kęstutis budrys
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kęstutis budrys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kęstutis budrys“.
Budrys: turime neigti naratyvą, kad sankcijos neveikia Rusijos
Šalies vadovo Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys tvirtina, kad šiuo metu ypatingai svarbu kovoti prieš naratyvą, jog ekonominės sankcijos neturi poveikio Rusijos režimui. Anot jo, negalima tikėtis, kad apribojimai paveiks režimo sprendimus, tačiau jie sumažina Maskvos galimybę tiek toliau vykdyti agresiją, tiek ją nukreipti kitomis kryptimis.
„Pirmas dalykas, ką turime daryti, tai neigti naratyvą, kad tai neveikia Rusijos ekonomikos.
Aiškėja, kaip Rusija vykdė atakas prieš NATO: iš Lietuvos siuntė savaime užsidegančius krovinius
Rusijos tarnybos ir toliau rengia išpuolius prieš NATO valstybes, bet apie tinkamą atsaką vis dar negirdėti. Amerikiečių žurnalistai paskelbė, kad Rusijos karinė žvalgyba iš Lietuvos į Angliją ir Vokietiją siuntė savaimę užsidegančius krovinius.
Diversiniai paketai turėjo sukelti gaisrus į Ameriką bei Kanadą skrendančiuose lėktuvuose. Tą dabar patvirtino ir mūsų prezidentūra.
Budrys tiki JAV įsipareigojimais Lietuvai, bet neatmeta, kad karių gali reikėti kitur
Amerikiečiams balsuojant prezidento rinkimuose, Lietuvos vadovo vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys sako tikintis ilgalaikiais Vašingtono įsipareigojimais Vilniui, bet neatmeta, jog JAV kariai gali būti siunčiami į taškus, kur to dar labiau reikalauja saugumo situacija.
Budrys: brigados dydžio poligonui erdvės šiuo metu nėra, ją reiks sukurti
Prezidento vyriausiais patarėjas Kęstutis Budrys teigia, kad Lietuvoje šiuo metu nėra valstybei priklausančios teritorijos, kurioje būtų galima steigti brigados dydžio batalioną. Tačiau, pasak jo, šią erdvę reikės sukurti.
„Brigadai manevruoti yra pakankamai didelė erdvė bent 10x20 kilometrų.
Siuntos su padegamaisiais užtaisais Lietuvoje – Rusijos operacijos dalis: Budrys teigia, kad NATO turi reaguoti
Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys sako, kad vasarą DHL lėktuvais iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją ir Vokietiją siųsti padegamieji užtaisai buvo nekonvencinė Rusijos tarnybų rengta operacija. Todėl, pasak jo, į šią situaciją turėtų sureaguoti ir NATO. Anot jo, pastaroji istorija Aljansui jau yra žinoma.
„Reikia neutralizuoti ir užkardyti šaltinį.
Budrys įvardijo prezidento lūkestį būsimam krašto apsaugos ministrui: mums nereikia iš Mėnulio ištrauktų sumanymų
Šalies vadovo lūkestis būsimam krašto apsaugos ministrui – užtikrinti jau priimtų sprendimų įgyvendinimo tęstinumą, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys.
„Kai jau bus ta diskusija (su kandidatu į krašto apsaugos ministrus – ELTA), žinoma, prezidentas kels klausimą ir formuluos lūkestį, kokį jis turi ir šiandien suformulavęs, kad bus priimtų sprendimų įgyvendinimo tęstinumas.
Aiškėjant aplinkybėms apie užsidegančias siuntas, Budrys ragina nepalikti to be atsako
Aiškėjant naujoms aplinkybėms apie savaime užsidegančių siuntų gabenimą iš Lietuvos, prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys sako, kad NATO negali be atsako palikti pastarojo meto Rusijos sabotažo operacijų.
„Mes negalime to palikti be atsako, nes tai tik eskaluosis ir mes pereisime prie naujo lygio veiksmų“, – Žinių radijui antradienį sakė šalies vadovo Gitano Nausėdos patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.
