pinigų plovimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pinigų plovimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pinigų plovimas“.

Už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo nesilaikymą pernai Lietuvoje buvo skirta 895 tūkst. eurų baudų

Pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius pernai Lietuvoje iš viso buvo gauta daugiau nei 98,5 tūkst., o už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įgyvendinimo pažeidimus paskirtų baudų bendra suma sudarė daugiau nei 895 tūkst. eurų. Tokius duomenis ketvirtadienį paskelbė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), apibendrinusi praėjusių metų pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos rezultatus.

Seime – galutinis sprendimas dėl pinigų plovimo prevencijos stiprinimo

Ketvirtadienį Seimas spręs ar priimti Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymą bei lydinčiuosius projektus, kuriais numatomas pinigų plovimo prevencijos stiprinimas. Priėmus paketą, būtų įtraukiama daugiau subjektų, kurie taptų atsakingais dėl griežtesnio pinigų plovimo prevencijos procedūrų laikymosi ir kuriems būtų taikomas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas. Tai galiotų nekilnojamojo turto agentams (brokeriams), mokesčių konsultantams, apskaitos paslaugų teikėjams.
Aktualijos 2024-04-18

Pinigų plovimo prevencijos biuras įsikurs Frankfurte, Vilnius nepasirinktas

Europos Sąjungos (ES) Pinigų plovimo prevencijos biuras (AMLA) įsikurs Frankfurte, ketvirtadienį paskelbė Europos Parlamentas. Tapti šios naujos institucijos centru pretendavęs Vilnius Bendrijos atstovų nebuvo pasirinktas.  Tai paaiškėjo po ketvirtadienio vakarą Briuselyje surengto bendro slapto 54 Europos Parlamento ir ES Tarybos narių balsavimo.
2024-02-22

Pareigūnai tiria organizuotos grupuotės vykdytą pinigų plovimą, legalizuota 1,7 mln. eurų

Teisėsauga trečiadienį pranešė tirianti didelę pinigų plovimo bylą, kurioje  organizuota grupė  legalizavo nusikalstamu būdu įgytus 1,67 mln. eurų, mėgavosi prabanga. Per kratas rasta daugiau nei 700 tūkst. eurų grynųjų pinigų ir brangių daiktų. Kaip pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), jos pareigūnai, vadovaujant Kauno apygardos prokuratūrai, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo pinigų plovimo.
Kriminalai 2023-11-22

Pasauliniame pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo rizikos reitinge Lietuva – devinta

Pasauliniame pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo rizikos reitinge Lietuva šiais metais krito per vieną poziciją ir yra devintoje vietoje tarp 152 šalių su 3,47 taško (2022 metais – 3,43 taško), skelbia Šveicarijoje įsikūręs Bazelio korporatyvinės elgsenos institutas.  Europos Sąjungos (ES) ir Vakarų Europos grupės vertinime Lietuva šiemet krito iš septintos vietos į aštuntą tarp 34 šalių, skelbiama 2023 metų „Basel Anti-Money Laundering index“ ataskaitoje.
2023-11-13

Vyriausybė spręs dėl galimų patalpų ES Pinigų plovimo agentūrai

 Lietuvai siekiant, kad Vilniuje būtų įkurta nauja Europos Sąjungos (ES) Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos agentūra (AMLA), Vyriausybė trečiadienį spręs dėl šios institucijos patalpų finansavimo. Siūloma, kad jei agentūrą būtų nuspręsta steigti Lietuvoje, Finansų ministerija turėtų pasirūpinti jai reikalingų patalpų įrengimu bei penkerius metus finansuoti jų išlaikymą mokant ir už nuomą.

Vardija, kas išduoda sukčius: dabar Lietuvoje naudojamos kelios schemos

Nauji investicinio sukčiavimo rekordai – iš dviejų vilniečių sukčiai per kelis mėnesius išviliojo net 350 tūkst. eurų. Iš viso per pusę metų iš gyventojų piktavaliai pasisavino daugiau nei 5 mln. eurų. Specialistai pasakojo, kad investiciniai sukčiai sukuria ypač įtikinamas schemas – siūlo dėti pinigus į investavimo platformas su galimybe neadekvačiai užsidirbti. Sukčiai netgi pateikia fiktyvius rezultatus, kiek esą daug žmogus per trumpą laiką uždirbo.

