vakarai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vakarai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vakarai“.
DIENOS PJŪVIS. Ar Vakarai ir Lietuva atlaikys pasaulio supervalstybių spaudimą – kas laukia 2025-aisiais?
Rytų Ukrainoje Maskvos karo mašina pamažu juda į priekį per plačius atvirus Donbaso laukus, užimdama kaimus bei miestelius. Apie tai rašoma BBC apžvalgoje. Kai kurie civiliai bėga, kol karas jų nepasiekia. Kiti laukia, kol sviediniai pradės sprogti šalia ir tik po to imasi krautis daiktus ir lipa į traukinius bei autobusus, kad saugiai pasitrauktų į Vakarus.
1 spalio naktį visus Lietuvos gyventojus ragina pakelti akis į dangų: apsibraukite šią datą
Rudeniui vis labiau įsibėgėjant, dangus ruošia neįtikėtiną spektaklį, kuris sužavės visus nuo astronomijos mėgėjų iki paprastų smalsuolių. Tamsiuose rudens vakaruose žadami įspūdingi žvaigždynai ir supermėnulis.
Norint nepraleisti geriausių akimirkų ir pamatyti, ką siūlo dangaus platybės, verta žinoti, kur ir kada geriausia žvelgti į žvaigždes.
Kinijos įspėjimas studentams: saugokitės „gražių“ užsienio šnipų
Kinijos valstybinė saugumo agentūra trečiadienį perspėjo studentus, turinčius prieigą prie konfidencialios informacijos, neįsimylėti „gražių vyrų“ ar „gražių moterų“, galinčių sugundyti juos šnipinėti užsienio valstybėms.
Pekino valstybės saugumo ministerija nuo pernai, kai atidarė „WeChat“ paskyrą, reklamuoja teiginius, kad užsienio šnipai stengiasi suvilioti lojalius kinus išduoti savo šalį – dažnai baisiais ir neįprastais būdais.
Rezultatas akivaizdus – Vakarų sprendimas kardinaliai pakeitė situaciją: „Rusijos kariuomenė nebėra saugi“
Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) aukšto rango pareigūnas „Bankiras“ ir jo vyrai jau daugiau nei dvejus metus bando atremti Rusijos puolimus Ukrainos fronto linijose. Tačiau tik dabar jie pagaliau gali smogti ten, iš kur kyla tikrasis pavojus: Rusijos teritorijoje.
Rusija spjaudosi pykčiu ir grūmoja Vakarams: žaidžiate su ugnimi
Rusijos Užsienio reikalų ministerija pagrasino Vakarams, kad jie, „leisdami“ Ukrainai naudoti raketas ir ginklus smogti Rusijai, žaidžia su ugnimi ir kad Maskva nepaliks tokių veiksmų be atsako, praneša „Reuters“.
Pareiškime Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad už pastarojo meto atakų virtinės įžvelgia Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos ranką, ir kaltino Vašingtoną ir Londoną eskaluojant konfliktą, leidžiant Ukrainai prieš Rusijos taikinius naudoti jų tiekiamas tolimojo...
Kovoje dėl Vakarų konferencijos lyderio pozicijos – žvėriškas Nikola Jokičiaus pasirodymas
Pergalę NBA dvikovoje iškovojo Denverio „Nuggets“ (56/24) ekipa. Michaelo Malone'o auklėtiniai savo sirgalių akivaizdoje 116:107 (26:28, 23:24, 34:28, 33:27) nugalėjo Minesotos „Timberwolves“ (55/25) komandą.
Denverio ekipa po šios pergalės Vakarų konferencijoje pakilo į pirmąją vietą.
Nugalėtojus į priekį vedė žvėriškai žaidęs Nikola Jokičius. Jis per 38 žaidimo minutes surinko 41 tašką (14/18 dvit., 2/2 trit., 7/12 baud.
