Lietuvių viltimis Paryžiuje apipintas breikas – nuo Niujorko gatvių iki dėmesio visame pasaulyje

Niekada nežinai, kas gali nutikti ateityje ir puikiausias to įrodymas – breiko šokis. 1970 metais šiam šokiui gimus viename iš Niujorko rajonų – Bronkse, niekas net negalvojo, kad jis išpopuliarės visame pasaulyje. Na, o praėjus daugiau nei 50-čiai metų, pasiektos tokios aukštumos, kad tapta didžiausio pasaulyje sporto renginio – Olimpinių žaidynių dalimi. Lietuvoje šis šokis pirmą kartą pasirodė dar Sovietų sąjungos laikais, o iš naujo išpopuliarėjo tik prieš 2000-uosius metus.

Ne tik džiaugsmas, bet ir liūdesys: svarstoma, kad olimpinės žaidynės Prancūzijai paliks milžiniškų skolų

Geriausi pasaulio sportininkai jau kurį laiką kovoja dėl medalių Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, kur skirtingose sporto šakose netrūksta aistrų. Netrūksta to paties ir olimpinių žaidynių užkulisiuose, mat vis garsiau svarstoma, ar olimpinės žaidynės neviršys biudžeto ir ar Prancūzijos mokesčių mokėtojams neatsiras didžiulių skolų.

Paryžiuje stebėti olimpinių žaidynių renkasi pasaulio elitas – tarp jų ir Gitanas Nausėda

Į Paryžiaus olimpines žaidynes susirinko ne tik geriausi pasaulio sportininkai ir juos palaikantys tautiečiai, bet ir daugelio šalių karaliai ir prezidentai bei šou pasaulio elitas. Paryžiuje į prašmatnią vakarienę Luvre pakliuvo ir mūsų prezidentas Gitanas Nausėda su žmona. Kelias ateinančias savaites Paryžius bus viso pasaulio dėmesio centre. Ir ten patekti nori daugelis. Raudonuoju kilimu žengė Emmanuelis Macronas ir pirmoji ponia Brigitte.

Pasižvalgykite: gražiausiose Paryžiaus vietose olimpiečių jau laukia įspūdingos aikštelės ir arenos

2024 m. Paryžiaus olimpinės žaidynės startuos jau mažiau nei už 10 dienų, o Prancūzijos sostinė intensyviai dėlioja paskutinius štrichus prieš įspūdingą renginį.  Liepos 26 d. vyks žaidynių atidarymo ceremonija, kuri iškart pritrauks žvilgsnius, nes vyks Paryžiaus centre palei Senos upę.  Tačiau Sena – ne vienintelis vaizdingas žaidynių akcentas: sporto renginiai vyks ir keliose kitose žymiose Paryžiaus vietose.

Atostogos prie ežero – pigios ir patogios: štai, ką renkasi lietuviai

Poilsis prie ežero, keptas šašlykiukas, meškerytė – na, pripažinkime, visa tai yra mūsų kraujyje. Taip atostogavo mūsų proseneliai, seneliai ir tėvai. Taip ilsėtis giliai širdyje norime ir mes. Nes genialumas – paprastume. TV3 laidoje „TOP 3“ pamatysite, kokios galimybės ilsėtis prie ežero Molėtų rajone. Kviečiame pasižvalgyti po Molėtų rajono kempingą. Čia galėsite įsikurti už 4 eurus palapinėje, už 15  eurų kemperyje.
REKLAMA
Azartiniai žaidimai (nuotr. Shutterstock.com) Azartiniai žaidimai (nuotr. Shutterstock.com)

Gediminas Navaitis apie azartinius lošimus: mitai ir realybė

Azartiniai lošimai tikrai populiarus laisvalaikio praleidimo būdas, nemažai mokesčių į valstybės biudžetą sumokantis verslas, kuris nors visiems žinomas, bet daug kam nepažįstamas.

Ne viskas žėri aukso medaliais: pasakoja, kokius vargus teko patirti olimpinėse žaidynėse

Pekino olimpinėse žiemos žaidynėse ne viskas žėri aukso medaliais. Darbuotojai atvirauja, kad dėl itin griežtų COVID-19 reikalavimų jiems teko mėnesiams atsiskirti nuo savo šeimos narių, o kai kuriais atvejais netgi buvo prarandama laiko nuovoka. Mintyse olimpinių žiemos žaidynių darbuotoja Cathy Chen tarsi įsivaizduoja filmų sceną, kai ji, grįžusi iš Pekino, krinta į savo vyro glėbį, o vėliau stipriai apkabina ir savo dvi mažas dukras, rašoma portale apnews.com.

Įspūdingas charakteris: vos paeinanti ir gydytojų neklausiusi italė Pekine iškovojo sidabro medalį

Turbūt įspūdingiausias Pekino olimpinių žaidynių medalis – italės Sofios Goggios laimėtas kalnų slidinėjimo sidabras. Sportininkė dar visai neseniai negalėjo nė paeiti, rašoma insider.com. Sausio 23 dieną slidinėjimo pasaulio čempionate Italijoje S. Goggia krito, jai įtrūko priekinis kryžminis raištis, skilo šeivikaulis. Nepaisant žiauraus smūgio, sportininkei pavyko atsistoti ir iki galo trasą nučiuožti savarankiškai. Nuo tos dienos S. Goggia varžybose nebedalyvavo, bet intensyviai gydėsi.

JAV į Kiniją iškeitusi olimpietė susikrovė milijonus: „Ji taps tokia pat svarbi, kaip Yao Mingas”

Eileen Gu JAV olimpinėje komandoje supykdė ne vieną, kai prieš Pekino olimpines žaidynes stojo į Kinijos pusę ir nusprendė atstovauti jai. Dabar paaiškėjo, kad toks atletės žingsnis jai atnešė pasakiškus turtus. Praėjusią savaitę didžiojo šuolio rungtyje ji laimėjo auksą, o antradienį nuolydžio rungtyje – sidabrą. Aštuoniolikmetė, kurios mama gimusi Kinijoje, o tėtis – amerikietis, Kinijos olimpinę komandą atstovauti nusprendė 2019 metais.

Pekino dienoraštis: žurnalisto diena žaidynėse ir linkėjimai Lietuvai

Iki Pekino žiemos olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos liko vos dvi dienos. Lietuviai varžybas jau baigė, per artimiausias dienas bus išdalinti ir  paskutiniai medalių komplektai. Penktadienį keliavau į dar neregėtą trasą – ten, kur vyksta akrobatinio slidinėjimo ir kito ekstremalaus sporto varžybos. Būtent akrobatinio slidinėjimo pusvamzdžio rungtyje antrojo medalio siekė Estijos supertalentė Kelly Sildaru.

Vasario 16-osios proga – patriotiški sportininkų sveikinimai iš olimpinių žaidynių

Vasario 16-oji ypatingai svarbi lietuviams visame pasaulyje. Sportininkai – ne išimtis. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga geriausi mūsų šalies žiemos sporto atletai siunčia sveikinimus ir linkėjimus iš Pekino olimpinių žaidynių. „Kaskart matant plazdančią mūsų nepriklausomos valstybės vėliavą apima pasididžiavimo jausmas. Kiekvienas prisidėkime, kad mūsų valstybė būtų matoma, girdima ir gerbiama. Su švente, Lietuva!“ – sveikino biatlonininkas Vytautas Strolia.

Pekino dienoraštis: bėdų organizatoriams pridaręs sniegas ir ilga kelionė į kalnus

Pekino žiemos žaidynių organizatoriams pirmą sykį per daugiau nei savaitę teko susidurti su oro išdaigomis. Stipriai prisnigus sekmadienį teko koreguoti kai kurių varžybų tvarkaraščius. Į šį sūkurį pateko ir antrojo starto kiek ilgiau turėjęs laukti kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas. Nuo TV3 komandos atvykimo į žaidynių vietą vasario 3-ąją Pekine nesnigo.

Pekino žaidynių organizatorių planus jaukia gausus sniegas – teko koreguoti ir lietuvio varžybų tvarkaraštį

Pekino žiemos žaidynėse pagaliau galima buvo susidurti su tikra žiema. Nuo pat mūsų atvykimo vasario 2-ąją nesnigo. Dangus dažniausiai buvo giedras, nešalta, bet sekmadienį kaip reikiant prisnigo. Sniegas užklojo Pekino gatves, praktiškai be perstojo pustė ir kitose varžybų vietose. Štai mažiau nei už šimto kilometrų esančioje kalnų slidinėjimo trasoje Jančinge kuriam laikiu atidėtas antrasis nusileidimas, kur dalyvauja Andrejus Drukarovas.

Olimpinį debiutą gavusi dovanų šokių ant ledo pora svajoja ateityje į žaidynes patekti savo jėgomis

Šeštadienį 13 val. Lietuvos laiku Pekine startuos šokių ant ledo olimpinės varžybos. Tarp 23 porų, pristatysiančių savo ritminį šokį, bus ir lietuviai Deividas Kizala ir Paulina Ramanauskaitė. Jie ant ledo pasirodys penkti. Deividas atviras: „Tikslas iki šiol buvo olimpinės žaidynės. Dabar tikslas – savo keliu iki jų nueiti. Norisi pačiam išsikovoti vietą, pačiam nuvažiuoti. Taip smagiau. Viską savo jėgomis. Bet yra kaip yra.

Pekine – kaltinimai sužlugdžius sportą: „Tikiuosi, kad niekam niekada daugiau neteks to išgyventi“

Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) sulaukė milžiniškos kritikos lavinos už penkių šuolių su slidėmis atletų diskvalifikavimą iš mišrių komandų varžybų Pekino olimpinėse žaidynėse. Jie pašalinti dėl per didelių, aerodinaminį pranašumą suteikiančių kostiumų dėvėjimo, rašoma ABC. Diskvalifikacijų virtinė aptemdė žiemos olimpinių žaidynių pirmąsias mišrių komandų varžybas. Viena atletė sakė, kad federacija „sužlugdė“ moterų šuolių su slidėmis sportą.

Įgyvendinti olimpinei svajonei 45 PGR testų neužteko – amerikietį išgelbėjo kilnus latvio poelgis

Po 45 PGR testų per tris savaites, praleistų varžybų ir pamestų lagaminų, Casey Dawsonas savo olimpinę svajonę išpildė ant skolintų pačiūžų. 21-erių metų amerikiečiui čiuožėjui COVID–19 patvirtinta sausio mėnesį, o dėl nesklandumų, susijusių su testų rezultatais jis dar labiau vėlavo atvykti į Pekiną, rašo BBC. Pagaliau gavęs leidimą skristi C. Dawsonas įveikė kone 10 tūkst.

Pekino dienoraštis: didžiulis žiniasklaidos centras ir robotas-barmenas

Pekino žiemos žaidynės vis labiau įsibėgėja, o mes čia esame jau savaitę. Per šį laiką teko nukeliauti daug kilometrų, pamatyti pirmuosius lietuvių startus ir kai kurių jų debiutą olimpinėse žaidynėse. Gyvendami Pekino „burbule“ užtrunkame apie 5 valandas (pirmyn ir atgal) kelionėms į kalnus pas biatlonininkus ar slidininkus. Darbo tempas gana didelis, tad ne visada pavyksta ir ir laiku užkąsti.

Pekine – kaltinimai teisėjams šališkumu: olimpiečiai svarsto ar šie padeda tik kinams?

Atletai Pekino žiemos olimpinių žaidynių teisėjus kaltina šališkumu – jie paskyrė keletą kontraversiškų nuobaudų, kurios padėjo Kinijos atstovams. Žiemos olimpinės žaidynės prasidėjo tik prieš kelias dienas, o greitojo čiuožimo trumpuoju taku rungtyje jau prasidėjo ginčai, rašoma insider.com. Šios sporto šakos varžybų metu paskirtos kelios abejotinos nuobaudos, kurios padėjo Kinijos atstovams išsiveržti į priekį ir užkopti ant prizininkų pakylos.

Kinija tiesiog nusipirko 11 kanadiečių, 3 amerikiečius ir rusą, kad žaistų už jų ledo ritulio rinktinę

Kinija, norėdama neprisidaryti gėdos olimpinėse žaidynėse, natūralizavo net 15 ledo ritulininkų savo naujai suburtai olimpinei komandai. Maža to, siekiant geresnio susižaidimo, jie visi buvo pasamdyti į vieną naujai suburtą ledo ritulio profesionalų komandą, kuri žaidė Rusijos KHL lygoje. Patys Kinijos rinktinės žaidėjai, kurių dauguma yra kanadiečiai ir amerikiečiai, pripažįsta, kad tarpusavyje bendrauja anglų kalba.

Olimpiečių skundai Pekine – nuo apšalusių veidų iki maisto: „Verkiu kiekvieną dieną“

Slidininkai Pekine skundžiasi pavojingai sunkiomis oro sąlygomis – atletai sunkiai gali ištverti ledinio vėjo gūsių minusinėje temperatūroje Švedijos lygumų slidžių komanda svarsto galimybę Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) prašyti Pekino žiemos olimpinių žaidynių varžybas pradėti anksčiau, dienos metu, kad atletams nereikėtų kęsti šalčio, rašoma insider.com.

Rusijos olimpinės žvaigždės užtemimas: stebina, kaip širdies veiklą gerinantis preparatas išvis galėjo atsirasti paauglės organizme

Rusų atletų rinktinė, olimpinėse Kinijoje dalyvaujančių po Olimpinio komiteto vėliava, gali netekti komandinės dailiojo čiuožimo rungties aukso medalio. Pranešimai dar tikrinami, tačiau buvo nutekinti duomenys, kad „teigiamo dopingo testo“ rezultato sulaukė dailiojo čiuožimo atstovė Kamila Valijeva, vadinamą pagrindine šių olimpinių žaidynių žvaigžde.

Turime, ko pavydėti Estijai: ją atrado „Youtube“, o dabar žada auksą Pekine

Jai tik 19–a, bet ji jau pasaulio čempionė, o Pekino žiemos žaidynėse merginai žadamas auksas. Su šiokiu tokiu pavydu reikia pripažinti, kad kalbame apie Estijos sportininkę – Kelly Sildaru. K. Sildaru yra didžiausia Estijos viltis parsivežti medalį iš Pekino – ji jau dalyvavo pirmoje rungtyje, tačiau čia nesublizgėjo. Vis tik čia ji ir nesitikėjo aukštų rezultatų, priešingai nei likusiuose startuose.

Istorinį šuolį Pekine atlikusi 15–metė rusė čiuožia savo močiutės atminimui

Penkiolikmetė rusė Kamila Valijeva tapo pirmąja čiuožėja, kuriai žiemos olimpinių žaidynių metu pavyko sėkmingai atlikti keturgubą šuolį. Sportininkės gebėjime išreikšti jausmus ir parodyti nuoširdumą slypi ir skaudi netektis. Komandinėse varžybose Rusijos olimpiniam komitetui jau užsitikrinus aukso medalį ir aplenkus JAV bei Japonijos komandas, sportininkė savo solo laisvosios programos pradžioje atliko nuostabų keturgubą salchovo šuolį.

Rusų atsakas į tai, kad jų neturėjo būti Pekine: „Neskaitykite užsienio žiniasklaidos ir nebendraukite su idiotais“

Rusijos olimpinio komiteto (ROC) komanda gana sėkmingai pradėjo žiemos olimpines žaidynes Pekine. Norvegų žurnalistas pareiškė, kad rusų žaidynėse neturėtų būti sulaukė atsako. Rusai jau laimėjo 2 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos medalius bei šalių įskaitoje užima antrą vietą, o pagal bendrą laimėtų medalių skaičių apskritai yra pirmi.

Vilniečiai pajaus olimpinių žaidynių dvasią: atidaryta nauja 700 metų ilgio lygumų slidinėjimo trasa!

Vasario 5-ąją sostinėje prie Baltojo tilto pradėjo veikti nauja 700 metų ilgio lygumų slidinėjimo trasa – šeštadienį iki pat vakaro čia netrūks įvairių slidinėjimo renginių, varžybų. Dalyvauti Olimpinio festivalio „Beijing“ organizuojamos Slidinėjimo dienos veiklose kviečiami visi norintys – aktyvių pramogų netrūks ir vaikams, ir suaugusiems, įsitraukti skatinami ir mėgėjai, ir profesionalai.

Kokius suvenyrus siūlo olimpinės žaidynės? Brangiausias atsieina 250 eurų

Pastaraisiais dešimtmečiais olimpinės žaidynės tapo ne tik istorinių pasiekimų vieta sporte, bet ir dideliu komercijos katilu. Olimpiniai suvenyrai ir kiti daiktai su žaidynių simbolika – svarbiausio vasaros sporto renginio dalis.

Sportininkų džiaugsmo akimirkos Tokijuje – Dominikos Respublikos šokis ir argentiniečių vakarėlis

Tokijo olimpinės žaidynės oficialiai prasidėjo. Šalių dalyvių parade netrūko emocijų, o kai kurios delegacijos neapsiėjo ir be šokių. Dominikos Respublikos delegacijos priekyje žengusi tinklininkė Prisilla Rivera ir ją lydėjęs boksininkas Rodrigo Marte nustebino dalyvius ir žiūrovus savo šokio žingsneliais. Pamatykite jų šokį čia: Savame kailyje iš džiaugsmo netvėrė ir Argentinos delegacija. Šalies sportininkai eisenoje užkūrė tikrą vakarėlį ir ėmė šokinėti į viršų.

Taip mosavo, kad prisimosavo: Tokijo žaidynių parade susisuko Urugvajaus vėliava

Ilgai laukta akimirka – 2020 m. Tokijo vasaros olimpinių žaidynių startas – pagaliau įvyko. Penktadienį Japonijoje oficialiai prasidėjo vienas laukiamiausių pasaulio sporto renginių, kuriame įvyko ir šalių paradas. Parado metu Urugvajaus vėliavnešiams nutiko ir viena problema – jie taip mosavo vėliavą, kad ši ėmė ir susisuko. Urugvajaus vėliavnešiai sportininkai Deborah Rodríguez ir Bruno Cetraro netausojo jėgų ir parado metu intensyviai mosavo šalies vėliava.

Olimpiniame šalių parade dėmesį kaustė Tongos vėliavnešys – žygiavo pusnuogis

Ilgai laukta akimirka – 2020 m. Tokijo vasaros olimpinių žaidynių startas – pagaliau įvyko. Penktadienį Japonijoje oficialiai prasidėjo vienas laukiamiausių pasaulio sporto renginių, kuriame įvyko ir šalių paradas. Parado metu daugelio akys krypo į Tongos vėliavnešį, kuris išsiskyrė savo apranga. Tongai atstovaujantis sportininkas Pita Taufatofua (37) šalių parade žengė pusnuogis.

Olimpiados atidarymo ceremonijos režisierius atleistas dėl komiškos scenos apie Holokaustą

Tokijo olimpiados atidarymo ceremonijos režisierius atleistas dėl dešimtmečių senumo komiškos scenos paminint Holokaustą, ketvirtadienį paskelbė organizatoriai. Tai dar vienas smūgis dėl pandemijos atidėtoms 2020-ųjų Tokijo olimpinėms žaidynėms. Kentaro Kobayashi (Kentaro Kobajašio) komentaras apie Holokaustą yra 1998 metų vaizdo įraše, pasirodžiusiame internete prieš olimpiados atidarymą šį penktadienį. „Paaiškėjo, kad per vieną pasirodymą praeityje.

Ugandos ministras ragina pasodinti pabėgusį sunkiaatletį į kalėjimą

Prieš Tokijo olimpines žaidynes dingęs Ugandos sunkiosios atletikos atstovas 20-metis Julius Ssekitoleko paliko raštelį teigdamas, kad jo gyvenimas Afrikoje yra per sunkus ir jis nori dirbti Japonijoje. J. Ssekitoleko dalyvavo Tokijo olimpinių žaidynių atrankoje Japonijoje, tačiau į jas nepateko ir liepos 20-ą dieną turėjo išskristi į Ugandą. Visgi paskutinį kartą penktadienį 6.30 val.