TVF ragina Lietuvos įstaigas geriau dirbti kovojant su pinigų plovimu

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ragina Lietuvos institucijas geriau bendradarbiauti ir koordinuoti veiksmus kovojant su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu.  Tai nurodoma projekto, kurio metu buvo analizuoti finansiniai srautai Šiaurės ir Baltijos šalių regione, kova su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu bei poveikis finansiniam stabilumui, ataskaitoje. „Viena iš pagrindinių rekomendacijų, kurią gavome, yra užtikrinti glaudų visų kompetentingų institucijų bendradarbiavimą.
2023-09-04

FNTT: tarp pinigų plovimo prevencijos pažeidimų vyrauja netinkama klientų kontrolė

Lietuvoje veikiančios finansinių paslaugų įmonės pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos dažniausiai nesilaiko vengdamos privalomo kliento ir naudos gavėjo tapatybės nustatymo, rodo naujausių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) patikrinimų rezultatai. Mokėjimų analitikos specialistas Mindaugas Petrauskas teigia, kad bendrovės prisiima rizikingesnius klientus, tačiau taupo jų kontrolei ir prevencijai.
2023-08-08

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrui vadovaus Eglė Lukošienė

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrui vadovaus konkursą laimėjusi Eglė Lukošienė, dabar vadovaujanti Lietuvos banko Teisės taikymo skyriui. Darbą centre ji pradės birželio 5 dieną, pranešė centras.  Teisės ir ekonomikos studijas baigusi E. Lukošienė sako dėsianti pastangų, kad Lietuva būtų lyderė pinigų plovimo prevencijos srityje.
2023-05-15
REKLAMA
REKLAMA

Už pinigų plovimo prevencijos pažeidimus FNTT šiemet nubaudė arba įspėjo 7 įmones

Dėl įvairių Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pažeidimų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) šiemet nubaudė šešias, o įspėjo vieną įmonę.
2023-05-03

„Paylar“ – 40 tūkst. eurų bauda už pinigų plovimo prevencijos pažeidimus

Lietuvos bankas (LB) elektroninių pinigų įstaigai „Paylar“ (buvusi „Uplata EU“) skyrė 40 tūkst. eurų baudą už pinigų plovimo prevencijos pažeidimus. LB pranešė, jog įstaiga nebuvo atlikusi visos savo veiklos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos vertinimo, o klientų rizikos vertinimo procedūros ne visada leido užtikrinti tinkamą rizikos nustatymą. Trūkumų turėjo ir įstaigos klientų, jų atstovų ir naudos gavėjų tapatybės nustatymas nuotoliniu būdu.
2023-03-10

Lietuvis vadovavo tarptautinei nusikalstamai grupuotei: JK išplovė 80 mln. eurų

Lietuvos pilietis Deivis Grochiatskis kartu su Rusijos piliečiu Londone prie kelis metus buvo nuteisti dėl milžiniško masto pinigų plovimo ir grobstymo – lietuvio vadovautai tarptautinei nusikalstamai grupuotei per penkerius metus pavyko išplauti beveik 80 mln. eurų (70 mln. svarų), įgytų nusikalstamu būdu.  Apie tai penktadienį pranešė bendrą tyrimą atlikę 15min ir britų nacionalinis transliuotojas BBC. D. Grochiatskis šiuo metu atlieka 16 metų laisvės atėmimo bausmę.

FATF sustabdė Rusijos narystę

Tarptautinė kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu organizacija FAFT (angl. Financial Action Task Force) penktadienį paskelbė sustabdžiusi Rusijos narystę dėl Maskvos invazijos į Ukrainą. FATF įkurta 1989-aisiais Didžiojo septyneto (G-7) valstybių iniciatyva, siekiant plėtoti kovos su pinigų plovimu politiką, o 2001 metais jos įgaliojimai buvo išplėsti, įtraukiant terorizmo finansavimo užkardymą.
2023-02-24

LB apribojo „Transactive Systems“ veiklą

Lietuvos bankas (LB) apribojo elektroninių pinigų įstaigos „Transactive Systems“ veiklą, nustatęs pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos ir sankcijų įgyvendinimo pažeidimų. LB pranešė nustatęs Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pažeidimų ir trūkumų, susijusių su kliento atstovo ir naudos gavėjo tapatybės nustatymu, rizikos valdymo priemonių taikymu didelės rizikos klientams, dalykinių santykių ir operacijų stebėsena bei tarptautinių sankcijų įgyvendinimu.
2023-01-20

