Kaip skelbė Elta, teismo vertinimu, tokia kardomoji priemonė kaltinamajam yra pagrįsta, nes jis neatvyksta į teismo posėdžius, nebendradarbiauja su jį atvesdinti turinčiais pareigūnais (klaidina pareigūnus, neatsiliepia į skambučius, pakeitė gyvenamosios vietos adresą ir apie tai niekam nepranešė), sąmoningai sudaro įvairias kliūtis pareigūnams (neatidaro durų, neįleidžia į aptvertą teritoriją ir pan.), kad šie negalėtų jo atvesdinti į posėdžius.
Šią teismo nutartį kaltinamasis dar galės apskųsti aukštesnės instancijos teismui.
Prabilo žmona
Visgi kiek kitokią poziciją socialiniuose tinkluose pateikė kovotojo žmona Urtė Misiūnienė. Įrašais ji pasidalijo ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
„Griežčiausia kardomoji priemonė ir ilgiausias galimas terminas už 5 praleistus posėdžius, nors visiems jiems pateisinti yra pažymos iš gydytojų“, – savo pusę aiškino ji.
„Iki šiol Arnoldas teismo posėdžiuose buvo tik stebėtojas, niekas jo neapklausinėjo, neprašė liudyti, jo neatvykimas niekuom neįtakojo nei vieno posėdžio eigos, tai nežinau, kur čia trukdymas nagrinėti bylą. Kaip manot, ar įmanoma reguliariai 2 metus lankytis posėdžius, 2 kartus per savaitę, nuo 9-17 val., gyvenant 200 km. nuo Vilniaus, jų nepraleidžiant?“, – šeštadienį į sekėjus kreipėsi U. Misiūnienė.
Ji taip pat paaiškino situaciją iš savo pusės.
„1. Pareigūnai nei karto neskambino.
2. Teritorija nėra aptverta ir į ją jie buvo įvažiavę automobiliu.
3. Dieną prieš posėdį buvo kalbėtasi su atvykusiais pareigūnais, kad į posėdį Arnoldas nevyks, nes serga ir turės gydytojo pažymą. Nematau nebendradarbiavimo“, – teigė moteris.
Nesuprato teismo verdikto
Moteris taip pat iškėlė klausimą, kodėl kiti nusižengimus padarę žmonės gali teismo nuosprendžio laukti laisvėje, o A. Misiūnui tokia galimybė nebuvo suteikta.
„Deja, teisingumas ne visiems... Teisėjų neįtikino ir žmogiškumo nesužadino tokie argumentai kaip... Kad laukiuosi ir, kad visi praleisti posėdžiai yra pateisinti gydytojų.
Pvz., vieną rytą, besiruošiant važiuoti į posėdį, man dalinai nutekėjo vaisiaus vandenys. Kur jūs važiuotumėt? Į posėdį ar į priėmimą su žmona?
Kad man nėštumą prižiūrinčios gydytojos paskirtas lovos režimas, dėl priešlaikinio gimdymo rizikos ir man būtina pagalba buityje, ir ne tik. Ypač, kai turiu dar du mažamečius vaikus. Jau nekalbu apie naštą gimus naujagimiui.
Kad šiuo metu aš negaunu jokių pajamų ir mus visus išlaiko Arnoldas. Kad, galų gale, tai – jo pirmagimis. Terminas 11.11, tačiau vargu, ar jo sulauksiu.
Atimta proga, kuri būna vieną kartą gyvenime – dalyvauti savo vaiko gimime ir matyti jį augant pirmaisiais mėnesiais“, – rašė Urtė Misiūnienė.
Kovotojo žmona pasidalijo savo įžvalgomis ir neslėpė, kad dabar ją slegia didžiulis skausmas.
„Ir iš anksto visiems, kurie sakys: pats kaltas, nereikėjo mėtyti akmenukų į policininkus ir išvis atsirasti tame mitinge – taip, pats kaltas, nereikėjo. Ne kartą kalbėta, kad gailisi ir savo kaltę pripažįsta. Nuteiskit, nubauskit ir dedam tašką. Bet jau antrus metus vyksta pilstymas iš tuščio į kiaurą, už kurį mokam visi iš biudžeto (87 kaltinamieji, valstybės apmokamas advokatas 20 eur./val., 2 pilnos darbo dienos per savaitę – du metus ir tai dar greitai nepasibaigs.
Man iš skausmo plyšta širdis... Mes visur, visada kartu, keista būti vienai. Negaliu patikėti, kad tokie dalykai vyksta ir taip lengvai, be jokio gailesčio, žaidžiama su žmonių gyvenimais... Tikiuosi, kad viskas greičiau pasibaigs ir vėl būsim kartu“, – vylėsi Urtė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Prasideda verkšlenimai