„Reuters“: Vakarų kompanijų pasitraukimo iš Rusijos nuostoliai pasiekė 100 mlrd. eurų
Vakarų kompanijų priverstinio pasitraukimo iš Rusijos nuo karo Ukrainoje pradžios nuostoliai viršijo 107 mlrd. JAV dolerių (daugiau nei 99 mlrd. eurų), skelbia „Reuters“, išanalizavusi šių bendrovių finansines ataskaitas.
Agentūra pažymi, kad, palyginti su ankstesne, pernai rugpjūtį atlikta analize, finansiniai nuostoliai, apimantys nurašymus bei negautas pajamas, išaugo beveik trečdaliu.
Vytautas Landsbergis apie Vakarų ir lietuvių nuovargį remti Ukrainą: tai dar negavo tiesiai į akį
Karui Ukrainoje tęsiantis, vis aštrėja kalbos apie galimą pavojų Lietuvai ar net visiems Vakarams. Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis sako, kad grėsmė išliks tol, kol Vakarai galutinai nesupras, kad ji reali, tačiau tai, deja, gali įvykti tik tada, kai patys „gausime tiesiai į akį“.
Apie tai V. Landsbergis kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“.
Visai šalia siaučiant karui, kovos, regis, vyksta ir mūsų šalies viduje. Tiesa, politinės.
Lucasas: konfiskuoti Rusijos centrinio banko atsargas būtų teisingas žingsnis
Minėdami antrąsias plataus masto invazijos į Ukrainą metines, Vakarai turėtų konfiskuoti Rusijos centrinio banko 350 mlrd. dolerių užsienio aktyvų. Tai turėtų didžiulę simbolinę ir praktinę naudą, nes pakeltų Ukrainos kovinę dvasią, pademonstruotų vienybę, nubaustų Rusiją ir papildytų sparčiai tuštėjantį Kyjivo iždą.
Vienas iš argumentų prieš tokį žingsnį yra tas, kad tarptautinė finansų sistema priklauso nuo pasitikėjimo. Ji neturėtų priklausyti nuo politinių užgaidų.
Lenkijos URM: Ukrainai reikia visų Vakarų solidarumo
Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis pirmadienį reporteriams sakė, jog Ukrainai reikia visų Vakarų solidarumo, kad ji galėtų įveikti Rusiją.
„Europos Sąjunga dabar Ukrainai duoda net daugiau nei JAV, nors JAV niekas negali pranokti kalbant apie karinę pagalbą“, – sakė ministras.
REKLAMA
REKLAMA
Ukrainiečių viceadmirolas: karą laimėtume greičiau, jei galėtume be apribojimų naudoti Vakarų ginklus
Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas viceadmirolas Oleksijus Neižpapa sako, kad Ukraina karą laimėtų greičiau, jei gautų leidimą šaudyti į Rusiją Vakarų ginklais.
Apie tai jis kalbėjo interviu „Sky news“ saugumo ir gynybos redaktorei Deborah Haynes.
Neižpapa mano, kad karo eiga būtų buvusi kitokia
Anot jo, Ukraina greičiau laimėtų karą, jei gautų leidimą šaudyti Vakarų ginklais į Rusijos gilumoje esančius taikinius.
Gabrielius Landsbergis: Vakarams turi rūpėti ne Rusijos ateitis, o savo pačių saugumas
Vakarams turi rūpėti savo pačių saugumas, o ne Rusijos ateitis, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
„Vis garsiau girdžiu susirūpinimą Rusijos ateitimi, tačiau ji pati turi išspręsti savo problemas, o Vakarams, tarptautinei bendruomenei turi rūpėti mūsų pačių saugumo sustiprinimas ir greita Ukrainos pergalė“, – ketvirtadienį sakė Davose Pasaulio ekonomikos forume dalyvaujantis Lietuvos diplomatijos vadovas.
