Nors neseniai praūžė vaikų atostogos, Norvilų šeima jų neišnaudojo kelionei į užsienį.
„Turime tokį darbą, kuris nelabai leidžia mums pasirinkti, kada norime ir galime paatostogauti. Jų nesuplanuojame į ateitį.
Kai baigiasi projektai, spektakliai, koncertai, kai pavyksta atrasti laisvą minutę, dažniausiai tada kur nors lekiame.
O darbų mūsų gyvenime visada yra. Vienas sezonas būna spektaklių metas, kitas – projektų, vasara – koncertų metas. Taip ratas ir sukasi“, – naujienų portalui tv3.lt kalba žinoma moteris.
Kaip teigia ji, nors ir atlikėjai neretai dirba vakarais, o dieną turi daugiau laisvo laiko, dažnai laikui su šeima trukdo nuolatinis keliavimas iš vietos į vietą.
„Jei visi koncertai ir darbai būtų ten pat šalia namų, viską būtų kur kas lengviau suderinti. Visgi dažniausiai tenka važiuoti 300-400 kilometrų, tad dieną praleidi kelyje ir jos paprasčiausiai nebelieka.
Aišku, būna ir dienų, kurias turime ir laisvas. Kai kiti sako, kad su draugais vyksta susitikti savaitgalį, mes savaitgaliais dirbame, o pavakaroti galime vidury savaitės. Tokie tie skirtumai“, – sako R. Norvilė.
Prabilo apie sūnų charakterius
Sūnų Rėjų (7 m.) ir Emilį (14 m.) auginanti pašnekovė tikina pastebinti ir skirtingus sūnų charakterius, kasdien ryškėjančius jų skirtumus.
Anot jos, ir auklėjant vaikus tenka atsižvelgti į jų savybes ir taip prieiti prie vaiko.
„Kiekvienas turime savo charakterį ir prie kiekvieno prieiname savaip. Jei vienas gali priimti ir griežtesnį komentarą, prie kito reikia eiti švelniau, meiliau, kad jis viską išgirstų. Bet sakyčiau, kad viskas ateina iš šeimos – tiek charakterio savybės, tiek auklėjimo ypatumai. Kasdien matome situaciją ir prie jos prieiname vis kitaip.
Visgi negaliu pasakyti, kad mes turime tam tikrą auklėjimo modelį. Tiesiog vaikus auklėjame su meile ir rūpesčiu“, – šypteli R. Norvilė.
O kokios taisyklės Norvilų namuose yra svarbiausios?
„Kaip ir kiekvienoje šeimoje, stengiamės vaikus mokyti gerbti ir padėti savo tėvus, pirmiausia atlikti namų darbus, o tik paskui kabintis į linksmybes. Nemanau, kad yra tėvų, kurie patys vaikų neauklėja ir namuose nėra nubrėžę taisyklių“, – šypteli ji.
Jeigu anksčiau bausdami vaikus tėvai jiems drausdavo eiti žaist su draugais į kiemą, dabar, anot Renatos, griežčiausios bausmės yra susijusios su išmaniosiomis technologijomis.
„Dabar griežčiausias būdas, kaip galima nubausti savo vaikus, tai yra atimti jų telefonus ir kompiuterį. Ir tada vaikas žino, kad čia griežčiausia, kas jiems gali nutikti. Anksčiau iš lauko už ausies, o dabar už ausies į lauką tempti reikia“, – juokiasi pašnekovė.
„Ožiukai“ ir peštynės
Augant sūnums, keičiasi ir jų charakteriai, atsiranda daugiau noro maištauti prieš pačius tėvus. Visgi kalbėdama apie vaikus, Renata atskleidžia didesnį maištautoją matanti mažesnįjį berniuką Rėjų.
„Mes esame šeima, vienas kitu pasitikime, vienas kitą mylime, didesnių, neišsprendžiamų problemų mūsų šeimoje nėra buvę. Vidurinysis mano dabar jau paauglys, sulaukęs 14-os metų. Tačiau nepastebėjau jokių jo „ožiukų“.
Kas liečia patį mažiausią, tie „ožiukai“ yra ir visada buvo. Nežinau, kas bus paauglystėje, gal jie sumažės visai. Bet tai jam yra įgimta... Jei jau turi charakterį, tai jį tikrai parodo“, – juokiasi moteris.
„Dažniausiai sakome, kad Emilis toks gerietis, tad yra mano vaikas. Taip ir dalinamės – jei pastebime, kad kuris nors smalsesnis, šoumenas, tai reiškia, kad į mane, – šypteli atlikėja. – Rėjus turbūt panašesnis į Deivį, spektakliuose yra kaip beždžioniukas.
O Emilis švelnesnis, ramesnis, ką pasakysi, tą jis ir padarys. Jo charakterį prisiimu sau, nes vaikystėje buvau lygiai tokia pati.“
Paklausta, ar berniukai dar vis aktyviai užsiima muzika, moteris patikina, kad dėl noro muzikuoti namuose kartais kyla net ir peštynių.
„Jiems labai patinka fortepijonas. Kai grįžta namo iš atostogų – senelių, sodybos, tai būna tokios peštynės, kas pirmas prie pianino prisės. Rėjus yra užsispyręs tiek, kad vos iš muzikos mokyklos jaučia turintis kūrinį pagroti nuo pradžių iki galo, kitaip bus triukšmas, riksmas ir nervai, mėtys žaislus į visas puses, kol nepagros kūrinio.
Leidžiame jam tuos žaislus ramiai svaidyti, kol jis nurimęs atės pagroti. O vyresnėlis sėdi, studijuoja natas, po truputį groja. Bet abiems jiems tai patinka“, – neslepia moteris.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!