„Pastaruoju metu mano dienotvarkė labai įtempta: krūvos darbų, koncertų, artėja šventinis laikotarpis, tad šis jaukus vakaras buvo tikra atgaiva sielai ir be abejonės – skonio receptoriams. Aš vertinu gerą, skanų ir svarbiausia kokybišką maistą. Su draugais degustavome daugybę nuostabių patiekalų, kiekvienas privalo juos paragauti, nes čia yra taip gerai... Labai jaučiasi, kad viskas gaminama ne tik labai profesionaliai, bet su ištikima meile atėjusiems svečiams. Gaivūs kokteiliai ir išskirtiniai patiekalai akimirksniu nukelia į spalvingąją Meksiką ir eilinis vakaras iškart tampa jaukia švente tarp artimiausių“, – įspūdžiais dalinasi dainininkė Natalija Bunkė.
Drauge su N. Bunke meksikietišką virtuvę vertino jos sutuoktinis Edgaras Eidėjus, Simona ir Jonas Nainiai bei Naglimantas Bierancas su Luku Griciumi. Garsiausi nuomonės formuotojai dalinosi savo rekomendacijomis su sekėjais ir vienbalsiai sakė, kad į šią vietą sugrįš dar ne kartą, rašoma pranešime spaudai.
Restorano įkūrėjai atviri, „El Gato Negro“ – tai vieta, kur kiekvienas atvykęs svečias pasijunta lyg užsukęs pas artimą bičiulį į namus Meksikoje: „Mes kiekvieną svečią sutinkame kaip seniai matytą bičiulį, net negalime jo pavadinti klientu. Visi lankytojai – mūsų bičiuliai, kuriems stengiamės suteikti pačią jaukiausią atmosferą ir nuotaiką. Labai nenorėjome, kad mūsų restoranas taptų modernia šalta vieta su meksikietiškais akcentais ir brangiai atrodančiais indais. Dėl to stengėmės visą aplinką sukurti kuo autentiškiau ir artimiau tikrajai Meksikai. Dėl to visi dekoro elementai, indai buvo specialiai ieškomi ir vežami iš užsienio.“
Vienas iš virtuvės šefų – Vitalis Čižauskas – neabejingas savo profesijai ir tam, kad restorano meniu būtų kuo autentiškesnis, pusmetį praleido Meksikoje: „Ten teko susidurti su tikra autentika, jaučiame didžiulę pagarbą šiai virtuvei, tad norėjosi kuo daugiau pasisemti jų tradicijų, maisto, prieskonių subtilybių ir vingrybių, gaminti pagal tikrą receptūrą, jos nekeičiant ir nemodernizuojant. Meksikoje yra daugybė regionų, visuose – skirtingi patiekalai ir sudėtis. Mes atsirinkome pačius populiariausius skirtingų regionų receptus ir sudėjome į mūsų meniu, kad kiekvienas svečias liktų patenkintas ir nustebintas. Mes viską vežamės iš Meksikos, jų prieskonius, produktus. Nieko neperkame pagaminto, visus padažus, majonezus, gaminame tik patys, tam kad skoniai būtų kuo tikresni ir ryškesni.“
Restorano pavadinimas „El Gato Negro“ (juodas katinas – liet.) taip pat gimė neatsitiktinai. Meksikoje gyvuoja viena didžiausių ir svarbiausių šaliai legendų – senovės gentys tikėdavo stebuklinga juodojo katino galia, juos dažnai aukodavo tam, kad būtų nutiestas tiltas į kitą, mistinį pasaulį iš kurio galima buvo semtis nežemiškų dalykų. Dabar visoje Meksikoje labai gerbiama lapkričio 2-oji, visų mirusių diena ir vos gyvūnų prieglaudoje atsiradus juodam katinui meksikiečiai
stengiasi jį priglausti ir apsaugoti, o šis mainais atneša sėkmę į namus. „El Gato Negro“ įkūrėjai sako, kad toks vienas juodas katinas atklydo ir pas juos į Naugarduko g. 12, Vilniuje, jie jį priglaudė, rūpinasi, o jis dalinasi savo stebuklais virtuvėje: „Labai tikimės, kad kiekvienas apsilankęs mūsų svečias čia jausis ypatingai ir norės dar ne kartą sugrįžti. Jau dabar eilės tiesiasi net lauke. Pažadame visus priimti, kviečiame rezervuotis staliukus iš anksto, labai visų laukiame svečiuose.“
meksikietiškai šeryklai, kam tos banalios įmantrybės, kodėl registruojami svetimos kalbos pavadinimai?