Irako pareigūnas apkaltino Vakarus plečiant regioninį konfliktą
Po to, kai Jungtinės Valstijos ir sąjungininkės atakavo Irano remiamus hučių sukilėlius Jemene, vienas Irako pareigūnas apkaltino Vakarus plečiant konfliktą ir kurstant įtampą regione.
Vakarai vis kalba apie tai, kad būtina ginti „žmogaus ir gyvūnų teises“, tačiau tai yra veidmainystė, nes akivaizdu, kad jiems nerupi Palestinos moterys, vaikai ir civiliai Gazoje, socialiniame tinkle „X“ paskelbtame įraše rašė Irako ministro pirmininko patarėjas politikos klausimais Fadi al-Shamri.
Džokovičius metė akmenį į Vakarų pusę: užsiminė apie diskriminaciją dėl Serbijos pilietybės
Sekmadienį Niujorke (JAV) baigėsi prestižinis „Didžiojo kirčio“ serijos „US Open“ vyrų teniso turnyras, kurio finale serbas Novakas Džokovičius (ATP-2) per 3 val. 17 min. 6:3, 7:6 (7:5), 6:3 nugalėjo Daniilą Medvedevą (ATP-3) ir iškovojo jau 24-ą „Didžiojo kirčio“ trofėjų karjeroje.
Su šiuo titulu N.Džokovičius pavijo Margaret Court ir yra daugiausiai „Didžiojo kirčio“ vienetų varžybų titulų iškovoję žaidėjai teniso istorijoje.
Ar už 2 mlrd. eurų Lietuva turėtų pirkti tankus?
Kodėl Ukrainos kontrpuolimas – lėtesnis, nei tikėtasi? Ekspertai sako, kad Ukrainos pasiekimai fronte tokie, kokia Vakarų parama – per menka ir šalį pasiekianti per vėlai. Ar Lietuvos parama neapsiriboja tik žodžiais? Ar mūsų pačių investicijos į saugumą – taiklios? Ar brangiausias visų laikų pirkinys turi būti tankai?
Atsakymai į šiuos ir daugelį kitų klausimų pokalbyje su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku – „Dėmesio centre“ pirmadienį 19.30 val.
Tokio pesimizmo dėl NATO neteko girdėti: buvęs Estijos prezidentas žodžių į vatą nevyniojo
Buvęs Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas pasakoja daug kartų patyręs neteisingą ir gana arogantišką Vakarų šalių požiūrį į valstybes, turinčias karčios patirties su Rusija. Pasak jo, Vakarų šalys ne kartą leido suprasti, kad Baltijos valstybės yra rusofobiškos ar šališkos paprasčiausiai dėl to, kad jos pažįsta priešą ir reikalauja veikti. Todėl T.H. Ilvesas neturi didelių vilčių dėl NATO pažadų Ukrainai, nes Vakarai labiau bijo silpnos nei stiprios Rusijos.
Štai kaip įsivaizduoja Lietuvos ateitį: pagal vieną scenarijų – įteisins eutanaziją, bet 4-as su Kinija pats blogiausias
Lietuvoje ilgalaikis planavimas nebuvo pati didžiausia stiprybė. Mūsų šalis labai aiškiai žinojo, ko nori, kai buvo stojama į Europos Sąjungą ir NATO, bet paskui prasidėjo mėtymasis tai į vieną, tai į kitą pusę. Paskui buvo pradėta suvokti, kad būtų gerai pasitvirtinti Lietuvos ateities viziją bent keliems dešimtmečiams į priekį, mat sakoma, kad geriausias būdas numatyti ateitį yra ją sukurti.
Vakarai tyliai laukia Kremliaus galo? Nesikiša, bet stebi
Jungtinėms Valstijoms ir jų Europos sąjungininkėms besistengiant suprasti praėjusį savaitgalį Kremliuje tvyrojusį chaosą ir jo priežastis, jos tuo pat metu ragina Kyjivą pasinaudoti „langu“, galimybe ir ryžtingiau veržtis atsiimant savo teritorijas. Tuo pat metu NATO šalys laikosi tyliai Kremlius atžvilgiu ir pabrėžia, kad tai, kas vyksta Rusijoje, yra Rusijos vidaus reikalas, rašo Politico.
