istorija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „istorija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „istorija“.
Dukra tėčio paprašė nupirkti įklotų: jo atsakymas paliko be žodžių
Dukros paprašytas nupirkti higieninių įklotų tėtis internautų buvo pramintas „legenda“ už savo puikų atsakymą. Jo poelgis sukėlė šypseną ne vienam, o daugelį privertė ir nusijuokti.
Paralyžiuotas jaunas vyras įrodė ligoninės kaltę: „Esu negrįžtamai sužeistas ir pripažintas nedarbingu“
33-erių vilnietis Adomas Bukauskas pasidalino sukrečiančia istorija, kai patyręs nugaros smegenų insultą liko paralyžiuotas visam gyvenimui. Dėl nesuteiktos tinkamos pagalbos vyras kaltina Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę (RVUL). Nors teismas pripažino ligoninės aplaidumą, vyras apgailestavo, kad atmestas jo reikalavimas priteisti dėl prarasto darbingumo netektas pajamas. Pati ligoninė sutiko, kad klaidų buvo padaryta bei tikino, kad šis atvejis neeilinis.
Lietuvio kolekcija, kuri priverčia sustoti: „Vyro urve“ – 430 krepšinio žvaigždžių marškinėlių
Krepšinis – tai ne tik sportas, bet ir viena ryškiausių Lietuvos kultūros dalių, jungiančių praeities, dabarties ir ateities kartas.
Ką darytumėte, jei galėtumėte rankose laikyti krepšinio istoriją? Sporto kolekcionierius ir treneris Gytis Kavaliauskas – žmogus, kuris šią galimybę pavertė realybe.
Jau antrąjį dešimtmetį jis kruopščiai renka unikalią krepšinio atributiką, o jo kolekcija laikoma viena įspūdingiausių visoje Lietuvoje.
Vėžiu sergančios 5-metės Smiltės istorijoje – neįtikėtina žinia
Vakar visą Lietuvą apskriejo penkerių metų Smiltės istorija apie kovą su itin reta onkologine liga – augliu ant optinės akių nervo kryžmės, dėl kurio Lietuvoje gydymas neįmanomas. Po daugybės operacijų, skirtų smegenų skysčio nutekėjimui gerinti, šeima rado vienintelę viltį – gydymą Vokietijos Universitetinėje Charite klinikoje Berlyne. Reikėjo surinkti 93 500 eurų už dvi operacijas, tyrimus ir intensyvios pagalbos slaugą, tačiau įvyko stebuklas – visą sumą pavyko surinkti vos per parą laiko.
Nekaltas kosulys vilniečių sūnui išdavė skaudžią žinią: skubiai įspėja visus
Medikai – herojai, kasdien gelbėjantys gyvybes, net ir pačių mažiausiųjų, tačiau vykdant šią kilnią misiją būtina turėti kokybiškus ir modernius aparatus. Santaros klinikoms šiuo metu itin svarbus pirkinys – ultragarsinės diagnostikos aparatas (portatyvinis kardioechoskopas), kurio svarba vaikų širdies ligų diagnostikai, siekiant laiku aptikti širdies problemas, yra neišmatuojama.
Populiarią procedūrą išbandžiusi vizažistė patyrė tikrą košmarą – teko gelbėti mylimąjį: įspėja kitus
Šeštadienio vakarą vizažistė Alina Lebideva pasidalijo, kad su mylimuoju išbandė sparčiai išpopuliarėjusias vitaminų lašelines. Tiesa, patirtis jai pasibaigė siaubingai – jai su ašaromis akyse teko gaivinti širdies draugą.
Moteris atvirai pasidalijo savo patirtimi socialiniuose tinkluose ir paskatino kitus prieš darant kažką apie tai pasidomėti. Įrašais ji sutiko pasidalinti su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
Šios Lietuvos slaugytojos žavi daugelį: mama dirba kartu su dukra
Mama ir dukra dažnai tampa geriausiomis draugėmis. Socialiniame tinkle „Facebook“ Respublikinė Šiaulių ligoninė pasidalijo įkvepiančia istorija apie slaugytojas Vitaliją Daujotienę ir Violetą Daujotaitę, dirbančias Nefrologijos-toksikologijos skyriuje.