Eimantas Vytuvis nuo kovo nebevadovaus Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrui

Eimantas Vytuvis nuo kitų metų kovo pradžios nebevadovaus Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrui. Pareigas jis palieka „dėl karjeros planų“.  Naujo vadovo atranka bus paskelbta artimiausiu metu, pranešė institucija.  „Dėkojame Eimantui Vytuviui už jo svarų įdirbį per intensyvų centro kūrimosi ir pradžios etapą.
Aktualijos 2022-12-16

Rusų oligarchas Fridmanas sulaikytas dėl įtariamo pinigų plovimo – žiniasklaida

Rusų milijardierius Michailas Fridmanas Londone buvo sulaikytas dėl įtariamo pinigų plovimo, pranešė JAV leidinys „Politico“, Jungtinės Karalystės Nacionalinei kovos su nusikalstamumu agentūrai (NCA) paskelbus apie „turtingo rusų verslininko“ areštą.
2022-12-05

Su terorizmo finansavimu kovojanti organizacija uždraudė Rusijai dalyvauti projektuose

Tarptautinė kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu organizacija FAFT (Financial Action Task Force) nusprendė įvesti Rusijai papildomus ribojimus, uždraudžiant jai kaip FAFT narei dalyvauti dabartiniuose bei būsimuose šios tarptautinės organizacijos projektuose, taip pat jos regioninių organų posėdžiuose.
2022-10-24

Rygoje prasidėjo „Civinity“ vadovo Jackos teismas, verslininkas kaltinimus atmeta

Latvijos teismas pirmadienį pradėjo nagrinėti bylą, kurioje galimu pinigų plovimu Rygos liftų priežiūros konkursuose, be kitų, kaltinamas ir Lietuvos pastatų priežiūros bei inžinerinių sprendimų grupės „Civinity“ akcininkas ir vadovas Deividas Jacka. Verslininkas jam pateiktus kaltinimus atmeta. Pasak Latvijos Ekonominio teismo atstovės, teismo posėdyje buvo atlikti privalomi formalumai – paskelbta apie proceso pradžią, perskaityti kaltinimai.
Kriminalai 2022-10-18

Vyriausybė spręs dėl efektyvesnių pinigų plovimo prevencijos priemonių

Vyriausybė trečiadienį posėdyje spręs, kaip efektyviau taikyti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones, ypač kriptoturto paslaugų teikėjų veikloje, sukurti nepalankią erdvę pinigų plovimo ir teroristų finansavimo galimybėms ir mažinti reputacinę riziką tiek rinkos dalyviams, tiek valstybei. Finansų ministerijos teigimu, įstatymo projektas teikiamas atsižvelgiant į Europos Komisijos pasiūlymus dėl kriptoturto rinkų ir Europos tarybos rekomendacijas.

Estijos „Swedbank“ pateikti įtarimai dėl dalyvavimo pinigų plovime 2014-2016 metais

Estijos centrinė kriminalinė policija informavo „Swedbank Eesti“, kad bankas įtariamas pinigų plovimu 2014-2016 metais.  Baudžiamasis tyrimas pagrįstas Estijos finansų inspekcijos 2019 metais inicijuotu tyrimu, kuris atskleidė nemažai banko praktikos kovai su pinigų plovimu trūkumų. Inspekcija tyrimo rezultatus taip pat perdavė prokuratūrai, pranešė bankas. Centrinė kriminalinė policija ir prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą prieš „Swedbank“ ir ėmėsi atitinkamų veiksmų.
2022-03-24

Krata prabangiuose Olego Deripaskos namuose – pareigūnų taikinyje atsidūrė Putino bičiulis

Jungtinėse Valstijose – kratos prabanga tviskančiuose rusų oligarcho Olego Deripaskos namuose. Artimas Vladimiro Putino bičiulis pareigūnų taikiklyje atsidūrė dėl sankcijų, kurios jam buvo įvestos dėl bandymų kištis į 2016 metų Jungtinių Valstijų rinkimus. Apie šio oligarcho juodus darbelius ir linksmybes su jaunomis merginomis jachtose ankščiau skelbė ir Aleksėjus Navalnas.
2021-10-20

Įsigalioja atnaujintos Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos veiksnių gairės