Kinijos premjeras: Vakarų pastangos mažinti riziką ekonomikai – neteisingos
Kinijos premjeras Li Qiangas antradienį šalies šiaurėje pradėdamas „vasaros Davosu“ vadinamą susitikimą pasmerkė pastangas Vakaruose mažinti riziką pasaulio ekonomikai ir pavadino jas neteisingu pasiūlymu.
„Vakaruose kai kurie žmonės triukšmingai reklamuoja tai, kas vadinama „priklausomybės ir rizikos mažinimu“, – delegatams sakė Li Qiangas.
„Šios dvi sąvokos.
Rusija traukiasi: to nedarė net Stalinas
Karas, šiuo metu vykstantis tarp Rusijos ir Ukrainos, prasidėjo 2014 m. Jis prasidėjo nuo Rusijos ir Ukrainos nesutarimo, kur link turi sukti Ukraina. Šis klausimas buvo toks svarbus Maskvai, kad ji rizikavo savo santykiais su Vakarais aneksuodama Krymą ir įsiverždama į Rytų Ukrainą. 2022 metais Rusija išplėtė karą ir tai virto žemės drebėjimu Europai.
Landsbergis: daug kartų sakiau, Rusija turi apsispręsti, ar ji yra Putinas, ar ne
Eina 16-as Rusijos karo prieš Ukrainą mėnuo. Profesorius Vytautas Landsbergis yra sunerimęs dėl to, kaip šis karas vadinamas Vakaruose ir skatina Rusiją pagaliau pasisakyti, ji yra Vladimiras Putinas, ar ne.
Apie visa tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ pokalbis su Vytautu Landsbergiu.
Seimas linkęs spartinti tinklų sinchronizavimą su Europa
Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė įstatymo pakeitimams, kurie leistų Lietuvai sinchronizuotis su Vakarais maždaug pusantrų metų anksčiau – 2024-ųjų pirmoje pusėje, bei nustatytų teisines sąlygas greičiau įgyvendinti projektą.
Už Elektros energetikos sistemos sujungimo su kontinentinės Europos elektros tinklais darbui sinchroniniu režimu įstatymo pataisas balsavo 87 Seimo nariai, prieš buvo ir susilaikė po vieną. Galutinis balsavimas – kitą savaitę.
Rusų manija neslopsta: pavydi dar nuo Stalino laikų
Kai du bepiločiai orlaiviai rėžėsi į Kremliaus stogą gegužės pradžioje, Rusijos prezidento atstovui Dmitrijui Peskovui nereikėjo laukti tyrimo pabaigos, kad būtų nustatytas kaltininkas. Jis užtikrintai pareiškė, kad ataką surengė JAV, o ne Ukraina. „Kijevas daro tik tai, kas jam liepta“, – paaiškino jis.
Matas Maldeikis apie Taivano vaidmenį Kinijos plane: „stiprus judesys link tapimo pasaulio galybe“
Taivano užsienio reikalų ministras Josephas Wu pasmerkė Pekino pratybas greta Taivano krantų ir perspėjo, kad „atrodo, kad jie bando ruoštis karui prieš Taivaną“. Seimo narys Matas Maldeikis sako, kad Taivano atgavimas Kinijai būtų simbolinis žingsnis link pasaulyje žaidimo taisykles diktuojančios imperijos atkūrimo.
Lavrovas: Vakarai Rusijai kelia „egzistencinę grėsmę“
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį pareiškė, kad šalies prezidento Vladimiro Putino priimtoje naujojoje užsienio politikos strategijoje Vakarai įvardijami kaip keliantys egzistencinę grėsmę Maskvai.