Šios dvi puikios draugės ne tik dalijasi artimais ryšiais, bet ir bendromis profesinėmis patirtimis, mokymais bei konferencijomis, stiprinančiomis jų bendradarbiavimą ir draugystę.
Nesurežisuotos afroamerikiečių istorijos persikrausčius į Afriką – naujoje „discovery+“ laidoje
Įvairialypė kultūra, gilias šaknis turinčios tradicijos bei aikčioti priverčiantys kraštovaizdžiai – visa tai patirti galima Afrikoje. Šis žemynas vilioja ne tik turistus, bet ir žmones, ieškančius naujų galimybių.
Nauja nesurežisuota šešių epizodų „discovery+“ laida „Atvykę iš Amerikos!“ (angl. Coming From America) pasakoja apie afroamerikiečių šeimų kasdienybę joms naujame žemyne.
Pamatę, ką Evaldas rado Lietuvos žemėje, nustebo net specialistai: to išvysti nesitikėjo
Ar esate kada susimąstę, jog vieta, kurioje gyvenate, gali slėpti daug paslapčių? O tam, kad jas rastumėte, tereikia giliau pakapstyti... žemę. Evaldas Timukas (30) savo laisvu laiku, toli neišeidamas iš namų – vos 200–500 metrų, kurmiarausiuose bei arimuose ieško įvairių lobių, o su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalijo, ką per 12 metų jam pavyko rasti.
E. Timukas yra bibliotekininkas, muziejininkas ir gidas, gyvenantis Nemunėlio Radviliškyje.
Naujasis Lietuvos istorijos instituto vadovas – Aurimas Švedas
Naujasis Lietuvos istorijos instituto vadovas – buvęs instituto direktoriaus pavaduotojas Aurimas Švedas, antradienį pranešė institutas.
A. Švedas instituto direktoriumi bus paskirtas užbaigus visas paskyrimo procedūras.
REKLAMA
REKLAMA
Justiną Bieberį vanojęs Vladas tapo tikra sensacija: pas žvaigždes skrenda net į Monaką
Kuršėnuose gyvenantis 53-ejų metų Vladas Jokubauskas – profesionalus pirtininkas. Vyras ne tik yra nuskynęs ne vieną Europos ar pasaulinių čempionatų taurę, bet taip pat atlieka pirties procedūras pasaulyje gerai žinomoms įžymybėms. Vladas papasakojo, koks buvo jo kelias į pirčių pasaulį, kaip jį susirado garsenybės ir kiek jos pasiryžusios pakloti už vieną pirties seansą.
Karo istorikas Rakutis apie didžiausią Europos bėdą gimstamumą: 30-metės panos vaikšto ir nenori vaikų, va čia yra nelaimė
Kalbant apie galingiausias pasaulio šalis, Vakarų akys dažniausiai pakrypsta JAV, o ne Europos didžiųjų valstybių pusėn. Tačiau anot karo istoriko Valdo Rakučio, Senasis žemynas jau eina teisinga linkme ir pamažu randa vis didesnį vaidmenį geopolitikoje. Iki šiol Europą esą silpnino papročių atsisakymas ir nykstančios šeimos, dėl ko kaltas ir stipriai sumažėjęs gimstamumas.
Apie tai V. Rakutis kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Kasdienybę mieste Mindaugas iškeitė į gyvenimą dvare: to pavydėtų ne vienas
64-erių metų verslininkas Mindaugas Šventoraitis didžiąją metų dalį leidžia savo įsigytame Babtyno-Žemaitkiemio dvare. Vyras pasakoja, kad jame jaučiasi ypatinga aura, kuri jį paskatino įsigyti pastatų kompleksą. Naujienų portalui tv3.lt vyras pasakoja, ką reiškia gyventi dvare.
Ypatingas XVI a. Šiukštų šeimos statinys stovi Kauno rajone, netoli Babtų. Jame spėjo pagyventi tokie garsūs žmonės, kaip kunigaikščiai Giedraičiai, grafai Tiškevičiai, generolas Vladas Nagevičius su žmona Veronika.