Budrys sulaukė klausimų, kodėl VGT sprendimus pristato tik Prezidentūra
Po pirmadienį vykusios Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys susilaukė klausimų, kodėl į Prezidentūros konferencijų salę susitikti su žiniasklaida ir pristatyti sprendimus atėjo tik jis. Tuo metu vadovaujamos ministerijos prieigose žiniasklaidai tarybos nutarimus komentavęs krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas neslėpė – VGT nariai galėjo surengti ir bendrą spaudos konferenciją.
Karių siuntimo į Ukrainą nėra Zelenskio pergalės plane, sako prezidento patarėjas
Lietuvos užsienio reikalų ministrui pasiūlius atgaivinti idėją siųsti instruktorių į Ukrainą, prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys teigia, kad nė viena galimybė nėra atmesta, tačiau atkreipė dėmesį, jog šio siūlymo nėra Ukrainos prezidento pateiktame pergalės plane.
„Tai, ko reikia Ukrainai, ir tai, ko prašo prezidentas Volodymyras Zelenskis, yra vienas, du, trys, keturi, penki išvardyta jo pergalės plane.
Budrys po VGT: dabartinėms sąlygomis Lietuva divizijos nesukurs iki 2030 metų
Esant dabartinėms gynybos pramonės sąlygoms ir resursams Lietuva iki 2030 metų nesukurs divizijos, apie tai Valstybės gynimo tarybą (VGT) antradienį informavo kariuomenės vadas.
„Konstatuota, kad 2030 metais sąlygoms nekintant mūsų nacionalinė divizija nebus pajėgi pasiekti pilno operacinio pajėgumo“, – po VGT posėdžio antradienį žurnalistams sakė vyriausiasis prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys.
REKLAMA
REKLAMA
Lietuva pasirašys sutartį dėl „Leopard“ tankų, pirks vikšrinių pėstininkų kovos mašinų
Antradienį Valstybės gynimo taryba (VGT) davė žalią šviesą tankų ir vikšrinių pėstininkų kovos mašinų įsigijimui.
Šių metų sausį VGT nutarė kuriamos Lietuvos kariuomenės divizijos sunkiajam elementui – tankų batalionui – pirkti vokiškuosius „Leopard“. Po antradienį vykusio VGT posėdžio paskelbta, kad VGT pasiūlė sudaryti vokiškų tankų įsigijimo sutartį.
Budrys ragina neturėti iliuzijų dėl oro gynybos
Prezidento patarėjas Kęstutis Budrys antradienį paragino neturėti iliuzijų dėl oro gynybos, nes ilgojo nuotolio sistemų trūksta visame pasaulyje ir jos turbūt negalės būti dislokuotos Lietuvoje nuolat, o vidutinio nuotolio ginklų šiuo metu pakaktų norint apsaugoti tik karius ir kritinę infrastruktūrą.
„Jų yra didelis trūkumas, kaip ir kitų oro gynybos sistemų, ir čia yra dar viena priežastis sakyti, kad nekurkime iliuzijų apie oro gynybą kaip tokią.
Budrys teigia, kad vikšrinės kovos mašinos Lietuvai kainuos daugiau nei ratinės: reikės ir pritaikytos infrastruktūros
Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys atkreipia dėmesį, kad sprendimas Lietuvai įsigyti vikšrines kovos mašinas pareikalaus papildomų finansinių išteklių. Jis atkreipia dėmesį, kad papildomai kainuos ne tik šių kovos mašinų priežiūra, tačiau ir reikiamos infrastruktūros parengimas.
„(Reikia – ELTA) numatyti resursus tam, nes vikšrinė pėstininkų kovos mašina kainuoja daugiau negu ratinė.
Budrys: jeigu reikės sprendimų, VGT svarstys klausimą dėl kontrabandą gabenančių meteorologinių oro balionų
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys neatmeta, kad klausimas dėl kontrabandą iš Baltarusijos gabenančių meteorologinių oro balionų keliamos grėsmės galėtų būti aptartas ir Valstybės gynimo tarybos (VGT) formate. Tačiau, pažymi jis, VGT darbotvarkėje ši tema atsirastų tuo atveju, jeigu atsakingos institucijos indikuotų, kad šiuo metu taikomų priemonių neužtenka ir reikia papildomų politinių sprendimų.
Budrys: dar nėra duomenų, ar „Ruby“ salietros krovinio situacijoje yra ir priešiškos valstybės veiksmų elementas
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys sako, kad šiuo metu nežinoma, ar Rusija bandė pasinaudoti 20 tūkst. tonų rusiškos amonio salietros gabenančiu audros apgadintu laivu „Ruby“ siekdama kelti pavojų Europos saugumui. Be to, anot jo, net jei laivas nebūtų pakrautas Rusijoje, salietros krovinys keltų saugumo klausimų tiek Lietuvai, tiek kaimynėms šalims.
Prezidento patarėjas: rudenį turėtų būti pasirašytos sutartys dėl tankų įsigijimo
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sako, kad Lietuva šį rudenį turėtų pasirašyti sutartis dėl tankų „Leopard“ įsigijimo. Kitu atveju, anot jo, tikslas iki 2030 m. turėti tankų kuopą ir veikiančią kariuomenės diviziją nebus įgyvendinamas.
„Taip, jos turėtų būti“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė K. Budrys, klausiamas, ar sutartys dėl tankų įsigijimo turėtų būti pasirašytos šį rudenį.
Budrys: draudimo įnašas turėtų būti įvestas brangesniam turtui
Siekiant didinti gynybos finansavimą siūlomas dalies draudimo sutarčių apmokestinimas turėtų būti įvestas brangesniam turtui, tačiau ne pagrindiniam būstui, sako prezidento patarėjas Kęstutis Budrys.
„Didesnis turtas, kurį žmonės draudžiasi, galėtų ir turėtų būti apmokestinamas, galėtų būti vienas iš (gynybos finansavimo – BNS) šaltinių“, – antradienį Žinių radijui sakė K. Budrys.
Budrys: Vokietijos brigadai skirtos infrastruktūros statybos terminų nesilaikymas prilygtų tėvynės išdavystei
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys tikina, kad sutartų terminų nesilaikymas statant Vokietijos brigadai skirtą infrastruktūrą prilygtų tėvynės išdavystei.
„Mes suprantame kiek mums egzistenciškai yra svarbu, kad Vokietijos pajėgos čia būtų. O jeigu mums egzistenciškai svarbu, tai neįgyvendinti šio sumanymo, viso plano statant infrastruktūrą, jau dabar žinant, kokie yra terminai – man tai prilygtų tėvynės išdavystei“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė K. Budrys.
Prezidentūra sako, kad nereikėtų ieškoti kaltų, kodėl gyventojai nebuvo informuoti apie audrą
Prezidentūra teigia, kad nereikėtų ieškoti kaltų, kodėl sekmadienio pavakarę Lietuvą užklupus galingai audrai nesuveikė Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema (GPIS). Kaip teigia šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys, dabar svarbiausia pasidaryti išvadas ir žvelgiant į ateitį kompleksiškai rūpintis kritinės infrastruktūros veikla tiek vykstant karui, tiek stichinei nelaimei.
Prezidentas nėra matęs plano B dėl vokiečių brigados, sako prezidento patarėjas
Vokietijos brigada Lietuvoje pilną kovinį pajėgumą turi pasiekti 2027 metų pabaigoje, prezidentas Gitanas Nausėda nematė jokio plano B dėl jos dislokavimo, teigia prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys.
„Prezidentas nematė jokio plano B ir nežino apie planą B. Planas, kurį žino prezidentas, yra pasirašytas memorandumas ir datos, kurios jame numatytos“, – antradienį Žinių radijui sakė jis.
Budrys: karinių poligonų reikės daugiau, gali tekti iškelti gyventojus
Lietuvos kariuomenei ir sąjungininkų pajėgoms trūkstant plotų treniruotis, su savivaldybėmis bus kalbama apie tolesnę poligonų plėtrą, tai gali reikšti ir gyventojų iškėlimą, sako prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys.