Politikos strategijoje „pripažįstamas grėsmių mūsų šalies saugumui ir vystymuisi, kurias lemia nedraugiškų valstybių veiksmai, egzistencinis pobūdis“, sakė S. Lavrovas per televiziją transliuotame Rusijos saugumo tarybos posėdyje.
Putinas pripažino: sankcijos gali pakenkti Rusijai
Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas pripažįsta, kad sankcijos gali pakenkti Rusijos ekonomikai, rašo „Sky news“.
Jis šiandien pirmininkavo susitikimui su vyriausybės pareigūnais.
Iki šiol Kremliaus vadovas ne kartą aiškino, kad Vakarų įvestos sankcijos Rusijai nepadarė didelės žalos ir teigė, kad Vakarams esą nepavyko pasiekti savo tikslų.
Vis dėlto trečiadienį jis pripažino, kad Vakarų įvestos priemonės gali turėti tam tikrą poveikį Rusijos ekonomikai.
Kremlius įspėjo: hibridinis karas su Vakarais truks dar ilgai
Kremlius trečiadienį pareiškė, kad Rusijos konfrontacija su Vakarais tikriausiai truks ilgai, nes Maskvos karinė intervencija Ukrainoje tęsiasi jau antrus metus.
„Jei kalbėsime apie karą plačiąja prasme: konfrontaciją su Vakarų šalimis, hibridinį karą... tai tęsis ilgai“, – sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
Išanalizavo, kas dedasi Vladimiro Putino galvoje: iš pradžių žala daroma kitiems, paskui sau
Viena galingiausių žmogaus paskatų yra pagieža. Jei kada nors buvote pažemintas, gali būti, kad pyktį dėl to jausite visą likusį gyvenimą. Ji gali formuoti tiek jūsų bendravimą kasdieniame gyvenime, tiek jūsų politiką ir pasaulėžiūrą. Tai daug ką paaiškina apie rusų, o ypač jų prezidento Vladimiro Putino, elgesį karo Ukrainoje metu.
Bent jau tokią tezę išsakė rusų sociologas Grigorijus Judinas – vienas iš nedaugelio, numačiusių neišprovokuotą V. Putino ataką prieš Ukrainą.
Analitikai perspėja: Putinas bando pasinaudoti branduolinės eskalacijos baime
Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino žodžiai apie taktinių branduolinių ginklų dislokavimą Baltarusijoje yra „informacinė operacija“, tolima tikrovei, pareiškė Karo studijų institutas (ISW), rašo „BBC Russian“.
Šeštadienį V. Putinas pareiškė, kad su autoritariniu Baltarusijos lyderiu Aliaksandu Lukašenka susitarė dėl branduolinių ginklų dislokavimo Baltarusijoje.
Jis taip pat pareiškė, kad iki 2023-ųjų pabaigos šalyje bus pagaminta daugiau kaip 1 500 tankų.
Zelenskio atsakas į Kinijos pasiūlymą: kviečiame į dialogą mūsų taisyklėmis
Ukraina diplomatiniais kanalais perdavė Kinijai kvietimą dalyvauti įgyvendinant ukrainiečių taikos formulę Rusijos kare prieš Ukrainą, rašo UNIAN.
Tai per spaudos konferenciją su Japonijos ministru pirmininku Fumio Kishida Kyjive pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
„Paliaubos tiesiog kaip reiškinys niekam netinka, nes mes su jomis gyvenome gana ilgai.
Rusija apkaltino Vakarus kurstant ilgus „konfrontacijos metus“ Azijoje
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį apkaltino Vakarus kurstant ilgus „konfrontacijos metus“ Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, aljansui AUKUS sudarius susitarimą dėl atominių povandeninių laivų.
„Anglosaksiškasis pasaulis, kurdamas tokias struktūras kaip AUKUS ir plėsdamas NATO karinę infrastruktūrą į Aziją, daro rimtą pareiškimą dėl daugelio konfrontacijos metų“ regione, per televiziją pareiškė S. Lavrovas.
