Komandinėse varžybose Rusijos olimpiniam komitetui jau užsitikrinus aukso medalį ir aplenkus JAV bei Japonijos komandas, sportininkė savo solo laisvosios programos pradžioje atliko nuostabų keturgubą salchovo šuolį.
Nuo pat savo debiuto suaugusiųjų varžybose vos prieš šešis mėnesius K. Valijeva po naują rekordą pasiekia kone kaskart, kai kur nors dalyvauja, todėl turbūt nenuostabu, kad antroje programos pusėje ji įspūdingą keturgubą šuolį pakartojo. Keturgubi šuoliai, kurių metu sportininko kūnas ore apsisuka keturis kartus, moterų dailiajame čiuožime vis dar yra retas dalykas, tačiau K. Valijeva šį sezoną po tokį šuolį atliko kiekvienose varžybose.
Nors tos pačios programos metu bandydama atlikti trečią keturgubą šuolį ji krito ant ledo, savo pirmadienio pasirodymo metu rusė vis tiek surinko 30 taškų daugiau, nei artimiausia jos varžovė, antrąją vietą užėmusi Kaori Sakamoto. Dieną prieš tai olimpinėse žaidynėse ji debiutavo trumpąja programa, kuria jai nepavyko pagerinti tik savo pačios pasiekto pasaulio rekordo.
Tad kas ši sensacija tapusi paauglė ir ko dar iš jos galime tikėtis Pekino olimpinėse žaidynėse?
Rekordai nuo pirmųjų varžybų
Kai tau tik penkiolika, 231 000 sekėjų Instagrame turėti neįmanoma, jei nedarai nieko ypatingo. Suaugusiųjų varžybose debiutavusi praėjusiais metais, keletą pasaulio rekordų ji jau pagerino itin aukštai vertinamų keturgubų šuolių bei kerinčių sukinių grakštumo bei elegancijos dėka. Dar vieną pasaulio rekordą ji pasiekė spalio mėnesį, Suomijoje vykusiose tarptautinėse „Finlandia Trophy“ varžybose.
Praėjusių metų pasaulio čempionate dalyvauti ji dar buvo per jauna, bet sausio mėnesį vykusiame Europos čempionate ji tapo pirmąja moterimi, trumposios programos metu surinkusia daugiau nei 90 taškų ir siekdama titulo su 90,45 taškų užsitikrino aukso medalį.
Trumpąją programą ji čiuožia savo 2019 metais mirusios močiutės atminimui, pagal rusų kompozitoriaus Kirilo Richterio „In Memoriam“. Mergina sako, kad energijos čiuožti ir varžytis jai suteikia jausmai, kurie apima prisiminus, kodėl ji čiuožia. Tuo tarpu ilgąją programą su keturgubais šuoliais ji atlieka pagal M. Ravelio „Bolero“ – olimpinių žaidynių daliojo čiuožimo klasiką, su kuria britai Jayne Torvill ir Christopheris Deanas 1984 Sarajeve tapo olimpiniais čempionais.
Olimpinio čempiono ir „BBC“ komentatoriaus Robino Cousinso teigimu, Kamila Valijeva nuostabi tuo, kaip nuoširdžiai čiuožia:
„Jos pasirodymuose yra džiaugsmo, tai ekspresija, išsitempimas. Atlikdama kiekvieną šuolį ji pakyla į orą. Kūnas nė kiek nesuvirpa. Nesuprantu, iš kur toks pasirodymų jautrumas, jau nekalbant apie techninį meistriškumą – tokio jauno amžiaus, toks nuoširdumas ir įtikinamumas, tikrai nuostabu“.
Rusijos dailiojo čiuožimo čempionių konvejeris
Kamila Valijeva yra naujausias jaunųjų Rusijos čempionių linijos papildymas. Paskutinės dvi olimpinės čempionės buvo Adelina Sotnikova, kuriai tada buvo 17, ir Alina Zagitova, tuomet penkiolikos, o 2018 metais sidabro medalininke tapo aštuoniolikmetė Jevgenija Medvedeva.
Sausio mėnesį vykusiame Europos čempionate visas tris prizines vietas iškovojo Rusijos sportininkės – prie Kamilo Valijevos ant prizininkių pakylos prisijungė sidabro ir bronzos medalius iškovojusios septyniolikmetės Anna Ščerbakova ir Aleksandra Trusova. Prognozuojama, kad šis trio, kurį treniruoja Eteri Tutberidzė, moterų individualiose varžybose Pekine šį pasiekimą pakartos.
„Kai į jas žiūri, visiškai pamiršti jų amžių. Telieka tik žavėtis jų pasirodymų sudėtingumu“, – spaudos konferencijos metu sakė rusų čiuožėjas Nikita Katsalpovas.
Bet kuo ypatinga Kamila Valijeva?
„Ji patobulėja nuo vieno pasirodymo iki kito“, – atsakė N. Katsalpovas.
Ir šios sportininkės atveju, tai paprastai reiškia dar vieną rekordą.