Pirmoji translytė olimpinėse žaidynėse: krūva testų, taisyklių ir moterų pyktis

Lyties keitimo operacijos tampa vis mažesne nuostaba, tačiau profesionaliame sporte kelia didelius iššūkius, nes sunku reglamentuoti translyčio statusą ir dalyvavimą aukščiausio lygio varžybose. 2015 metais olimpinis komitetas reglamentavo translyčių asmenų dalyvavimą įvairiose sporto šakose. Be paprastų taisyklių dėl dopingo kontrolės, yra tais pačiais metais reglamentuotos taisyklės, kuriomis bus remiamasi ir Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Tokijo olimpinėse žaidynėse dirbęs asmuo kaltinamas išprievartavimu

Policija sekmadienį sulaikė universiteto studentą iš Uzbekistano, kuris įtariamas japonės išprievartavimu, kuomet jie kartu dirbo Tokijo olimpinių žaidynių stadione. 30-metis Davronbekas Rakhmatullaevas dirbo olimpinių žaidynių aptarnaujančiame personale bei tiekė maistą žurnalistams. Jis įtariamas seksualiai užpuolęs 20-metę moterį. Pažymima, kad D.Rakhmatullaevas neturi nieko bendro su organizaciniu komitetu ir dirba tik olimpiadą aptarnaujančių rangovų įmonėje.

Olimpiniame kaimelyje užkliuvo „anti sekso“ lovos – airis sugriovė mitą

Didžiausi užsienio naujienų portalai skelbė, kad Tokijo olimpinių žaidynių kaimelyje atletai miegos ant specialiai sukurtų lovų, kurios greitai buvo pakrikštytos „anti sekso“ lovomis. Buvo kalbama, kad iš kartono pagamintos lovos sulūš, jeigu ant jų atsiguls daugiau nei vienas asmuo arba ant lovos vyks bet koks didesnis judėjimas. Neva tai padės apsisaugoti nuo olimpiečių sekso.

Japonijos policija surado iš olimpinės stovyklos dingusį Ugandos sunkiaatletį

Japonijos policija antradienį pranešė suradusi Ugandos sunkiaatletį, prieš keturias dienas dingusį iš olimpinės treniruočių stovyklos ir palikusį raštelį, kad jis norįs susirasti darbą. Julius Ssekitoleko (Džulijus Sekitolekas) dingo visuomenei labai nerimaujant dėl olimpiados keliamos COVID-19 rizikos, tūkstančiams užsieniečių atvykstant į Tokiją.

Tokijo olimpinėse žaidynėse sportininkai medalius užsikabins patys

Jau kitą savaitę prasidėsiančios 2020 m. Tokijo olimpinės žaidynės dėl visame pasaulyje siautusios ir vis dar besitęsiančios COVID-19 pandemijos bus kitokios nei įprasta. Trečiadienį Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomasas Bachas atskleidė, kad 339 sporto įvykių tradicinė medalių ceremonija turės „labai reikšmingą pakeitimą“. „Medaliai nebus kabinami ant kaklo“, – sakė jau Tokijoje viešintis T.Bachas. – Jie bus atnešti sportininkui ant padėklo, o tada jis pats pasiims medalį.

Rusų olimpiečiams – specialūs nurodymai, primenantys sovietinius laikus

Nepaisant visų dopingo skandalų, rusų 2021 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse tikrai netrūks – Rusijos olimpinis komitetas neseniai patvirtino 335 atletų delegaciją. „Vedomosti“ praneša, kad rusų atletai jau buvo instruktuoti apie tai, kaip reikės kalbėti su žurnalistais olimpinių žaidynių metu. Jiems liepta vengti visų politinių temų. Pranešama, kad klausimai apie Rusijos aneksuotą Krymą, šalies dopingo skandalą ir požiūrį į „Black Lives Matter“ judėjimą turės likti neatsakyti.
Į viršų