Skuodis: transporto sektoriaus integracija į Vakarus yra kertinis tikslas
„Lietuvos geležinkeliams“ (LTG) iki 2030 metų planuojant visiškai integruotis į Vakarų Europos transporto sistemą, susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad šio sektoriaus integracija į Vakarus yra vienas svarbiausių Lietuvos tikslų.
„Jeigu pažvelgtume į visą mūsų atkurtos nepriklausomybės laikotarpį, Lietuva yra pilnai politiškai integruota Vakarų dalyvė. Lygiai taip pat Lietuva su euro įvedimu kažkada baigė savo finansinę integraciją.
Ekspertas įvertino Vakarų galimybes remti Ukrainą: „Tu 30 metų nieko nepirkai, o ką turi – atiduodi“
Vakarų valstybės nusprendė tiekti Ukrainai sunkiuosius tankus ir kitą ginkluotę jos kovai prieš įsiveržusias Rusijos pajėgas, tačiau karinės pramonės ištekliai po truputį senka.
Ar Vakarai pajėgs Ukrainai tiekti visą reikiamą amuniciją, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atsakė atsargos majoras, karybos ekspertas Darius Antanaitis.
Ukrainiečiams reikia daug šaudmenų, patrankų.
Scholzas: Vakarų sąjungininkai tariasi su Kyjivu dėl saugumo garantijų
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį pareiškė, kad Vokietija ir jos sąjungininkės derasi su Kyjivu dėl būsimų saugumo garantijų, rengiantis tvariai taikai Ukrainoje.
„Kalbamės su Kyjivu ir kitais partneriais dėl būsimų saugumo garantijų Ukrainai“, – sakė jis savo kalboje Vokietijos parlamentui.
Įvertino Kinijos požiūrį į karą Ukrainoje: jis nukreipia Vakarų dėmesį nuo Taivano
Praėjus daugiau nei metams po Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios, Kinija paskelbė 12 punktų taikos planą, kuris pasirodė po Vakarų mestų kaltinimų, kad Kinija planuoja apginkluoti Rusiją. Anot tarptautinio saugumo ekspertės Eglės Murauskaitės, Kinija tokiu būdu siekia parodyti, kad yra neutrali šiame konflikte, bei jį įšaldyti, nes jis nukreipia Vakarų akis nuo situacijos Taivane.
Scholzas Indijoje prašė paramos Vakarų pastangoms izoliuoti Rusiją
okietijos kancleris Olafas Scholzas šeštadienį siekė Indijos garantijų, kad ji palaikys arba bent jau neblokuos Vakarų pastangų izoliuoti Rusiją dėl niokojančio karo prieš Ukrainą.
Po derybų su Indijos ministru pirmininku Narendra Modi O. Scholzas pabrėžė, kad besivystančios šalys patiria neigiamą poveikį dėl karo sukelto energijos ir maisto trūkumo, ir sakė besitikintis, kad Indija padės užtikrinti svarbiausių produktų tiekimą į Aziją, Afriką ir Amerikas.
Dainius Žalimas įvardijo esminę Vakarų klaidą: „Nuo to prasidėjo Putino režimas“
Rusijos plataus masto karo prieš Ukrainą metinių proga kyla klausimas: ar šis karas negali baigtis taip, kaip baigėsi 2014 m. Rusijos įvykdyta dalies Ukrainos okupacija? Vakarai tada pademonstravo susirūpinimą, bet prisitaikė prie to, kas įvyko, nors tarptautinė teisė buvo sutrypta.
Į šį klausimą TV3 žinių „Dienos komentare“ atsakė tarptautinės teisės ekspertas Dainius Žalimas.