Ketvirtadienį įsigalioja Europos bankininkystės institucijos (EBI) atnaujintos Gairės dėl deramo klientų tikrinimo ir veiksnių, į kuriuos kredito ir finansų įstaigos turėtų atsižvelgti vertindamos su atskirais dalykiniais santykiais ir vienkartiniais sandoriais ir operacijomis susijusią pinigų plovimo ir teroristų finansavimo riziką.
2021-10-06

Diego Costa įtariamas pinigų plovimu: namuose atliktos kratos, paimta 2,4 mln. JAV dolerių

 Madrido „Atletico“ ir Londono „Chelsea“ klubuose anksčiau žaidęs 32-ejų brazilas Diego Costa gali būti įsivėlęs į pinigų plovimo schemą. „ge“ portalas praneša, kad D. Costos namuose buvo atlikta krata. Pareigūnams užkliuvo vienos iš lažybų bendrovių veikla. Jos vadovai yra įtariami pinigų plovimu, o futbolo žvaigždė galimai rėmė šią lažybų bendrovę. Ši byla tiriama jau ne vieną mėnesį.
2021-10-02

Princas Charlesas įtariamas ryšiais su anksčiau teistu Rusijos oligarchu

Škotijos reguliatoriaus teigimu, pradėtas tyrimas dėl Didžiosios Britanijos princo Charleso kuriamos labdaringos organizacijos, kuri neseniai iš Rusijos gavo šešiaženklę paramos sumą. Laikraštis „The Sunday Times“ skelbė, kad princas Charlesas Dmitrijui Leusui parašė padėkos laišką ir pasiūlė susitikti po to, kai gavo didelę paramą pinigais.
2021-09-13

Pasislėpti nepavyks: prireikus atseks, iš kur gavote įtartinus pinigus ar kam juos perdavėte

Lietuvos vardas ir lietuviška įmonė neseniai buvo paminėti užsienio žurnalistų paviešinto galimo pinigų plovimo tyrime. Tąkart Lietuvos bankas (LB) viešojoje erdvėje sulaukė kritikos ir klausimų, ar įmonių priežiūra šalyje atliekama išties efektyviai.
2021-06-23

To nebuvo jau 5 metus: pasinaudodamos cepelinais ir šaltibarščiais kavinės nuslepia tūkstančius

Prakratę beveik tūkstantį Lietuvos kavinių Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai šokiruoti – tokio sukčiavimo mąsto jie nematė jau gerą penkmetį, pažeidimų aptiko 8 iš 10 maitinimo įstaigų. Beveik trys milijonai eurų neapskaitytų pajamų ir nelegalūs darbuotojai. Dalis verslininkų nusprendė valstybę apvogti pasinaudodami lietuvių ypač pamėgtais patiekalais – cepelinais bei šaltibarščiais.

Jurgilas: LB neturi žinių apie kitas Lietuvos įmones, dalyvaujančias pinigų plovime

Lietuvos bankas neturi duomenų apie kitose šalyse pradėtus naujus tyrimus dėl didelių pinigų plovimo ar kitų įtartinų sandorių finansų technologijų (fintech) sektoriuje, kur būtų minimos lietuviškos įmonės.
2021-05-26

Bankai per griežtai tikrina klientus ir jų sąskaitas? Tirs, ar galiojantys reikalavimai tinkami

Lietuvos bankas (LB) pradeda tyrimą, kurio metu vertins, ar finansų įstaigų sugriežtintos pinigų plovimo prevencijos priemonės ir rizikos vengimo politika nemažina finansinių paslaugų prieinamumo tam tikroms vartotojų grupėms. Atsižvelgus į tyrimo rezultatus, numatoma siūlyti galimas pinigų plovimo prevencijos rizikos valdymo praktikos gerinimo priemones, kurios mažintų finansinės atskirties riziką, teigiama LB pranešime.
2021-04-20

Kriptovaliutos – po padidinamuoju stiklu: pinigų plovimui naudojamas valiutas būtina reguliuoti

Europos Centrinis Bankas (ECB) ir Jungtinės Karalystės finansų rinkos reguliuotojas (FCA) pareiškė apie būtinybę griežtinti kriptovaliutų rinkos kontrolę, pabrėždami jos nepastovumą ir juo susijusį kriminalinį aktyvumą, rašo „Financial Times“. ECB vadovė Christine Lagarde (Kristin Lagard) bitkoiną pavadino „itin spekuliaciniu aktyvu“. Anot jos, „kriminaliniai tyrimai“ atskleidė, jog kriptovaliuta naudojama pinigų plovimui, todėl būtina ją visuotinai reguliuoti, galbūt, G7 ar G20 lygiu.
2021-01-14