Rusai rado landą, kaip gauti Lietuvos pilietybę: įspėja apie grėsmę saugumui
Kai kurie Rusijos kariuomenėje tarnaujantys ar Kremliaus režimui pavaldžiose ir Vakarų sankcionuotose įmonėse dirbantys rusai gauna Lietuvos pilietybę. Jie naudojasi mūsų įstatymuose numatyta galimybe gauti lietuvišką pasą, jeigu jų giminaičiai kadaise buvo ištremti į Sibirą.
Gaudami Lietuvos pilietybę, jie išlaiko ir rusišką pasą, o klausimas, kuriai valstybei jie lojalūs, ar nekelia grėsmės Lietuvai – lieka neatsakytas.
Budrys: NATO oro gynybos pajėgų rotacija Lietuvoje turi būti rutina, o ne šventė
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas sako besitikintis, kad NATO oro gynybos pajėgų rotacija Lietuvoje ir regione ilgainiui taps nuoseklesnė ir nereikalaus didelių politinių pastangų.
NATO pernai sutarė dėl rotacinio oro gynybos modelio Baltijos šalyse – tikėtasi, kad sąjungininkės vis atgabens oro gynybos ginkluotę į regioną pratyboms ar trumpalaikiam dislokavimui.
Valstybės gynimo taryba pritarė poligonų steigimui Tauragės ir Šilalės rajonuose
Valstybės gynimo taryba (VGT) pritarė, kad būtų kuriami du nauji nedideli poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuose.
„Valstybės gynimo tarybos nariai pritarė dviejų (...) poligonų įsteigimui Tauragės ir Šilalės rajonuose. Numatomos vietos būtų tinkamos kuopos dydžio vieneto manevrui“, – trečiadienį po VGT posėdžio žurnalistams sakė prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys.
Budrys prakalbo apie mokesčius ir skolinimąsi gynybai: „Reikia eiti ir padaryti“
Ketvirtadienį Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su verslo iniciatyvos „4 procentai“ atstovais. Susitikimo metu šalies vadovas ir verslininkai diskutavo apie galimybes artimiausi metu skolintis bei didinti mokesčius gynybai, sako prezidento vyr. patarėjas Kęstutis Budrys.
„Buvo kalbų ir apie galimybes artimiausiems poreikiams skolintis. Tai, kad mes ją pražiopsojome ir nepasinaudojome kelerius metus iš eilės, yra problema.
Budrys: Rusijos sprendimas pašalinti demarkacinius plūdurus Narvos upėje yra provokatyvus elgesys
Rusijos pasieniečiams pašalinus estų demarkacinius plūdurus Narvos upėje, prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sako, jog tai – provokatyvus Kremliaus elgesys.
„Estijos pasidalintas vertinimas man nekelia abejonių, kad tai yra provokatyvus elgesys – be jokio paaiškinimo ne tau priklausantį daiktą tiesiog paimti, pašalinti. Kai eina kalba apie valstybės sieną, taip yra tiesiog nesielgiama“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė K. Budrys.
Budrys neatskleidžia, ar dirbs Prezidentūroje ateinančius penkerius metus
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys neatskleidžia, ar Daukanto aikštėje dirbs ir ateinančius penkerius metus. Visgi, jis tikina padėsiatis šalies vadovui pasiruošti liepos mėnesį vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui Vašingtone.
„Ką darau šiandien ir tikrai darysiu artimiausiu metu – padėsiu prezidentui tinkamai pasiruošti Vašingtono viršūnių susitikimui liepos mėnesį.
Nausėdos patarėjas – apie naujas Rusijos provokacijas: „Negalime leisti, kad tai būtų realybė“
Lietuvoje sumušamas Rusijos opozicionierius, bandoma padegti prekybos centrą IKEA, Estijoje trikdomas GPS ryšys. Trečiadienį pagrasinta vienašališkai pakeisti jūros sieną su Lietuva ir kitomis valstybėmis.
Apie tai, kokia grėsmė kyla Lietuvai dėl Rusijos provokacijų, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dėmesio centre +“ atsakė Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais Kęstutis Budrys.
Budrys ragina diskutuoti apie branduolinį atgrasymą: dabar yra tinkama vieta ir laikas
Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys tikina, kad prasidėjusios diskusijos dėl branduolinių ginklų dislokavimo Lenkijoje yra reikalingos. Anot jo, tą skatina pasikeitusi Rusijos laikysena regione.