Gitanas Nausėda: Vakarams trūksta greičio įgyvendinant sprendimus
Vakarų valstybės, teikdamos pagalbą Ukrainai, efektyviai išnaudojo savo galimybes, tačiau trūksta greičio įgyvendinant priimtus sprendimus, sako Miucheno saugumo konferencijoje dalyvaujantis šalies vadovas Gitanas Nausėda.
„Vakarų valstybės išnaudojo savo galimybes pakankami nemažai ir efektyviai, bet šiandien labiausiai trūksta greičio.
Vakarai nepritaria Izraelio planams plėsti nausėdijas
Penkių Vakarų valstybių užsienio reikalų ministrai antradienį pareiškė, kad Izraelio vyriausybės sprendimas tęsti nausėdijų statybas jiems kelia didelį nerimą.
Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Jungtinių Valstijų diplomatijos vadovai sakė: „Griežtai nepritariame šiems vienašališkiems veiksmams, kurie tik didins įtampą tarp izraeliečių ir palestiniečių ir pakenks pastangoms derybomis pasiekti dviejų valstybių sprendimą.
Karas Ukrainoje. Ukrainos kariuomenės vadas: pergalė užtikrins, kad Rusija Ukrainos daugiau niekada nebepuls
Ukrainos pergalė prieš Rusijos agresiją reikštų ne tik visų rusų užgrobtų teritorijų susigrąžinimą, bet ir užtikrinimą, kad Rusija daugiau Ukrainos nebepuls, pareiškė šalies ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Zalužnas.
Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:
23:49 | Ukrainiečiai numušė „Wagner“ lėktuvą
Ukrainiečiai virš Bachmuto, esančio Ukrainos Donecko srityje, numušė „Wagner“ priklausantį šturmo lėktuvą Su-24, rašo UNIAN.
Ko reikia Ukrainai, norint išlaisvinti Krymą?
Per ateinančius šešis mėnesius įvyks daug tragedijų. Ukrainos ginkluotosios pajėgos tęs kovą už savo valstybę, o Ukrainos civiliai ir toliau tvers kasdienes Rusijos atakas. Žus tūkstančiai nepakankamai aprūpintų ir prastai vadovaujamų Rusijos karių ir taip bus sunaikinti likę šios šalies koviniai pajėgumai.
Pasak Jungtinių Amerikos Valstijų Jungtinio štabo vado, generolo Marko Milley‘aus, Rusijos kariuomenė jau skaičiuoja „daug daugiau nei 100 000 mirčių ir sužeidimų.
Karas Ukrainoje. Ukraina: rusai degina karių kūnus, norėdami nuslėpti tikruosius nuostolius fronte
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas praneša, kad okupantai degina savo karių kūnus, kad nuslėptų patiriamus nuostolius, skelbia UNIAN.
Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:
23:47 | Berdjanske Ukrainos naikintuvai atakavo rusų laikinai perimtą aerodromą
Vakar Ukrainos naikintuvai laikinai okupuotame Berdjanske atakavo aerodromą, skelbia „Ukrinform“.
Apie tai pranešė Berdjansko miesto karinė administracija.
Karas Ukrainoje. Ukrainiečiai skelbia galingai smogę okupantams: surengė daugiau nei dvi dešimtis smūgių į rusų pozicijas
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pranešė, kad per paskutinę dieną surengė galingus smūgius prieš okupantus. Pranešama, kad kariai daugiau nei dvi dešimtis kartų smogė į rusų personalo ir technikos koncentracijos zonas, taip pat surengė tris smūgius į priešlėktuvinių raketų sistemų pozicijas.
Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:
23:54 | Stoltenbergas: NATO šalys Ukrainai jau suteikė pagalbos už 120 mlrd.
Karas Ukrainoje. Zelenskis: dabar didžiausią dėmesį skiriame tam, ką ruošia okupantai
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vakariniame pranešime sako, kad šiuo metu valstybės tarnybos didžiausią dėmesį skiria tam, ką ruošia okupantai. Pasak Ukrainos prezidento, apie tai jis kalbėjosi su kariškiais ir žvalgybos vadovu.