JAV teisėsaugos tyrimuose Lietuvos bankai neminimi – Seimo komitetų vadovai

JAV institucijų atliekamuose tyrimuose dėl pinigų plovimo per Baltijos šalyse veikiančius Skandinavijos bankus Lietuvos bankai neminimi, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Biudžeto ir finansų komitetų vadovai.  Uždarame posėdyje trečiadienį abu komitetai aiškinosi situaciją dėl JAV institucijų atliekamų tyrimų Lietuvoje veikiančių Skandinavijos bankų atžvilgiu.
2021-01-06

Pinigų mulu gali tapti kiekvienas: pavojus gali slypėti ir darbo skelbime

„Įdarbiname nuotoliniu būdu, geras atlygis, prireiks tik interneto“. Skamba kaip puikus papildomo ar net pagrindinio darbo pasiūlymas. Vis dėlto, prieš sutinkant, būtina nuodugniai pasidomėti darbdaviu ir veiklos turiniu. Europoje fiksuojama pinigų mulų verbavimo banga: naivumas aukai gali kainuoti ne tik gerą vardą, bet ir laisvę bei galimybę turėti banko sąskaitą ir naudotis kitomis finansinėmis paslaugomis, preaneša Lietuvos bankų asociacija (LBA). Pinigų mulais (angl.
2020-12-06

Nutekėję duomenys atskleidžia, kaip oligarchai ir nusikaltėliai naudojosi tarptautiniais bankais

Nutekėję slapti Jungtinių Valstijų vyriausybės dokumentai atskleidžia, kaip „JPMorgan Chase“, HSBC ir kiti pasauliniai finansų sektoriaus milžinai prisidėjo prie milžiniškų neaiškios kilmės pinigų kiekių judėjimo, pasitarnaudami korumpuotiems politikams ir nusikaltėliams.
2020-09-21

Apatiniai ir auliniai: kaip Latvijos ir JAV bankuose plaukiojo pinigai iš Ukrainos

Muziejumi paversta Viktoro Janukovyčiaus rezidencija Mežgirijoje ukrainiečiams primena besaikę prabangą, kurios nestokojo į Rusiją pabėgęs buvęs šalies vadovas. Mežgirijos rūmai, prabangūs baldai ir ispaniško galeono kopija – simboliai režimo, kuris iš Ukrainos išvedė milžiniškus pinigus. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas nagrinėja dalies šių pinigų keliones pasaulinėje finansų sistemoje.
2020-09-21

Latvijoje pinigų plovimo kaltinimai pateikti 11 asmenų, buvusiems „Swedbank“ darbuotojams

Latvijos prokurorai kaltinimus dėl neteisėtais būdais įgytų lėšų legalizavimo didelėmis apimtimis pateikė 11-ai asmenų, tarp kurių yra buvę šalies komercinio banko „Swedbank“ darbuotojai. Apie tai pranešusi Latvijos prokuratūros atstovė spaudai Laura Majevska sakė, jog šie kaltinimai buvo pateikti šių metų pradžioje, o šių asmenų šios nusikalstamos veiklos tyrimas tęsiamas.
2020-05-14

EK skelbia kovą pinigų plovimui

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį pristatė planus, kaip patobulinti kovą su pinigų plovimu ir ekstremistų grupuočių finansavimu 27 valstybėse narėse, siūlydama steigti priežiūros instituciją, kuri užtikrintų, kad Europos Sąjungos taisyklių laikosi visos valstybės narės. Pagrindinės Bendrijos vykdomosios valdžios struktūros pasiūlyme aprašomas tyrimo įgaliojimus turintis ES lygio postas, kurio tikslas būtų padaryti veiksmingesnes pastangas sustabdyti tarpvalstybinį nešvarių pinigų srautą.
2020-05-07

„Swedbank“ gavo įspėjimą ir bauda: pinigų plovimo kontrolė yra nepakankama

Estijos ir Švedijos tyrėjai nustatė, kad padalinius visose trijose Baltijos valstybėse turinčio Švedijos banko „Swedbank“ pinigų plovimo kontrolė, susijusi su jo veikla Baltijos šalyse, pasižymėjo rimtais trūkumais, ketvirtadienį paskelbė abiejų šalių finansų inspekcijos. Tyrimo išvadų dokumente, paskelbtame Estijos finansų inspekcijos tinklalapyje, sakoma, kad „Swedbank“ dėl šios priežasties skiriamas įspėjimas ir 4 mlrd. Švedijos kronų (358,7 mln. eurų) bauda.
2020-03-19