„Apie tai reikia kalbėtis jau vien dėl to, kad šiuo metu tai yra didelė tema Europoje ir įvairiose sostinėse.
Prezidento patarėjas: pažanga yra, tačiau plėsdama priedangų tinklą Vyriausybė galėtų būti nuoseklesnė
Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pristačius civilinės saugos programą, prezidento patarėjas Kęstutis Budrys tikina pasigendantis nuoseklios Vyriausybės lyderystės šioje srityje. Taip pat, anot jo, nors pažanga plečiant priedangų tinklą yra, tačiau ji galėtų būti spartesnė.
„Klausimas turbūt (...) lyderystės, tik žiūrint, kur mes norim tos lyderystės ieškoti.
Budrys migracijos ir sankcijų Rusijai, Baltarusijai klausimus ragina spręsti atskirai
Seimui nusprendus metams pratęsti nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams, prezidento patarėjas Kęstutis Budrys sako, kad priimtu įstatymu suplakami migracijos ir Lietuvos užsienio politikos klausimai, kuriuos būtina atskirti.
Budrys apie mobilizuojamų ukrainiečių grąžinimą į tėvynę: siekiant efektyvumo, reiktų regioninio sprendimo
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sako, jog Lietuva būtų pasirengusi padėti Ukrainai susigrąžinti į šalį mobilizuojamo amžiaus vyrus, jeigu Kyjivas matytų tam poreikį. Visgi, anot jo, siekiant užtikrinti tokių politinių sprendimų efektyvumą, būtų naudinga galvoti apie regioninio lygmens sprendimus.
„Ta apimtimi ir tuo būdu, kaip Ukrainai atrodys reikalinga, mes, žinoma, su jais kalbėsime ir padėsime įgyvendinti.
Budrys apie teroro išpuolį Maskvoje: ksenofobijos Rusijos visuomenėje daugės
Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys mano, kad teroro išpuolis Maskvoje nėra kažkuo netikėtas, nes, pasak jo, teroristinės organizacijos Rusijoje yra įsišaknijusios. Jis svarsto, kad radikalizacijos Rusijos visuomenėje ateityje tik daugės.
„Tai yra (Rusijos – ELTA) realybė. Terorizmas ir tos organizacijos yra ten įsišaknijusios. Kas pasikeitė – kad pasikeitė dėmesys joms. Lygiai taip pat pasikeitė ir tarnybų pajėgumai Rusijoje, kurie gali būti skiriami kovai su terorizmu.
Budrys: krašto apsaugos sistema turės keisti bendravimo su verslu kultūrą
Pramonės pritraukimu į šalį rūpinantis Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, o Krašto apsaugos ministerijai ribojant bendravimą su verslu, prezidento patarėjas Kęstutis Budrys teigia, kad reikės pokyčių krašto apsaugos sistemos bendravimo su verslu kultūroje.
Budrys: būtų naivu sakyti, kad karių siuntimas į Ukrainą nėra susijęs su rizikomis
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sako, kad nuogąstavimai dėl karių instruktorių siuntimo į Ukrainą nėra be pagrindo. Visgi, jis pabrėžia, kad Lietuva bei NATO neturi jokio intereso įsivelti į karinį konfliktą su Rusija, todėl diskusijos tarp Europos lyderių vyksta ne apie dalyvavimą tiesioginiuose kovos veiksmuose, bet apie paramą Kyjivui.
Po sprendimo dėl dronų vystymo Budrys ragina nepriešinti karinių įsigijimų
Valstybės gynimo tarybai (VGT) nusprendus spartinti bepiločių orlaivių pajėgumo vystymą Lietuvos kariuomenėje, prezidento patarėjas Kęstutis Budrys antradienį paragino nepriešinti dronų pirkimo su kitais šarvuotosios technikos įsigijimais.
Taip jis kalbėjo daliai stebėtojų teigiant, jog karo Ukrainoje pamokos įrodo didesnę bepiločių orlaivių reikšmę kariniuose konfliktuose.