Tyuso Edney istorija: kaip mažylis Kaune tapo krepšinio milžinu?
Kauno „Žalgirio” 1999 m. balandžio 22 d. iškovota Eurolygos taurė iki šių dienų išlieka didžiausiu Lietuvos klubinio krepšinio laimėjimu. Šiemet „Žalgirio” klubas švenčia 25-erių metų sukaktį, kai pirmą ir kol kas vienintelį kartą buvo užlipta ant anksčiausio laiptelio Europos krepšinyje.
Tai nebūtų įmanoma be Tyuso Edney, kurio karjerą ir siūlo prisiminti naujienų portalas tv3.lt.
T.Edney gimė 1973 m. Kalifornijoje.
Vilkaviškio rajone gaivinama Gudkaimio istorija – žmonės patys sunešė vertybes
Viena Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenė nusprendė išsaugoti savo krašto istoriją ir įkūrė muziejų. Vietinių entuziazmas pranoko visus lūkesčius, sako bendruomenės pirmininkas. Vos tik jis paskelbė apie renkamus eksponatus – pasipylė žmonės ir bemat pripildė muziejų sendaikčiais.
Tiesa, senus laikus menančių daiktų visgi mažėja: žmonės juos jau išdovanojo muziejams, o dalis galbūt liko po senų sodybų griuvėsiais.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Tokių klubų yra tik du: kuriose Eurolygos komandose nėra žaidęs nė vienas lietuvis?
Naujienų portalas tv3.lt kviečia pasinerti į turtingą Eurolygos sezonų istoriją ir pažiūrėti, kokį pėdsaką stipriausiame Europos krepšinio turnyre jau spėjo palikti lietuviai.
FIBA Eurolygos istorija datuojama nuo 1958 iki 2000-ųjų metų. Būtent šios eros pabaigoje –1998–1999 m. Kauno „Žalgiris“ tapo Eurolygos čempionu, o kiek anksčiau – 1994–1995 m. su Madrido „Real“ klubu Eurolygoje triumfavo Arvydas Sabonis ir Rimas Kurtinaitis.
Nepažintas Biblijos pasaulis: ką rodo archeologiniai radiniai
Šalyje tekėjo medaus ir pieno upės, o izraelitai – Dievo išrinktoji tauta – užkariavo ją ginklu. Taip rašoma Biblijoje. Tačiau archeologiniai radiniai liudija, kad iš tiesų viskas buvę kitaip.
Biblijoje pasakojama, kad Mozė išvedė izraelitus iš Egipto, kuriame faraonas laikė juos nelaisvėje.
Neįtikėtina: našlaitis lokiukas tapo didvyriu mūšyje
1942 m. lenkų karių būrys priglaudė našlaitį lokiuką. Tačiau žavus kailinis žvėriukas yra daugiau nei tik augintinis – Wojtekas sužiba kovoje dėl Italijos.
Akimirkai nušvinta dangus ir tamsoje pasimato Italijos kalnų peizažas. Artėja 1944 m. gegužės 11 d. vidurnaktis, o Sąjungininkų kariai ką tik paleido pirmuosius šūvius į vokiečių okupantus, įsitvirtinusius vienuolyne ant kalno. Prasideda mūšis dėl Montekasino, o kartu ir kelio į Romą.
23-ejų vilniečio darbai sprogdina internetą: sužavėjo net prezidentą
23-ejų metų vilniečio Roberto Mitunevičiaus paveikslai jau puošia nuomonės formuotojos Ritos Doveiko ir komikų Beno Lastausko bei Marko Žukausko sienas. Paklausite, kuo šie paveikslai tokie ypatingi? O gi tuo, kad šviečia tamsoje.
Jaunasis menininkas papasakojo, kaip kilo mintis tapyti naktį tamsoje šviečiančius paveikslus ir atskleidė jų paslaptį.
Vienintelis toks Lietuvoje
Robertas atskleidė, kad tapymą pamilo dar vaikystėje.
Džinsų archeologas pardavė skylėtas „Levi's“ kelnes daugiau nei už 81 tūkst. eurų
Kelnės, pasiūtos XIX a. 9-ame dešimtmetyje, prieš 5 metus buvo rastos nenaudojamoje kasykloje ir, kaip teigiama, jas vis dar galima vilkėti. Tačiau jos slepia ir niūrius praeities pėdsakus.
Ką veikia džinsinio audinio archeologas? Jis iš tikrųjų šliaužioja po nenaudojamas kasyklų šachtas, ieškodamas istorinių džinsų. Prieš 5 metus amerikiečių džinsinio audinio archeologas Michaelas Harrisas padarė stulbinantį atradimą.
Su Niujorku, tačiau be Los Andželo: 10 NBA klubų, kuriuose dar niekada nežaidė joks lietuvis
2023–2024 m. sezonas yra 35-asis iš eilės, kai NBA lygoje žaidžia bent vienas lietuvis. Bent vieną minutę NBA reguliaraus sezono rungtynėse iki šios dienos iš viso yra sužaidę 15 lietuvių. Iš dabartinių 30 NBA klubų, Lietuvos krepšininko koja buvo įkelta į jau 20 skirtingų organizacijų.
Net 8 iš 15 NBA lietuvių gimė Kaune, po du – Vilniuje, Marijampolėje, po vieną tokį išskirtinį atletą gimė Klaipėdoje, Utenoje ir Portlande.
56-erių vyras loterijoje laimėjo 5 milijonus: jo sprendimas nustebino kitus
56 metų Troy'us Deneau vasario 1 dieną nusipirko loterijos bilietą vietinėje parduotuvėje ir buvo priblokštas laimėjimo dydžio suma. 5 milijonus dolerių loterijoje laimėjęs vyras turi kuklių planų likti dirbti savo ilgametėje darbovietėje.
Žmogus, laimėjęs didžiulį loterijos aukso puodą, po 30 metų toliau dirbs toje pačioje įmonėje.
Ši moteris buvo vadinama narkotikų krikštamote: tokios gyvenimo pabaigos nelinkėtų niekam
Naujasis „Netflix“ serialas „Griselda“ pasakoja apie Kolumbijos narkotikų baronę Griseldą Blanco, kuri Amerikoje sukūrė didelę narkotikų imperiją.
„Netflix“ ką tik pasirodė naujas serialas, kuriame rodomas narkotikų baronės Griseldos Blanco gyvenimas iki jos nužudymo.
Griselda, kurią įkūnijo Sofia Vergara, Amerikoje įkūrė didelę narkotikų imperiją ir pelnė „kokaino krikštamotės“ pravardę.
Išgirdusi, ką kalba geriausia draugė, nepakvietė jos į vestuves: to iš jos nesitikėjo
Moteris atskleidė, kad į savo vestuves ji nepakvietė savo geriausios draugės, nes ši nuolat kartojo, kad jaunikis pirmiausia norėjo jos.
Įraše „Reddit" 26 metų moteris rašė, kad jos ir 27 metų geriausios draugės santykiai pašlijo po to, kai ji prieš vestuves ne kartą privertė ją ir jos sužadėtinį jaustis nepatogiai.
Ji paaiškino, kad jos bičiulė anksčiau susitikinėjo su būsimuoju vyru ir nuolat pasakodavo jų draugams ir šeimos nariams, kad leidžia nuotakai jį turėti.
11-metę pagrobė autobusų stotelėje ir laikė 18 metų: išsivadavusi moteris papasakojo, ką patyrė
Kai Jaycee Dugard buvo 11 metų, pakeliui jai einant į mokyklą, netoli savo namų South Lake Tahoe, ją pagrobė Filipas ir Nancy Garrido ir laikė nelaisvėje 18 metų, kol galiausiai mergina buvo stebuklingai išgelbėta, nors beveik du dešimtmečius atrodė, kad ji niekada nebus surasta. Nepaisant kelių liudininkų, tarp kurių buvo ir pačios Dugard patėvis, valdžios institucijos neturėjo jokių įkalčių, kas ją pagrobė.
Lietuvos krepšinio rinktinė ir atranka į olimpines žaidynes: ko galima pasimokyti iš istorijos?
