Naujienų portalui tv3.lt buvusi grupės „Dinamika“ narė pasakojo, kad ši išvyka nebuvo planuota ilgai: „Mes mėgstame į keliones važiuoti ekspromtu. Šįkart į Katarą pasiūlė vykti draugai, pasiūlymas mums tiko, tad taip ir išskridome.“
Susidūrė su neįprastomis taisyklėmis
Moters teigimu, vos čia atvykus galima pajusti, jog mes gyvename visiškai kitaip. Pasak pašnekovės, šioje šalyje gausu suvaržymų, su jais šeima susidūrė net ir atvykę pailsėti prie jūros.
„Kai atvyksti prie jūros, norisi ten maudytis per daug negalvojant, kaip atrodai. Tačiau Katare yra labai griežtos taisyklės – moterys turi būti pilnai apsirengusios ir visai nesvarbu, kokios tautybės esi. Su mums įprastais maudymosi kostiumėliais gali maudytis tik vaikai. Tokių apribojimų ten yra daug“, – atskleidė V. Mauručaitė.
Palygino su Dubajumi
Viktorija pripažino, kad didesnį įspūdį galbūt būtų pajutusi, jei arabų šalyse lankytųsi pirmą kartą. Tačiau moteris ne kartą yra keliavusi į Dubajų, kuris paliko jai daugiau teigiamų emocijų.
„Šios šalys šiek tiek panašios – tiek Dubajuje, tiek Katare yra ir turtingesnė, ir skurdesnė pusė. Taigi, nori ar ne, nejučia pradedi šias vietas lyginti. Galiu pasakyti, kad rinkčiausi Dubajų. Jie labiau linkę į europietišką pusę, vilioja turistus, stengiasi prie jų prisitaikyti. O Katare to lankstumo nėra, tai ir atgraso“, – tikino ji.
Sulaukė nustebusių reakcijų
Pasak pašnekovės, paskelbusi socialiniuose tinkluose apie šią kelionę, moteris sulaukė daug klausimų – sekėjai stebėjosi, kaip šeima pateko į šią šalį ir kodėl apskritai ją pasirinko.
„Papulti ten galima be jokių problemų – perki bilietą, rezervuojiesi viešbutį ir keliauji. Beje, viešbučių ten yra labai daug, net ir itin gerai žinomų. Tačiau girdėjau, kad kai kurie iš jų yra pustuščiai, juk dauguma susikūrė prieš 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionatą, vykusį Katare“, – teigė V. Mauručaitė.
Įvertino Kataro kainas
Anot Viktorijos, parduotuvėse daugelis prekių yra brangesnės, nei Lietuvoje, maisto kainos – tokios pačios, kaip ir mūsų šalyje.
„Tačiau Katare labai pigus yra kuras!“, – pridūrė moteris.
Maitinimo įstaigose pasigedo pažangos
Pasidomėjus, ar teko bendrauti su vietiniais, Viktorija patikino, kad kelionės metu su jais artimiau nesusidūrė. Tačiau moteris atkreipė dėmesį, kad aptarnavimo srityje dirbantys emigrantai – labai malonūs.
„Jie išties paslaugūs. Tiesa, mes savo šalyje ir apskritai Europoje esame labai pažengę aptarnavimo srityje, o Katare iškart pasijautė atsilikimas. Jie gana lėti, patiekalą gali pagaminti ir po valandos. Tačiau pastebėjau, kad jie stengiasi, visada išklauso klientą“, – tikino V. Mauručaitė.
Oro uoste – netikėtas kuriozas
Naujuosius metus toli nuo namų sutikusi Viktorija atskleidė, kad lėktuvui nusileidus Dohos oro uoste, iš jų buvo atimti alkoholiniai gėrimai.
„Internete pasiskaitėme, kad žmogui galima atsivežti tris litus alkoholinių gėrimų. Kadangi vykome švęsti Naujuosius metus, su draugais nusipirkome po butelį šampano. Nors Stambulo oro uoste mums patikino, kad problemų dėl to nekils, atvykus į Dohą gėrimai buvo atimti, atgavome juos tik po atostogų.
Su alkoholiu Katare apskritai yra griežtos taisyklės, be to, čia jis labai brangus. Viešbučio restorane, kuriame sutikome Naujuosius metus, butelis prosecco kainuoja 100 eurų“, – nuostabos neslėpė V. Mauručaitė.