Budrys apie Prezidentūros atsisakymą liudyti Seimo komisijai: esu įsitikinęs, kad buvo atitinkamas teisininkų vertinimas
Šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys nekomentuoja prezidento sprendimo ignoruoti klausimus, kuriuos pateikė Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją tirianti Seimo komisija. Patarėjas įsitikinęs, kad Prezidentūros teisininkai įsivertino, ar tokiu sprendimu nebuvo pažeista Konstitucija.
„Aš esu įsitikinęs, kad teisininkų vertinimas buvo atitinkamas prieš teikiant komisijai tokį atsakymą“, – žurnalistams Prezidentūroje sakė K. Budrys.
Budrys: VGT sutarta iki 2026 metų pabaigos pasiekti operacinį dronų pajėgumą
Dronų pajėgumas Lietuvos kariuomenėje turėtų būti parengtas veikti iki 2026-ųjų pabaigos, nusprendė pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba (VGT).
„Valstybės gynimo taryba nusprendė, kad turi būti pasiektas operacinis pajėgumas, kalbant apie dronų pajėgumus, iki 2026 metų pabaigos, 2027 metų.
Ar Laurynas Kasčiūnas taps ministru tikimasi paskelbti šią savaitę
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sako, kad šalies vadovas priims sprendimą dėl kandidato į krašto apsaugos ministrus Lauryno Kasčiūno sulaukęs atsakingų tarnybų vertinimo. Anot patarėjo, tikimasi šiuos formalumus sutvarkyti dar šią savaitę.
„Prezidentas kreipsis į tarnybas – kaip kad numato įstatymas – tam, kad gautų iš jų informaciją pagal Korupcijos prevencijos įstatymą.
Prezidento patarėjas: Kasčiūno privalumas – krašto apsaugos aktualijų išmanymas
Prezidento patarėjas Kęstutis Budrys sako, kad į krašto apsaugos ministrus vietoj atsistatydinančio Arvydo Anušausko siūlomas parlamentaras Laurynas Kasčiūnas turi privalumų, kadangi yra susipažinęs su krašto apsaugos sistemos aktualijomis.
Pasak patarėjo, tai užtikrintų darbų tęstinumą siekiant stiprinti sistemą, priimant reikiamus sprendimus Seime.
Budrys: akivaizdu, kad turėtume diskutuoti apie valstybės institucijų ir gynybos pramonės santykį
Prezidento vyriausias patarėjas Kęstutis Budrys teigia, kad šiuo metu reikalinga diskusija dėl valstybės institucijų ir gynybos pramonės santykių didelių ginkluotės pirkimų kontekste, kadangi nėra aiškiai nustatytos bendradarbiavimo ribos. Anot jo, anksčiau institucijos bandė užtikrinti kuo mažesnį ryšį su gynybos pramonės bendrovėmis, bet šiuo metu kyla poreikis joms kuo artimiau bendrauti su kariuomene.
Budrys apie Nausėdos ir Anušausko susitikimą: buvo pasakytos tam tikros pavardės
Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys teigia, kad šalies vadovo Gitano Nausėdos susitikime su atsistatydinančiu krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku šis įvardijo korupcines rizikas galbūt keliančių asmenų „tam tikrus vardus ir pavardes“.
Pasak K. Budrio, šiuos klausimus prezidentas ketina aptarti su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovu Linu Pernavu ir generaline prokurore Nida Grunskiene dar prieš susitikimą su kandidatu pakeisti A. Anušauską...
Su Anušausku susitikęs Nausėda tikisi sklandaus KAM darbo, sprendimai – kitą savaitę
Prezidento patarėjas Kęstutis Budrys sako, kad su atsistatydinančiu krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku susitikęs šalies vadovas Gitanas Nausėda tikisi sklandaus darbų krašto apsaugos sistemoje tęstinumo.
„Prezidentas akcentavo poreikį užtikrinti krašto apsaugos sistemos funkcionalumą ir vykdomų darbų tęstinumą ir jų greitį“, – žurnalistams šeštadienį sakė prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais.