Artėjant 2024-ųjų Paryžiaus olimpinėms žaidynėms Lietuvos sporto padangėje vis labiau kirba klausimas, ar jose išvysime Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę. Tą pavyks sužinoti tik prieš pat olimpiados startą, liepos mėnesį, kuomet lietuviai dalyvaus specialiai tam skirtoje atrankoje. Olimpiniai atrankos turnyrai Lietuvos rinktinei – ne naujiena.
Istorinė dvikova: ledus pralaužė Kauno ringe
Lietuvos boksas neseniai atšventė garbingą 100-mečio jubiliejų. Šiemet sukako lygiai 30 metų nuo pirmosios profesionalaus bokso dvikovos Lietuvoje. Didžiulį ažiotažą sukėlusi sunkiasvorių Vido Mickevičiaus ir Jonas Silevičiaus akistata nutiesė tiltus į pergales dabartinei šalies bokso profesionalų kartai.
Kalėdinių patiekalų istorija Lietuvoje: nuo avienos iki pulardų ir kaplūnų
Šiandien kalėdinis stalas daugeliui sunkiai įsivaizduojamas be kepto paukščio. Višta, antis, kalakutas arba žąsis tapo kalėdinių šeimos pietų tradicija. Panašiai buvo ir senovėje. Kalėdos Lietuvoje nuo pat krikšto reiškė Kristaus gimimą ir pasninko pabaigą. Tad stalai būdavo nukraunami daugiausia mėsiškais valgiais. Kiek ir kokių jų būdavo, priklausė nuo namų turtingumo.
Naminių paukščių mėsos pasirinkimas anais laikais buvo kitoks, nei dabar.
Žagarės miestelį pastatė iš imbierinių sausainių: pavyko iškepti net 114 pastatų
Persikelkime į Žagarės miestelį prieš 100 metų – tokį jį, pagamintą iš imbierinių sausainių, atkūrė miestelio gyventojai ir Žagarę mylintys žmonės. Jame galima pamatyti ir visas penkias tuo metu stovėjusias bažnyčias, krautuves su iškabomis ar moderniausią tų metų Lietuvoje kino teatrą.
Ši idėja jau trečius metus vienija žagariečius. Kepdami miestelio pastatus jie prisigalvoja ir inovatyvių sprendimų, kad šie būtų kuo labiau panašūs į originalus.
Sulaukę mamos skambučio Lietuvos savanoriai vos sulaikė ašaras: pasakė, ko prašė
Lietuvos Raudonasis Kryžius savo „Facebook“ paskyroje pasidalino, kad trumpuoju humanitarinės pagalbos numeriu 111 kreipėsi mama su 2 metukų dukryte Eva, sergančia Dauno sindromu.
„Mama prasitarė, kad šiuo metu sunkiai verčiasi ir labai stokoja būtiniausių daiktų, maisto produktų. Mergaitei labai reikia drabužėlių, mišinukų, sauskelnių bei vaisių ir daržovių tyrelių, kurias Eva labai mėgsta.
Alfredas Bumblauskas apie lietuvių ir baltarusių santykius: jie sako, kad mes juos laikome galvijais ir niekiname
Tarp Lietuvos baltarusių vis labiau plinta litvinizmas – teorijos, kad Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (LDK) yra dabartinių baltarusių protėvių sukurta valstybė – ir teritorinės pretenzijos Lietuvai. Bene žymiausias lietuvių istorikas Alfredas Bumblauskas sako, kad savintis kunigaikštystės negalime, tačiau litvinistai taip pat ignoruoja svarbius faktus.
Apie tai A. Bumblauskas kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.
Alfredas Bumblauskas apie baltarusių teritorines pretenzijas Lietuvai: neduokite generolams žemėlapių
Lietuvai sunerimus dėl didžiulės emigracijos iš Rytų, mūsų saugumiečiai susirūpino dėl baltarusių emigrantų mūsų šalyje ir aktyvios Lukašenkos KGB veiklos Lietuvoje. Be to, jau ne kartą esame girdėję apie tarp baltarusių plintantį litvinizmą ir teritorines pretenzijas Lietuvai. Tad kiek baltarusiai turi teisių į mūsų istoriją ir ar jų teritorinės pretenzijos į Vilnių pagrįstos, kalbame su žymiausiu Lietuvos istorijos profesoriumi Alfredu Bumblausku.
