Tarp jų – verslininkai Daina ir Antanas Bosai, lietuvos krepšinio legenda Arvydas Sabonis, parlamentaras Saulius Skvernelis ir kiti.
Renginio atidarymo ceremonijoje Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sakė, kad „pagaliau išsipildė Dariaus ir Girėno svajonė ir Kaunas turi vienintelį Lietuvoje futbolo stadioną“.
„Lietuva, pasistačiusi šį stadioną Kauno asmenyje laimėjo didijį didijį prizą“, – kalbėjo jis.
Kalbos sulaukė švilpimų
Trumpą mero kalbą lydėjo ir plojimai, ir švilpimas, tuo metu ceremonijoje Lietuvos futbolo federacijos generalinio sekretoriaus Edgaro Stankevičiaus pasisakymą stadione susirinkusių futbolo gerbėjų švilpimas trikdė jam dar kalbant.
„Tai istorinė vieta, nes būtent čia prieš šimtą metų įvyko pirmosios oficialios Lietuvos futbolo rungtynės, būtent šiame mieste, Kaune, ne bet kur kitur. Iš tikrųjų smagu, kada turime galimybę sveikintis su visais jumis būtent iš Kauno“, – sakė jis.
„Tikiu, kad ir kiti miestai paseks šiuo pavyzdžiu ir turėsime ne vieną ir ne du tarptautinės kategorijos stadionus, kuriuose galės mūsų šalies nacionalinė rinktinė susitikti“, – kalbėjo E. Stankevičius.
Lietuvos futbolo federacija pastaraisiais metais sulaukia kritikos dėl prastų rinktinės sportinių pasiekimų ir dalies funkcionierių ryšių su nusikalstamu pasauliu.
Kauno meras ir vienas iš „Vičiūnų grupės“ savininkų V. Matijošaitis kritikuojamas dėl to, kad Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, toliau vysto verslą Rusijoje. Grupė jau anksčiau pranešė verslą parduosianti, tačiau praėjusią savaitę meras teigė, kad procesas vyksta lėčiau, nei norėtųsi.
Po rungtynių – apdovanojimai ir fejerverkai
Stadiono rangovo „Autokaustos“ vadovas Juozas Kriaučiūnas perdavė simbolinį raktą V. Matijošaičiui, stadioną pašventino Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.
Toliau renginys tęsiamas LFF finalo rungtynėmis tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Kauno rajono „Hegelmann“ bei laimėtojų apdovanojimai.
Po jų vyks šou su Lietuvos atlikėjais ir fejerverkais.
Visi įsigiję bilietą į atidarymo renginį viešuoju transportu galėjo vykti nemokamai, savivaldybė ragino automobilius palikti namuose.
Galutinė stadiono kaina siekia apie 43 mln. eurų – tai apie 10 mln. eurų brangiau lyginant su pradiniu pasiūlymu.
Rekonstrukcija truko ketverius metus
Stadiono rekonstrukciją 2018 metais pradėjo Turkijos bendrovė „Kayi Construction“, tačiau 2020 metų sausį sutartį su rangovu savivaldybė nutraukė, nes šis nesilaikė įsipareigojimų.
Nutraukus sutartį su turkais, darbus perėmė Kauno statybų ir kelių tiesimo bendrovė „Autokausta“.
Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidėjo iki 15 tūkst., o visos tribūnos uždengtos stogu.
Stadionas atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus.
Jame įrengta šildoma žolės danga, kas leis mėnesiu pratęsti jos eksploatacijos sezoną.
Pasak savivaldybės, stadiono statybai nuo pamatų prireikė 11 tūkst. kubinių metrų monolitinio gelžbetonio, 3,5 tūkst. kubinių metrų surenkamų gelžbetonio gaminių ir apie 1,5 tūkst. tonų metalo konstrukcijų.
Po hibridine žalia išvedžiota 33 kilometrai šildymo vamzdelių.
Per koncertus stadionas talpins dukart didesnę publiką – iki 30 tūkst. žmonių.
Pirmąsias oficialias rungtynes Dariaus ir Girėno stadione stebės UEFA inspektorius, pateiksiantis savo galutinę išvadą dėl 4-os kategorijos suteikimo.