską, ko jums prireiks piktžolių naikinimui, greičiausiai jau turite namuose – išbandykite šią gudrybę patys.
Piktžolės trinkelių tarpuose gadina estetinį kiemo vaizdą. Čia įsitvirtina įvairios piktžolės, pradedant žoliniais augalais ir baigiant sumedėjusiais augalais.
Pamirškite samanas vejoje: štai kas jums padės
Nors pirmoji kovo mėnesio pusė džiugino jai nebūdingais šiltais ir saulėtais orais, kraštovaizdžio specialistai pataria neskubėti strimgalviais imtis sodo tvarkymo darbų. Pasak jų, ši šiluma – apgaulinga, o norinčiuosius jau dabar tvarkyti veją ragina dar palaukti, rašoma „Linas Agro“ pranešime žiniasklaidai.
„Kovo pradžioje įšalas iš žemės nepasišalino – sušilo tik paviršius.
Padarykite tai savo rožėms: pradžiugins daug didesniais žiedais
Pavasaris – tai metas, kai gamta pabunda po žiemos miego, o sodai ir gėlės pradeda džiuginti savo gyvybingumu. Rožės, kurios dažnai laikomos sodo karalienėmis, reikalauja ypatingos priežiūros, kad sugrįžtų į pilną žydėjimo grožį. Pavasaris yra puikus laikas pasirūpinti šiais augalais ir atlikti svarbiausius priežiūros darbus, kurie padės rožėms atsigauti po žiemos ir pasiruošti naujam žydėjimo sezonui.