Išbandę seksą trise sulaukė šokiruojančios žinios: to nelinkėtų niekam
Sužadėtinių pora prieš vestuves nusprendė pasimylėti trise, tačiau dabar išbando savo santykių ribas, nes trečiasis asmuo po nakties, praleistos kartu, „numetė jiems didžiulę bombą“.
Skandalinga istorija pasidalijo anoniminė moteris, kuri paaiškino, kad po sužadėtuvių ji ir jos partneris norėjo įgyvendinti savo slaptą fantaziją, todėl susitarė su moters drauge pasimylėti trise.
Kelionė su traktoriumi aplink Lietuvą – 32-iejų Justinas buvo išsigandęs net dėl savo gyvybės
Vienas lietuvis vardu Justinas sugalvojo aplink gimtinę apkeliauti senutėliu, prieš 30 metų pagamintu traktoriumi, liaudyje dar vadinamu „pupsiku“. Traktoriui vyras net sugalvojo vardą – Pliumpis.
Viską filmuodamas savo „YouTube“ sekėjams vyras palei Lietuvos sieną keliavo 9-as dienas, nuvažiavo daugiau kaip pusantro tūkst. kilometrų.
Demonstravo kaip nugali atstumus traktoriui nuolatos kratantis, kaip darganotu oru nakvoja palapinėje ir lauko sąlygomis gaminasi maistą.
Neįtikėtina Pato Riley gyvenimo istorija: iš „nurašyto“ krepšininko tapo „Krikštatėviu“ ir NBA legenda
Šiandien Patas Riley yra viena charizmatiškiausių ir sėkmingiausių asmenybių NBA istorijoje. Tai pirmasis ir kol kas vienintelis žmogus profesionalaus JAV sporto istorijoje, kuriam pavyko tapti čempionu kaip žaidėjui, trenerio asistentui, vyriausiajam treneriui ir klubo prezidentui. Beje, tai P. Riley padarė net šešiuose skirtinguose dešimtmečiuose ir vis dar turi galimybę pagerinti sau pačiam priklausantį rekordą.
Atėjus Vėlinėms – jautri Vaidos istorija: „Mama tiesiog negalėjo išeiti į niekur“
Vėlinės – ypatingas laikas, kai degame žvakutes už tuos, kurių su mumis nebėra ir klaidžiodami tarp sielvarto šešėlių, bandome neprarasti vilties gyventi toliau. Bet kuri mirtis artimiesiems atrodo beprasmė, tačiau liūdnose donorų šeimų istorijose yra ir šviesos spindulėlių.
Lauros Juškaitės istorija: kodėl krepšininkė lyginama su Butkevičiumi ir Mačiuliu? (I dalis)
Už lango vis labiau savo pozicijas įtvirtina ruduo, o krepšinio arenose įsibėgėja klubiniai sezonai. Na, o „BasketPromo“ kolektyvas nestabdo ir pristato vieną naujieną po kitos. Atėjo metas dar vienai naujai rubrikai – „GERIAUSIEJI“, kurioje aš ieškosiu išskirtinių asmenybių moterų krepšinio pasaulyje, kurios iš kitų išsiskiria neeiliniu talentu, charakteriu ar daromais darbais.
Seimo priimtoje programoje – kenotafas Žemaičiui, partizanų pažinimo centrai
Kenotafas partizanų vadui Jonui Žemaičiui-Vytautui Antakalnio kapinėse Vilniuje, partizanų pažinimo centrai sostinėje ir Utenos rajone, laisvės kovų vietų įamžinimas – šios ir kitos priemonės numatytos Seimo priimtoje XX amžiaus Lietuvos laisvės kovų tyrimų, jų sklaidos ir įamžinimo programoje.
Šią savaitę už ją balsavo 110 Seimo narių, susilaikė keturi.