Podoliakas dvejojantiems dėl ginklų Ukrainai: „Karas jau vyksta Europos centre“
Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas paragino Vakarų sąjungininkus teikti daugiau karinės paramos Ukrainai, rašo „The Guardian“.
Kyjivo pareigūnai ragina partnerius siųsti Ukrainai naikintuvus.
Anot M. Podoliako, kai kurie ES lyderiai „mano, kad Ukrainai nereikėtų duoti ginklų, nes karas išplis į Europą“.
Tačiau jis pateikė dvi priežastis, kodėl ginklai Ukrainai turėtų būti tiekiami.
Viktoras Orbanas: Ukrainos rėmėjai įsitraukė į karą
Vengrijos ministras pirmininkas penktadienį pareiškė, kad Vakarų šalys, tiekiančios ginklus ir pinigus Ukrainai, jau tapo aktyviomis karo dalyvėmis.
Duodamas interviu Vengrijos valstybiniam radijui Viktoras Orbanas teigė, kad trečiadienį priimtas Vokietijos sprendimas nusiųsti Ukrainai 14 tankų „Leopard 2 A6“ simbolizuoja didėjantį Vakarų šalių vaidmenį 12-ą mėnesį vykstančiame kare.
ES pareigūnas: Rusija savo karą nukreipia prieš NATO ir Vakarus
Europos Sąjungos aukšto rango pareigūnas penktadienį pareiškė, kad Rusija, vykdydama beatodairiškus išpuolius prieš civilius gyventojus ir nekarinius taikinius, perkėlė savo karą Ukrainoje į „kitą pakopą“.
Europos išorės veiksmų tarnybos (EIVT) generalinis sekretorius Stefano Sannino taip pat kritikavo Maskvą už tai, kad ji išprovokavo Vokietiją ir Jungtines Valstijas siųsti Ukrainai modernius tankus.
Kremlius: Vakarų sprendimas dėl tankų Ukrainai reiškia tiesioginį įsitraukimą į konfliktą
Kremlius ketvirtadienį pareiškė, kad Vakarų šalių sprendimas aprūpinti Ukrainą moderniais tankais reiškia, jog Berlynas ir Vašingtonas, pritarę ginklų tiekimui Kyjivui, įsitraukė į konfliktą.
„Europos sostinės ir Vašingtonas nuolat skelbia pareiškimus, kad įvairių rūšių ginklų, įskaitant tankus, siuntimas jokiu būdu nereiškia jų dalyvavimo karo veiksmuose. Mes su tuo griežtai nesutinkame.
Lavrovas Vakarų užsienio politiką lygina su Hitlerio Holokausto planu
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas Vakarų politiką Rusijos atžvilgiu trečiadienį palygino su nacių lyderio Adolfo Hitlerio „galutiniu sprendimu“ – Holokausto planu.
S. Lavrovas, dėl kurio komentarų apie A. Hitlerį ir žydus pernai prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė retą atsiprašymą, naujausią pastabą išsakė savo metinėje spaudos konferencijoje.
„Visai kaip Napoleonas mobilizavo praktiškai visą Europą prieš Rusijos imperiją, visai kaip Hitleris mobilizavo ir užėmė.
Vytauto Landsbergio kritika Vakarams: „Demokratinis pasaulis pasirinko stebėtojo vaidmenį“
Ukrainiečių kovos prieš kelių šimtų tūkstančių rusų ordą sėkmė priklausys ir nuo Vakarų pagalbos, kuri vis auga. JAV, Vokietija ir Prancūzija siunčia vis galingesnę techniką, tačiau ne galingiausią. Pasirodo, kad ir pačių Vakarų kariniai sandėliai pustuščiai, o ir baimė Rusijai dar ne visai išgaravo.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.