SEB: dauguma iš 194-ių įtariamų pinigų plovėjų – Estijos padalinio klientai

Baltijos šalyse veikiantis Švedijos bankas SEB gavo iš šios šalies nacionalinės transliuotojos SVT sąrašą 194-ių juridinių asmenų, kurie gali būti susiję su pinigų plovimu. Dauguma jų – Estijos padalinio klientai, pranešė SEB. Anot banko, SVT tiriamosios žurnalistikos laidos „Uppdrag Grasning“ sudarytas sąrašas beveik sutampa su sąrašu, kurį SEB sudarė atlikęs vidaus patikrinimus, todėl tai nekeičia banko vertinimų dėl susidariusios padėties. Pranešime pažymima, jog sutartys su 95 proc.
2019-11-19

SEB bankas atsidūrė Švedijos žiniasklaidos akiratyje: įtaria pinigų plovimu Baltijos šalyse

Švedijos nacionalinė transliuotoja SVT informavo apie artimiausiu metu planuojamą laidą apie įtariamą pinigų plovimą SEB padalinius Baltijos šalyse, penktadienį pranešė Švedijos SEB. Po pranešimo SEB akcijos nuvertėjo beveik 14 procentų. Pasak banko pranešimo, SVT tiriamosios žurnalistikos laidos „Uppdrag Grasning“ atstovai susisiekė su banku ir pranešė, kad netrukus bus paskelbta apie įtariamą pinigų plovimą Baltijos šalyse, su kuriais tariamai susijęs SEB.
2019-11-15

Už netinkamą pinigų plovimo prevenciją – šimtatūkstantinė bauda ir veiklos apribojimas

Lietuvos bankas už šiurkščius pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimų pažeidimus skyrė MisterTango, UAB, 245 tūkst. Eur baudą ir prevencijos tikslu apribojo veiklą. „Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijai finansų įstaigose Lietuvos bankas skiria ir ateityje skirs ypatingą dėmesį. MisterTango bendrovėje rasta šiurkščių ir sistemingų pažeidimų, kai kurie iš jų buvo pakartotiniai.
Aktualijos 2019-10-25

Suomijoje didelio masto pinigų plovimu kaltinami du Estijos ir vienas Rusijos pilietis

Antradienį Suomijos teismas priims nutartį didžiausios šios šalies istorijoje vertės pinigų plovimo byloje, pagal kurią kaltinimai pareikšti dviem Estijos ir vienam Rusijos piliečiui. Laisvės atėmimo bausmės akivaizdoje jie savo kaltę neigia. Prokuratūros duomenimis, kaltinamieji per fiktyvią Suomijoje registruotą bendrovę išplovė 135 mln.
2019-10-08

Latvijoje – aštuoni baudžiamieji tyrimai dėl įtariamo pinigų plovimo per ABLV banką

Latvijos policijos kovos su ekonominiais nusikaltimais departamentas atlieka aštuonis baudžiamuosius tyrimus dėl įtariamo pinigų plovimo per dabar jau likviduojamą ABLV banką, pranešė policijos atstovė spaudai Ilzė Jurevica. Pasak jos, tyrimai pradėti tiek dėl paties banko, tiek ir dėl kai kurių jo buvusių darbuotojų galimo dalyvavimo šiose finansinėse aferose.
2019-10-04

Juodų pinigų medžioklė: įtarimo užtenka ikiteisminiam tyrimui pradėti

Kovojant su pinigų plovimu, Lietuva ėmė taikyti naują praktiką – ikiteisminiai tyrimai pradedami vien kilus įtarimų dėl pinigų kilmės. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Petrauskas sako, jog pernai, nepaisant nutrauktų tokių tyrimų, valstybė gavo 4 mln. eurų papildomų pajamų.
Aktualijos 2019-05-22