Vladas grybus iš miško vis dar neša kibirais: laimikio pavydėtų ne vienas
Nors jau artėja žiema – pasirodė pirmosios šalnos ir net gi pirmasis sniegas, tačiau užkietėję grybautojai vis dar keliauja į miškus, o iš ten tuščiomis negrįžta.
Grybautojas Vladas Geryba Plungės rajone išėjęs pasivaikščioti po mišką, namo grįžo su pilnu kibiru grybų. „Bagažinių gal jau ir nepririnksi, bet tokią dieną malonu aplankyti mišką“, – šypsosi vyras.
Randa įvairiausių grybų
Vladas grybavo miškuose, važiuojant nuo Plungės link Medingėnų.
Kraupus pasakojimas iš Izraelio: „Tai protu nesuvokiama“
Savaitgalį Izraelį sukrėtė teroristinės grupuotės „Hamas“ išpuoliai. Ten esantys žmonės šiuo metu išgyvena tikrą pragarą. Šiuo metu Tel Avive gyvenantis izraelietis Shaunas Bolnickas išskirtinai naujienų portalui tv3.lt papasakojo apie tai, kokį siaubą tenka patirti ten esantiems žmonėms.
Vyras pasakoja, kad šį rytą žuvusiųjų Izraelyje skaičius išaugo iki 1300 ir tikėtina, kad jis didės toliau.
„Gelbėjimo tarnybos toliau renka žuvusiųjų kūnus Gazos pasienio miestuose.
DIENOS PJŪVIS. Istorinis žvilgsnis į karą Izraelyje: kokį pūlinį atvėrė kilęs konfliktas?
Izraelis po brutalaus „Hamas“ puolimo skelbia susigrąžinęs teroristų užimtų gyvenviečių kontrolę, bet susišaudymai Izraelio teritorijoje vis dar tęsiasi. Ir nesiliauja raketų lietus – tiek vienoje, tiek kitoje pusėje. Žydai prie Gazos pasienio telkia gausias karines pajėgas ir skelbia visišką Gazos Ruožo apsiaustį. O pasaulį tik dabar pasiekia, turbūt, kruviniausio hamas puolimo vaizdai iš festivalio, kuriame jie nužudė mažiausiai 260 žmonių ir daugybę moterų paėmė įkaitėmis.
Neeiliniai lobiai: Lietuvoje galite pamatyti didžiausią kardų bei durklų kolekciją Baltijos šalyse
Lietuvos jūrų muziejus pristato didžiausią karo jūrininkų kardų bei durklų kolekciją Baltijos šalyse. Tai ne šiaip surinkti šaltieji ginklai – kiekvienas turi savo istoriją, žinomi daugumos savininkai bei jų likimai. Tolimiausias svečias yra iš Japonijos.
Lietuvos jūsų muziejuje realių bei žinomų jūrininkų XVIII amžiaus pabaigoje – XX-ojo pradžioje naudotų kardų bei durklų ne vienas.
5 priežastys, kodėl žlugo Egipto karalystė
Egiptas iškilo kaip valstybė, kai karalius Narmeras apie 2950 m. pr. Kr. suvienijo karalystę. Dėl Nilo upės ir jos užliejamų derlingų laukų karalystė per keletą šimtmečių virto ekonomiškai ir kultūriškai stipria karinga valstybe.
Egiptas ypač suklestėjo ir tapo pasauline imperija Naujosios karalystės laikais, 1550–1070 m. pr. Kr. Šalis tuomet apėmė didelę teritoriją, į ją įėjo ir turtingoji Nubija pietuose, ir dalis Artimųjų Rytų.
Terezino koncentracijos stovyklą išgyvenęs Michaelas Gruenbaumas: nieko blogiau būti negali
„Viliuosi, kad ši knyga taps savotišku tiltu, apie kurį mano motina 1945 metais rašė savo laiške. Tikiu, kad ją perskaitę geriau suprasite pasaulį, kuriame mes gyvenome – ir vos nemirėme – 1939–1945 metais. Manau, kad iš tikrųjų supratę tą pasaulį niekada jo nepamiršite“, – tokią žinią savo skaitytojams paliko šiais metais miręs knygos autorius Michaelas Gruenbaumas.