Budrys: Lietuva turi gamybos pajėgumus aprūpinti savo karinės paskirties dronų poreikį
Prezidento vyriausias patarėjas Kęstutis Budrys teigia, kad Lietuvos dronų gamybos pramonės pajėgumai yra pakankami, jog būtų aprūpinti šalies gynybiniai pajėgumai. Visgi sutrumpinti ir sulietuvinti šioms gamybos ir tiekimo grandinėms reikalingas teisinis pagrindas.
„Šiandienos diskusija parodė, kad mūsų pramonės pajėgumai atlieptų ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių poreikius. Galima sutrumpinti tas tiekimo grandines ir jas sulietuvinti. Tik reikia sutvarkyti įstatyminį reguliavimą.
Budrys: įsigaliojus naujam reglamentui svarbu įvertinti esamų priedangų atitikimą
Įsigaliojus naujam statybos techniniam reglamentui priedangoms, prezidento patarėjas Kęstutis Budrys teigia, kad svarbu įvertinti, ar jau esančios priedangos atitinka numatytą dokumentą.
Budrys: Suvalkų koridoriaus gynybai nėra jokio teisinio apribojimo
Prezidento patarėjas Kęstutis Budrys sako, dar 2022 metais buvo parengtas Suvalkų koridoriaus gynybos planas, Lietuvoje esančią teritoriją gintų ir Lenkijos kariai, tad tam nėra jokio teisinio aprobojimo.
Jis priminė, kad 2022 metais Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių vadai parengė vadinamąjį Oršos planą, kurio didžioji dalis yra įslaptinta.
„Tai numato sąveikos priemones abipus sienos, tiek saugumo užtikrinimo, tiek atsakant į tam tikras grėsmes.
Budrys: mokymo misija Ukrainoje galima, tačiau prioritetas – ginklai, amunicija
Lietuvos pareigūnai svarsto galimybę į Ukrainą siųsti Lietuvos karių, kad šie apmokytų ukrainiečius, tačiau kol kas pagrindiniu prioritetu išlieka parama ginklais ir amunicija, sako prezidento patarėjas.
„Apie tą galimybę mes kalbamės ir visiškai atvirai. Kas ir kokiomis sąlygomis galėtų įvykti, yra labai daug niuansų, – antradienį sakė Kęstutis Budrys. – Bet pagrindinė priemonė, kurios reikia šiandien ir kurios reikėjo vakar, yra amunicija, bet svarstomas yra viskas.
Budrys sako, kad pokalbiai apie karių siuntimą į Ukraina vyko ir anksčiau: šiuo metu prioritetas yra ginkluotės tiekimas
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sako, kad Vakaruose pasigirdusios diskusijos dėl karių Ukrainoje dislokavimo nėra naujos. Anot jo, įvairios paramos Ukrainai opcijos – taip pat ir karių siuntimas – buvo aptarinėjamos jau ir anksčiau. Visgi, pažymi šalies vadovo patarėjas, dabar Kyjivui labiausiai reikalinga parama amunicija.
Budrys: lėšų gynybai šaltiniai – ekonomikos augimas, skolinimasis, mokesčių peržiūra
Lėšos gynybai turi augti iš kelių šaltinių, tai ir bendras ekonomikos kilimas, ir skolinimasis, ir mokesčių peržiūra, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys.
Pasak K, Budrio, peržiūrint mokesčius kai kurie iš jų gali būti padidinti, bet laikantis progresyvumo principo, kad nenukentėtų socialiai jautrios grupės.
„Prezidentas mato tam tikrą rinkinį priemonių, kurios leistų padidinti gynybos finansavimą ir užtikrinti jo tvarumą.
Budrys: karinės grėsmės Lietuvai nėra, tačiau VGT sutarta rengtis įvairiems saugumo scenarijams
Nors artimiausiu metu karinės grėsmės Lietuvai nekyla, antradienį posėdžiavusioje Valstybės gynimo taryboje (VGT) sutarta svarstyti ir rengtis įvairiems scenarijams, teigia prezidento vyriausias patarėjas Kęstutis Budrys.
„Žinoma, kad yra prasiplėtęs tam tikrų vertinimų spektras. Dėl to yra svarbu matyti metodiškai tvarkingą tam tikrų vertinimų apibendrinimą tai, ką mato mūsų valstybės institucijos.