11-oje Vokietijos bankų – kratos

Vokietijos policija kartu su prokuratūra ir regioninėmis mokesčių tarnybomis atliko kratas 11-oje Vokietijos bankų, tiriant pinigų plovimo per didžiausio šalyje banko „Deutsche Bank“ buvusį padalinį. Kratos vyko įvairiuose bankuose Frankfurte prie Maino ir dar šešiuose Vokietijos miestuose, praneša „Financial Times“. Šio tyrimo centre atsidūrė Mergelių salose registruotas „Deutsche Bank“ verslo konsultavimo padalinys „Global Trust Solutions“ bei aštuoni jo privatūs klientai.
2019-05-15

Baltijos šalyse stiprinama kova su pinigų plovimu

Šiaurės ir Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą pinigų plovimo prevencijos ir priežiūros srityse, taip pat kovoje su teroristų finansavimu, pranešė Lietuvos bankas. Trečiadienį Švedijos sostinėje Stokholme šalių priežiūros institucijų vadovai sutarė dėl priemonių bendradarbiavimui stiprinti. Susitikimo metu nutarta įsteigti nuolatinę darbo grupę – ją sudarys Danijos, Estijos, Suomijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos ir Švedijos priežiūros institucijų atstovai.
Aktualijos 2019-05-08

Europos Centrinis Bankas tiria „Swedbank“ veiklą Estijoje

Europos Centrinis Bankas (ECB) aiškinasi, ar Švedijos finansų grupės „Swedbank“ padalinys Estijoje laikėsi kovos su pinigų plovimu taisyklių, pranešė valstybinis transliuotojas ERR, remdamasis Švedijos žiniasklaida. Laikraštis „Dagens Nyheter“ citavo Švedijos finansų priežiūros instituciją, kuri pranešė perdavusi Europos Centriniam Bankui „Swedbank“ užsakytą banko veiklos Baltijos šalyse ataskaitą. Švedijos finansų priežiūros institucija ir ECB atsisakė komentuoti pranešimą.
2019-04-10

Estai ir latviai nerimauja: švedų bankai gali trauktis iš regiono

Estijos ir Latvijos pareigūnai baiminasi, kad įsibegėjant pinigų plovimo skandalams Švedijos bankai gali pasitraukti iš regiono. Tuo metu lietuviai sako tokios grėsmės neįžvelgiantys, sekmadienį rašo dienraštis „The Financial Times“. Estijos ir Latvijos finansų reguliavimo institucijos leidiniui pareiškė nerimaujančios, kad Švedijos bankai, vaidinantys pagrindinį vaidmenį pinigų plovimo skandale ir šių šalių bankų sistemose, gali pasitraukti iš regiono, kaip jau padarė „Danske Bank“ ir „Nordea“,...
Aktualijos 2019-03-17

Vasiliauskas: naivu tikėtis, kad į pinigų plovimą nebuvo įtraukti Lietuvos bankai

Lietuvos centrinis bankas aktyviai bendradarbiaus su užsienio šalių priežiūros institucijomis, tirdamas galimus pinigų plovimo atvejus, kuriuose dalyvavo ir Baltijos šalyse veikiantys bankai. Pasak Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko, būtų naivu tikėtis, kad į šias operacijas nebuvo įtraukti ir Lietuvos bankai.

„Swedbank“ skandalas – smūgis visai Baltijos šalių bankų sistemai

Žiniasklaidos paviešinta informacija apie galimą Švedijos banko „Swedbank“ įtraukimą į „Danske Bank“ pinigų plovimo schemas Estijoje turės neigiamos įtakos visai Baltijos šalių bankų rinkai, kurią daugelis užsienio finansų institucijų vertina kaip vieną bendrą regioną, teigia BNS kalbinti ekspertai. „Baltijos šalių bankų sektoriui įtaka neabejotinai yra neigiama.
2019-02-21

Vokietijoje areštuotas nekilnojamasis turtas, siejamas su pinigų plovimo per Rusiją

Vokietijos policija šią savaitę areštavo 50 mln. eurų vertės nekilnojamojo turto ir pinigų, priklausančių įtariamiesiems itin plataus masto pinigų plovimo byloje, pranešė „Deutsche Welle“. Miuncheno prokuratūra ir Vokietijos baudžiamųjų bylų biuras tiria vieną didžiausių Europoje pinigų plovimo atvejų, kai naudojant schemas „Landromat“ ir „Russian Laundry“ („Rusiška skalbykla“) per bankus Rusijoje, Latvijoje ir Moldovoje galėjo būti išplauta 22 mlrd. JAV dolerių.
2019-02-21
Į viršų