Gamyklos darbuotojai JAV rinktinėje ir įspūdingi rekordai – spalvinga ir negirdėta krepšinio čempionatų istorija
Pasaulio krepšinio čempionatas be krepšininkų iš NBA lygos arba JAV rinktinei atstovaujantys gamyklos darbininkai. Atrodo neįtikėtinai? Tačiau tai yra pasaulio čempionatų praeitį atspindintys faktai. FIBA pasaulio taurės turnyras turi turtingą istoriją, tad portalas tv3.lt kviečia susipažinti su keletu įdomesnių ir kai kam negirdėtų faktų.
Pirmasis pasaulio krepšinio čempionatas organizuotas dar 1950 metais. Per 73 metus iki dabar ne tik pasiekta daug rekordų, bet ir daug kas pasikeitė.
Prieš Graikijos ir JAV susidūrimą – gėdingos amerikiečių istorijos šmėklos
Prasideda ketvirtoji pasaulio krepšinio čempionato diena. Pirmadienio įdomiausiomis rungtynėmis derėtų vadinti Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Graikijos akistatą. Šios rungtynės Lietuvos laiku prasidės 15:40 val., o jas tiesiogiai galėsite stebėti naujienų portale tv3.lt ir TV3 televizijoje.
Vienas iš JAV rinktinės lyderių Tyrese‘as Haliburtonas davė interviu graikų valdomam „Eurhoops.net“ portalui.
Kernavėje – įspūdingi radiniai: lobis rastas netikėtoje vietoje
Studentų archeologinius kasinėjimus Kernavėje vainikavo neįtikėtina sėkmė. Jie aptiko unikalų lobį – senovinę baltų genčių valiutą – 4 sidabrinius lietuviškus ilguosius. Tokie radiniai itin reti. Viduramžiais tai buvusi itin didelė suma pinigų. Už dvi tokias sidabrines lazdeles galėjai pirkti karo žirgą, šiandienos kainomis – tai prabangus sportinis automobilis.
Archeologė rikiuoja Kernavėje aptiktus unikalius radinius – tai pirmieji lietuviški pinigai.
Filipinai rodo pavyzdį: tokios krepšinio reikšmės šalyje gali pavydėti net ir pati Lietuva
Šiemet į pasaulio čempionatą Filipinuose nuvykę šalies krepšininkai bei sirgaliai galės pasijusti tarsi namuose. Filipinai yra šalis, kuri lygiai tiek pat, o galbūt net ir daugiau nei Lietuva yra pakvaišusi dėl krepšinio. Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su fIlipiniečių krepšinio istorija bei išskirtine jų meile krepšiniui.
Kaip minėsime Baltijos kelio dieną. J. Ohmanas: agresoriaus tikslų besikeičiantis pasaulis neįtakoja
Kitą trečiadienį, rugpjūčio 23 d., Lietuvoje bus minimos Molotovo-Ribentropo pakto bei Baltijos kelio metinės. Istoriniai įvykiai išlieka aktualūs ir šiandien.
„1939-ųjų rugpjūčio 23-ąją Sovietų Sąjunga ir Vokietija pasirašė susitarimą ir jo slaptuosius protokolus, kuriais neteisėtai pasidalijo Europą – į SSRS įtakos sferą pateko Suomija, Estija, Latvija, Rytų Lenkija ir dalis Rumunijos, o į Vokietijos – Lietuva ir Vakarų Lenkija.
Ant arklių ir į sostinę: Prigožino žygis – tik kitų žygių aidas
Po to, kai birželio 23 dieną „Wagner“ įkūrėjas Jevgenijus Prigožinas pradėjo ginkluotą kampaniją prieš Maskvą, istorikai suskubo ieškoti panašių precedentų praeityje. „The Insider“ atrinko keletą ryškiausių ginkluotų išpuolių prieš sostines.
Cezario pilietinis karas: 49 m. pr. Kr Romos generolas Gajus Julijus Cezaris kirto Rubikono upę, kuria ėjo šiaurinė Italijos siena.