• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išaugus elektros kainoms, su milžiniškomis sąskaitomis susidūrė ir maitinimo įstaigos. Dviejų restoranų savininkas Ištvanas Kvik prakalbo apie bankroto baimes ir taupymo problemas.

13

Išaugus elektros kainoms, su milžiniškomis sąskaitomis susidūrė ir maitinimo įstaigos. Dviejų restoranų savininkas Ištvanas Kvik prakalbo apie bankroto baimes ir taupymo problemas.

REKLAMA

Jo teigimu, nemažai maitinimo įstaigų gali užsidaryti žiemos metu nebent valstybės jas parems subsidijomis.

Kainos už elektrą – nesuvokiamos

I. Kvik pasakojo, kad šiuo metu kainos išaugusios keturis kartus ir siekia kelių tūkstančių eurų sumą per mėnesį.

„Kainos be proto pasikeitė, net keturis kartus. Vietoje anksčiau mokėtų 400–500 eurų, dabar atėjus sąskaitoms pamatėme užrašytą daugiau nei trijų tūkstančių eurų sumą, tai yra visiška nesąmonė“, – naujienų portalui tv3.lt kalbėjo I. Kvik.

Jis pabrėžė, kad taupyti elektrą gaminant maistą yra itin sudėtinga, nes beveik visi naudojami įrenginiai yra varomi elektra.

REKLAMA
REKLAMA

„Taupyti virtuvėje nėra labai geras sprendimas. Negalime atsisakyti buitinės technikos, nes ji yra naudojama gaminant maistą, todėl tai nėra išeitis. O pažiūrėjus kiekvieną agregatą aiškiai matosi, kad jis valgo nemažai. Gerai, kad mūsų restoranuose nėra šildymo, vienas yra šildomas granulėmis, o kitas – dujomis.

REKLAMA

Tačiau elektros kainos vis tiek yra kosminės, o patiekalų kainų mes kelti negalime, nes žmonėms ir taip bus sudėtinga susimokėti, nuo to sunkiau bus ir mums. Situacija yra tokia, kad neaišku kaip pragyvensime žiemą, tai yra labai sudėtinga“, – aiškino jis.

Restoranų savininko teigimu, jie stengiasi išnaudoti kiek įmanoma daugiau galimybių, tačiau elektriniai prietaisai naudoja daugiausia energijos.

„Tie, kurie turi savo parduotuves, jiems galbūt yra šiek tiek lengviau. Tiesa, mes stengiamės kuo labiau naudoti savo rūkyklą, kepsnines, nes daug mūsų patiekalų yra gaminami ant grilio. Galime sutaupyti tik iš jų. Kavos aparatas ima labai daug elektros, o mes negalime naudoti kažkokios buitinės įrangos“, – komentavo I. Kvik.

REKLAMA
REKLAMA

Kainų kelti neplanuoja

Paklaustas ar planuoja keisti kainas, jis pabrėžė, kad jas padidinus klientai paprasčiausiai nebegalės patiekalų įpirkti.

„Kainų nelabai planuojame kelti, nes tada reikia kelti ir algas. Tik taip mes galėsime išvengti normalaus paslaugų pirkimo. Jei mes kelsime kainas, bet nekelsime algų, nieko gero iš to nebus, gali kilti ir visiškas chaosas. Mes neparduosime tiek daug produkcijos, nes žmonės neišgalės jos nusipirkti“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, vis labiau augant kainoms reiktų kelti ir atlyginimus, kad būtų išvengta chaoso.

„Aš nesu ekonomistas, bet aš manau, kad jeigu kyla pragyvenimo lygis, reikia kelti viską: ir algas, ir kainas. Tada tiesiog bus natūralus pinigų kilimas ir viskas. Aš nežinau kaip tai pakeistų bendrą sistemą, būtų negerai jeigu vis didės kainos patiekalams, o žmonės neturės kaip už juos susimokėti“, – nuogąstavo savininkas.

REKLAMA

I. Kvik baiminosi, kad pakilus ir produktų kainoms daliai maitinimo įstaigų gresia bankrotas.

„Manau, kad dauguma restoranų ir kitų maitinimo įstaigų dabar išvis nori užsidaryti, dauguma dar nėra apsisprendę, tačiau, manau, nepasikeitus situacijai grėsmė kils ir jiems. Man taip pat svarbu, kad dėl kainų pokyčių nenukentėtų kokybė, nes pabrango viskas. Dabar brangesni ir produktai, ypač aliejus, jis pabrango tris kartus su puse karto“, – paaiškino jis.

REKLAMA

Parama padėtų išsaugoti verslą

Restoranų savininko nuomone, jeigu ministerija imtų skirti subsidijas, tai išgelbėtų nemažai maitinimo įstaigų.

„Jau dabar atėjo toks metas, kad žmonės mums sako nejungti šviesų, taupyti, pasišviesti žvakėmis, kad tai dar ir jaukumo suteiks. Bet kaip ir minėjau, atsisakyti kažko ypatingo mes negalime, nes tada teks atleisti darbuotojus, dirbti mažiau arba nedirbti iš viso ir kažkaip pragyventi žiemą. Nenoriu nieko atsisakyti, bet šį mėnesį pažiūrėsime kokia bus situacija, galbūt atsiras kokia alternatyva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Girdėjau, kad ministerija paskelbė skirti subsidijas situacijai suvaldyti, nes dabar yra labai sunku įvairioms maitinimo paslaugas teikiančios įmonėms. Tai pat buvo pasiūlymas iš seimo, norėjome eiti, bet tada pamatėme kokios aukštos yra kainos. Tas konkursas pasibaigė, nežinau kas laimėjo, bet tikiuosi, kad pokyčių bus“, – pabrėžė jis.

Jis kalbėjo, kad šiuo metu verslus turintys savininkai turi apsišarvuoti geležine kantrybe.

„Ramybės nėra jau trejus metus. Pandemija, karo grėsmė, kainų kilimas, atrodo, kad nuolatos kažkas trukdo verslui. Tie, kas užsiima restoranų verslu dabar turi turėti geležinę kantrybę, nes susitvarkyti yra neįmanoma. Todėl į maitinimo įstaigas ateina ir virėjai, kurie visiškai nemoka gaminti. Visada sakiau, kad lietuviškas maistas yra skanus ir kelia aukštą kartelę, mes norime judėti į priekį, tačiau ateitis yra visiškai nežinoma“, – užbaigė I. Kvik.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų